Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις τσιμπησ ατο 1.6 με 2gb ram,πηρα και ενα πολυ καλο κουπονακι.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω σήμερα το πρωί έκανα την παραγγελία απο minideals το 2.0GHz με 2mb RAM... οπότε περιμένουμε! :)
Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πολυ τιμια επιλογη και μεχρι στιγμης φαινεται να εχει υποστηριξη απο την εταιρια

θα το παρακαλουθω και πιθανον να κανω κινηση στα κοντα

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα φωτογραφίας και βίντεο πως τα πάει παίδες;Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα για την γυναίκα αμα είναι απροβλημάτιστο σε αυτόν τον τομέα.
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα φωτογραφίας και βίντεο πως τα πάει παίδες;Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα για την γυναίκα αμα είναι απροβλημάτιστο σε αυτόν τον τομέα.

 

Για foto με ελαχιστο φωτισμο τουλαχιστον,διαβασα πολυ καλα σχολια.Για τα αλλα ας μας πει καποιος κατοχος,αν και νομιζω οτι εχουν αναιβει και καποιες foto στο τοπικ απο καποιον φιλο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει τίποτα ιδιαίτερο ,γι αυτό ρωτάω.Ξέρω είναι καινούργιο αλλά με τρώει λίγο το θέμα αυτό.(Δεν αντέχεται η γκρίνια της γυναίκας)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακύρωσα την παραγγελία λόγω σχολίων που διάβασα στο gsmarena για απογοητευτική μπαταρία...

Eαν δεν κανω λαθος,με το τελευταιο update,δεν υπαρχει θεμα πια,(εκτος βεβαια και εαν θες να κρατα η μπαρατια μερες,κατι το οποιο σε κανενα συνχρονο κντ με τοσο μεγαλη οθονη δεν....)οπως και με το fb.Το μεγαλο + εδω ειναι οτι υπαρχει ενεργη υποστιριξη απο την εταιρια με συνεχη update.:)

Βεβαια καθενας κανει τις επιλογες του!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο + εδω ειναι οτι υπαρχει ενεργη υποστιριξη απο την εταιρια με συνεχη update.:)

Βεβαια καθενας κανει τις επιλογες του!!

 

αυτο ειναι ενα πολυ μεγαλο προτέρημα σε σχεση με το zte v975 geek και φανταζομαι οτι δεν απευθυνεται μονο στην κινεζικη αγορα το συσκεκριμενο ή κανω λαθος??

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

Παραγγειλα και εγω σημερα το κινητο απο to2c (2g/16g). Ειδωμεν!

aplostra ισως χρειαστω τις συμβουλες σου οταν το παραλαβω!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ενα πολυ μεγαλο προτέρημα σε σχεση με το zte v975 geek και φανταζομαι οτι δεν απευθυνεται μονο στην κινεζικη αγορα το συσκεκριμενο ή κανω λαθος??

Και γω απο οτι καταλαβα ειναι για ολους,οπως και η αναβαθμηαη σε kit kat που θα παρει.Και δεν ειναι Κινεζικη εταιρια η Asus.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση η μπαταρία είναι ενσωματωμένη οκ, αν θέλουμε μπορούμε με κάποιον τρόπο να την αλλάξεις. Υπάρχει κάπου για αγορά ή πρέπει η asus να την κάνει την αλλαγή

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση η μπαταρία είναι ενσωματωμένη οκ, αν θέλουμε μπορούμε με κάποιον τρόπο να την αλλάξεις. Υπάρχει κάπου για αγορά ή πρέπει η asus να την κάνει την αλλαγή

 

Δεν νομίζω να είναι πιο δύσκολο από το να αλλάξεις μπαταρία σε iphone... οπότε φαντάζομαι πως θα γίνετε. Τώρα για το αν υπάρχει σαν ανταλλακτικό πιστεύω πως θα βγάλουν.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταριες αυτες παιδια ειναι κατασκευασμενες να αντεχουν πολλα χρονια,και σε ακραιες συνθηκες χρησης,καθημερινη φορτιση κτλ,οποτε μαλλον πρωτα θα αλλαξετε συσκευη και μετα μπαταρια.......:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το κοιτώ και εγω μέρες τώρα αλλά έχω μια ερώτηση. Το zenfone 5 με τον Z2560 1.6GHz 1gb RAM είναι διαφορετικό εξωτερικά απο αυτό με τον Z2580 2.0GHz ή με αυτό με τον Z2560 1.6GHz 1gb RAM;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το κοιτώ και εγω μέρες τώρα αλλά έχω μια ερώτηση. Το zenfone 5 με τον Z2560 1.6GHz 1gb RAM είναι διαφορετικό εξωτερικά απο αυτό με τον Z2580 2.0GHz ή με αυτό με τον Z2560 1.6GHz 1gb RAM;

Eπεξεργαστης και ram αλλαζουν απο οτι εχω καταλαβει, μονο,καμια αλλη διαφορα,Εγω πηρα 2 κομματια με τον 1.6 και με 2 gb ram.

Δεν βρηκα καποιον σοβαρο λογο να παω στον 2.0,για αυτους που θα τα παρουν ειναι υπερκαλυμενοι.Και εδω την μεγαλη διαφορα την κανει η ram......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλώ για επιδόσεις. Απλά σε κάποια eshop φαίνεται να έχουν διαφορετική εμφάνιση εξωτερικά.

Φιλε μου αυτο ειπα,επισημα τουλαχιστον ειναι ιδια στην εξωτερικη εμφανιση,και αλλαζουν μονο εσωτερικα.

Τωρα το τι κανουν τα διαφορα eshop....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο minideal ειδα στα specs του τηλεφωνου με τον 2GHz επεξεργαστη να γραφει 2400mAh Battery (αντι για 2110mAH που εγραφε η εκδοση με των 1.6)

 

Λετε να εχει καλυτερη αυτονομια ή θα ειναι το ιδιο λογω υψηλοτερου χρονισμου του επεξεργαστη?

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο minideal ειδα στα specs του τηλεφωνου με τον 2GHz επεξεργαστη να γραφει 2400mAh Battery (αντι για 2110mAH που εγραφε η εκδοση με των 1.6)

 

Λετε να εχει καλυτερη αυτονομια ή θα ειναι το ιδιο λογω υψηλοτερου χρονισμου του επεξεργαστη?

Να κοιτας τα επισημα specs φιλε μου και οχι οτι γραφει ο καθε μεταπωλητης......δεν φημιζονται κιολας τα Κινεζακια εχουν θεματα αυτοι αλυτα.:)

Επισημο site---->

http://www.asus.com/Phones/ASUS_ZenFone_5/specifications/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας iphone μαθαίνεις να ζεις και χωρίς μπαταρία! :lol: αλλα πάλι καλά, οι φίλοι μας οι κινέζοι έχουν σε καλές τιμές και battery banks με 5-10 ευρώ... και ετσι έχεις μπαταρία πάντα μαζί σου :p

 

Εμένα το μόνο που με προβληματίζει, ειναι πόσο καλά δουλεύει η δεύτερη sim, ότι dual sim τηλέφωνο έχω πιάσει (κάτι samsung των €100-150) με 2 sim ηταν για κλάματα..!

 

Το δουλεύει κάποιος απο εσάς με 2 sim να μας πει εντυπώσεις!?

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 2 σιμ κι εγώ θα ήθελα να ξέρω αν το έχει δουλέψει κανείς. Το καλό είναι ότι από ό,τι διάβασα και οι δύο σιμ έχουν ενεργό 3γ ταυτόχρονα (σε αντίθεση με τα περισσότερα συμπεριλαμβανομένου και του Xiaomi 1s). Αρκεί να δουλεύουν απροβλημάτιστα και οι δύο.

 

Επίσης έστειλα μηνύματα στο vickmall και στο minideal και μου είπαν και τα δύο ότι το κινητό έχει universal rom (όχι κινεζική) και έχει κανονικά playstore. Τώρα, αν το πάρει κανείς και του βγει κινέζος μέσα μη με κυνηγήσετε. Για Ελληνικά δεν ρώτησα γιατί δεν με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 2 σιμ κι εγώ θα ήθελα να ξέρω αν το έχει δουλέψει κανείς. Το καλό είναι ότι από ό,τι διάβασα και οι δύο σιμ έχουν ενεργό 3γ ταυτόχρονα (σε αντίθεση με τα περισσότερα συμπεριλαμβανομένου και του Xiaomi 1s). Αρκεί να δουλεύουν απροβλημάτιστα και οι δύο.

 

Επίσης έστειλα μηνύματα στο vickmall και στο minideal και μου είπαν και τα δύο ότι το κινητό έχει universal rom (όχι κινεζική) και έχει κανονικά playstore. Τώρα, αν το πάρει κανείς και του βγει κινέζος μέσα μη με κυνηγήσετε. Για Ελληνικά δεν ρώτησα γιατί δεν με ενδιαφέρει.

Συμφωνα με τις φωτο που εχουν παντα,οντως εχει αυτα που λες φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall ναι, το minideal όμως αν δεις δεν τα έχει. Όπως και να'χει, Καλό είναι να έχει κανείς ένα mail ως αποδεικτικό στοιχείο:)

 

Ανάμεσα στα δύο αυτά μαγαζιά ποιο θα προτείνατε ως γρηγορότερο και πιο αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...