Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι πολυ καλα Τασο.θυμαμαι οτι ακομα και με το 7 plus ζοριζοσουν στην μπαταρια λογο σήματος.

 

 

Καποιος ειπε μερικες σελιδες πισω η εδω η στο θεμα με το s9 plus για μια εφαρμογη απο το playstore οτι λύνει το προβλημα .

 

Είναι αλήθεια ότι και στο σπίτι αλλά και στο χωριό αλλά και στην δουλειά έχω το πολύ μία γραμμή σήμα

Είναι μεγάλος παράγοντας στην κακή αυτονομία το σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι και στο σπίτι αλλά και στο χωριό αλλά και στην δουλειά έχω το πολύ μία γραμμή σήμα

Είναι μεγάλος παράγοντας στην κακή αυτονομία το σήμα

 

παντως θα το ξαναπω μηπως δεν το εχεις δει/ξερεις...αμα εχεις χαλια σημα και κοσμοτε ενεργοποιησε το wifi calling και θα σωθεις...

 

στο σπιτι μου το σημα ειναι αισχρο και εχανα σχεδον 2στις3 κλησεις ..ανοιξα το wifi calling (ουσιαστικα αμα εισαι σε wifi οποιας εταιριας σου δινει φουλ σημα και ποιοτητα κλησης) και δεν χανω κλησεις και μηνυματα και κερδιζω σε μπαταρια...ειδικα οταν ειμαι σπιτι το βαζω σε λειτουργια πτησης ανοιγω wifi και δεχομαι κανονικα κλησεις και μηνυματα και κερδιζω 1 ωρα οθονης τουλαχιστον (στο s9+)

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

παντως θα το ξαναπω μηπως δεν το εχεις δει/ξερεις...αμα εχεις χαλια σημα και κοσμοτε ενεργοποιησε το wifi calling και θα σωθεις...

 

στο σπιτι μου το σημα ειναι αισχρο και εχανα σχεδον 2στις3 κλησεις ..ανοιξα το wifi calling (ουσιαστικα αμα εισαι σε wifi οποιας εταιριας σου δινει φουλ σημα και ποιοτητα κλησης) και δεν χανω κλησεις και μηνυματα και κερδιζω σε μπαταρια...ειδικα οταν ειμαι σπιτι το βαζω σε λειτουργια πτησης ανοιγω wifi και δεχομαι κανονικα κλησεις και μηνυματα και κερδιζω 1 ωρα οθονης τουλαχιστον (στο s9+)

 

Ανοιχτά νομίζω τα έχω αυτά

Volte μου γράφει

Κάποιες φορές νομίζω λέει WiFi calling

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτά νομίζω τα έχω αυτά

Volte μου γράφει

Κάποιες φορές νομίζω λέει WiFi calling

 

δες στην μπαρα πανω με τις ρυθμισεις καπου λεει wifi calling βαλτο να προτιμαει το wifi αμα δεις οτι εμφανιζεται ενα τηλεφωνακι με το σηματακαι του wifi απο πανω εισαι οκ...

 

εγω το βαζω σε λειτουργια πτησης,ανοιγω wifi και οταν εμφανιστει το τηλεφωνακι κανω μια κληση δοκιμαστικη στο σταθερο να δω οτι δουλευει και να ειμαι ησυχος..μεχρι να βγω απο το σπιτι και να κλεισω την λειτουργια πτησης

Link to comment
Share on other sites

δες στην μπαρα πανω με τις ρυθμισεις καπου λεει wifi calling βαλτο να προτιμαει το wifi αμα δεις οτι εμφανιζεται ενα τηλεφωνακι με το σηματακαι του wifi απο πανω εισαι οκ...

 

εγω το βαζω σε λειτουργια πτησης,ανοιγω wifi και οταν εμφανιστει το τηλεφωνακι κανω μια κληση δοκιμαστικη στο σταθερο να δω οτι δουλευει και να ειμαι ησυχος..μεχρι να βγω απο το σπιτι και να κλεισω την λειτουργια πτησης

 

Ναι το έχω βρει αλλά από μαμά ήταν στα δεδομένα δεν ξέρω γιατί

Στο iPhone ακριβώς όπως κάνεις εσύ έκανα κι εγώ γιατί σπίτι όντως έχω πολύ χαμηλό σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα σε δεδομενα ηταν αρχικα...

 

εμενα ειναι η πρωτη συσκευη που το εχει και το εχω ευχαριστηθει γιατι επρεπε να βγω εξω για να μιλησω και το χειμωνα ηταν καπως επωδυνο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα σε δεδομενα ηταν αρχικα...

 

εμενα ειναι η πρωτη συσκευη που το εχει και το εχω ευχαριστηθει γιατι επρεπε να βγω εξω για να μιλησω και το χειμωνα ηταν καπως επωδυνο :lol::lol::lol:

 

Μπα

Το κουραστικό όμως θα είναι να βάλεις σε πτήση αλλά να κλείνει και το WiFi

Μετά πρέπει να το ανοίξεις πάλι

Ενώ στο iPhone κλείνει μόνο την Sim και το WiFi παραμένει ανοιχτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ε νταξει δεν με ενοχλει τοσο...συνηθειο ειναι...εχω τα toggle διπλα διπλα οποτε παταω το ενα και μετα το αλλο...αν γινοταν να ρυθμισω να μην κλεινει το wifi ναι θα ηταν τελειο αλλα αφου δεν γινεται .σιγα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με Cosmote πάροχο κινητής πρέπει να έχεις και ΟΤΕ ίντερνετ για να λειτουργήσει το wifi calling ή δουλεύει και με άλλες εταιρίες π.χ. cyta forthnet κτλ. γιατί και εγώ σπίτι cyta έχω και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει. Και οι πάροχοι ίντερνετ το έχουν ενεργοποιημένο ή πρέπει να κάνεις κάτι για να το ενεργοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με Cosmote πάροχο κινητής πρέπει να έχεις και ΟΤΕ ίντερνετ για να λειτουργήσει το wifi calling ή δουλεύει και με άλλες εταιρίες π.χ. cyta forthnet κτλ. γιατί και εγώ σπίτι cyta έχω και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει. Και οι πάροχοι ίντερνετ το έχουν ενεργοποιημένο ή πρέπει να κάνεις κάτι για να το ενεργοποιήσεις;

 

Δεν έχει σχέση τι ίντερνετ έχεις στο σπίτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σπίτι έχω nova και λειτουργεί τέλεια..

 

Αν ήταν να ήθελε cosmote σταθερό ψιλό άχρηστο θα ήταν,τωρα που δεν έχει σχεδόν κανείς κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σπίτι έχω nova και λειτουργεί τέλεια..

 

Αν ήταν να ήθελε cosmote σταθερό ψιλό άχρηστο θα ήταν,τωρα που δεν έχει σχεδόν κανείς κοσμοτε

 

Μην το λες

Όποιος θέλει καλό ίντερνετ πάει απευθείας COSMOTE χωρίς δεύτερη σκέψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προς beta testers! Όταν έρθει η stable έκδοση, θα περαστεί αυτόματα στη συσκευή ή πάλι θα θέλει πέρασμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις γιατί δεν ακούγονται καθόλου;

Παίζουν πάρα πολύ χαμηλά

Λύνεται με κάποιον τρόπο αυτό;

 

Έχει αναφερθεί από πολλούς, εγώ προσωπικά στο δικό μου δεν έχω πρόβλημα.

Δοκίμασε να βάλεις custom ήχους(πχ Zedge).

λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί από πολλούς, εγώ προσωπικά στο δικό μου δεν έχω πρόβλημα.

Δοκίμασε να βάλεις custom ήχους(πχ Zedge).

λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Στο Viber με ενοχλεί περισσότερο

Δεν ακούω τα μηνύματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

βάλε δικο σου ηχο και θα είσαι οκ (εγω αυτό έκανα)

 

Δεν θα το καταλαβαίνω μετά

Το Viber πρέπει να έχει τον κλασσικό δικό του ήχο τον χαρακτηριστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το καταλαβαίνω μετά

Το Viber πρέπει να έχει τον κλασσικό δικό του ήχο τον χαρακτηριστικό

 

κατέβασε απο το zedge τον κλασικό χαρακτηριστικό ήχο του viber τότε

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε απο το zedge τον κλασικό χαρακτηριστικό ήχο του viber τότε

 

Στο τέλος κάτι τέτοιο θα κάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος κάτι τέτοιο θα κάνω

Δεν κάνει αυτό το έχω προσπαθήσει ενώ στο zedge o ηχος του viber ακούγεται δυνατός μόλις τον ορίσεις στο vider ως ήχο ειδοποίησης δεν ακούγεται μετά δυνατά. Ειναι ένα 20% νομίζω κατω σε ένταση οι ειδοποιήσεις στο s9 και s9+.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια απορια για το zedge...κατεβασα κατι ηχους ειδοποιησης αλλα μετα μπαινω στην εφαρμογη και δεν τους βρισκω να τους βαλω ...πως τους περναω;

 

δεν θελω να το κανω μεσω zedge γιατι απο οτι καταλαβα θα πρεπει να την κρατησω την εφαρμογη για να λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια απορια για το zedge...κατεβασα κατι ηχους ειδοποιησης αλλα μετα μπαινω στην εφαρμογη και δεν τους βρισκω να τους βαλω ...πως τους περναω;

 

δεν θελω να το κανω μεσω zedge γιατι απο οτι καταλαβα θα πρεπει να την κρατησω την εφαρμογη για να λειτουργει.

Άνοιξε τον file manager και βάλε τους ήχους στο φάκελο ringtones.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Viber με ενοχλεί περισσότερο

Δεν ακούω τα μηνύματα

 

Με το νεο update (android 9) έχει διορθωθεί το θέμα του ήχου.

Υπομονή να βγει σε 2-3 εβδομάδες (τόσο του δίνω)

Εγώ έχω την beta 3 πχ και μου παίρνει τα αυτιά σε σχέση με την oreo που είχα / έχεις :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς beta testers! Όταν έρθει η stable έκδοση, θα περαστεί αυτόματα στη συσκευή ή πάλι θα θέλει πέρασμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα την περάσουμε εμείς με odin.

Αυτή που έχουμε τώρα, την έχουμε "παράνομα" :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...