Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ από εκεί το πήρα :P Απλά απ το GadgetLab που είχε τότε την καλύτερη τιμ

 

εισαι ευχαριστημένος?.μιας & σε βρηκα να σε ρωτησω.καποια μαγαζια δεν εχουν την σημανση EU στο Samsung s9.. ειναι τυχαίο?

Edited by fairytale
"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Πάω να συνδέσω τον εξωτερικό μου δίσκο και μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Ενώ στον υπολογιστή δουλεύει κανονικά τι να κάνω μήπως ξέρει κάποιος??? Δεν θέλω να κάνω διαμόρφωση γιατί θα σβηστούν όλα. 31fda18d0cacbf42d251660a56a2957f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν ειναι σε ntfs ο δισκος δεν μπορει να τον δει. οχι τουλαχιστον χωρις καποια εξτρα εφαρμογη απο playstore

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στη beta pie, έχω πρόβλημα με spotify και YouTube!κυρίως spotify. Σταματάει συνέχεια να παίζει λες και χάνετε το σήμα! Το έχει παρατηρήσει άλλος?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη beta pie, έχω πρόβλημα με spotify και YouTube!κυρίως spotify. Σταματάει συνέχεια να παίζει λες και χάνετε το σήμα! Το έχει παρατηρήσει άλλος?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φροντίδα συσκευης-3 τελείες πάνω δεξιά- αυτόματη βελτιστοποίηση-απενεργοποιηση

 

Εμένα έτσι έστρωσε, κάντο και εσύ να δούμε αν είναι όντως αυτο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι αυτό γιατι είχε επιλογή 16.00 η ώρα!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικά από τα bugs της beta 1. Τα περισσότερα τα είδα και στη δική μου συσκευή! Επίσης στο multitasking δεν κυλάει όμορφα κ γρήγορα η εναλλαγή εφαρμογών. Για να δούμε στο 2ο. 6eba412881b51212a33c8fcbf33aa491.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για την 2η έκδοση της pie έχουμε? Το plus βλέπω πήρε. Αντε μπας κ φύγουμε από τα bugs πριν μας απολύσουν από τη δουλειά λόγο συνεχής καθυστέρησης στο bug του ξυπνητηριου χεχε.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά, θα σας έχω την beta 2 σε λίγη ώρα.

(Για το απλό S9 μιας και στο plus την έβγαλαν ήδη από χθες)

Link to comment
Share on other sites

Αντε λεβέντη μου

 

Telegram:

 

https://t.me/s9exypie για τα λινκ και ολα.

 

G960F ZRKA to ZRKL: https://mega.nz/#!ZB8WXK6Z!uoCIQFfG9Cvk6dfsVUPh9AZ2vju7fB5AlL0ROEBV67k

 

G960F ZRKL to ZRKN: https://mega.nz/#!4csyFKZA!BgE_WsIyua2ji2g9FFcYqPvPt4QVNNL9HY15jKthd28 hotfix

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

εισαι αρχοντας! κατεβαζω και δοκιμαζω !

 

Αν σου λέει mount sd card και ιστορίες, κάνε απλά format την sd card.

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου λεει ****το !

 

Κάντο με sideload. Ψαξε στο youtube τον τρόπο η μπες στο τελεγκραμ να σου πουν.

Εφυγα για υπνους.

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει τα ματια μ και δε το καταφερα ! μου βγαζει στο τελος οτι θελει νεοτερο adb αλλα οτι νεο κ αν κατεβασω παλι το ιδιο μνμ !
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο τρομερη αναποφασιστικοτητα εβδομαδων, κυριως αναμεσα σε S9 και Note 9... Πριν απο λιγο παρηγγειλα ενα μαυρο S9! Οπως εγραψα και σε αλλο ποστ, με ειχαν κουρασει στο παρελθον τα μεγαλα κινητα κι αυτος ηταν ο μοναδικος λογος ουσιαστικα που δεν εδωσα +300 ευρω για το Note 9! Ενα πραγμα μονο με κολλαει και δεν ειναι αλλο απο το ζητημα της μπαταριας του S9. Παρολα αυτα μιας και δεν ειμαι τρελος χρηστης (2,5 ωρες οθονη μεσος ορος ασχολιας ημερησιως), ελπιζω να την παλεψω κουτσα στραβα! Οπως και να'χει ελπιζω να το χαρω... Θα τα λεμε!! :D
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο τρομερη αναποφασιστικοτητα εβδομαδων, κυριως αναμεσα σε S9 και Note 9... Πριν απο λιγο παρηγγειλα ενα μαυρο S9! Οπως εγραψα και σε αλλο ποστ, με ειχαν κουρασει στο παρελθον τα μεγαλα κινητα κι αυτος ηταν ο μοναδικος λογος ουσιαστικα που δεν εδωσα +300 ευρω για το Note 9! Ενα πραγμα μονο με κολλαει και δεν ειναι αλλο απο το ζητημα της μπαταριας του S9. Παρολα αυτα μιας και δεν ειμαι τρελος χρηστης (2,5 ωρες οθονη μεσος ορος ασχολιας ημερησιως), ελπιζω να την παλεψω κουτσα στραβα! Οπως και να'χει ελπιζω να το χαρω... Θα τα λεμε!! :D

 

Με γειά και καλός ήρθες στο νήμα, πες μας εντύπωσεις μετά από λιγο καιρό που θα το έχεις.

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο τρομερη αναποφασιστικοτητα εβδομαδων, κυριως αναμεσα σε S9 και Note 9... Πριν απο λιγο παρηγγειλα ενα μαυρο S9! Οπως εγραψα και σε αλλο ποστ, με ειχαν κουρασει στο παρελθον τα μεγαλα κινητα κι αυτος ηταν ο μοναδικος λογος ουσιαστικα που δεν εδωσα +300 ευρω για το Note 9! Ενα πραγμα μονο με κολλαει και δεν ειναι αλλο απο το ζητημα της μπαταριας του S9. Παρολα αυτα μιας και δεν ειμαι τρελος χρηστης (2,5 ωρες οθονη μεσος ορος ασχολιας ημερησιως), ελπιζω να την παλεψω κουτσα στραβα! Οπως και να'χει ελπιζω να το χαρω... Θα τα λεμε!! :D

 

Και γω στην ίδια περίπου φάση είμαι. Είμαι κάτοχος Huawei P10 και σκέφτομαι την αγορά S9 από Φεβρουάριο και μετά που θα ανακοινωθούν τα S10. Σκέφτομαι να μην πάω σε S9+ λόγω μεγέθους αλλά σκέφτομαι λόγω μεγέθους μπαταρίας. Μη απαιτητικός χρήστης και γω νομίζω ότι θα με καλύψει το S9. Έχοντας διαβάσει όλο το νήμα για το S9 από ότι κατάλαβα αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις είναι μια χαρά από άποψη αυτονομίας, και επειδή ήμουν κάτοχος του S6 πριν το P10 είχα απογοητευτεί με την μπαταρία του και γιαυτό είχα απομακρυνθεί από την Samsung. Θέλω να πιστεύω ότι έχει γίνει καλύτερη δουλειά πλέον σε αυτό το κομμάτι και ελπίζω να γίνω και γω κάτοχος της συσκευής! Καλορίζικο λοιπόν και περιμένουμε εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν βιάζεσαι προτεινω να περιμένεις το σ10 που θα έχει και μικρή έκδοση (από ότι λενε) και θα ρίξει και την τιμή του σ9
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν βιάζεσαι προτεινω να περιμένεις το σ10 που θα έχει και μικρή έκδοση (από ότι λενε) και θα ρίξει και την τιμή του σ9

 

Σωστός! Και γω αυτό έγραψα πιο πάνω. Να δούμε και σχέση τιμής και χαρακτηριστικών της μικρής έκδοσης που ας ελπίσουμε να μην είναι τόσο χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει αστειο... Ομως 2 μερες τωρα με το S9, αισθανομαι τυχερος που δεν πηγα τελικα στο Note 9! Ο λογος? Ακομη κι αυτο ωρες ωρες στα χερια μου, μου φαινεται τεραστιο... Χαχαχα! Προφανως παιζει και ρολο πως τοσες μερες ημουν με ενα Α3 2016... Και η συγκριση με το S9 ειναι η μερα με τη νυχτα!

 

Αρχικα δεν μπορω να πω πολλα για την μπαταρια.. Μου δειχνει παντως οτι τουλαχιστον στην αναμονη οταν δεν το λειτουργω κανει αρκετα καλη διαχειριση! Ομως για την ωρα ακομη το "στηνω", αρα θα εχω πιο σωστη αποψη τις επομενες μερες! Κατα τα αλλα γρηγορο οπως ειναι λογικο.. Με καποια ελαχιστα κολληματακια βεβαιως στα γραφικα οταν μπαινοβγαινω σε εφαρμογες κλπ.. Δεν μπορει δηλαδη να φτασει την εντελως smooth εμπειρια που ειχα για παραδειγμα με το iPhone X, ομως μικρο το κακο... Οθοναρα φυσικα... Ηχεια παρα πολυ καλα με πεντακαθαρο και δυνατο ηχο... Καμερα ΑΑΑ... Δαχτυλικο αποτυπωμα σχεδον τελειο... Οταν μιλαω με καποιον στο τηλεφωνο ισως και να ηθελα λιγο πιο δυνατη την ενταση στο ακουστικο, αλλα κι αυτο ασημαντο θα ελεγα... Γενικα ολα καλα για την ωρα! Απο το πρωτο λεπτο τοποθετηθηκε Dome Glass + Alcantara Case... Η οποια ομως μαλλον θα βγει διοτι οτι χνουδι κυκλοφορει στο περιβαλλον καθεται πανω της! Καθε τρεις και λιγο θελει καθαρισμα...

 

ΥΣ1: Πειτε ρε guys καποιο καλο σκουρο θεμα να βοηθησω λιγο περισσοτερο την μπαταρια...

 

ΥΣ2: Γνωριζει καποιος να μου πει με απλα λογακια πως ακριβως λειτουργει η εφαρμογη Greenify? Εννοω ποιες ρυθμισεις να εχω ετσι ωστε να κανει αθορυβα την δουλεια της στο παρασκηνιο...

 

ΥΣ3: Παρατηρω πως οταν παταω το power button για να κλεισει/κλειδωσει η οθονη, δεν το κανει ακαριαια, αλλα θελει καποια κλασματα του δευτερολεπτου... Ισχυει και σε σας?

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλορίζικο..

Επιπλέον άμα έχεις κοσμοτε ενεργοποίησε το WiFi call, εγώ επειδή έχω χάλια σήμα σπίτι το ενεργοποίησα και κέρδισα 1ωρα μπαταρία (στο σπίτι έχω ανοιχτό το wificall και την λειτουργία πτήσης ώστε να μην τρώει μπαταρία το σήμα και να μην χάνω φυσικά κλήση ή μήνυμα)

 

Σαν θέμα εγώ έχω βάλει ένα dark που βρήκα στην εφαρμογη

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Ισως φανει αστειο... Ομως 2 μερες τωρα με το S9, αισθανομαι τυχερος που δεν πηγα τελικα στο Note 9! Ο λογος? Ακομη κι αυτο ωρες ωρες στα χερια μου, μου φαινεται τεραστιο... Χαχαχα! Προφανως παιζει και ρολο πως τοσες μερες ημουν με ενα Α3 2016... Και η συγκριση με το S9 ειναι η μερα με τη νυχτα!

 

Αρχικα δεν μπορω να πω πολλα για την μπαταρια.. Μου δειχνει παντως οτι τουλαχιστον στην αναμονη οταν δεν το λειτουργω κανει αρκετα καλη διαχειριση! Ομως για την ωρα ακομη το "στηνω", αρα θα εχω πιο σωστη αποψη τις επομενες μερες! Κατα τα αλλα γρηγορο οπως ειναι λογικο.. Με καποια ελαχιστα κολληματακια βεβαιως στα γραφικα οταν μπαινοβγαινω σε εφαρμογες κλπ.. Δεν μπορει δηλαδη να φτασει την εντελως smooth εμπειρια που ειχα για παραδειγμα με το iPhone X, ομως μικρο το κακο... Οθοναρα φυσικα... Ηχεια παρα πολυ καλα με πεντακαθαρο και δυνατο ηχο... Καμερα ΑΑΑ... Δαχτυλικο αποτυπωμα σχεδον τελειο... Οταν μιλαω με καποιον στο τηλεφωνο ισως και να ηθελα λιγο πιο δυνατη την ενταση στο ακουστικο, αλλα κι αυτο ασημαντο θα ελεγα... Γενικα ολα καλα για την ωρα! Απο το πρωτο λεπτο τοποθετηθηκε Dome Glass + Alcantara Case... Η οποια ομως μαλλον θα βγει διοτι οτι χνουδι κυκλοφορει στο περιβαλλον καθεται πανω της! Καθε τρεις και λιγο θελει καθαρισμα...

 

ΥΣ1: Πειτε ρε guys καποιο καλο σκουρο θεμα να βοηθησω λιγο περισσοτερο την μπαταρια...

 

ΥΣ2: Γνωριζει καποιος να μου πει με απλα λογακια πως ακριβως λειτουργει η εφαρμογη Greenify? Εννοω ποιες ρυθμισεις να εχω ετσι ωστε να κανει αθορυβα την δουλεια της στο παρασκηνιο...

 

ΥΣ3: Παρατηρω πως οταν παταω το power button για να κλεισει/κλειδωσει η οθονη, δεν το κανει ακαριαια, αλλα θελει καποια κλασματα του δευτερολεπτου... Ισχυει και σε σας?

 

Σε 1 μήνα και κάτι θα βγει η Pie με το νεο One UI.

Ξέχνα τα "κολλήματα" που είδες.

Έχω την beta απ τον προηγούμενο μήνα και έχουν κάνει τρομερή δουλειά σε σχέση με την oreo.

 

Επίσης θα έχει και dark theme και δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι.

 

Αν νομίζεις πως το ερωτεύτηκες από τώρα, υπομονή ένα μήνα ακόμα να δεις τι σημαίνει έρωτας :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...