Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης παιδιά μια ερώτηση. Το κινητό μας κάνει skin-smoothing από μόνο του; Και στην μπροστά και στην πίσω κάμερα; Μου φαίνονται λίγο "ψεύτικες" οι φωτογραφίες

 

τι εννοείς; στην amoled οθόνη του κινητού είναι λογικό να φαίνονται λίγο πιο κορεσμένα τα χρώματα, στο pc θα καταλάβεις την διαφορά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς; στην amoled οθόνη του κινητού είναι λογικό να φαίνονται λίγο πιο κορεσμένα τα χρώματα, στο pc θα καταλάβεις την διαφορά

 

Εννοώ να έχει ένα συνεχές "beauty mode". Δε μιλάω τόσο για χρώμα, όσο για εμφάνιση λεπτομερειών στο πρόσωπο

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Σε branded συσκευή μπορώ ακόμα να περάσω unbranded firmware μέσω odin χωρίς να γράψει ο knox?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Σε branded συσκευή μπορώ ακόμα να περάσω unbranded firmware μέσω odin χωρίς να γράψει ο knox?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποιος είχε γράψει εδώ μέσα πως το έκανε αλλά δεν θυμάμαι ποιος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Σε branded συσκευή μπορώ ακόμα να περάσω unbranded firmware μέσω odin χωρίς να γράψει ο knox?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς!

Κατεβάζεις απο sammobile την έκδοση που θέλεις και τη παιρνάς με odin κανονικά.

Είναι πολύ εύκολο!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς!

Κατεβάζεις απο sammobile την έκδοση που θέλεις και τη παιρνάς με odin κανονικά.

Είναι πολύ εύκολο!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγά μην κατεβάσει από sammobile με τις άθλιες ταχύτητες.

 

Από δω θα κατεβάσει. https://samfirm.en.lo4d.com/

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να μην κατεβαίνει η ''κουρτίνα'' ειδοποιήσεων στη Lockscreen;

δεν το βρίσκω με τίποτα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Secure-Wifi πως το απενεργοποιώ για το Wifi του σπιτιού μου?

Μου βγάζει συνέχεια notification.

 

 

Επίσης, υπάρχει κάποιο shortcut για επιλογή δικτύου (4G/3G/2G)? Επειδή όταν κλείνω data, θέλω να κλείνω και το 4G και να το βάζω σε 2G (πιστεύοντας ότι εξοικονομεί μπαταρία(?))

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, υπάρχει κάποιο shortcut για επιλογή δικτύου (4G/3G/2G)? Επειδή όταν δεν κλείνω data, θέλω να κλείνω για το 4G και να το βάζω σε 2G (πιστεύοντας ότι εξοικονομεί μπαταρία(?))

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό. Έβαλα στο homescreen τη συντόμευση και ησύχασα....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dc.max.a2g_3g_4g

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να μην κατεβαίνει η ''κουρτίνα'' ειδοποιήσεων στη Lockscreen;

δεν το βρίσκω με τίποτα

 

Το βρήκαμε πως γίνεται?

 

Ένα σχόλιο που αφορά το μέγεθος του S9.. Οι 5.8" είναι σε "ύψος" και όχι σε πλάτος και μάλιστα το πλάτος το θεώρω λίγο μικρό με αποτέλεσμα το πληκτρολόγιο να μου φαίνεται κάπως μικρό και να μπερδεύω συνέχεια τα γράμματα (δεν έχω χοντρά δάχτυλα).

 

Επίσης, το γεγονός ότι όταν κάνεις swipe μια ειδοποίηση χάνεται και ο αριθμός στο app icon, δε με πολυβολεύει γιατί αν δε διαβάσω εκείνη τη στιγμή την ειδοποίηση και απλά την καθαρίσω, μετά δε θα έχω ένδειξη ότι είναι ακόμα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το γεγονός ότι όταν κάνεις swipe μια ειδοποίηση χάνεται και ο αριθμός στο app icon, δε με πολυβολεύει γιατί αν δε διαβάσω εκείνη τη στιγμή την ειδοποίηση και απλά την καθαρίσω, μετά δε θα έχω ένδειξη ότι είναι ακόμα εκεί.

 

Δεν δουλεύω τον μανίσιο launcher αλλά τον Nova Prime, ο οποίος κρατάει την ένδειξη στο εικονίδιο της εφαρμογής ακόμα και αν καθαρίσω το notification...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. Μπαταρία δε σου τρώει ε?

 

Import notification sounds δε μπορούμε να κάνουμε? Γιατί αυτά που έχει είναι ψιλοτραγικά.

Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα που αναφερονται για εντονο κοκκινο και κορεσμενα και υπερτονισμενα χρωματα ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. Μπαταρία δε σου τρώει ε?

 

Import notification sounds δε μπορούμε να κάνουμε? Γιατί αυτά που έχει είναι ψιλοτραγικά.

 

Αμελητέα ποσότητα μπαταρίας, είναι εξαιρετικά ελαφριά εφαρμογή... Και έχω κόψει και τα πολλά πολλά animations...

Notification sounds μπορεις να αλλάξεις, είτε στην διαχείριση ήχου είτε σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά (αν το υποστηρίζει)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα που αναφερονται για εντονο κοκκινο και κορεσμενα και υπερτονισμενα χρωματα ισχυει?

ισχυει.εμενα μου το κανει αρκετα συχνα.βεβαια με μια επανεκκινηση στρωνει.βεβαια αυτο το κανει οταν εχεις πολυ χρωματιστο walpaper.εγω που το εχω μονο μαυρο..σπανια το κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει.εμενα μου το κανει αρκετα συχνα.βεβαια με μια επανεκκινηση στρωνει.βεβαια αυτο το κανει οταν εχεις πολυ χρωματιστο walpaper.εγω που το εχω μονο μαυρο..σπανια το κανει.

ισχυει και για τα s8,s8+ και note9?

δεν υπαρχει καθολου γιατρεια?

Link to comment
Share on other sites

Στο S8 plus μου δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο.
Ουτε στο note 8. Πρωτη φορα το ακουω

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οτι διαβαζω σας λεω που τα γραφουν αλλοι,μπορει να ειναι και σκευασματα για να υποβαθμισουν την εταιρεια
Link to comment
Share on other sites

Notification sounds μπορεις να αλλάξεις, είτε στην διαχείριση ήχου είτε σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά (αν το υποστηρίζει)

 

 

Με ενδιαφέρει να εισάγω άλλα από άλλη συσκευή ή άλλους ήχους. Δεν έχω δει πουθενά επιλογή να προσθέσω και αυτά της προκαθορισμένης λίστας δε με τρελαίνουν. anyway..

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να εισάγω άλλα από άλλη συσκευή ή άλλους ήχους. Δεν έχω δει πουθενά επιλογή να προσθέσω και αυτά της προκαθορισμένης λίστας δε με τρελαίνουν. anyway..
Πας στα αρχεία μου.την στοκ εφαρμογή. Κ πρέπει να υπάρχει ένα φάκελος με το όνομα notifications .Εκεί βάζεις τους ήχους που θες και στους εμφανίζει μετά στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψήνεται με τον Google Assistant στα ελληνικά. Προφανώς είναι κάποιο λάθος από τον server της Google αλλά μάλλον δείχνει ότι τον αναπτύσσουν και στα ελληνικά.0499b1a27e7683baad65b2c1a967263d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...