Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί που λέει επαγγελματική.Οπως μπαίνουμε στη κάμερα το πρώτο mode είναι το αυτόματο,αν κάνουμε 2 swipe αριστερά είναι η "επαγγελματική"

 

Να είσαι καλά, ευχαριστώ φίλε μου!!!!

 

Edit1: Στις χειροκίνητες ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή Πόσο γρήγορα θα τραβήξει την φωτογραφία, στα πόσα δευτερόλεπτα δλδ καθυστέρηση?

 

Edit2: Καινούρια αναβάθμιση με επίπεδο ασφάλειας την 1η Φεβρουαρίου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαρέθηκα να περιμένω πότε η Cosmote θα δεήσει να προχωρήσει στα updates (τελευταίο ήταν το Νοέμβριο με security level Οκτωβρίου) οπότε κατέβασα από το sammobile το latest Greece (EUR) και το πέρασα το πρωί. Η διαδικασία ήταν πολύ πιο απλή απ' όσο το φοβόμουν και σε δέκα λεπτά το κινητό ήταν Updated, unbranded και χωρίς να χάσω τίποτα από applications & settings.

 

Το μόνο σπαστικό ήταν ότι στα recommended apps μου βγάζει δύο apps με κυριλλικούς χαρακτήρες στην περιγραφή και μου πήρε λίγη ώρα να βρω πως θα το ξεφορτωθώ.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω πότε η Cosmote θα δεήσει να προχωρήσει στα updates (τελευταίο ήταν το Νοέμβριο με security level Οκτωβρίου) οπότε κατέβασα από το sammobile το latest Greece (EUR) και το πέρασα το πρωί. Η διαδικασία ήταν πολύ πιο απλή απ' όσο το φοβόμουν και σε δέκα λεπτά το κινητό ήταν Updated, unbranded και χωρίς να χάσω τίποτα από applications & settings.

 

Το μόνο σπαστικό ήταν ότι στα recommended apps μου βγάζει δύο apps με κυριλλικούς χαρακτήρες στην περιγραφή και μου πήρε λίγη ώρα να βρω πως θα το ξεφορτωθώ.

 

Ωραίος ο παίχτης!!Το σκεφτόμουν και εγώ να το κάνω λόγω μια εφαρμογής vodafone που δεν ξηλωνεται,αλλά εφόσον δεν μου στέλνει ειδοποιήσεις το άφησα..Τώρα μόνο αν αργήσει η vodafone να δώσει το Pie..Τελικά πως τις ξεφορτωθηκες;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο παίχτης!!Το σκεφτόμουν και εγώ να το κάνω λόγω μια εφαρμογής vodafone που δεν ξηλωνεται,αλλά εφόσον δεν μου στέλνει ειδοποιήσεις το άφησα..Τώρα μόνο αν αργήσει η vodafone να δώσει το Pie..Τελικά πως τις ξεφορτωθηκες;

Το alert ξεφορτώθηκα. Απλά έκανα uncheck και τα δύο apps και πάτησα ΟΚ. Φαντάζομαι ότι απλά έκανε snooze το alert μέχρι να θυμηθεί να μου τα ξανασπάσει αλλά δε βαριέσαι, μικρό το κακό :)

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια ..παραμενει το προβλημα της καμερας στο βιντεο που κανει autofocus συνεχεια?

η φτιαχτηκε με κανα update

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε από τον φούρνο ζεστή πίτα :food:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/SER/download/A530FXXU4CSC3/260895/

 

Αμαν ρωσικη ε?:D Αντε καλη αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρωσικη ε?:D Αντε καλη αρχη!

 

 

Δεν είμαι έτοιμος για φαί θα περιμένω ακόμα :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι έτοιμος για φαί θα περιμένω ακόμα :X

Ε ναι κατσε να δεις πια εκδοση θα βγαλει για ελλαδα γιατι εαν φλασαρεις την ρωσικη και δεν ταιριαξει η εκδοση λειτουργικου θα φας φολα και θα μπλοκαρεις το Ota.

Εκτος και εαν θες να την φλασαρεις να την δεις και ξαναφλασαρεις αργοτερα την ταιριαστη.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι κατσε να δεις πια εκδοση θα βγαλει για ελλαδα γιατι εαν φλασαρεις την ρωσικη και δεν ταιριαξει η εκδοση λειτουργικου θα φας φολα και θα μπλοκαρεις το Ota.

Εκτος και εαν θες να την φλασαρεις να την δεις και ξαναφλασαρεις αργοτερα την ταιριαστη.

 

Αυτο θελω να κάνω δεν πιστευω να μπρικαρει!

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω να κάνω δεν πιστευω να μπρικαρει!

 

Οχι δεν μπρικαρει αρκει να ειναι η εκδοση για Α8 οχι το plus που προσπαθουσε να βαλει ενας φιλος .

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το τηλέφωνο!

Του έκανα φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση για να στρώσει η μπαταρία του. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι να μη δουλεύει σωστά.

Περιμένω να δω και την μπαταρία βέβαια.

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το τηλέφωνο!

Του έκανα φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση για να στρώσει η μπαταρία του. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι να μη δουλεύει σωστά.

Περιμένω να δω και την μπαταρία βέβαια.

 

Αναμένουμε με αγωνία λοιπόν για να δούμε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το τηλέφωνο!

Του έκανα φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση για να στρώσει η μπαταρία του. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι να μη δουλεύει σωστά.

Περιμένω να δω και την μπαταρία βέβαια.

 

Πες μου σε παρακαλώ,με το android pie,πήραμε και το One Ui;;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα δουλεύει στην 9.0 αν και Ρωσική... μ'άρεσε πολύ και η επιλογή να είναι μαύρο το θέμα τα μενού είναι από της καλύτερες ρυθμίσεις.... θεωρώ πάντως την συσκευή ότι είναι από της ποιο γεμάτες χωρίς να λυπεί τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ηρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε android pie.Μέγεθος 1,4gb.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά είναι,Δεν μου λες τώρα πρέπει να κάνουμε επαναφορά,εγκατάσταση ενημέρωσης και ξανά μανά επαναφορά;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα με odin .... Αλλά κράτησα τα αρχεία μου και σήμερα αποφάσισα να κάνω back up με το smart switch Και επαναφορά... Και ευτυχώς όλα γρήγορα ήταν Στην θέση τους ....
Link to comment
Share on other sites

ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος φλασαρισματος για την pie

1 μέσω ota και μετα full wipe?

2 η με Odin

3 με το Odin τα βάζουμε όλα τα αρχεία που περιέχονται BL,AP,CP,CSC ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...