Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας πιστευω. . . Bεβαια μπορει καποιος εαν θελει να φλασαρει απο το sammobile oreo 8.0 και αλλης ευρωπαικης χωρας χωρις προβλημα μια και ανεβηκε σε πολλες.Kατω-κατω θα βρειτε Γαλλικη-πολωνικη-γερμανικη-ελβετικη κτλ . Για τους ανυπομονους:p---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/ Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πέρασα στα γρήγορα δεν είδα κάποια ουσιαστική διαφορά

........Χωρα ;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και εδώ η Oreo πρώτα από Vodafone.dc585d069da496041fe1431bfa3a49b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανουμε κοινωνικες σχεσεις με τους νοτιοκορεατες .Ολο τελευταιους και καταιδρωμενους μας εχουν:p
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπω χώρα;

 

Καλα απο που κατεβασες το λειτουργικο που φλασαρες δεν θυμασαι τι εγραφε;::p

Link to comment
Share on other sites

Καλα απο που κατεβασες το λειτουργικο που φλασαρες δεν θυμασαι τι εγραφε;::p
Μα δεν έχω φλασαρει τη συσκευή μου, όπως την αγόρασα είναι

Λάθος καταλαβες οταν λεω οτι το πέρασα γρήγορα εννοούσα το βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Κάτοχος και εγώ του υπέροχου αυτού κινητού εδώ και τέσσερις μήνες. Φοβερή αυτονομία και οθόνη. Καλή κάμερα και βίντεο σε φωτεινές καταστάσεις αλλά μέτρια σε μη φωτεινές. Κατά τα άλλα γρήγορο και αρκετά βολικό λόγω μεγέθους.

 

Δυστυχώς παρατήρησα ότι μετά από λίγη ώρα αδράνειας του Bluetooth απενεργοποιείται. Να σημειώσω ότι battery saver και τα παρόμοια δεν είναι ενεργά.

Έχετε να προτείνετε να ελέγξω και να ξανά ελέγξω κάτι?

 

Και το τελευταίο και σημαντικότερο πρόβλημα είναι ότι μου βγάζει το μήνυμα το διακόπηκε η λειτουργία του Play Store. Και ούτε εγώ μπορώ να την ανοίξω.

Έκανα "clear app data" του Play Store αλλά δεν έγινε κάτι. Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

 

Τελευταία ερώτηση, πως κάνουμε στο κινητό κανονικό Reboot. Όταν του κάνω παρατηρώ ότι στη μνήμη του παραμένουν όλες οι εφαρμογές που είχα ανοίξει πριν του κάνω Reboot, οπότε καταλαβαίνω ότι δεν έχει γίνει σωστά. Το λέω αυτό γιατί βλέπω ότι χρειάζεται μετά το clear app data του play store.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Κάτοχος και εγώ του υπέροχου αυτού κινητού εδώ και τέσσερις μήνες. Φοβερή αυτονομία και οθόνη. Καλή κάμερα και βίντεο σε φωτεινές καταστάσεις αλλά μέτρια σε μη φωτεινές. Κατά τα άλλα γρήγορο και αρκετά βολικό λόγω μεγέθους.

 

Δυστυχώς παρατήρησα ότι μετά από λίγη ώρα αδράνειας του Bluetooth απενεργοποιείται. Να σημειώσω ότι battery saver και τα παρόμοια δεν είναι ενεργά.

Έχετε να προτείνετε να ελέγξω και να ξανά ελέγξω κάτι?

 

Και το τελευταίο και σημαντικότερο πρόβλημα είναι ότι μου βγάζει το μήνυμα το διακόπηκε η λειτουργία του Play Store. Και ούτε εγώ μπορώ να την ανοίξω.

Έκανα "clear app data" του Play Store αλλά δεν έγινε κάτι. Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

 

Τελευταία ερώτηση, πως κάνουμε στο κινητό κανονικό Reboot. Όταν του κάνω παρατηρώ ότι στη μνήμη του παραμένουν όλες οι εφαρμογές που είχα ανοίξει πριν του κάνω Reboot, οπότε καταλαβαίνω ότι δεν έχει γίνει σωστά. Το λέω αυτό γιατί βλέπω ότι χρειάζεται μετά το clear app data του play store.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Η καμερα ειναι καλη και οι νυχτερινες.Εαν ομως θελεις να εκμεταλλευτεις το φακο του Α8 στα κοκκινα που λεμε βαλε το Snap hdr camera με τεραστια παραμετροποιηση Οπως live επεξεργασια Hdr χρωμα - οξυτητα πριν την αποθηκευση της φωτο , Video Slow Motion , HEVC Video υψηλης ποιοτητας παρα πολλες ρυθμισεις του φακου τον κανεις γενικα οπως θελεις εσυ κτλ.Εαν χρειαστεις εχω εκδοση του snap google pixel στυλ στη στελνω πμ.

 

Οσο για το Bt εχω μονιμα αναμμενο δεν εχω παρατηρησει κατι .Τι μαρκα ειναι το δικο σου ;

 

Αυτο με το play store χμμμ ποσο συχνα στο κανει ;

 

Για τις εφαρμογες που λες ναι τις κραταει και τις κλεινεις εσυ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι καλη και οι νυχτερινες.Εαν ομως θελεις να εκμεταλλευτεις το φακο του Α8 στα κοκκινα που λεμε βαλε το Snap hdr camera με τεραστια παραμετροποιηση Οπως live επεξεργασια Hdr χρωμα - οξυτητα πριν την αποθηκευση της φωτο , Video Slow Motion , HEVC Video υψηλης ποιοτητας παρα πολλες ρυθμισεις του φακου τον κανεις γενικα οπως θελεις εσυ κτλ.Εαν χρειαστεις εχω εκδοση του snap google pixel στυλ στη στελνω πμ.

 

Οσο για το Bt εχω μονιμα αναμμενο δεν εχω παρατηρησει κατι .Τι μαρκα ειναι το δικο σου ;

 

Αυτο με το play store χμμμ ποσο συχνα στο κανει ;

 

Για τις εφαρμογες που λες ναι τις κραταει και τις κλεινεις εσυ.

 

Γενικά δεν το έχω και πολύ με την παραμετροποίηση της κάμερας, αλλά σίγουρα θα ήθελα να το δοκιμάσω. Άμα θέλεις στείλε μου σε παρακαλώ.

 

Για το Bluetooth αναφέρομαι στο Bluetooth του κινητού μου . Κλείνει μόνο του μετά από λίγη ώρα.

 

Αυτό με το play store το κάνει καμιά κατοσταρια φορές την ημέρα. Και δεν ανοίγει καθόλου πια άμα θέλω να κατεβάσω εφαρμογή ή να ενημερώσω τις υπάρχουσες.

 

Για τις εφαρμογές εννοώ ότι θέλω να μάθω πως μπορώ να κάνω reboot τη συσκευή χωρίς να κρατήσει τίποτα στη μνήμη ram μετά από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...Εχεις παει ρυθμισεις/εφαρμογες/Google play store/αποθηκευση/ και εκανες εκκαθ.μνημης cache μετα εκκαθαριση δεδομενων και δεν εκανε τιποτα ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...Εχεις παει ρυθμισεις/εφαρμογες/Google play store/αποθηκευση/ και εκανες εκκαθ.μνημης cache μετα εκκαθαριση δεδομενων και δεν εκανε τιποτα ;

 

 

Ακριβώς αυτό έκανα και δε λειτούργησε.

 

Και δε θέλω να μπω στη διαδικασία του Hard Reset.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανα και δε λειτούργησε.

 

Και δε θέλω να μπω στη διαδικασία του Hard Reset.

Για φλασαρε την τελευταια απο δω να δουμε ...Παλι τα ιδια θα κανει; --->>> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έπαιξε!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Το επόμενο θέμα μου είναι να βρω γιατί απενεργοποιειται το Bluetooth.

Μπορεί κάποια εφαρμογή να το κλείνει. Κάπου είδα στις ρυθμίσεις των εφαρμογών ότι το να επιτρέπεται να αλλάζει η εφαρμογή τις ρυθμίσεις του συστήματος όπως την ενεργοποίηση ή την απενεργοποιηση του Bluetooth.

Edited by charilaoss
Link to comment
Share on other sites

Και ναι έπαιξε!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Το επόμενο θέμα μου είναι να βρω γιατί απενεργοποιειται το Bluetooth.

Μπορεί κάποια εφαρμογή να το κλείνει. Κάπου είδα στις ρυθμίσεις των εφαρμογών ότι το να επιτρέπεται να αλλάζει η εφαρμογή τις ρυθμίσεις του συστήματος όπως την ενεργοποίηση ή την απενεργοποιηση του Bluetooth.

Επαιξε ε ; Ωραια .

Για το bt τωρα για να δουμε . . . Πηγαινε πρωτα ρυθμισεις/Wifi/ κατω με μπλε χρωμα γραφει ρυθμισεις σαρωσης , μπες και απενεργοποιησε την σαρωση bt. Κανει τιποτα ;

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω αγορασει απο κωτσοβολο....ποτε να περιμενω για αναβαθμισει????

 

Εγώ αυτό που έκανα τελευταία ήταν να ελέγχω συνεχώς μήπως και ήρθε η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

καμία Καλή θήκη για την συσκευή έχει να προτείνει κάποιος?
Εγώ έβαλα αυτή και του ταιριάζει γάντι

 

https://www.skroutz.gr/s/14566025/Nillkin-Air-Μαύρο-Galaxy-A8-2018.html

Link to comment
Share on other sites

καμία Καλή θήκη για την συσκευή έχει να προτείνει κάποιος?

 

Εγώ έχω πάρει αυτήν και είμαι πολύ ευχαριστημένος

https://www.skroutz.gr/s/13981971/Spigen-Liquid-Crystal-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-A8-2018.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...