Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα την κατασταση NULL απο κινα σε ποσες μερες θα ειναι ελλαδα περιπου?

 

την ιδια απορίαστη αντίθετη φορά της έχω και εγω

 

απο κατασταση null στο Πεκίνο στο περίπου πόσο κάνει να φτάσει στον προορισμό του.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Speedex τα φέρνει, μόλις βρήκα άκρη...

 

Α οκ......παντως εμενα ενας συγγενης που ειχε παραγγειλει με DHL ενα κινητο του το εφερε η TNT......

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια θηκη απο αγγλια και ακομα να ερθει.συνηθως εκανε 4-5 μερες.τωρα παμε δευτερη βδομαδα
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια θηκη απο αγγλια και ακομα να ερθει.συνηθως εκανε 4-5 μερες.τωρα παμε δευτερη βδομαδα

 

Λόγω των εορτών υπάρχει αυξημένη δουλειά σε σχέση με πριν οπότε καθυστερούν τα δέματα.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια θηκη απο αγγλια και ακομα να ερθει.συνηθως εκανε 4-5 μερες.τωρα παμε δευτερη βδομαδα

 

Καλά είσαι. Εγώ παρήγγειλα ένα e-reader από Αγγλία, κοντεύει μήνας και ακόμα να φανεί!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι. Εγώ παρήγγειλα ένα e-reader από Αγγλία, κοντεύει μήνας και ακόμα να φανεί!

 

Στη θέση σου θα ανησυχούσα.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω ενα πακετο με ems ελτα coyrier...!! ειναι μια βδομαδα που ειναι κολημενο στην θεσσαλονικη..εδω..!!.. σε αντιθεση με αλλα ιδια πακετα που μπηκαν 3 μερες μετα απο μενα και παραδοθηκαν κιολας..!! τσεκαρισμενο αυτο..εχω στοιχεια..!

που μπορω να παρω τηλ να ρωτησω..? εκτος απο το τηλ τον ελτα 8001183000.....καπου σε γραφειο κδτ θεσ/κης..?? εχουμε τηλ τους??

ευχαριστω

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 16-12-2013 01:48 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 15-12-2013 23:06 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2013 21:47 IPS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο τρακινγκ μου βλεπω αυτο:

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RB971229105CN

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 14-12-2013 14:26 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 13-12-2013 40:00 IPS

 

ειναι δεμα απο κινα....μηπως ξερετε ποτε θα το εχω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο τρακινγκ μου βλεπω αυτο:

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RB971229105CN

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS14-12-2013 14:26IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ13-12-2013 40:00IPS

 

ειναι δεμα απο κινα....μηπως ξερετε ποτε θα το εχω;

 

14/12 έφυγε από Κίνα.

Λογικά μέσα στην βδομάδα που έρχεται, αλλά λόγω αργιών μπορεί να πάει και πιο μετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

14/12 έφυγε από Κίνα.

Λογικά μέσα στην βδομάδα που έρχεται, αλλά λόγω αργιών μπορεί να πάει και πιο μετά.

 

οκ ευχαριστω....οταν εχω νεα θα ενημερωσω.....επισης ποσο κανει να ερθει κατι με usps απο αμερικη ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω....οταν εχω νεα θα ενημερωσω.....επισης ποσο κανει να ερθει κατι με usps απο αμερικη ελλαδα;

 

εξαρτάται με ποια μέθοδο εστάλη first class ,priority,express?? το first class κανει γυρω στισ 12-13 εργάσιμες.

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

14/12 έφυγε από Κίνα.

Λογικά μέσα στην βδομάδα που έρχεται, αλλά λόγω αργιών μπορεί να πάει και πιο μετά.

 

...εκτός και αν πέσει σε αυτόν τον υπάλληλο, οπότε δεν το βλέπω να φεύγει από Κινα :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=tPzRPga6uDg#t=123

 

(θυμίζω οτι είμαστε στο chat and fun!!!!)

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σταλει απο Αγγλια με Airmail ενα δεματακι απο τις 9/12 δεν εχει ερθει ακομα ειναι λογικο? μενω σε χωριο της Καστοριας
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα ανησυχούσα.

 

Δεν ανησυχώ μόνο και μόνο επειδή αν δεν έρθει μες στο όριο των 45 ημερών θα κάνω dispute στο paypal και θα τελειώσει η υπόθεση.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σταλει απο Αγγλια με Airmail ενα δεματακι απο τις 9/12 δεν εχει ερθει ακομα ειναι λογικο? μενω σε χωριο της Καστοριας

 

εμενα ένα που στάλθηκε 12/12 ήρθε σήμερα και γω επαρχία μένω περίεργα πραγματα..

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Πακετάκι από Αγγλία, έφυγε 6/12 και μου ήρθε σήμερα 23/12. Πρωτοφανής καθυστέρηση, συνήθως τα πακέτα ερχόντουσαν σε μια βδομάδα το πολύ 10 μέρες. Δεν ξέρω τι να πώ. Επίσης περιμένω κι ένα πακετάκι από Αμερική που έφυγε 5/12 κι ακόμα δεν ξέρω που βρίσκεται. Από το tracking number δεν φαίνεται να έχει μπει Ελλάδα. Πολύ πιθανό κόλλησε στο τελωνείο. Χάλι μαύρο....
Link to comment
Share on other sites

Είσαι υπερβολικός νομίζω...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά το δικό μου πήγε Γερμανία αντί για Ελλάδα! Ο πωλητής μου λέει ότι είναι λάθος της royal mail και ότι αυτός είχε γράψει τη σωστή διεύθυνση! Του είπα να τσακιστεί και να το στείλει ξανά, ελπίζω αυτή τη φορά να μη φτάσει Αυστραλία!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

εμενα μαλλον χαθηκε πηρα refund απο τον πωλητη συνηθως σε 7 εργασιμες τα επαιρνα απο αγγλια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

περιεργο ειδικα απο Αγγλια δεν εχω χασει ποτε δεμα μπορει να φανει αργοτερα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πακετάκι από Αγγλία, έφυγε 6/12 και μου ήρθε σήμερα 23/12. Πρωτοφανής καθυστέρηση, συνήθως τα πακέτα ερχόντουσαν σε μια βδομάδα το πολύ 10 μέρες. Δεν ξέρω τι να πώ. Επίσης περιμένω κι ένα πακετάκι από Αμερική που έφυγε 5/12 κι ακόμα δεν ξέρω που βρίσκεται. Από το tracking number δεν φαίνεται να έχει μπει Ελλάδα. Πολύ πιθανό κόλλησε στο τελωνείο. Χάλι μαύρο....

 

μην εισαι σιγουρος για τελωνειο...αλλα για τι κοστος μιλαμε?? περιμενω με first class απο αμερικη απο τις 4/12 ακομα τπτ...

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο το δεμα μου εδω και 7 μερες να ειναι σε κατασταση Departure from outward office of exchange στο πεκίνο και να μην μου εχει παει ακομα στο αεροδρομιο του πεκινου (πχ null PEK)

και το λεω αυτο γιατι οσες φορες εχω παραγγειλει απο κινα μετα το Departure from outward office of exchange μου ελεγε null σε διαστημα μιας μερας με 2 το πολυ

Edited by Popheart
Link to comment
Share on other sites

μην εισαι σιγουρος για τελωνειο...αλλα για τι κοστος μιλαμε?? περιμενω με first class απο αμερικη απο τις 4/12 ακομα τπτ...

 

Το κόστος είναι 19 δολλάρια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...