Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Luciferia αυτά από Αμέρικα έρχονται :sly:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Luciferia αυτά από Αμέρικα έρχονται :sly:

 

"Via Hong Kong Post Registered Air Mail"

 

έτσι έγραφε...τώρα τι να σου πω :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο τωρα ειδα ξανα τη σελιδα: We ship US orders from a US-based order processing facility, and ship non-US (international) orders from HongKong.

αφου ηρθε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο τωρα ειδα ξανα τη σελιδα: We ship US orders from a US-based order processing facility, and ship non-US (international) orders from HongKong.

αφου ηρθε..

 

τα αμερικάνικα για τους αμερικάνουν και οι υπόλοιποι βολευτείτε από Hong Kong :p

Δεν το έλαβα ακόμη βέβαια,αλλά εντάξει αφου ήρθε γρήγορα πάλι καλά να λέμε!!

Τη θήκη που περιμένω αυτή τη βλέπω κατα Γενάρη μεριά και αν (από Κίνα)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

τα αμερικάνικα για τους αμερικάνουν και οι υπόλοιποι βολευτείτε από Hong Kong :p

Δεν το έλαβα ακόμη βέβαια,αλλά εντάξει αφου ήρθε γρήγορα πάλι καλά να λέμε!!

Τη θήκη που περιμένω αυτή τη βλέπω κατα Γενάρη μεριά και αν (από Κίνα)

 

Αν πέσεις σε γιορτές Χριστούγεννα κλπ, έχεις σίγουρη τημ επιπλέον καθυστέρηση. :(

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ μας δουλεύουν λίγο ή είναι ιδέα μου; Περιμένω ένα συστημένο από Κίνα και μου βγάζει σήμερα στις 11.28 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ. Περιμένω εγώ στο μεταξύ να ρθει ο ταχυδρόμος, ο οποίος δεν έρχεται. Στις 12.38 μου βγάζει ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ και στις 13.22 μου βγάζει ΚΛΕΙΣΙΜΟ. Τσέκαρα ένα σωρό φορές το γραμματοκιβώτιο (τελευταία φορά ήταν πριν 5 λεπτά) και δεν έχει έρθει τίποτα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

τα ελτα δεν μας δουλευουν απλα! απλο γραμμα εστειλα πεμπτη απο γιαννενα για αθηνα. μου ειπαν δευτερα θα ειναι εκει, τεταρτη πηγε τελικα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τα ελτα δεν μας δουλευουν απλα! απλο γραμμα εστειλα πεμπτη απο γιαννενα για αθηνα. μου ειπαν δευτερα θα ειναι εκει, τεταρτη πηγε τελικα..

 

Δηλαδή 5 μέρες νωρίτερα! :P

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 5 μέρες νωρίτερα! :P

 

με το σκεπτικό τους ναι :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ μας δουλεύουν λίγο ή είναι ιδέα μου; Περιμένω ένα συστημένο από Κίνα και μου βγάζει σήμερα στις 11.28 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ. Περιμένω εγώ στο μεταξύ να ρθει ο ταχυδρόμος, ο οποίος δεν έρχεται. Στις 12.38 μου βγάζει ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ και στις 13.22 μου βγάζει ΚΛΕΙΣΙΜΟ. Τσέκαρα ένα σωρό φορές το γραμματοκιβώτιο (τελευταία φορά ήταν πριν 5 λεπτά) και δεν έχει έρθει τίποτα.

 

Να πας στα ελτά ,ε τον αριθμό αποστολής,μήπως και πήγε αλλού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να πας στα ελτά ,ε τον αριθμό αποστολής,μήπως και πήγε αλλού.

Τελικά ήρθε σήμερα η ειδοποίηση μαζί με κάποια άλλα πράγματα που περίμενα και πήγα και παρέλαβα. Τώρα για ποιο λόγο έβαλαν στην αναζήτηση αποστολής ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία από χτες δεν ξέρω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε σήμερα η ειδοποίηση μαζί με κάποια άλλα πράγματα που περίμενα και πήγα και παρέλαβα. Τώρα για ποιο λόγο έβαλαν στην αναζήτηση αποστολής ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία από χτες δεν ξέρω.

 

Μήπως ο ταχυδρόμος δε περνάει κάθε μέρα και έκαν την ******* να γράψει πως παραδόθηκε αντί ειδοποιήθηκε;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο ταχυδρόμος δε περνάει κάθε μέρα και έκαν την ******* να γράψει πως παραδόθηκε αντί ειδοποιήθηκε;;;

 

Κάθε μέρα περνάει αλλά, απ ότι κατάλαβα, συγκεκριμένη ώρα. Οπότε επειδή είχε περάσει αυτή η συγκεκριμένη ώρα είπε να το αφήσει για την επόμενη. Κάτι τέτοιο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είναι δωρεάν η αποστολή αν πάρω τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ θα βάλω άκρη ή θα φάω άκυρο?

 

To να πάρεις τηλέφωνο δεν θα σου κοστίσει, το θέμα είναι οτι θα μπλέξεις με το θηρίο των ΕΛΤΑ και εκεί εξαρτάται με τι άτομο θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δωρεάν η αποστολή αν πάρω τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ θα βάλω άκρη ή θα φάω άκυρο?

Αυτό εξαρτάται καθαρά από το προσωπικό των ΕΛΤΑ της περιοχής σου.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο ταχυδρόμος δε περνάει κάθε μέρα και έκαν την ******* να γράψει πως παραδόθηκε αντί ειδοποιήθηκε;;;

Το πρώτο παραδόθηκε που γράφει, σημαίνει πως παραδόθηκε στον ταχυδρόμο. Τώρα που το παρέλαβες, να ξανακοιτάξεις, θα χει δεύτερη παράδοση που αναφέρεται ως τελική

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο παραδόθηκε που γράφει, σημαίνει πως παραδόθηκε στον ταχυδρόμο. Τώρα που το παρέλαβες, να ξανακοιτάξεις, θα χει δεύτερη παράδοση που αναφέρεται ως τελική

 

χμ...σε εμένα βγάζει παραδόθηκε,μόνο αφότου έχω παραλάβει.

άβυσσος τα ΕΛΤΑ πλέον.

 

άσχετο,αλλά το σύστημα πάλι δεν δουλεύει;Απο 16/12 που έστειλα το κινητό μου πίσω,γράφει πως είνια ακόμα στο κέντρο διαλογής Αττικής....:cry:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χμ...σε εμένα βγάζει παραδόθηκε,μόνο αφότου έχω παραλάβει.

άβυσσος τα ΕΛΤΑ πλέον.

 

άσχετο,αλλά το σύστημα πάλι δεν δουλεύει;Απο 16/12 που έστειλα το κινητό μου πίσω,γράφει πως είνια ακόμα στο κέντρο διαλογής Αττικής....:cry:

Κάνεις λάθος. Απλά τα ελτά δε δείχνουν την πορεία των tracking εκτός Ελλάδας. Παρακολούθα το tracking στο site του κινεζικου ταχυδρομείου, αν το στειλες στην κίνα. Δες στον οδηγό στην υπογραφή μου το site του china post

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Απλά τα ελτά δε δείχνουν την πορεία των tracking εκτός Ελλάδας. Παρακολούθα το tracking στο site του κινεζικου ταχυδρομείου, αν το στειλες στην κίνα. Δες στον οδηγό στην υπογραφή μου το site του china post

Πω πω δίκιο έχεις είχα ξεχάσει πως θέλει "αντίθετο" tracking αυτή τη φορά!:wacko:

 

 

edit ακόμα αθήνα είναι!! LOL

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε ένας Γερμανός δέμα με dhl.dε, στο οποίο βλέπω τα παρακάτω:

 

Wed, 04.12.2013 12:41 h -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Thu, 05.12.2013 19:57 h Greven, Germany The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Fri, 06.12.2013 05:42 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: )

Fri, 06.12.2013 05:42 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

Thu, 12.12.2013 07:16 h Greece The shipment has arrived in the destination country

Thu, 12.12.2013 22:34 h Greece The shipment has been processed in the parcel center

Fri, 13.12.2013 10:34 h Greece Due to an address error, the shipment could not be delivered and will be stored.

Sat, 14.12.2013 05:35 h Greece The shipment has been processed in the delivery depot.

Thu, 19.12.2013 14:02 h Greece The shipment has been processed in the delivery depot.

 

Τι έχει συμβεί; Ο Γερμανός λέει ότι δεν έχει κάνει λάθος. (100 % feedback στο ebay και δεκάδες χιλιάδες πωλήσεις). Πήρα στα ΕΛΤΑ και μου λένε δεν μπορούν να ξερουν τι έγινε καθώς το tracking number (484355073891) δεν είναι συμβατό με το σύστημα τους και ότι μάλλον δε το διακινούν αυτοί αλλά η DHL Ελλάδος. Τα δέματα της DHL.de τα ΕΛΤΑ δε τα διακινούν στην Ελλάδα; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; :O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bomber τα δεματα της dhl νομιζω διακινουνται στην ελλαδα με την αντιστοιχη εταιρια κουριερ TNT!!!Ελπιζω πως βοηθησα!επισης μπορεις να δοκιμασεις και στο πορτα-πορτα των ΕΛΤΑ Edited by Tonyz21
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bomber τα δεματα της dhl νομιζω διακινουνται στην ελλαδα με την αντιστοιχη εταιρια κουριερ TNT!!!Ελπιζω πως βοηθησα!επισης μπορεις να δοκιμασεις και στο πορτα-πορτα των ΕΛΤΑ

 

Τελικά η Speedex τα φέρνει, μόλις βρήκα άκρη...

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...