Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο αλλος προφυλακτηρας, απο το κεντρο διαλογης στην αθηνα, μου ηρθε μεσα σε 2 μερες ομως! Απο 8 Μαιου ηταν εδω της 10 Μαιου. Δες

 

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-05-2016 21:34 ΙΡΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 07-05-2016 07:21 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 07-05-2016 11:51 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 08-05-2016 08:28 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 08-05-2016 17:12 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 08-05-2016 18:49 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 08-05-2016 19:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΠΑΤΡΑΣ 08-05-2016 23:08 Κ.Δ.Τ. ΠΑΤΡΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΠΑΤΡΑΣ 08-05-2016 23:09 Κ.Δ.Τ. ΠΑΤΡΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΓΡΙΝΙΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 09-05-2016 08:45 -------- - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 10-05-2016 07:02 -------- - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΕ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ 10-05-2016 14:45 --------- - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 10-05-2016 14:57 ------------

(με παυλες εχω βαλει την περιοχη μου και το ονομα μου)

 

 

Ο αλλος προφυλακτηρας ειναι απο 8 Μαιου στο κεντρο διαλωγης και σημερα εχουμε 15 Μαιου.

Στο τηλεφωνικο κεντρο ολοι μου παραδεχονταν οτι δεν ειναι καθολου φυσιολογικη η καθηστερηση και οτι οπως μου ηρθε ο αλλος σε μια-δυο μερες, αλλο τοσο επρεπε να κανει κ αυτος..

Ειναι φυσιολογικη μια τετοια καθηστερηση? Γτ στα τηλεφωνα μου λεγανε οτι δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στο 210 8006985, είναι η γραμματεία του ΚΔΑ, και ζήτα να ψάξουν το δέμα στην αποθήκη και να το προωθήσουν, ή αν δε το βρουν να σε καλέσουν. Μ έχουν εξυπηρετήσει στο παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

Και παλι σε ευχαριστω και συγνωμη αν σε ζαλισα, αλλα ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αν εχεις δωσει 400+ ευρω και κανεις δεν ξερει τι παιζει, ποσο ασχημο ειναι! Θα ενημερωσω οταν θα εχω νεα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα :) παρηγγειλα μια καμερα απο αμερικη και μου την στειλανε με First Class Package International....Αυτο ειναι που εχει εντοπισμο μονο μεσα στην αμερικη,σωστα;Επισης,ποσο λετε θα κανει να ερθει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. έχω πρόβλημα με 2 αποστολές η μία απο minideal και η άλλη απο vickmall. RF388074940SG και RF384722670SG. δεν έχουν μπει ακόμη ελλάδα απο τον μάρτιο ενώ έχω παραλάβει άλλεσ αποστολές που έγιναν αργότερα. και τα δύο πακέτα είχαν τις ίδιες συσκευές xiaomi redmi 3. όλα τα άλλα πακετα που είχαν άλλες συσκευές τα έχω παραλάβει. υπάρχει περίπτωση να έχουν χαθεί?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. έχω πρόβλημα με 2 αποστολές η μία απο minideal και η άλλη απο vickmall. RF388074940SG και RF384722670SG. δεν έχουν μπει ακόμη ελλάδα απο τον μάρτιο ενώ έχω παραλάβει άλλεσ αποστολές που έγιναν αργότερα. και τα δύο πακέτα είχαν τις ίδιες συσκευές xiaomi redmi 3. όλα τα άλλα πακετα που είχαν άλλες συσκευές τα έχω παραλάβει. υπάρχει περίπτωση να έχουν χαθεί?

 

Αν σου λέει ότι τέλη μαρτιου με αρχές απριλιου arrived at overseas τότε μάλλον είσαι στους άτυχους, ακόμη περιμένουμε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τα παράπονά σου να τα κάνεις στη διοίκηση των ελτα ώστε να προσλάβουν προσωπικό, και στη κυβέρνηση που αντί να δίνει χρήματα για προσωπικό κι εξοπλισμό στις δημόσιες επιχειρήσεις, δίνει μην πω πού. Έλεος πια με την γκρίνια, έχει καταντήσει το νήμα σαν μεσημεριανή εκπομπή!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κουοταρεις εμένα όταν το 99% αυτών που γράφουν εδώ, κάνουν το ίδιο.

Και στο κάτω κάτω, 1)το θέμα αυτό αφορά : παράπονα από ελτα. ΌΧΙ; κάνω λάθος;

Και 2) είναι ένα δείγμα ότι πλέον τα ΕΛΤΑ δεν κάνουν 2 μέρες να παραδώσουν δέμα από την στιγμή που μπήκε Ελλάδα αλλά μερικές παραπάνω.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. έχω πρόβλημα με 2 αποστολές η μία απο minideal και η άλλη απο vickmall. RF388074940SG και RF384722670SG. δεν έχουν μπει ακόμη ελλάδα απο τον μάρτιο ενώ έχω παραλάβει άλλεσ αποστολές που έγιναν αργότερα. και τα δύο πακέτα είχαν τις ίδιες συσκευές xiaomi redmi 3. όλα τα άλλα πακετα που είχαν άλλες συσκευές τα έχω παραλάβει. υπάρχει περίπτωση να έχουν χαθεί?

 

Φιλε σταυρο,και ολοι οσοι περιμενετε δεματα απο το μαρτιο...Θελω απλα να σας πω,οτι καθε χρονο αυτες τις μερες υπαρχει για καποιο λογο το ιδιο προβλημα με τα ταχυδρομεια της σιγκαπουρης....Περυσι ακριβως τις ιδιες μερες θυμαμαι,εγω με ακομα καμια.εκατοσταρια ατομα περιμεναμε συσκευες με ταχυδρομειο σιγκαπουρης για 40 και 50 ημερες.....Οποτε,μιλοντας καθαρα εκ πειρας,τα δεματα σας δεν χαθηκαν.....υπομονη χρειαζεται....και για τους τυχον απιστους,γυριστε στα μεσα απριλιου περυσι στο ιδιο thread και δειτε ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες παραλαβατε πέρυσι φιλέ μου? Εμένα από 31-3 είναι στο arrived at overseas.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες παραλαβατε πέρυσι φιλέ μου? Εμένα από 31-3 είναι στο arrived at overseas.

Μην περιμένεις άλλο, κάνε dispute και μετά claim. Έχω ίδια μέρα άφιξη, ήδη πέρασαν 55 μέρες από την αποστολή και περιμένω την απόφαση του PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις άλλο, κάνε dispute και μετά claim. Έχω ίδια μέρα άφιξη, ήδη πέρασαν 55 μέρες από την αποστολή και περιμένω την απόφαση του PayPal.

 

Έχω κάνει dispute εδώ κ μία εβδομάδα, προχώραω σε claim.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σταυρο,και ολοι οσοι περιμενετε δεματα απο το μαρτιο...Θελω απλα να σας πω,οτι καθε χρονο αυτες τις μερες υπαρχει για καποιο λογο το ιδιο προβλημα με τα ταχυδρομεια της σιγκαπουρης....Περυσι ακριβως τις ιδιες μερες θυμαμαι,εγω με ακομα καμια.εκατοσταρια ατομα περιμεναμε συσκευες με ταχυδρομειο σιγκαπουρης για 40 και 50 ημερες.....Οποτε,μιλοντας καθαρα εκ πειρας,τα δεματα σας δεν χαθηκαν.....υπομονη χρειαζεται....και για τους τυχον απιστους,γυριστε στα μεσα απριλιου περυσι στο ιδιο thread και δειτε ;)

Δηλαδή μόνο για όσα πακέτα έρχονται με τρακινγκ που τελειώνει σε SG είναι το πρόβλημα;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω παρελαβα σε 50 σχεδον μερες απο την αποστολη,στις 18 Μαιου......βεβαια αν περασουν 50-55 μερες,λογω της πολιτικης του πευπαλ,καλυτερα να ξεκινησετε τις διαδικασιες και αν παραλαβετε στην πορεια,κλεινετε το case

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή μόνο για όσα πακέτα έρχονται με τρακινγκ που τελειώνει σε SG είναι το πρόβλημα;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Ναι απο οτι διβαζω ειναι μονο για τα SG και για αυτα που εφτασαν 28-31 Μαρτιου

Link to comment
Share on other sites

5/5 Το στειλε ο κινέζος

13/5 ημέρα σάββατο έφτασε αεροδρόμιο

SEND ITEM ABROAD 10-05-2016 16:53 SINGAPORE

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE 15-05-2016 08:09

ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS 15-05-2016 22:00 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 16-05-2016 27: K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 16-05-2016 37: K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

ITEM UNLOADED 16-05-2016 01:38 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS 16-05-2016 02:10 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

ITEM LOADED 16-05-2016 05:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

ITEM ARR M.D. ILIOU 16-05-2016 07:21 M.D. ILIOU

ITEM TO BE DELIVERED 16-05-2016 08:58 M.D. ILIOU

ITEM DELIVERED 16-05-2016 11:22 M.D. ILIOU

 

σήμερα παρέλαβα...

τελικά είναι λίγο ότι κάτσει...εκεί στα ελτα.. Απο 1/5 έχει έρθει ένα δέμα με dhl το απλό απο αμερική με track μεχρι ελλάδα και ακόμα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε claim στο paypal

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δε βλεπω διαφορα με τα untracked ή αυτα του βελγικου ταχυδρομειου

Περιμενα τη σαιζον του Πασχα με βελγικο ταχυδρομειο 8 διαφορετικα πραγματα διαφορετιλες μερες σταλμενα απο το gearbest και ηρθαν ολα την ιδια μερα το πρωτο ειχε 20 μερες και το τελευταιο 11

Επισης πιο παλια ειχα παρει με βελγικο untracked ταχυδρομειο απο gear best αργησε 30 ημερες και μου καναν refund στο τελος ηρθε και αυτο που περιμενα

Για 55 μερες δεν το συζηταμε

Link to comment
Share on other sites

 

σήμερα παρέλαβα...

τελικά είναι λίγο ότι κάτσει...εκεί στα ελτα.. Απο 1/5 έχει έρθει ένα δέμα με dhl το απλό απο αμερική με track μεχρι ελλάδα και ακόμα τίποτα....

 

Αν είναι με απλό τότε δεν σκαναρουν Ελλάδα. Μέσα στην εβδομάδα λογικά θα το έχεις

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

180 μέρες είναι το όριο στο paypal, όποτε έχετε υπομονή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με απλό τότε δεν σκαναρουν Ελλάδα. Μέσα στην εβδομάδα λογικά θα το έχεις

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

σε ευχαριστώ το ξέρω ότι δεν έχει scan εντός... και γώ έτσι λέω

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει κάποια νέα εξέλιξη με τα δέματα που έφυγαν με singapore post τέλη μαρτίου και αρχές απριλίου παρακάλω να βοηθήσει.

Αυτό όπως διάβασα το πρόβλημα είχε δημιουργηθεί και την περσυνή ίδια περίοδο.Μπορούν να μασ ενημερώνουν τα άτομα απο πέρυσι αν παρέλαβαν τα δέματά τους τελικά? Να ξεκινήσω τη διαδικασία με το paypal?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει κάποια νέα εξέλιξη με τα δέματα που έφυγαν με singapore post τέλη μαρτίου και αρχές απριλίου παρακάλω να βοηθήσει.

Αυτό όπως διάβασα το πρόβλημα είχε δημιουργηθεί και την περσυνή ίδια περίοδο.Μπορούν να μασ ενημερώνουν τα άτομα απο πέρυσι αν παρέλαβαν τα δέματά τους τελικά? Να ξεκινήσω τη διαδικασία με το paypal?

Ανοιξε dispute για να παρεις τα χρηματα σου πισω.Δεν θα εχεις προβλημα με το dispute.Θα στα επιστρεψουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού στις 6 το πρωί ήταν το δέμα στο ταχυδρομείο τις πόλης μου και δεν έχει σκαναριστει δεν το καταλαβαίνω.

Έκανε μία μέρα να έρθει από Αττική και εδώ κόλλησε. Αύριο έχει κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχουν στειλει ενα πακετο απο αμερικη με USPS και εχω παρει τρακινγκ αλλα εδω και 4 μερες ειναι στο Electronic Notification Of Shipment που σημαινει οτι ακομα δεν εχουν δοσει το πακετο στο ταχυδρομειο.....Υπαρχει περιπτωση απλα να μην το χουν σκαναρει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το θέμα μου δεν αφορά ακριβώς τα ΕΛΤΑ, αλλα ας κάνω μια ερώτηση.

 

Πήρα κάτι απο gearbest (ευρωπαϊκή αποθήκη - ημερομηνία αγοράς 16/5) και μου έστειλαν e-mail πως έφυγε απο αυτούς στις 17/5 και μου έδωσαν κ tracking number της μορφής RS****GB. Η αποστολή γίνεται με Royal Mail Registered. Το θέμα είναι πως το site της Royal Mail (αλλα κ άλλων site παρακολούθησης δεμάτων) δε μου βγάζει τίποτα για το tracking number. Παίζει να θέλει 3+ ημέρες για φανεί στο σύστημα? Ή έκαναν λάθος στο νούμερο που μου έστειλαν?

Επίσης, Royal Mail Registered έρχεται με GLS και ACS ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς σε αυτές τις ημερομηνίες?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/235a1713e28ee3e5e8017b511cb92a0f.jpg

 

Dispatch no 4116

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το θέμα μου δεν αφορά ακριβώς τα ΕΛΤΑ, αλλα ας κάνω μια ερώτηση.

 

Πήρα κάτι απο gearbest (ευρωπαϊκή αποθήκη - ημερομηνία αγοράς 16/5) και μου έστειλαν e-mail πως έφυγε απο αυτούς στις 17/5 και μου έδωσαν κ tracking number της μορφής RS****GB. Η αποστολή γίνεται με Royal Mail Registered. Το θέμα είναι πως το site της Royal Mail (αλλα κ άλλων site παρακολούθησης δεμάτων) δε μου βγάζει τίποτα για το tracking number. Παίζει να θέλει 3+ ημέρες για φανεί στο σύστημα? Ή έκαναν λάθος στο νούμερο που μου έστειλαν?

Επίσης, Royal Mail Registered έρχεται με GLS και ACS ?

 

υπομονή λογικά θα φανεί σύντομα. με Royal Mail έρχεται όπως είπες μέσω GLS και μετά ACS. Παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα με αυτόν τον τρόπο και παραλίγο να μην με βρουν διότι ο πωλητής δεν είχε δώσει το τηλέφωνο μου. Λίγο να το άφηνα ακόμα και θα γυρνούσε πίσω..οπότε να τσεκάρεις που και που και στην GLS για κωδικό της ACS.

 

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς σε αυτές τις ημερομηνίες?

Dispatch no 4116

 

13/05/2016 Arrival at Destination Post (Country: GR)

ίδια ημερομηνία "''άφιξης" και γώ DESPATCH NO 4119..αναμένουμε

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...