Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει έρθει αντίστοιχο στο viber


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά με έπεισαν.😄πρεπει να έχω παραγγείλει κατι και να μην το θυμαμαι.

Screenshot_2024-01-20-17-46-46-340.jpg

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αιώνες είμαι στο περίμενε να λάβω γράμμα μέσω ΕΛΤΑ. Ξέρει κανείς πόσο παίρνει το απλό από νησί για Αθήνα?

Μου είπαν ότι το έστειλαν ως απλό - ζήτησαν να σταλεί ως "εξπρές" για να το λάβω πιο σύντομα έστω και με μεγαλύτερη χρέωση, αλλά τους είπαν ότι έχει καταργηθεί και πλέον πάνε μόνο ως απλά και όοοποτε φτάσουν. Ισχύει κάτι τετοιο??

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

Μετά από αιώνες είμαι στο περίμενε να λάβω γράμμα μέσω ΕΛΤΑ. Ξέρει κανείς πόσο παίρνει το απλό από νησί για Αθήνα?

Μου είπαν ότι το έστειλαν ως απλό - ζήτησαν να σταλεί ως "εξπρές" για να το λάβω πιο σύντομα έστω και με μεγαλύτερη χρέωση, αλλά τους είπαν ότι έχει καταργηθεί και πλέον πάνε μόνο ως απλά και όοοποτε φτάσουν. Ισχύει κάτι τετοιο??

Εάν είναι κάτι σημαντικό, καλό είναι να στέλνεται συστημένο ή με κούριερ, για να έχει tracking.
Μεταξύ μίας και δύο εβδομάδων είναι το σύνηθες, αλλά εξαρτάται και ποιο νησί 😉

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση να κάνω με έστειλε ο πατέρας μου έναν φάκελο με elta courier από ηπειρωτική χωρα να πάει σε κατάστημα elta courier στην Ρόδο.Ειχε το πολύ να πω την αλήθεια κανένα 4μηνο από την τελευταία φορά που με έστειλε κάτι.Τοτε πλήρωνε γύρω στο 4 με 5 ευρω για αποστη σε κατάστημα έτσι γνώριζα και εγώ.Τωρα πλήρωσε 10ευρω και τον είπαν τότε ήταν προσφορά και επειδή είναι νησί για αυτό το 10ευρο.Ξερει κάνεις άλλαξε κάτι  η χρεωνουν ότι να ναι?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...