Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπομονή. Έχει χαθεί η μπάλα στα ΕΛΤΑ.

Εμένα έκανε 6 μέρες από Σιγκαπούρη για Ελ. Βενιζέλος και από Ελ. Βενιζέλος μέχρι Ν. Ιωνία, έχουν περάσει 20 μέρες κι ακόμα δε μου έχει έρθει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο τα Ελτα, και μου ειπαν οτι για πρωτη φορα μετα απο βδομαδες, ξαναβγηκαν διανομεις στους δρομους να μοιρασουν αλληλογραφια, και οτι εντος της εβδομαδας αναμενουν να ομαλοποιηθει η κατασταση....για να δουμε....
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7984468#post7984468

Μερικοι διανομεις ειναι στον δρομο ακομη αλλα το καθημερινο περασμα ΔΕΝ υπαρχει πλεον,περνανε 1-2 φορες την εβδομαδα το πολυ και ετσι εσυ-εγω και οι υπολοιποι εδω μεσα περιμενουμε καρτερικα αλλα ειπαμε να μεινουν Δημοσια οχι Ιδιωτικα ετσι;

Έτσι.

Καθημερινό πέρασμα και ιδιωτικοποίηση δεν πανε μαζί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου ο ταχυδρόμος περνάει κανονικά κάθε μέρα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ένα δέμα από το Αmazon Αγγλίας στις 28 Φεβρουαρίου,αλλά δεν έχω καμιά ειδοποίηση μέχρι σήμερα.Λέτε να είναι κι αυτό στο σωρό των μη παραδοθέντων;

Edit.

Πήρα τώρα τηλ. τα ΕΛΤΑ Κυψέλης,και μου είπαν ότι λόγω απεργίας καθυστερούν τα δέματα...

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ένα δέμα από το Αmazon Αγγλίας στις 28 Φεβρουαρίου,αλλά δεν έχω καμιά ειδοποίηση μέχρι σήμερα.Λέτε να είναι κι αυτό στο σωρό των μη παραδοθέντων;

Edit.

Πήρα τώρα τηλ. τα ΕΛΤΑ Κυψέλης,και μου είπαν ότι λόγω απεργίας καθυστερούν τα δέματα...

 

Γενικά από Αγγλία έρχονται πολύ γρήγορα. Μάλλον θα έχει κολλήσει στο ταχυδρομείο της περιοχής σου και θα είναι προς παράδοση. Λόγο όμως της απεργίας καθυστερούν όλα

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω δέμα που βρίσκεται σε αυτήν την κατάσταση:

 

 

27/2/2020, 10:31:30Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

 

Πότε θα έρθει????

Σε άλλες περιπτώσεις μέσα σε 3 ημέρες από αυτήν την κατάσταση το είχα στα χέρια μου.

Τώρα άργησε αρκετά

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα συνήθως ερχόντουσαν 2-3 μέρες μετά το Κ.Δ. Τώρα είχα ένα πακέτο να κάθεται 1 βδομάδα στο Κ.Δ. Θεσ/νίκης και άλλη μια στο Μ.Δ και επιτέλους παρέλαβα την προηγούμενη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι προχώρησε σήμερα. Ελπίζω μέχρι Πέμπτη να το έχω στα χέρια μου το δεμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν κάποια (μπουκέτο) πακέτα και μεταξύ τους 3 πλαστικά φακελάκια δικά μου από UK. Καλό αυτό
Link to comment
Share on other sites

eBay, Cyrix math co processor 387, με ημερομηνία πληρωμής την 3η του Μάρτη, χθες από Κίνα μου παραδόθηκε...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

eBay, Cyrix math co processor 387, με ημερομηνία πληρωμής την 3η του Μάρτη, χθες από Κίνα μου παραδόθηκε...

Προκαλείς εμας που περιμένουμε πακετάκια Ιανουαρίου :-)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ότι παλιό hardware έχω αγοράσει, είτε από Κίνα, είτε από άλλη χώρα εκτός Ε.Ε. δεν μου ζήτησαν να πληρώσω διασάφηση...

 

Μόνο το 2017, ένα 5.25" Floppy Disk Drive από Israel, αλλά ήταν boxed και του 1995.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα γνωρίζουμε εάν έχουμε καθυστερήσεις λόγω του νέου ιού? Από 12 του μηνός μου γράφει: 12/3/20 15:56 - ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν κάποια (μπουκέτο) πακέτα και μεταξύ τους 3 πλαστικά φακελάκια δικά μου από UK. Καλό αυτό

 

Πότε ξεκίνησαν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

μικροδεμα του 1,5€ που εφυγε απο Κινα στις 10 Δεκεμβριου, εφτασε σημερα 16 Μαρτιου...

υπαρχει ελπιδα :D

μου έφτιαξες τη μέρα! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μικροδεμα του 1,5€ που εφυγε απο Κινα στις 10 Δεκεμβριου, εφτασε σημερα 16 Μαρτιου...

υπαρχει ελπιδα :D

Δηλαδή εγώ που περιμένω μια θήκη κινητού για την κόρη μου, παραγγελία παραμονή Πρωτοχρονιάς και είχα απογοητευτεί, τελικά έχουμε ελπίδα ακόμη!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που περιμένω μια θήκη κινητού για την κόρη μου, παραγγελία παραμονή Πρωτοχρονιάς και είχα απογοητευτεί, τελικά έχουμε ελπίδα ακόμη!! :D

 

Βιάζεσαι. Εσύ κανονικά πρέπει να παραλάβεις από Ιούνιο και μετά :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθες Κυριακή μία κοπελίτσα περνούσε από τα σπίτια και άφηνε φακέλους, υπέθεσα διαφημιστικούς. Όταν άνοιξα την είσοδο είδα ότι πρόκειται για φάκελλο από την εταιρεία ρεύματος που έχω!! Δουλεύουν και τις Κυριακές οι διανομείς;;;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι παροχοι, έχουν συμβάσεις με εταιρείες κουριερ

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το ταχυδρομείο; δουλεύει το σύστημα έστω και αργοπορημένα; έχω ένα δέμα σε αυτή την κατάσταση με αποστολή στης 5/2/2020 "Η αποστολή έχει υποβληθεί σε επεξεργασία στο κέντρο δεμάτων 26/2/2020" θα παραλάβω κάποια στιγμή;
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι παροχοι, έχουν συμβάσεις με εταιρείες κουριερ

Δουλεύουν την Κυριακή οι εταιρείες ταχυμεταφορών;

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χθες Κυριακή μία κοπελίτσα περνούσε από τα σπίτια και άφηνε φακέλους, υπέθεσα διαφημιστικούς. Όταν άνοιξα την είσοδο είδα ότι πρόκειται για φάκελλο από την εταιρεία ρεύματος που έχω!! Δουλεύουν και τις Κυριακές οι διανομείς;;;

Οι διανομείς μπορούν να δουλεύουν και τις νύχτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Χθες Κυριακή μία κοπελίτσα περνούσε από τα σπίτια και άφηνε φακέλους, υπέθεσα διαφημιστικούς. Όταν άνοιξα την είσοδο είδα ότι πρόκειται για φάκελλο από την εταιρεία ρεύματος που έχω!! Δουλεύουν και τις Κυριακές οι διανομείς;;;

Πάνω στο φάκελο, δεξιά λογικά έχει το λογότυπο της εταιρείας που το μοίρασε (τουλάχιστον ΕΛΤΑ και ACS έχουν).

Πάντως αν είναι του ΕΛΤΑ, πιθανόν να είναι και καμμία νέα κοπελίτσα που για να "ξεφρακάρει" βγήκε να μοιράσει και Κυριακή!

Στην πόλη μου το έχω δει πάντως....

Link to comment
Share on other sites

:-)

d72cd10e61a3359ddef4866a584b32a5.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...