Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπαινω στις 40 μερες αισιως, για ενα nillkin μεμβρανη για το 3Τ αξιας 2,9 ευρω....

 

διορθωση, 50 μερες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά από το site του ολλανδικού ταχυδρομείου Στο κομμάτι International services alerts βρήκα το εξής

 

Greece

Date: 2 November 2017

Expected delay: 7-14 days

Country: Greece

Reason for service alert: Greece Post has been applying new customs procedures on both International and domestic mail collection and delivery. Due to an adjustment period, deliveries can be delayed.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κινητό για τον πατέρα μου. Έφυγε από Σιγκαπούρη 18/10, 20/10 έφτασε στο Bενιζέλος και σήμερα μπήκε τελωνείο μάλλον.

 

Λογικά θα μου παραδοθεί εντός εβδομάδος;

 

Είχα ανοίξει βέβαια dispute στις 15/11 στο paypal.

 

18/10/2017, 01:02:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

20/10/2017, 21:14:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/12/2017, 06:58:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

2/12/2017, 00:10:15 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

 

Για 'μένα καλά κάνουν και τα περνάνε Τελωνείο. Το θέμα είναι να υπάρξει πολιτική βούληση ούτως ώστε να μειωθεί η φορολογία και να ξαναγίνουν πιο προσιτά κάποια προϊόντα από την Ευρωπαϊκή Αγορά. Γιατί μεταξύ μας, τιμολογιακά έχουν ξεφύγει στην Ε.Ε. την τελευταία επταετία τουλάχιστον.

 

Δεν είναι ελληνικό φαινόμενο. Και στην Ιταλία απ' όσο γνωρίζω, αλλά και στην Ισπανία περνάνε εδώ και δυό χρόνια εξονυχιστικά από Τελωνείο.

 

Υ.Γ. Ευτυχώς η συσκευή είναι waterproof και δεν θα πάθει κάτι εκτεθειμένη στον εξωτερικό παράγοντα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μου ειπε και ο πωλητης. Να ρωτησο κατι ακομα, στο amazon.com απο πια χωρα ερχοντε τα προιοντα? το ρωτο γιατι δεν βλεπω να το γραφει καπου
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μου ειπε και ο πωλητης. Να ρωτησο κατι ακομα, στο amazon.com απο πια χωρα ερχοντε τα προιοντα? το ρωτο γιατι δεν βλεπω να το γραφει καπου

 

Το royal είναι αγγλικό άρα από Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

το προιον το πηρα απο Αγγλια και ερχετε με royal. απλα το βρηκα και λιγο φθηνοτερα στο amazon.com αλλα δεν ελεγε απο πιοα χωρα ερχετε και γιαυτο το πηρα απο τον αλλον πωλητη, να εχω το κεφαλι μου υσηχο. αλλα με πηρε 60 λιρες GBP μονο μεταφορικα. αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φερω ένα ουισκάκι από Σκωτία.

 

Μήπως παρότι ενδοκοινοτικη επειδή είναι ποτό έχει το οποιοδήποτε θέμα?

 

Δεν ψήνομαι να το πληρώσω 20 λίρες επιπλέον για να μου έρθει με κούριερ, άρα μιλάμε αποκλειστικά για παράδοση από τα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κινητό για τον πατέρα μου. Έφυγε από Σιγκαπούρη 18/10, 20/10 έφτασε στο Bενιζέλος και σήμερα μπήκε τελωνείο μάλλον.

 

Λογικά θα μου παραδοθεί εντός εβδομάδος;

 

Είχα ανοίξει βέβαια dispute στις 15/11 στο paypal.

 

18/10/2017, 01:02:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

20/10/2017, 21:14:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/12/2017, 06:58:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

2/12/2017, 00:10:15 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

 

Για 'μένα καλά κάνουν και τα περνάνε Τελωνείο. Το θέμα είναι να υπάρξει πολιτική βούληση ούτως ώστε να μειωθεί η φορολογία και να ξαναγίνουν πιο προσιτά κάποια προϊόντα από την Ευρωπαϊκή Αγορά. Γιατί μεταξύ μας, τιμολογιακά έχουν ξεφύγει στην Ε.Ε. την τελευταία επταετία τουλάχιστον.

 

Δεν είναι ελληνικό φαινόμενο. Και στην Ιταλία απ' όσο γνωρίζω, αλλά και στην Ισπανία περνάνε εδώ και δυό χρόνια εξονυχιστικά από Τελωνείο.

 

Υ.Γ. Ευτυχώς η συσκευή είναι waterproof και δεν θα πάθει κάτι εκτεθειμένη στον εξωτερικό παράγοντα.

 

Ηξερες οτι υπαρχουνε καθυστερησεις γιατι ανοιξες dispute μεσα σε ενα μηνα?

 

Πηρες τα λεφτα σου πισω θες να παρεις και το κινητο αλλα κατα τα αλλα το παιζεις και large με τις χρεωσεις των τελωνείων.

 

Κοιταξτε ελληναρα και καμαρωστε τον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

royal mail international απο Αγγλια, ερχετε με ελτα ? ξερει κανεις?

 

Αν λεει royal mail international signed με acs θα παραλαβεις σε 7 ημερες ακριβως(5 εργασιμες)

Παρελαβα απο ebay 2 αντικειμενα τις τελευταιες ημερες με αυτον τον τροπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα παιδια,εχω συστημενα ,το ενα απο κινα singapore post και το αλλο απο ρωσσια.

το πρωτο ειναι ελλαδα απο τελη οκτωβριου κα ι τζιφος μου λενε οτι περιμενουν ολα ακομη και τα μικροαντικειμενα να εκτελωνιστουν και οτι ειναι μεγαλος ο ογκος των αποστολων και δεν ξερουν ποτε θα περασουν τελωνειο.

Τι συμβαινει ?δε νομιζω να λειτουργουν πλεον τα ελτα/./Και ποιος μας καλυπτει?

Συμπερασμα οτι καλυτερα να σταματησουν οι παραγγελιες γιατι φανταστειτε να ερθουν και οι γιορτες/?

Ειναι τετοιος ο ογκος των αντικειμενων,ειναι τοσο λιγο το προσωπικο,τοσο διαλυμενες οι υπηρεσιες που θα αρχισουν σε λιγο τ πρωτα κρουσματα να χανονται συστημενα κα ινα πεφτουν βροχη οι αιτησεις .

 

Ρωσια ειχα και εγω και παρελαβα σε 20 ημερες ακριβως. :)

 

Απο Κινα κτλ αργουνε πολυ, απο ολα τα υπολοιπα μερη του κοσμου Αμερικη, Ρωσια, Αγγλια κτλ περπατανε οπως πριν.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν γνώριζα για τις καθυστερήσεις. Μέχρι τον Αύγουστο που παρήγγειλα τελευταία φορά από Ασία μεριά όλα ήρθαν κανονικά και στην ώρα τους.

Επίσης έναν παλιό 386 (μητρική, κάρτες επέκτασης, vga, μνήμες, κάρτα ήχου) που πήρα από Ρωσία μεριά, πέρασε τελωνείο, αλλά δεν χρεώθηκα κάτι.

 

Λεφτά δεν έχω πάρει ακόμα πίσω, τους είπα εάν δεν παραλάβω μέχρι τις 15 Δεκέμβρη θέλω τότε τα λεφτά μου πίσω.

 

Τον Ιούλιο του 2016 κινητό που είχα πάρει από το minideal δεν μου ήρθε ποτέ και είχε κολλήσει στον εκτελωνισμό, όπως παρέθεσα με το τωρινό. Ευτυχώς που πρόλαβα να πάρω τα λεφτά πίσω. Διασφάλισα απλώς την αγορά μου με το dispute τον Νοέμβρη.

 

Μην προτρέχεις να κρίνεις του άλλους. Εγώ "Ελληναράς" δεν ήμουν ποτέ και δεν θα γίνω, ούτε γαλάζιους ψήφιζα, ούτε πράσινους, ούτε είχα συναλλαγές, για βολέμα και ρουσφέτια με τα δυό αυτά κόμματα εξουσίας που έφεραν την χώρα στο σημερινό χάλι. Δεν τα έφαγα μαζί με τον Πάγκαλο αγαπητέ.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν γνώριζα για τις καθυστερήσεις. Μέχρι τον Αύγουστο που παρήγγειλα τελευταία φορά από Ασία μεριά όλα ήρθαν κανονικά και στην ώρα τους.

Επίσης έναν παλιό 386 (μητρική, κάρτες επέκτασης, vga, μνήμες, κάρτα ήχου) που πήρα από Ρωσία μεριά, πέρασε τελωνείο, αλλά δεν χρεώθηκα κάτι.

 

Λεφτά δεν έχω πάρει ακόμα πίσω, τους είπα εάν δεν παραλάβω μέχρι τις 15 Δεκέμβρη θέλω τότε τα λεφτά μου πίσω.

 

Τον Ιούλιο του 2016 κινητό που είχα πάρει από το minideal δεν μου ήρθε ποτέ και είχε κολλήσει στον εκτελωνισμό, όπως παρέθεσα με το τωρινό. Ευτυχώς που πρόλαβα να πάρω τα λεφτά πίσω. Διασφάλισα απλώς την αγορά μου με το dispute τον Νοέμβρη.

 

Μην προτρέχεις να κρίνεις του άλλους. Εγώ "Ελληναράς" δεν ήμουν ποτέ και δεν θα γίνω, ούτε γαλάζιους ψήφιζα, ούτε πράσινους, ούτε είχα συναλλαγές, για βολέμα και ρουσφέτια με τα δυό αυτά κόμματα εξουσίας που έφεραν την χώρα στο σημερινό χάλι. Δεν τα έφαγα μαζί με τον Πάγκαλο αγαπητέ.

 

 

Δόλο και λαμογια βλεπω 100% στην αγορα σου και στην συμπεριφορα σου

Παραγγελνεις Οκτωβρη και εχω ξερεις οτι το κινητο ειναι Αθηνα ετοιμαζεσαι να ζητησεις τα λεφτα πισω (απο dispute που εχεις ανοιξει ηδη απο τον 1ο μηνα).

 

Μαζι με τον Παγκαλο σιγουρα δεν τα εφαγες σιγουρα ομως θα ηθελες να εισαι στη θεση του.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κινητό για τον πατέρα μου. Έφυγε από Σιγκαπούρη 18/10, 20/10 έφτασε στο Bενιζέλος και σήμερα μπήκε τελωνείο μάλλον.

 

Λογικά θα μου παραδοθεί εντός εβδομάδος;

 

Είχα ανοίξει βέβαια dispute στις 15/11 στο paypal.

 

18/10/2017, 01:02:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

20/10/2017, 21:14:03 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/12/2017, 06:58:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

2/12/2017, 00:10:15 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

 

Για 'μένα καλά κάνουν και τα περνάνε Τελωνείο. Το θέμα είναι να υπάρξει πολιτική βούληση ούτως ώστε να μειωθεί η φορολογία και να ξαναγίνουν πιο προσιτά κάποια προϊόντα από την Ευρωπαϊκή Αγορά. Γιατί μεταξύ μας, τιμολογιακά έχουν ξεφύγει στην Ε.Ε. την τελευταία επταετία τουλάχιστον.

 

Δεν είναι ελληνικό φαινόμενο. Και στην Ιταλία απ' όσο γνωρίζω, αλλά και στην Ισπανία περνάνε εδώ και δυό χρόνια εξονυχιστικά από Τελωνείο.

 

Υ.Γ. Ευτυχώς η συσκευή είναι waterproof και δεν θα πάθει κάτι εκτεθειμένη στον εξωτερικό παράγοντα.

 

με κατι σαν και σενα βγαζουμε ωραιο ονομα σας ελληνες κριμα ρε φιλε κανονικα θα επρεπε να ντρεπεσαι :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε; Πάτε καλά;

Όταν συνήθως παραλαμβάνω στις 20 μέρες το πολύ, από Ασία, δεν θα ανοίξω dispute, όταν έχει προηγηθεί μια απώλεια δέματος το περασμένο καλοκαίρι; Σε συσκευή αξίας 300ων ευρώ τότε; Στο δίμηνο άνοιξα τότε το dispute, γιατί δεν δεχόντουσαν από το minideal να ξαναστείλουν άλλη συσκευή αν δεν διερευνούσαν την υπόθεση.

Τελικώς δικαιώθηκα για την ενέργεια μου, γιατί το κινητό εξαφανίστηκε, δεν ανανεώθηκε ποτέ η κατάσταση πέραν της "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ". Προφανώς κάποιος το "τσίμπησε".

 

Αγοράζω εδώ και 18 χρόνια από το εξωτερικό και ποτέ δεν είχα σοβαρά προβλήματα με καθυστερήσεις και απώλειες. Τα πρώτα χρόνια δεν γνωρίζαμε ούτε το dispute, επειδή το Paypal εμφανίστηκε το 2002, έχουμε χάσει χρήματα από επιτήδειους ειδικά από eBay τον πρώτο καιρό, ευτυχώς μικροποσά, γιατί τότε αγόραζα μόνο παιχνίδια για PC μεταχειριμένα που ήταν πάμφθηνα, στις πρώτες παραγγελίες, γιατί έστελνα εμβάσματα και τότε δεν τα έπαιρνες ποτέ πίσω. Μόνο στο amazon ήταν πιο ασφαλή τα πράγματα.

 

Λυπάμαι, αλλά δεν ανήκουν όλοι οι Έλληνες στο 85% που ψήφιζαν γαλαζοπράσινους. Εσείς μπορεί να θέλατε να τα φάτε με τον Πάγκαλο.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε; Πάτε καλά;

Όταν συνήθως παραλαμβάνω στις 20 μέρες το πολύ, από Ασία, δεν θα ανοίξω dispute, όταν έχει προηγηθεί μια απώλεια δέματος το περασμένο καλοκαίρι; Σε συσκευή αξίας 300ων ευρώ τότε; Στο δίμηνο άνοιξα τότε το dispute, γιατί δεν δεχόντουσαν από το minideal να ξαναστείλουν άλλη συσκευή αν δεν διερευνούσαν την υπόθεση.

Τελικώς δικαιώθηκα για την ενέργεια μου, γιατί το κινητό εξαφανίστηκε, δεν ανανεώθηκε ποτέ η κατάσταση πέραν της "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ". Προφανώς κάποιος το "τσίμπησε".

 

Αγοράζω εδώ και 18 χρόνια από το εξωτερικό και ποτέ δεν είχα σοβαρά προβλήματα με καθυστερήσεις και απώλειες. Τα πρώτα χρόνια δεν γνωρίζαμε ούτε το dispute, επειδή το Paypal εμφανίστηκε το 2002, έχουμε χάσει χρήματα από επιτήδειους ειδικά από eBay τον πρώτο καιρό, ευτυχώς μικροποσά, γιατί τότε αγόραζα μόνο παιχνίδια για PC μεταχειριμένα που ήταν πάμφθηνα, στις πρώτες παραγγελίες, γιατί έστελνα εμβάσματα και τότε δεν τα έπαιρνες ποτέ πίσω. Μόνο στο amazon ήταν πιο ασφαλή τα πράγματα.

 

Λυπάμαι, αλλά δεν ανήκουν όλοι οι Έλληνες στο 85% που ψήφιζαν γαλαζοπράσινους. Εσείς μπορεί να θέλατε να τα φάτε με τον Πάγκαλο.

 

να τα μας εχει και θρασος θαυμαστε ενα γνησιο ελληναροροζουλι ψηφοφορο της μπανανιας με κατι σαν και εσενα λυπαμαι τα παιδια μας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω παραγγελία από τέλη Αυγούστου (ευτυχώς εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ πριν μερικές μέρες) και ακόμη δεν έχω κάνει dispute για τον απλούστατο λόγο ότι δε φταίει ο πωλητής και ο κάθε πωλητής. Πριν από δίμηνο πλέον, δε θα πρέπει καν να σκεφτόμαστε το dispute έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποια στιγμή χάσετε τα λεφτά σας, λόγω μη παράδοσης της παραγγελίας σας και έχει περάσει και το χρονικό περιθώριο διασφάλισης των χρημάτων σας. Ελάτε να μου πείτε αν έχω θράσος ή όχι.

 

Ή μήπως δεν σας έχει τύχει να αγοράσετε σε ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα με την χρήση πλαστικού χρήματος και ο υπεύθυνος ή ο πωλητής να μην έχουν αυτά που παραγγείλατε και να σας στείλει ότι να 'ναι, μόνο και μόνο για να μην σας επιστρέψει τα χρήματα;

 

Ακόμη να εκδικαστεί η υπόθεση μου με αλυσίδα ειδών πληροφορικής που έκλεισε ξαφνικά στις αρχές της περασμένης δεκαετίας και ενώ είχα πληρώσει για καινούριο PC και δεν μου παραδόθηκε ποτέ και έχασα τα χρήματά μου.

 

Και επειδή τυγχάνει να ήμουν για 5 χρόνια διαχειριστής καταστήματος με πωλήσεις στο εξωτερικό στον τομέα των αξεσουάρ ένδυσης. Εκεί να δείτε πως άνοιγαν τα dispute στην βδομάδα στο Paypal όταν καθυστερούσε να σταλεί η παραγγελία για α, β λόγους ή για έλλειψη πρώτων υλών.

 

Πάλι έξω πέσατε κάποιοι. Εγώ δεν ψηφίζω τους εκπροσώπους του νεοφιλελευθερισμού και της σοσιαλοδημοκρατίας που το παίζουν "αριστεροί", έχοντας επιτελέσει τον σκοτεινό τους ρόλο να διαλύσουν οριστικά τον συγκεκριμένο χώρο.

 

Πράσινοι (κατακερματισμένοι), γαλάζιοι και ροζούληδες είναι το ίδιο, μαζί τα ορφανά του Αδόλφου. Τα ίδια συμφέροντα εξυπηρετούν.

 

Είμαι πολύ Σταλινικός για τα μέτρα σας.

 

Και για να το κλείσουμε, εσείς την κάνατε την χώρα μπανανία, έτσι να μιλήσω σύμφωνα με τους όρους σας και με τις πολιτικές σας επιλογές τα προηγούμενα χρόνια και την συμμετοχή σας στο φαγοπότι των ημέτερων και των εκλεκτών παιδιών της εκάστοτε κυβέρνησης.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

4/12/2017, 15:43:57 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

4/12/2017, 13:43:57 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

4/12/2017, 08:18:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

16/11/2017, 10:38:00 ΚΟΡΕΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

15/11/2017, 18:57:00 ΚΟΡΕΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

ωπα!!!! ποτε να το περιμενω?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποια στιγμή χάσετε τα λεφτά σας, λόγω μη παράδοσης της παραγγελίας σας και έχει περάσει και το χρονικό περιθώριο διασφάλισης των χρημάτων σας. Ελάτε να μου πείτε αν έχω θράσος ή όχι.

 

Ή μήπως δεν σας έχει τύχει να αγοράσετε σε ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα με την χρήση πλαστικού χρήματος και ο υπεύθυνος ή ο πωλητής να μην έχουν αυτά που παραγγείλατε και να σας στείλει ότι να 'ναι, μόνο και μόνο για να μην σας επιστρέψει τα χρήματα;

 

Ακόμη να εκδικαστεί η υπόθεση μου με αλυσίδα ειδών πληροφορικής που έκλεισε ξαφνικά στις αρχές της περασμένης δεκαετίας και ενώ είχα πληρώσει για καινούριο PC και δεν μου παραδόθηκε ποτέ και έχασα τα χρήματά μου.

 

Και επειδή τυγχάνει να ήμουν για 5 χρόνια διαχειριστής καταστήματος με πωλήσεις στο εξωτερικό στον τομέα των αξεσουάρ ένδυσης. Εκεί να δείτε πως άνοιγαν τα dispute στην βδομάδα στο Paypal όταν καθυστερούσε να σταλεί η παραγγελία για α, β λόγους ή για έλλειψη πρώτων υλών.

 

Πάλι έξω πέσατε κάποιοι. Εγώ δεν ψηφίζω τους εκπροσώπους του νεοφιλελευθερισμού και της σοσιαλοδημοκρατίας που το παίζουν "αριστεροί", έχοντας επιτελέσει τον σκοτεινό τους ρόλο να διαλύσουν οριστικά τον συγκεκριμένο χώρο.

 

Πράσινοι (κατακερματισμένοι), γαλάζιοι και ροζούληδες είναι το ίδιο, μαζί τα ορφανά του Αδόλφου. Τα ίδια συμφέροντα εξυπηρετούν.

 

Είμαι πολύ Σταλινικός για τα μέτρα σας.

 

Και για να το κλείσουμε, εσείς την κάνατε την χώρα μπανανία, έτσι να μιλήσω σύμφωνα με τους όρους σας και με τις πολιτικές σας επιλογές τα προηγούμενα χρόνια και την συμμετοχή σας στο φαγοπότι των ημέτερων και των εκλεκτών παιδιών της εκάστοτε κυβέρνησης.

 

μα καλα οι κνιτες εχουν και κινητα ? εγω νομιζα οτι μιλανε με τηλεβοα καλα ρε δεν ντρεπεστε καπιταλες ε καπιταλες :D

Link to comment
Share on other sites

Η Τεχνολογία είναι πάντοτε αποδεκτή. Αρκεί να γίνεται ορθολογική χρήση προς διευκόλυνση των ανθρωπίνων αναγκών.

 

Και δεν είμαι οργανωμένος.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

royal mail international απο Αγγλια, ερχετε με ελτα ? ξερει κανεις?

 

;) - σε 7 εργασιμες δηλαδη μιαμιση βδομαδα ερχεται απο αγγλια μεσω ελτα το μη συστημενο που εχει και την ελαχιστη χρεωση, εαν ειναι ελαφρυ πχ μπαινει σε φακελο το παραδιδει ο ταχυδρομος, εαν ειναι βαρυ θα σου αφησει ειδοποιηση

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα ο ael απλά άνοιξε dispute για να είναι σίγουρος, δεν έκανε escalate to claim. Όταν παραλάβει θα το κλείσει απ ότι καταλαβαίνω.

 

 

Περα από το ότι έχετε πάει και οι δύο σας την συζήτηση στα πολιτικά, mple εδώ και αρκετό καιρό σχολιάζεις λες και απλά θέλεις να προκαλέσεις τους άλλους.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το έκλεισα το dispute από προχθές που είδα επιτέλους ότι αφίχθη και οδεύει προς το Τελωνείο. Τώρα βρίσκεται προς το κέντρο διαλογής του ΡΟΥΦ. Μάλλον δεν θα πληρώσω τελωνείο. Η αξία του είναι 82 ευρώ. Τετάρτη, Πέμπτη θα το παραλάβω.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...