Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρχές σεπτέμβρη έπεσε αεροπλάνο της china post, προφανως το πακετο σου ήταν στα άτυχα. Αυτό ηταν κι η αφορμή αυστηροποίησης των απαγορεύσεων για μπαταριες,καθώς η πτώση οφειλόταν σε πυρκαγιά από μπαταρίες μες στο αεροπλάνο απ όσο γνωρίζω

 

ναι σταυρο το ακουσα και εγω ότι επεσε αεροπλανο και είμαι σιγουρος ότι το δεμα μου ηταν μεσα,κλασικος γκαντέμης για αυτό δεν ηρθε και τα γνωστα με της μπαταριες,ελπιζω τωρα να πανε όλα καλα.

 

3-11 παραγγειλα απο fastetech.

7-11 το παρελαβε η singpost

13-11 εγινε dispatched

Σημερα 25-11 το δεμα ηρθε σπιτι

 

χμ..ιδια μερα μας εγινε dispatched λογικα θα ηταν και στο ιδιο αεροπλανο,πολυ πιθανον,να σε ρωτησω μεχρι να σου ερθει σημερα αλλαξε καθολουη το στατους από το tracking Number του sg post?δηλαδη μετα που εγραψε dispatched στις 13-11 σου εγραψε ξανα τιποτα άλλο?εμενα όχι εχει κολλησει σε αυτό.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση όταν θέλουμε να απαντήσουμε σε παραπάνω από ένα ποστ ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

Οταν εφτασε ελλαδα την ιδια μερα αλλαξε και στα 2 tracking.elta-singpost.21 εφτασε ελλαδα.στις 22 εγινε κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου και 25 ηταν σπιτι μου
Link to comment
Share on other sites

http://i40.tinypic.com/osxvfl.jpg

 

:lol: - ευτυχως που εμφανιζονται με την σειρα, ετσι καθε μερα που ψαχνεις το δεμα σου ξερεις που ειναι (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

^ ψάχνεις που ψάχνεις, να μη βαριέσαι κιόλας

σαν sudoku ένα πράγμα :p

 

παιδιά, έχει παραγγείλει κανείς ποτέ από jojbuy κομ;

 

είναι αξιόπιστοι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν εχουν αλλαξει οι τιμες στα ακανονιστα πακετα κατω των 500γρ?

 

Στο site μου βγαζει αλλη τιμη απο οτι αναφερει στο τιμοκαταλογο pdf.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν εχουν αλλαξει οι τιμες στα ακανονιστα πακετα κατω των 500γρ?

 

Στο site μου βγαζει αλλη τιμη απο οτι αναφερει στο τιμοκαταλογο pdf.

τον αύγουστο άλλαξαν τα όρια κόστους, πλέον τα 500γρ ειναι το ελάχιστο
Link to comment
Share on other sites

τον αύγουστο άλλαξαν τα όρια κόστους, πλέον τα 500γρ ειναι το ελάχιστο

 

Πηρα στην εξυπηρετηση και με ενημερωσαν οτι αλλαξαν τα ακανονιστα και μπορεις να στειλεις πιο ελαφρια αντικειμενα χωρις να χρεωνεσαι για 500γρ!

Το site ειναι ενημερωμενο αλλα οχι και ο τιμοκαταλογος που ειναι απο αυγουστο

 

Πολυ θετικη κινηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα στην εξυπηρετηση και με ενημερωσαν οτι αλλαξαν τα ακανονιστα και μπορεις να στειλεις πιο ελαφρια αντικειμενα χωρις να χρεωνεσαι για 500γρ!

Το site ειναι ενημερωμενο αλλα οχι και ο τιμοκαταλογος που ειναι απο αυγουστο

 

Πολυ θετικη κινηση

Ποιο ειναι το θετικό, που τα αύξησαν τον αύγουστο και τώρα τα ξαναμείωσαν όπως σου παν στο τηλέφωνο; Επίσης δε βλέπω καμια διόρθωση στο site, εξακολουθεί να είναι όπως τα αύξησαν τον αύγουστο..τουλάχιστον για εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το θετικό, που τα αύξησαν τον αύγουστο και τώρα τα ξαναμείωσαν όπως σου παν στο τηλέφωνο; Επίσης δε βλέπω καμια διόρθωση στο site, εξακολουθεί να είναι όπως τα αύξησαν τον αύγουστο..τουλάχιστον για εξωτερικό

 

Δε με καταλαβες.. Τα ακανονιστα μονο αλλαξαν. Πριν αν εστελνες ακανονιστο 100γρ σε χρεωναν για 500γρ. Τωρα αλλαξαν οι κλιμακες.

Στο site μια χαρα τα λεει μαλλον δεν εψαξες καλα. Ο τιμοκαταλογος pdf δεν ειναι ενημερωμενος οπως ειπα.

 

http://s22.postimg.org/fbb8mp7x9/akan1.jpg

 

http://s30.postimg.org/jm13ozq65/akan2.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο για Φρανκφούρτη 4.2 κιλά πόσο θα πάει το μαλλί ξέρουμε ;

 

35 με 40 Ευρω συμφωνα με τον τιμοκαταλογο παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηρθε ημερα η κινεζοκινηταρα μου!!! τι ηδονή να ερχεται παρασκευη και να μην περιμενεις ολοκληρο σκ να το εχεις την δευτερα,13 εγινε dispatched 29 ηρθε,16 μερες μονο! sg post εγγυηση.. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/11/29 09:36:51

2013-11-29 02:48, Item in conta ΠΑΤΡΑ Κ Δ, ΠΑΤΡΑ Κ Δ

2013-11-28 13:42, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2013-11-28 10:46, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2013-11-19 17:03, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/11/29 09:05:18

2013-11-28 00:00, Arrived at overseas (Country code: GR)

2013-11-19 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-11-18 00:00, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

σήμερα το πήρα στο Αίγιο

Link to comment
Share on other sites

Με Swiss και Sweden Post δεν πιστευω να χουμε κανενα θεμα με το τελωνειο...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Με Swiss και Sweden Post δεν πιστευω να χουμε κανενα θεμα με το τελωνειο...

post=ταχυδρομείο. ταχυδρομείο=δεν εκτελωνίζεται, παρά μονο αν ξεπερνάει το μισό μέτρο σε διάσταση

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έχει μηχανογραφηση στα ΕΛΤΑ γιατί όσες φορές πήγα και ήταν χωρίς κωδικό αποστολής έψαξε γύρω αλλά όχι στον υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου άφησε ο ταχυδρόμος στην πόρτα της αυλής (από τη μέσα πλευρά, μονοκατοικία) ένα δέμα από amazon. Δεν ήταν δικό μου (άλλο όνομα, άλλη διεύθυνση) οπότε το πήγα πίσω στο ταχυδρομείο. Και μετά τα ρίχνουμε στο amazon....
Link to comment
Share on other sites

post=ταχυδρομείο. ταχυδρομείο=δεν εκτελωνίζεται, παρά μονο αν ξεπερνάει το μισό μέτρο σε διάσταση

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση.Το πρωτο το γνωριζω το δευτερο απλα δεν ισχυει.Συμφορουμιτης εφερε 2 κινητα με Deutch Post απο Geek και επειδη ειδαν οτι ερχονται απο Κινα πληρωσε 40 ευρω επιπλεον το ενα.Εγω σε ενα πακετο (το πρωτο μου) με DP δεν ειχα κανενα θεμα γιατι δεν εγραφε πουθενα διευθυνση αποστολεα,να φαινεται δηλαδη η Κινα.Τωρα περιμενω ενα με Swiss και ενα με Sweden

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου εστειλε με usps priority mail international η φιλη μου εναν φακελο!

παω να βαλω το tracking number αλλα μου λεει NOT FOUND!γνωριζει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ερχονται απο εχωτερικο πραγματα στα ελτα?

 

όποτε υπάρχουν δέματα για Ελλάδα έρχονται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου εστειλε με usps priority mail international η φιλη μου εναν φακελο!

παω να βαλω το tracking number αλλα μου λεει NOT FOUND!γνωριζει κανεις γιατι?

 

Τι μορφή έχει το TRACKING και πότε το έστειλε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να αναφέρεται περιοχές παραλαβής που έχουν γίνει κρούσματα για να έχουμε το νου μας όταν παραλαμβάνουμε το πακέτο;

Δηλαδή μονό στον Πειραιά έχουν γίνει κλοπές ή και σε άλλες περιοχές π.χ. Πάτρα, Λάρισα, Ιωάννινα κτλ

Μήπως και καταλάβουμε εάν γίνεται η κλοπή από τα κεντρικά ή σε τοπικά ΕΛΤΑ.

 

Αν και έχω αργήσει να διαβάσω το θέμα θα ήθελα να ποστάρω και εγώ και να πω για το κατάστημα του Πειραιά και γιατα πακέτα που έχουν χαθεί/κλαπεί!!! Δεν μιλάω μόνο για την καθυστέρηση στα συστημένα και τα πόσα γίνονται αλλά και για μια απλή αποστολή που έχουν 80-90% πιθανότητες να τα βάλουν τζέπη!!! Εχω χάσει πόσα πακέτα που σε καμιά άλλη πόλη που ζούσα δεν είχα αυτο το πρόβλημα!!!

 

Και ένα άλλο θέμα... Όταν μου φέρουν ειδοποίηση σπίτι δεν είναι υποχρεωμένος να πατήσει το κουδούνι μου και αν δεν είμαι σπίτι να αφήσει ειδοποίηση αλλιώς να κατέβω με ταυτότητα και να πάρω το πακέτο; Αυτό γιατί ποτέ δεν γίνεται; Και πρέπει να πάω εγώ στα ΕΛΤΑ να το πάρω;;; + Στις ημερομηνίες παράδοσής κάνουν ότι γουστάρουν μου φράφει ο άλλος 28/11 και το έχει φέρει 2/12 σε πολλά παραδείγματα και άντε εσύ να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας ...

 

Σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται; Ξέρουν και πατάνε λέω εγώ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εσταλθει στις 2013-07-24 με china post http://www.chinabuye.com/ainol-novo-7-rainbow-7-allwinner-a13-android-4-2-1-2ghz-4gb-rom-tablet-pc-black και αφου γυρισε ολη την Κινα γυρισε πισω στο chinabuye, μετα απο επιμονα εμαιλ οτι εχει σταματηση στα κινεζικα ταχυδρομεια, απο εμενα- στο chinabuye-Το ξαναστειλαν με singapore post πριν 15 ημερες και σημερα το εχω στα χερια μου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...