Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος καλό και όλα καλά για την περίπτωσή μου (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6998064#post6998064)

Αφού έκανε βόλτα από δύο ΥΕΔ έφτασε χθες 14/12, χωρίς να υπάρξει κάποια επιβάρυνση!

τι ακριβως πηρες; κινητο; τσαντα;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν τα ΕΛΤΑ έχουν εορταστικό ωράριο; Δηλαδή να είναι ανοιχτά και Σάββατο (όσα συνήθως δεν είναι), αντί να τα παίρνουμε Δευτέρα τα δέματα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μου ειχαν στειλει εναν μετασχηματιστη απο κινα ειχε ερθει σε 1,5 εβδομαδα! λεω και εγω πως εγινε το θαυμα και ειχε προβλημα....:blink::blink::blink:

μου εστειλε αλλο ο πωλητης απο τις 15 Νοε και ακομα τιποτα....υπαρχει περιπτωση να αργει επειδη κοντευουν γιορτες και υπαρχει μεγαλο φορτο φανταζομαι στα ΕΛΤΑ?

επισης ειχα 2 παραγγελιες απο banggood και η μια εφυγε την επομενη μερα. Ειναι ποσος καιρος (28/11) που παρελαβα την 1η και την 2η ακομα!

ειναι απο τις 12 Νοεμβριου!!!

και στα 2 δεν εχω tracking number. Ειναι φυσιολογικο αυτο ? εχει τυχει και σε αλλους?

τι εγινε αργουν γιαυτο ή χαθηκαν?

εμ γιαυτο καλο ειναι να εχουμε tracking numbers αλλα ελα που δεν συμφερει οικονομικα αμα παιρνεις κατι πολυ φτηνο ή δεν εχουν ολοι!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Γίνεται να πάρω τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ στη Λεωφόρο Μεσογείων, να τους πω να μου κρατήσουν το δέμα για παράδοση εκεί και να πάω να το πάρω; Γιατί μέχρι να το φέρουν στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου (3 χλμ πιο πάνω) θα πάμε για Δευτέρα! :(

 

Πάντα περνάνε τα δέματα από αυτό το Μ.Δ. Αθήνας 15, που είναι στην αρχή της Μεσογείων. Κάποτε κιόλας, μου είχαν φέρει ειδοποίηση, να πάω να παραλάβω από εκεί ένα μικρό δέμα από Κίνα, αλλά συνήθως φέρνουν τα δέματα πιο κοντά μου και θέλουν 1 εργάσιμη παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Γίνεται να πάρω τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ στη Λεωφόρο Μεσογείων, να τους πω να μου κρατήσουν το δέμα για παράδοση εκεί και να πάω να το πάρω; Γιατί μέχρι να το φέρουν στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου (3 χλμ πιο πάνω) θα πάμε για Δευτέρα! :(

 

Πάντα περνάνε τα δέματα από αυτό το Μ.Δ. Αθήνας 15, που είναι στην αρχή της Μεσογείων. Κάποτε κιόλας, μου είχαν φέρει ειδοποίηση, να πάω να παραλάβω από εκεί ένα μικρό δέμα από Κίνα, αλλά συνήθως φέρνουν τα δέματα πιο κοντά μου και θέλουν 1 εργάσιμη παραπάνω...

 

Αν δε σου έχει βγάλει ενημέρωση ότι το δέμα έχει φύγει από εκεί, απλά πήγαινε και πάρε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου έχει βγάλει ενημέρωση ότι το δέμα έχει φύγει από εκεί, απλά πήγαινε και πάρε το.

 

Ευχαριστώ! Πήγα στη Μεσογείων και το παρέλαβα! Ο ταχυδρόμος δεν έδειξε και πολύ "χαρούμενος" από την κίνησή μου, αλλά όλα καλά. :) Από το να παραλάβω τη Δευτέρα, καλύτερα είναι. Δεν έχουν φέρει ποτέ κανένα δέμα στο σπίτι, τουλάχιστον στην Αθήνα...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αύριο και μεθαύριο θα δουλεύουν τα ΕΛΤΑ;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161216/5f348e8eeff207090ced3d1dc875fd71.jpg

 

Επίσης την γλύτωσα με το τελωνείο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αύριο και μεθαύριο θα δουλεύουν τα ΕΛΤΑ;

 

Επίσης την γλύτωσα με το τελωνείο;

Ακόμα και να δουλεύουν το ΣΚ, σήμερα έφυγε απο Αθήνα. Το βράδυ θα φτάσει Θεσσαλονίκη και, μέχρι α διεκπεραιωθεί, θα πιάσεις Δευτέρα έτσι κι αλλιώς. Αυτά αν δεν μπει στην ΥΕΔ Θεσσαλονίκης (όχι, δεν "γλίτωσες" το τελωνείο)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να δουλεύουν το ΣΚ, σήμερα έφυγε απο Αθήνα. Το βράδυ θα φτάσει Θεσσαλονίκη και, μέχρι α διεκπεραιωθεί, θα πιάσεις Δευτέρα έτσι κι αλλιώς. Αυτά αν δεν μπει στην ΥΕΔ Θεσσαλονίκης (όχι, δεν "γλίτωσες" το τελωνείο)

Νόμιζα ότι εφόσον κλείσει από κ.δ δεν υπάρχει περίπτωση

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Στο τρακινγκ σήμερα είδα αυτό :

ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ) 16-12-2016 11:50 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 16-12-2016 11:58 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Γνωρίζει κάποιος αν σημαίνει στα ΣΊΓΟΥΡΑ ότι πληρώνω τελωνείο?? Να περιμένω λυπητερη δηλαδή??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Στο τρακινγκ σήμερα είδα αυτό :

ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ) 16-12-2016 11:50 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 16-12-2016 11:58 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Γνωρίζει κάποιος αν σημαίνει στα ΣΊΓΟΥΡΑ ότι πληρώνω τελωνείο?? Να περιμένω λυπητερη δηλαδή??

 

Το γεγονός ότι βγήκε σε 8 λεπτά, δείχνει ότι μάλλον δεν σε χρέωσαν ΦΠΑ, αλλά αυτό είναι απλά μια εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι βγήκε σε 8 λεπτά, δείχνει ότι μάλλον δεν σε χρέωσαν ΦΠΑ, αλλά αυτό είναι απλά μια εκτίμηση.

 

Μακάρι φίλε μου να είναι έτσι..Ευχαριστώ για την απάντηση. Ο χρόνος θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Στο τρακινγκ σήμερα είδα αυτό :

ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ) 16-12-2016 11:50 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 16-12-2016 11:58 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Γνωρίζει κάποιος αν σημαίνει στα ΣΊΓΟΥΡΑ ότι πληρώνω τελωνείο?? Να περιμένω λυπητερη δηλαδή??

 

Αφου γράφει ΔΑΣΜΟΙ τοτε θα πληρώσεις κατι σίγουρα.Το ποσο θα το μάθεις οταν παραλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ου τα πληρώνεις; στον ταχυδρόμο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ου τα πληρώνεις; στον ταχυδρόμο;

Στο ταχυδρομειο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι εφόσον κλείσει από κ.δ δεν υπάρχει περίπτωση

Μόνο αν κλείσει απο Κ.Δ. Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

15/12 παίρνει από Μελίσσια Αττικ'ης ο ΕΛΤΑ courier δέμα και σήμερα 16/12 ώρα 11 το πρωί έφτασε Διδυμότειχο!!!!Τέλεια εξυπηρέτηση!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα ΕΛΤΑ. Στα τηλέφωνα δεν απαντάνε , σε κέντρο διαλογής δεν "βλέπουν" δέμα, την επόμενη δεν το στειλαν στο ταχυδρομικό κέντρο λόγω ότι χάλασε το μεταφορικό μέσον, ένα business express 1 μέρας παράδοσης από Νάουσα στη πόλη μου έκανε 3 μέρες. Σε ένα κτίριο στο ισόγειο έχει εξυπηρέτηση πελατών 7 ταμεία πάντα δουλεύει 1-2 κ.α.

Εκεί πάντως που διαπρέπουν είναι στο κέντρο διαλογής Αττικής :p:p

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλημένο από τις 14/12 ένα δέμα στο τελωνείο του Ελ.Βενιζελος(ΚΑΤ).

Μήπως ξέρει κανείς αν θα μπορέσω να παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα ;;;

Από τις εμπειρίες σας πόσες μέρες τους πέρνει να μου "ράψουν το κοστούμι" και να αποδεσμεύσουν το πακέτο ;;;

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εγω περιμενω 2 πακετα απο Κινα απο αλλον αποστολεα το καθενα και το ενα ειναι αποστολη 12/11 και το αλλο 15/11 και δεν εχω tracking numbers, γιατι αργουν τοσο πολυ εχει κανεις καμια ιδεα? οπως ειδα και αλλοι εχουν προβληματα. Τι γινεται επειδη πλησιαζουν γιορτες? αλλα απο τον προηγουμενο μηνα? ελεος!!!:mad::mad::mad:

ευτυχως που δεν ειναι πραγματα αξιας....

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω προβληματιστει με μια αποστολη απο Αμερικη. Εχει σταλει με USPS με αρ. CJ522957375US απο τις 14/11 μεχρι σημερα ειχα ενημερωση απο USPS οτι το πακετο εφτασε ελλαδα στις 10/12 σημερα ενημερωθηκα. Αλλα απο ΕΛΤΑ στον εντοποσμο μου λεει οτι ειναι αμερικη μεχρι την ημερομηνια 17/11 . ενω Η USPS αναφερει οτι ειναι Ελλαδα τι γινεται? Παρακαλω ας με βοηθησει οποιος γνωριζει.

 

December 10, 2016 , 8:35 pm

 

 

Departed

 

 

 

ATHENS, GREECE

 

Your item departed a transfer airport in ATHINAI, ATHENS, GREECE on December 10, 2016 at 8:35 pm. The item is currently in transit to the destination.

Καλησπερα εδω αναφερει οτι εφτασε Ελλαδα ? η ερχεται ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Η το track σου ισχυε μέχρι να φτάσει Ελλάδα και μετα δεν λειτουργεί η ο σάκος δεν έχει σκαναριστει ακόμη απο τα ΕΛΤΑ και μέχρι να γίνει αυτο θα σου δείχνει ότι είναι Αμερική..πιθανόν το.2ο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα εχω προβληματιστει με μια αποστολη απο Αμερικη. Εχει σταλει με USPS με αρ. CJ522957375US απο τις 14/11 μεχρι σημερα ειχα ενημερωση απο USPS οτι το πακετο εφτασε ελλαδα στις 10/12 σημερα ενημερωθηκα. Αλλα απο ΕΛΤΑ στον εντοποσμο μου λεει οτι ειναι αμερικη μεχρι την ημερομηνια 17/11 . ενω Η USPS αναφερει οτι ειναι Ελλαδα τι γινεται? Παρακαλω ας με βοηθησει οποιος γνωριζει.

Είχαμε πακέτα απο 22 και 25/10 και παραλαβαμε Παρασκευή και εσυ ψάχνεις πακετα ουτε στον μηνα;;

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε γιωργο το καταλαβαινω αλλα η ενημερωση παραπανω απο usps Your item departed a transfer airport in ATHINAI, ATHENS, GREECE on December 10, 2016 at 8:35 pm. The item is currently in transit to the destination. εννοει οτι ερχεται η οτι ειναι ηδη ελλαδα? Δεν προκειτε για μικρο φακελο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προκειτε για δεμα συγκεκριμενα οποτε δεν ειναι σε σακο και σε αντιστιχει αποστολη στις 14/11 απο usa την παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα. Αναγραφω τον αριθμο CJ522957375US διοτι το κοιταω στην usps και στο trackitonline και μου βγαζουν το ιδιο μυνημα δλδ,

10.12.2016 20:35

U.S.P.S.

Flight depart

GREECE ATHENS. ενω στα ελτα ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 17-11-2016 13:06 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

και τιποτα αλλο. ειναι ΕΛΛΑΔΑ δηλαδη ? αν παρω το πρωι τηλ. στο ΕΛ.βενιζελος θα βγαλω ακρη απο την στιγμη που στα ελτα δεν αναφερει οτι εχει ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...