Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελεγα απλα να το προλαβω να μην φυγει απο αθηνα.λογικα πρεπει να κινηθω μεσω του κεντρου διαλογης αθηνων

Μα σου είπα, πας σ ενα κατάστημα ΕΛΤΑ, αυτό στην αθηνα οπου ειν κοντα σου δλδ, και ζητάς να στο φέρουν εκεί. Ύστερα αυτοι επικοινωνουν με το αεροδρομιο κ ζητάν αλλαγή διεύθυνσης και σου ρχεται εκεί που ζήτησες. Το κέντρο διαλογής αθηνών δεν έχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπα, πας σ ενα κατάστημα ΕΛΤΑ, αυτό στην αθηνα οπου ειν κοντα σου δλδ, και ζητάς να στο φέρουν εκεί. Ύστερα αυτοι επικοινωνουν με το αεροδρομιο κ ζητάν αλλαγή διεύθυνσης και σου ρχεται εκεί που ζήτησες. Το κέντρο διαλογής αθηνών δεν έχει σχέση.

τωρα το επιασα.δευτερα θα το κανω κ βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

:worry: - δυστυχως με το νεο καθεστως να παιρνουν 8 μηνους δεν βγαινει ακρη, πανω που πας να συννενοηθεις με τον εναν φευγει και ο επομενος δεν αναγνωριζει τιποτα,φτου και απο την αρχη δηλαδη (!) δεν ειναι μονο οι διανομεις αλλα μεχρι και οδηγους αλλαζουν,ειναι πολυ ασχημο να μην εχεις εναν ανθρωπο να συννενοηθεις π.χ για τα συστημενα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο ταχυδρόμος που έχουμε τελευταία στη περιοχή μου, χτυπάει κουδούνι και μου δίνει πάντα το κάθε συστημένο δέμα που έχω στα χέρια, μπράβο του!!! Η προηγούμενη πάλι (ήταν γυναίκα) πετούσε την αλληλογραφία και τυχόν δέματα είτε στο πεζούλι της πυλωτής, είτε ακόμη και στο πάτωμα (το έκανε τακτικά αυτό, βαριόταν να τα βάλει στα γραμματοκιβώτια). Ήμουν διαχειριστής τότε και της την είχα πει πολλές φορές. Τι να πω, τελικά είναι στην ευσυνειδησία του κάθε ταχυδρόμου το να κάνει σωστά τη δουλειά του. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εδω και μερες ένα δέμα απο Σιγκαπούρη και ενώ δείχνει ότι εχει φτάσει Ελλάδα εδω και σχεδόν 20 μερες δεν το εχω λάβει και δεν εχω λάβει ούτε κάποιο ειδοποιητήριο. Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κανω? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160926/b139bdac5e40e25b94179d9b145f4f49.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εδω και μερες ένα δέμα απο Σιγκαπούρη και ενώ δείχνει ότι εχει φτάσει Ελλάδα εδω και σχεδόν 20 μερες δεν το εχω λάβει και δεν εχω λάβει ούτε κάποιο ειδοποιητήριο. Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κανω? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160926/b139bdac5e40e25b94179d9b145f4f49.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αφού είναι στο ταχυδρομείο σου, πήγαινε ζήτα το.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωνε με post ή pm πως πάει και γενικά τι λέει στο πσευδοτρακινγκ (άμα σου έδωσαν γιατί στα unregistered airmail δίνουν έναν περίεργο αριθμό να βλέπεις την πορεία μόνο στην κινα και μια καταγραφή ότι έφτασε Ελλάδα.) Και θα φανεί αν είναι έτσι όπως τα λένε.

 

Τελικά όλα εφτασαν στην ώρα τους. Το πρώτο δέμα έκανε χρόνο ρεκόρ 12 μέρες και το δεύτερο, που ήρθε σήμερα, 23 μέρες. Και τα δύο unregistered.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα εφτασαν στην ώρα τους. Το πρώτο δέμα έκανε χρόνο ρεκόρ 12 μέρες και το δεύτερο, που ήρθε σήμερα, 23 μέρες. Και τα δύο unregistered.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αντε επιτέλους!!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι στο κεντρο διαλογης της περιοχης μου απο χτες 06.19 και ακομα δεν το εχουν στειλει....αυριο θα περασω 07.00 και απο το κεντρο να δω τι γινεται ελεος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι στο κεντρο διαλογης της περιοχης μου απο χτες 06.19 και ακομα δεν το εχουν στειλει....αυριο θα περασω 07.00 και απο το κεντρο να δω τι γινεται ελεος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ε εντάξει δεν χρειάζεται. Θα σου το στείλουν...

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο καιρο κανει να φυγει απο τα ελτα του ταχυδρομειου?απο την δευτερα ειναι εκει κολλημενο.παιζει να εχει φυγει και να μην φαινεται στο συστημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο καιρο κανει να φυγει απο τα ελτα του ταχυδρομειου?απο την δευτερα ειναι εκει κολλημενο.παιζει να εχει φυγει και να μην φαινεται στο συστημα?

Παιζει να εχει φυγει και να μην το εχουν σκαναρει. Δυο δεματα με Ελτα εστειλα το τελευταιο καιρο εντος Ελλαδας, συστημενα και τα δυο, τα παρελαβαν οι παραληπτες τους και δεν τα ειχαν σκαναρει οτι παρεληφθησαν.... Και φυσικα εγω περιμενα... Τι να πει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω ότι το μήνυμα μου είναι off topic αλλά θέλω τη βοήθεια σας... Μου στέλνουν από το εμπει ένα δέμα με αυτόν τον αριθμό OZxxxxxxxxxxPY... Από που έρχεται και ποιος το μεταφέρει... Απαντήστε πλιζζζ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω ότι το μήνυμα μου είναι off topic αλλά θέλω τη βοήθεια σας... Μου στέλνουν από το εμπει ένα δέμα με αυτόν τον αριθμό OZxxxxxxxxxxPY... Από που έρχεται και ποιος το μεταφέρει... Απαντήστε πλιζζζ

 

Δωσε μας ολο το T.N. ωστε να το βρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω ότι το μήνυμα μου είναι off topic αλλά θέλω τη βοήθεια σας... Μου στέλνουν από το εμπει ένα δέμα με αυτόν τον αριθμό OZxxxxxxxxxxPY... Από που έρχεται και ποιος το μεταφέρει... Απαντήστε πλιζζζ

 

Και εγώ είχα μιά τέτοια περίπτωση, ο κινέζος το έστειλε με ταχυδρομείο Παραγουάης...

Link to comment
Share on other sites

OZ007079518PY

Εγώ το έψαξα εχθές αλλά δεν απάντησα επειδή δεν το πίστευα..

Το έστειλε με ταχυδρομείο παραγουάης απ ότι φαίνεται...

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, το banggood registered με ποια εταιρία στέλνει;ή να ζητήσω να το στείλουν με NL, post;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, το banggood registered με ποια εταιρία στέλνει;ή να ζητήσω να το στείλουν με NL, post;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Εξαρτάται από ποια αποθήκη θα φύγει, μπορεί να στείλουν με China post, nl post, sweden post ή με κάποιο αλλη μεταφορική απο χώρες όπως Laos κλπ που συνηθίζει να χρησιμοποιεί κατά καιρούς το Banggood. Πάντως δεν χάνεις κάτι να τους ζητήσεις ποια θες εσύ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αντικείμενο που γράφει από σήμερα το πρωί στις 8 "άφιξη στο κέντρο διαλογής Αττικης", προλαβαίνω να το παραλάβω αυτήν την βδομάδα; Ή έστω να φτάσει Κ. Δ. ΔΥΤΙΚΉΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ και να πάω να το παρω από κει;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντικείμενο που γράφει από σήμερα το πρωί στις 8 "άφιξη στο κέντρο διαλογής Αττικης", προλαβαίνω να το παραλάβω αυτήν την βδομάδα; Ή έστω να φτάσει Κ. Δ. ΔΥΤΙΚΉΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ και να πάω να το παρω από κει;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ τελευταία παραγγελία που έλαβα, έγραφε το απόγευμα της περασμένη ημέρας, "φορτωθηκε στο κέντρο διαλογης Αθήνας" και την επόμενη ήταν Ιωάννινα. Δε νομίζω να στο δίνουν αν πας στο κέντρο διαλογης ο ίδιος.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακάνει... Αν είσαι τυχερός και δεν έχει φύγει...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποια αποθήκη θα φύγει, μπορεί να στείλουν με China post, nl post, sweden post ή με κάποιο αλλη μεταφορική απο χώρες όπως Laos κλπ που συνηθίζει να χρησιμοποιεί κατά καιρούς το Banggood. Πάντως δεν χάνεις κάτι να τους ζητήσεις ποια θες εσύ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Α ωραία, τους έστειλα τι θα ήθελα αλλά CN post έγραφε στην σελίδα παραγγελιών.Όταν με δώσουν tracing number θα δω σίγουρα.πρώτη φορά παίρνω κάτι από αυτούς

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...