Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το εγκατέστησα! Επάνω από τη προηγούμενη έκδοση, μέσω Nokia Suite. Κανένα πρόβλημα με την εγκατάσταση και κανένα πρόβλημα και πάλι με το πληκτρολόγιο! :D Thanks Nokia!
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μη λες ποτέ με το symbian τελικά. Και εγένετο νέο swype! Όπως ξαναειπα, ευελπιστω σε νέο Skype καθώς και viber.. Μπορεί να αργούν λίγο αλλά εν τέλη βγαίνουν..
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μη λες ποτέ με το symbian τελικά. Και εγένετο νέο swype! Όπως ξαναειπα, ευελπιστω σε νέο Skype καθώς και viber.. Μπορεί να αργούν λίγο αλλά εν τέλη βγαίνουν..

 

Το διάβασα σε ένα forum και εγώ σήμερα αλλά στο beta labs δεν το βρήκα. Είχαν ακόμα την ανακοίνωση ότι θα βγάλουν fix για το γνωστό πρόβλημα.

Στο store το βρήκες;

 

Edit: Μόλις το είδα στο beta lab!

Link to comment
Share on other sites

έχει καμμιά αλλάγη; ή απλά άλλαξαν την ημερομηνία θανάτου;
Link to comment
Share on other sites

έχει καμμιά αλλάγη; ή απλά άλλαξαν την ημερομηνία θανάτου;

 

Τι να σου πώ. Δεν βιώνω καμιά αισθητή αλλαγή.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

έχει καμμιά αλλάγη; ή απλά άλλαξαν την ημερομηνία θανάτου;

 

Έλα βρε. Μη το βλεπεις έτσι. Έχει ζωή ακόμη το symbian. Τώρα είναι στα καλύτερά του. Αν δεν έβρισκα σε πολύ καλή τιμή το 920, δεν θα άφηνα τον σκύλο με τίποτα.

Υ.Γ. Ποτέ δεν χρησιμοποίησε το swype μιας και το Τ9 χρησιμοποιώντας το λεξικό είναι πολύ πιο γρήγορο και εύκολο. Μόνο αυτο μου λείπει πολυ..... Κάνε βρε νοκια το θαύμα σου και δωσ' το στα 8ρια.....

 

Θεωρείς απίθανο να έπεσε πίεση από την Nokia; Ή ακόμα και σαμποτάζ;.

 

Μακριά το πήγες. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση απλά. Αν ξταν έτσι, δεν θα είχαμε office στο Symbian....

Edited by stendor

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε. Μη το βλεπεις έτσι. Έχει ζωή ακόμη το symbian. Τώρα είναι στα καλύτερά του. Αν δεν έβρισκα σε πολύ καλή τιμή το 920, δεν θα άφηνα τον σκύλο με τίποτα.

Υ.Γ. Ποτέ δεν χρησιμοποίησε το swype μιας και το Τ9 χρησιμοποιώντας το λεξικό είναι πολύ πιο γρήγορο και εύκολο. Μόνο αυτο μου λείπει πολυ..... Κάνε βρε νοκια το θαύμα σου και δωσ' το στα 8ρια.....

δεν ειπα για το symbian, αλλά για την ημερομηνία που σταματάει να δουλεύει το swype:lol:

εγώ μετά το swype δεν μπορώ το Τ9, και πλεον στο android, προτιμώ κλασσικο qwerty με αυτοματη διόρθωση, ότι ταχύτερο για μενα, ειδικά στην μεγάλη οθόνη

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Μηπως καποιος απο εσας εχει εγκαταστησει το safe manager v3.60;Δεν ξερω πως να το ρυθμισω για τις ανεπιθύμητες κλησεις... συν το οτι μου βγαζει στις κεντρικες οθονες ενα σταθερο σηματακι της εφαρμογης.Καποιος φιλος ποιο παλια λιγο, μου τις ειχε δωσει με εικονες αλλα ο χαζος εγω δεν τις αποθηκευσα,εκανα κ ενα γενικο καθαρισμα στην συσκευη κ τα εχασα.Και ηταν πολυ χρησιμη εφαρμογη.Kαι ενα δευτερο που θελω να ρωτησω:αρχεια txt πως μπορω να τα διαβασω;Υπαρχει καποιο προγραμμα;Ευχαριστω. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPEAN TA AΘΛHTIKA KANAΛIA THΣ NOVA ΣTO KINHTO ΣAΣ MONO AΠO TH VODAFONE! ΔEITE ΣHMEPA ΣTIΣ 19:30 ΛEBAΔEIAKO-OΛYMΠIAKO, AYPIO ΠAΣ ΓIANNINA-ΠANAΘHNAIKO AΛΛA & APΣENAΛ-MANTΣEΣTEP ΣITY! MΠEITE ΣTO http://pos.vodafone.gr/vfpromo/nova H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 07/02

 

γεια σας παιδια

μου ηρθε σημερα το παραπανω μηνυμα

Προσπαθω να μπω μεσω wap μπαινει στην σελιδα της nova αλλα οταν παω να ανοιξω το καναλι να δω τον αγωνα βγαζει σφαλμα συνδεσης λεει κατι για διακομιστη και δεν φορτωνη το καναλι

πως μπορουμε να δουμε live tv απο το Ν8

στο http://www.skai.gr/mobile/tv-live μου λεει οτι θελει το flash version 9.0 παω να την κατεβασω αλλα δεν γινετε τιποτα . Αυτο με Opera mini εκει μπαινω μεσο wifi

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη για σβησιμο του κινητου(shutdown);

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχει αλλα δεν το βρίσκεις λίγο περιττό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχει αλλα δεν το βρίσκεις λίγο περιττό?

Ξερεις σκεφτηκα να μην το κλεινω συνεχεια απο το πανω κουμπι...Καλυτερα δεν ειναι να εχω ενα εικονιδιο στην αρχικη οθονη κ να το σβηνω;Εχω βαλει το andromenu 4.2 αλλα μονο restart εχει.:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει αλλα δεν θυμαμαι λεπτομέρειες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει αλλα δεν θυμαμαι λεπτομέρειες.

Μωρε φιλε εφαγα το google αλλα δεν βρηκα κατι....:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έφαγες καλά:lol:

Καλημερα!Αυτην την ειχα βρει αλλα στα μεσα της εγκαταστασης μου λεει οτι ειναι αδυνατη να γινει,κ με πεταει εξω.....Εαν ηξερα τον τροπο να την βαλω μεσω cooker,θα το εκανα ετσι.Αλλα τα αρχεια που δινει δεν ξερω που πανε...Στην rofs2,στην 3 η στο core;Και ποια συγκεκριμενα βαζω;Μονο του shutdown ηθελα.Ιδου η απορεια...:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPEAN TA AΘΛHTIKA KANAΛIA THΣ NOVA ΣTO KINHTO ΣAΣ MONO AΠO TH VODAFONE! ΔEITE ΣHMEPA ΣTIΣ 19:30 ΛEBAΔEIAKO-OΛYMΠIAKO, AYPIO ΠAΣ ΓIANNINA-ΠANAΘHNAIKO AΛΛA & APΣENAΛ-MANTΣEΣTEP ΣITY! MΠEITE ΣTO http://pos.vodafone.gr/vfpromo/nova H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 07/02

 

γεια σας παιδια

μου ηρθε σημερα το παραπανω μηνυμα

Προσπαθω να μπω μεσω wap μπαινει στην σελιδα της nova αλλα οταν παω να ανοιξω το καναλι να δω τον αγωνα βγαζει σφαλμα συνδεσης λεει κατι για διακομιστη και δεν φορτωνη το καναλι

πως μπορουμε να δουμε live tv απο το Ν8

στο http://www.skai.gr/mobile/tv-live μου λεει οτι θελει το flash version 9.0 παω να την κατεβασω αλλα δεν γινετε τιποτα . Αυτο με Opera mini εκει μπαινω μεσο wifi

 

καμια ιδεα παιδια υπαρχει για το παραπανω ???

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα παιδια υπαρχει για το παραπανω ???

απλά ξέχνα το. θέλει το νεότερο flash player

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ χτες το δοκίμασα οταν ήρθε το μηνυμα και είδα κανονικά με τον μαμισιο browser, και στην κανονική και στην hd ανάλυση. Είναι mms οχι flash.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη sutdown μονο, για belle refresh(n8)υπαρχει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη sutdown μονο, για belle refresh(n8)υπαρχει;

Πριν λίγο καιρό χρησιμοποιούσα το powertimer που μπορείς να του βάλεις να κλείσει το τηλέφωνο ή να τερματίσει κάποια εφαρμογή με χρονοδιακόπτη. Ίσως αν του βάλεις να κάνει shutdown σε 0 λεπτά να κάνει αυτό που θες. Ή το πολύ πολύ το βάζεις να κλείνει σε λίγα λεπτά. googlάρε το

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ χτες το δοκίμασα οταν ήρθε το μηνυμα και είδα κανονικά με τον μαμισιο browser, και στην κανονική και στην hd ανάλυση. Είναι mms οχι flash.

 

Δεν το γνώριζα! την επόμενη φορά θα το δοκιμάσω. Απογοητεύτηκα με αυτά που διάβασα για το viber

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia 500 το νεο πλεον swype εκδοση 2.1.xxxx η γλώσσα αλλαζει απο αγγλικα σε ελληνικα αλλα οχι το αντιθετο. Το εχει κανενας αλλος το προβλημα;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Σε καποια σαιτ βλεπω οτι κατεβαζουν φωτο σε jpg μορφη την οθονη του κινητου η καποια αλλη μεσα απο το κινητο τους....Πως γινετε βρε παιδια αυτο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...