Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο θεματάκια παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

 

Έχω best Taskman και όταν πατάω close all μου κλείνει και το proccess του quicklang με συνέπεια να μην λειτουργεί η αλλαγή γλώσσας με μια απλή κίνηση του αντίχειρα! Πριν βάλω ΑΝΝΑ δεν είχα τέτοιο θέμα! Επίσης έβαλα το quicklang στο exceptions του close all αλλά και πάλι κλείνει το συγκεκριμένο process. Μάλλον δεν αναγνωρίζει ότι είναι της συγκεκριμένης εφαρμογής... Καμιά λύση; Ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που λειτουργεί αντίστοιχα και αποτελεσματικά με ΑΝΝΑ;

 

Επίσης, κάποιος εδώ ρώτησε τις προηγούμενες ώρες για τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις της κάμερας (φλας κλπ). Το πως δηλαδή αλλάζεις τις ρυθμίσεις που είναι πρεπιλεγμένες όταν ανοίγεις την κάμερα. Κάποιος απάντησε οτι τις αλλάζεις στο Manual και μετά μένουν αυτές. Ωστόσο το δοκίμασα και δεν ισχύει! Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ

 

Για το πρώτο κι εμένα μου το κάνει αυτο. Όσο για την αποθήκευση των ρυθμίσεων της κάμερας δοκίμασε να κάνεις ρυθμίσεις από Μενού -> ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις εφαρμογών -> κάμερα

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. ειμαί καινούργιος στην παρέα και θέλω βοήθεια. Ψάχνω πρόγραμμα Net monitor για Νοκια Ε52 ή Νοκια Χ3. Γνωρίζει κάποιος κάτι???
Link to comment
Share on other sites

εχω οπως ειπα και τα δυο.. και με τρωει το χερι μου να βγαλω ενα απο τα δυο.

δεν ξερω...ειναι τελεια δε λεω... και το sleeping screen και το bubbles αλλα λες να τρωνε παραπανω RAM?

εννοω, αρκετα παραπανω?

Το Sleeping Screen καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από το μεγάλο ρολόι και ελάχιστη παραπάνω από την εντελώς μαύρη οθόνη. Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους,

 

υπάρχει κάποιο widget το οποίο να ανοιγει/κλείνει το BT, wifi κτλ;

 

Ευχαριστώ

FilthX

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ψαχνεις για fastpanel ;) υπαρχει και ενα παρομοιο το setting bar, αλλα προτιμω το πρωτο, δειχνει καλυτερα την μπαταρια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο προγραμμα για διαχειριση e-mail, αναγνωση κτλ υπαρχει βρε παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο προγραμμα για διαχειριση e-mail, αναγνωση κτλ υπαρχει βρε παιδια;

 

Νομίζω το mobile documents.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το mobile documents.

Το εγκατεστησα,αλλα δεν λαμβανω e-mail οπως στον υπολογιστη μου!

Εχω βαλει την ιδια διευθυνση κ στην συσκευη.Τι ρυθμισεις να κανω βρε παιδια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα,αλλα δεν λαμβανω e-mail οπως στον υπολογιστη μου!

Εχω βαλει την ιδια διευθυνση κ στην συσκευη.Τι ρυθμισεις να κανω βρε παιδια.

 

Όταν λες δεν τα λαμβάνεις όπως στον υπολογιστή, τι εννοείς; γιατί εγώ μια χαρα τα παίρνω τα ιμειλ με το μαμισιο.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγγραμα ωστε να μπορω να επιλεγω ποτε να μπαινει το κινητο στις ωρες που θελω

σε κατασταση εξοικονομηση ενεργειας ?

Και γενικα κατι που να με βοηθαει να εξοικονομω μπαταρια

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν τα λαμβάνεις όπως στον υπολογιστή, τι εννοείς; γιατί εγώ μια χαρα τα παίρνω τα ιμειλ με το μαμισιο.

Καληερα.Δεν παιρνω κανενα e-mail ουτε στον μαμισιο,ουτε στον mobile documents!!Τι ρυθμισεις εχεις κανει;Εχω την belle βαλει.

 

 

Eβγαλα τελικα το mobile documents,που δεν μπορεσα να βγαλω ακρη κ αφησα τον μαμισιο.

Μια αλλη ερωτιση τωρα.Υπαρχει καποιο προγραμα για την εκθεση;Δηλαδη οταν τραβαω βιντεο τα αποθηκευει ολα στην εκθεση!

Εγω ομως θελω να πηγαινουν τα βιντεο σε αλλη θεση.Εαν δεν υπαρχει ρυθμιση,υπαρχει καποιο προγραμμα;ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω μια απορία είδα σήμερα ότι βγήκε καινούρια ενημέρωση για το Social Networking πάω στην ενημέρωση μέσο του κινητού δεν μου την βρίσκει ψάχνω για ενημέρωση μέσο ovi suite πάλι δεν την βρίσκει άμα την κατεβάσω από το ovi store θα μου περάσει την ελληνική έκδοση η θα μου βάλει την αγγλική και μετά θα είναι η εφαρμογή στα αγγλικά???

 

Και έχω ακόμα μια απορία είχα τραβήξει ένα video με το κινητό και όταν πήγαινα στα video το είχε περασμένο στο εγγραφες video τώρα μετά την αναβάθμιση τις άννας μου το πήγε στα αλλα video και βάζοντας τώρα το Nokia Play δεν μου το δείχνει γενικά δεν μου δείχνει τα video που είναι στην κατηγορια αλλα video γιατί τι πρέπει να κάνω για να τα βλέπει???

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορει να σου μετρησει το χρονο των εξερχομενων κλησεων, απο συγκεκριμενοιυς αριθμους μονο?

πχ θελω να βαλω να μετραει μονοαριθμοθς που εχω που ειναι wind, vodafon μιας και στης κοσμοτε εχω απεριοριστα

Link to comment
Share on other sites

Και έχω ακόμα μια απορία είχα τραβήξει ένα video με το κινητό και όταν πήγαινα στα video το είχε περασμένο στο εγγραφες video τώρα μετά την αναβάθμιση τις άννας μου το πήγε στα αλλα video και βάζοντας τώρα το Nokia Play δεν μου το δείχνει γενικά δεν μου δείχνει τα video που είναι στην κατηγορια αλλα video γιατί τι πρέπει να κάνω για να τα βλέπει???

Αφού έκανες hard reset, πώς περιμένεις να στο έχει στις «εγγραφές βίντεο»; Ο κατάλογος με τα βίντεο που έχεις τραβήξει σβήστηκε. Οπότε σωστά στο βγάζει στα «άλλα βίντεο».

Link to comment
Share on other sites

Καληερα.Δεν παιρνω κανενα e-mail ουτε στον μαμισιο,ουτε στον mobile documents!!Τι ρυθμισεις εχεις κανει;Εχω την belle βαλει.

 

 

Eβγαλα τελικα το mobile documents,που δεν μπορεσα να βγαλω ακρη κ αφησα τον μαμισιο.

Μια αλλη ερωτιση τωρα.Υπαρχει καποιο προγραμα για την εκθεση;Δηλαδη οταν τραβαω βιντεο τα αποθηκευει ολα στην εκθεση!

Εγω ομως θελω να πηγαινουν τα βιντεο σε αλλη θεση.Εαν δεν υπαρχει ρυθμιση,υπαρχει καποιο προγραμμα;ευχαριστω

 

 

Και εγώ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη φίλε μου.έβαλα τις ρυθμίσεις όπως έλεγαν οι οδηγίες αλλά το πρόγραμμα δεν κατέβασε μαιλ πότε.κολλούσε στην αρχική οθονη για ώρες..όλα αυτά σε n8 με άννα περασμένη..

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες hard reset, πώς περιμένεις να στο έχει στις «εγγραφές βίντεο»; Ο κατάλογος με τα βίντεο που έχεις τραβήξει σβήστηκε. Οπότε σωστά στο βγάζει στα «άλλα βίντεο».

 

μα δεν έχω κάνει ποτε hard και το nokia play δεν τα βλέπει τα video τι μπορώ να κάνω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη social παιδια την εχω στην c μνημη.Αλλα με τον Y-Browser δεν μπορω να την βρω.Ξερετε μηπως σε ποιο φακαλο συνηθως ειναι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη social παιδια την εχω στην c μνημη.Αλλα με τον Y-Browser δεν μπορω να την βρω.Ξερετε μηπως σε ποιο φακαλο συνηθως ειναι;

Τα αρχεία που το αποτελούν είναι διάσπαρτα στα \private, \sys και \system. Τα εκτελέσιμα είναι στο \sys\bin, αλλά δεν σου συνιστώ να το πειράξεις χειροκίνητα. Το συγκεκριμένο folder το βλέπεις φυσικά μόνο σε χακαρισμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που το αποτελούν είναι διάσπαρτα στα \private, \sys και \system. Τα εκτελέσιμα είναι στο \sys\bin, αλλά δεν σου συνιστώ να το πειράξεις χειροκίνητα. Το συγκεκριμένο folder το βλέπεις φυσικά μόνο σε χακαρισμένο τηλέφωνο.

Καλημερα. Χακαρισμενο το εχω αλλα θελω να τα βγαλω.Να ελαφρυνω κ την μνημη.Υπαρχει καποιος ευκολος τροπος;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χακαρισμενο το εχω αλλα θελω να τα βγαλω.Να ελαφρυνω κ την μνημη.Υπαρχει καποιος ευκολος τροπος;

 

καλημερα και καλη εβδομαδα. δυστυχως το social ΔΕΝ μπορεις να το διαγραψεις εντελως . προσπαθησα κι εγω να διαγραψω ολα του τα αρχεια, αλλα μετα ειχα προβλημα στις επαφες. τις ετρεχα και δεν μπορουσα να κανω τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χακαρισμενο το εχω αλλα θελω να τα βγαλω.Να ελαφρυνω κ την μνημη.Υπαρχει καποιος ευκολος τροπος;

Υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτή τη μανία που σας πιάνει να βγάζετε τα πάντα; Πόσο ελεύθερο χώρο έχεις στο C και πρέπει οπωσδήποτε να τον αυξήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτή τη μανία που σας πιάνει να βγάζετε τα πάντα; Πόσο ελεύθερο χώρο έχεις στο C και πρέπει οπωσδήποτε να τον αυξήσεις;

 

Δεν είναι αυτό! Είναι ότι υπάρχει το "socialserver.exe" που τρέχει από πίσω συνεχώς, έχεις δεν έχεις ενεργή την εφαρμογή και σου τρώει ραμ (λίγη) και μπαταρία! Και το σπάσιμο είναι ότι το κλείνεις από τα proccesses και μετά από 5 λεπτά είναι πάλι εκεί! Μου τη σπάει να μου κάνει κουμάντο μια εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό! Είναι ότι υπάρχει το "socialserver.exe" που τρέχει από πίσω συνεχώς, έχεις δεν έχεις ενεργή την εφαρμογή και σου τρώει ραμ (λίγη) και μπαταρία! Και το σπάσιμο είναι ότι το κλείνεις από τα proccesses και μετά από 5 λεπτά είναι πάλι εκεί! Μου τη σπάει να μου κάνει κουμάντο μια εφαρμογή!

Υπαρχει η εφαρμογη app stop!!Για ψαξτην κ βαλτην,πιστευω θα σου λυσει το προβλημα.Αυτη η εφαρμογη σταματαει οτι τρεχει φανερα η κρυφα!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι στο baterry monitor μετα την αννα οταν μπαινω στα στατιστικα διπλα απο καθε χρονικη ενδειξη δεν μου βγαζει τις ονομασιες αλλα τετραγωνακια; φυσικα και εχω την τελευταια εκδοση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτή τη μανία που σας πιάνει να βγάζετε τα πάντα; Πόσο ελεύθερο χώρο έχεις στο C και πρέπει οπωσδήποτε να τον αυξήσεις;

Σαν να εχεις δικαιο!!Εγω εχω 196 ελευθερο χωρο στην C.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...