Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χρειαζομαι επειγοντως τη βοηθεια σας παω να τρελαθω

 

εχω μεγαλο θεμα με την χωρητικοτητα των μειλ

 

παραλιγο να παθω εγκεφαλικο. χτες ειχα εγκαταστησει απειρες εφαρμογες στο ν8 με φερμγουεαρ απο την αρχη του λαγκοσκον.

ελευθερη μνημη 118. παω σημερα βαζω κατι μεγαλα παιχνιδια ολα ομως στη ε. και τι να δω ελευθερη μνημη © 28 μεγκαμπαιτ. εβγαλα τα μεγαλα παιχνιδια καλου κακου αλλα τιποτα. και τοτε μου ηρθε η εμπνευση. εβαλα το απογευμα να φτιαξω παλι τα ιμειλ μου. μονο το ενα πηγα να βαλω, και αυτο δεν πολυκατεβηκε (εμεινε στη μεση). με το που το διεγραψα αμεσως μηγα παλι στα 118. παλι καλα.

 

ομως ρε παιδια τα ιμειλ μου τα θελω. δε γινεται να κατεβαζει μονο τις κεφαλιδες και οχι τα ατατσμεντς? ή να τα αποθηκευει αλλου?

εναλλακτικα αλλο προγραμμα ιμειλ εχουμε? που να μην ειναι ομως κλαουντ, απλα να κατεβαζει στην ε τα μειλ....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω mobile documents...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το οποιο ειναι κλαουντ. τα ειχαμε ξαναπει αν θυμαμαι καλα. και επισης ολα μου τα εμιαλ ειναι της χοτμειλ. να ειχα γκουγκλ μειλ να πω οκ αλλα δε θελω κλαουντ. δεν υπαρχει κατι αλλο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δε γινεται να κατεβαζει μονο τις κεφαλιδες και οχι τα ατατσμεντς? ή να τα αποθηκευει αλλου?

εναλλακτικα αλλο προγραμμα ιμειλ εχουμε? που να μην ειναι ομως κλαουντ, απλα να κατεβαζει στην ε τα μειλ....

ευχαριστω

 

Γίνεται αυτό που θες. Πατάς μέσα από την εφαρμογή ρυθμίσεις, μπαίνεις στον λογαριασμό του ιμειλ που σε ενδιαφέρει, μετά πατάς αυτόματη ανάκτηση και στο μέγεθος λήψης ιμειλ επιλέγεις μόνο κεφαλίδες.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό που θες. Πατάς μέσα από την εφαρμογή ρυθμίσεις, μπαίνεις στον λογαριασμό του ιμειλ που σε ενδιαφέρει, μετά πατάς αυτόματη ανάκτηση και στο μέγεθος λήψης ιμειλ επιλέγεις μόνο κεφαλίδες.
eκανα τα πειραματα μου και με εσωσες. και μαλιστα αν θελω να κατεβασω το ατατσμεντ με ρωταει και που να το αποθηκευσω. ουφ ξενοιασα. νασαι καλα
Link to comment
Share on other sites

eκανα τα πειραματα μου και με εσωσες. και μαλιστα αν θελω να κατεβασω το ατατσμεντ με ρωταει και που να το αποθηκευσω. ουφ ξενοιασα. νασαι καλα

 

θα κρατησεις αυτο?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!

SPB Shell 3D

:D :D :D

:w00t::dance:

 

[ATTACH]21693[/ATTACH][ATTACH]21698[/ATTACH][ATTACH]21699[/ATTACH]

 

υπαρχει στο ovistore αυτη η εφαρμογη ?? ή θα πρεπει να την παρω απο το site τους?κ αν ναι,πως μου ερχεται?μου δινουν καποιο λινκ με την πληρωμη ή κατι αλλο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το YourTube Pro v1.0.3

Δεν αναπαράγει τα βίντεο και όταν πατάω download μου βγάζει μήνυμα "No video formats are aveilable for download"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα κρατησεις αυτο?
ναι τελικα φιλε δεν εχει νοημα να ψαχτω τελικα. σε ευχαριστω για ολα. παντως ειναι κριμα που για σιμπιαν 3 μονο 2 ιμειλ clients υπαρχουν

 

tvra με την αννα, μηπως εχει τσεκαρει κανενας αν τα blacklist προγραμματα διορθωθηκαν και στην απορριψη κλησης κτλ, δεν ακουγονται καθολου?(πριν ακουγοταν η κληση για μισο δευτερολεπτο.

 

επισης αν ξερετε τωρα κανα νεο προγραμμα για ξυπνητηρι που να σε αφηνει επιτοπου, οταν ορισεις ξυπνητηρι, να επεξεργαστεις τη μερα που θες να χτυπησει οπως στα σιμπιαν 9.2?

ευχαριστω (ενα προγραμμα το κανει αποτι ειχα δει, νομιζω το μπεστ αλαρμς, αλλα αυτο ειχε ενα μπαγκ και χτυπαγε ο ηχος του ξυπνητηριου μονο απ οτο ακουστικο μπλουτουθ και οχι και απο το ηχειο)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

για να μπορεις να κανεις αντιγραφη, θα πρεπει να ανοιξεις το αρχειο .txt με κατι που σου προσφερει editing. η καλυτερη επιλογη σου ειναι το x-plore.ο ενσωματωμενος text viewer δεν προσφερει editing.
εχω το x-plore φιλε αλλα δε κανει εντιτ. δε μπορει καν να ελιπεξει το κειμενο. ουτε και σε αρχειο docx

 

καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στο ovistore αυτη η εφαρμογη ?? ή θα πρεπει να την παρω απο το site τους?κ αν ναι,πως μου ερχεται?μου δινουν καποιο λινκ με την πληρωμη ή κατι αλλο?

 

Από το site τους, μέσω πιστωτικής. http://spb.com/

 

Από εδώ, και μέσω paypal. http://symbian.handster.com/

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Στο fmobi υπάρχει η δυνατότητα να μπορεις να αλλαξεις απο διαθέσιμος στο chat σε μη διαθέσιμος γιατι οποτε μπαινω στη εφαρμογη αμεσως με βάζει ''online''?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Στο fmobi υπάρχει η δυνατότητα να μπορεις να αλλαξεις απο διαθέσιμος στο chat σε μη διαθέσιμος γιατι οποτε μπαινω στη εφαρμογη αμεσως με βάζει ''online''?

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης βαλε το chat στο off .

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκατεστημενο το SPB Weather 2.0.1 build 782 (δεν ξερω αν ειναι η νεοτερη) αλλα δεν εχει κοντινη μου περιοχη να επιλεξω..

(Αριδαια μενω και εχω Γιαννιτσα!) :lol:

Υπαρχει καποιο αλλο προγγραμα καιρου με ισως περισοτερες περιοχες αλλα να χει και widget γιατι αυτο με ενδιαφερει περισοτερο..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκατεστημενο το SPB Weather 2.0.1 build 782 (δεν ξερω αν ειναι η νεοτερη) αλλα δεν εχει κοντινη μου περιοχη να επιλεξω..

(Αριδαια μενω και εχω Γιαννιτσα!) :lol:

Υπαρχει καποιο αλλο προγγραμα καιρου με ισως περισοτερες περιοχες αλλα να χει και widget γιατι αυτο με ενδιαφερει περισοτερο..

 

το accuweather ειναι πολυ καλο και εχει και widget

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το accuweather ειναι πολυ καλο και εχει και widget

 

Οντως καλο αλλα εχω προβλημα με το widget , το δειχνει μαυρο ολο το πλαισιο και οταν παταω πανω του μου λεει να βαλω τοποθεσια.

Βαζω παταω αναζητηση και τιποτα.. Κανονικα απο το μενου αν μπω την τοποθεσια την δεχεται παντως..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Οντως καλο αλλα εχω προβλημα με το widget , το δειχνει μαυρο ολο το πλαισιο και οταν παταω πανω του μου λεει να βαλω τοποθεσια.

Βαζω παταω αναζητηση και τιποτα.. Κανονικα απο το μενου αν μπω την τοποθεσια την δεχεται παντως..

 

εγω την αποθηκευσα μια φορα στην αρχη και την εχει κρατημενη στην μνημη. δεν αντιμετωπισα ποτε το προβλημα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω την αποθηκευσα μια φορα στην αρχη και την εχει κρατημενη στην μνημη. δεν αντιμετωπισα ποτε το προβλημα σου

 

Ποια εκδοση χρησιμοποιεις ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

την 1.1.608

 

Ειχα τα widgets εκτος συνδεσης γι αυτο δεν δουλευε σωστα..

Πολυ καλο ευχαριστω πολυ :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μετά από refurbish μέσω phoenix του Ν8 ,εγκατέστησα το battery monitor 2, στo tab statistics οι ελληνικές εφαρμογές δείχνουν τετραγωνάκια.

 

Ισχύει και σε εσάς ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από refurbish μέσω phoenix του Ν8 ,εγκατέστησα το battery monitor 2, στo tab statistics οι ελληνικές εφαρμογές δείχνουν τετραγωνάκια.

 

Ισχύει και σε εσάς ;

 

Ευχαριστώ

 

Και σε μένα το ίδιο. Βέβαια το update σε Anna το έκανα από Ovi Suite κανονικά, όχι από Phoenix, ωστόσο έκανα ούτως ή άλλως hard reset, οπότε πρακτικά δεν είχε ουσιαστική διαφορά από refurbish. Δεν είχα βάλει παλιότερα το battery monitor, οπότε δεν έδωσα σημασία γιατί θεώρησα ότι το είχε ανέκαθεν σαν προβληματάκι με τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου Gilgames,

 

μέχρι και πριν την αννα δεν είχα πρόβλημα με την συγκεκριμένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από refurbish μέσω phoenix του Ν8 ,εγκατέστησα το battery monitor 2, στo tab statistics οι ελληνικές εφαρμογές δείχνουν τετραγωνάκια.

 

Και πριν την αννα το έκανε αυτό. Δεν το έχω δοκιμάσει τώρα γιατί πλέον δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια Εφαρμογή για live score με ελληνικό πρωτάθλημα χρησιμοποιείτε???
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...