Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για mega drive υπαρχει τπτ για symbian^3; εχω βρει το picodrive αλλά λέει ότι είναι για symbian S60 3rd edition. Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα, την τελευταια εβδομαδα το Ν8 μου αρχισε να φορτιζει παρα παρα παρα πολυ αργα!!

 

Το εχω στην φορτιση εδω και 2 ωρες, το battery monitor λεει οτι ειναι 85% και θελει αλλλη 1 ωρα και 15 λεπτα για να γεμισει!!!!

Ολες οι εφαρμογες ειναι κλειστες και το κινητο ειναι στην αναμονη με κλειδωμενη οθονη!!

 

Ενω εγραφα το ποστ, το εκανα ενα reboot.

Ξαναξεκιναω το battery monitor και δεν δειχνει τιποτα... Μονο "charging"

Το βγαζω απο την φορτιση και η ενδειξη μια δειχνει 88% μια δειχνει 90%.

Το ξαναβαζω στην φορτιση και λεει οτι θελει 10 λεπτα να γεμισει....

Πεθανε η μπαταρια? :)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

αυτου του τυπου οι εφαρμογες δεν ειναι και οτι πιο αξιοπιστο, πολλες φορες μου γραφουν οτι εχω 2 ωρες μπαταρια και βγαζω ολο το βραδυ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα, την τελευταια εβδομαδα το Ν8 μου αρχισε να φορτιζει παρα παρα παρα πολυ αργα!!

 

Το εχω στην φορτιση εδω και 2 ωρες, το battery monitor λεει οτι ειναι 85% και θελει αλλλη 1 ωρα και 15 λεπτα για να γεμισει!!!!

Ολες οι εφαρμογες ειναι κλειστες και το κινητο ειναι στην αναμονη με κλειδωμενη οθονη!!

 

Ενω εγραφα το ποστ, το εκανα ενα reboot.

Ξαναξεκιναω το battery monitor και δεν δειχνει τιποτα... Μονο "charging"

Το βγαζω απο την φορτιση και η ενδειξη μια δειχνει 88% μια δειχνει 90%.

Το ξαναβαζω στην φορτιση και λεει οτι θελει 10 λεπτα να γεμισει....

Πεθανε η μπαταρια? :)

 

Εμενα το fast panel οταν το κινητο ειναι πληρως φορτισμενο μου δειχνει 95-96%.(1207mah). Μαλιστα μου δειχνει οτι η μπαταρια εχει χωρητικοτητα 1255 ή 1259 ή 1262 ή 1269 Mah οτι του βαρεσει δηλαδη. Τελος οταν πλησιαζει προς την αποφορτιση η ενδειξη κολλαει στα 5 mah και ποσοστο 0% ενω το κινητο εχει λιγη ζωη ακομα. Γενικα λοιπον ολες αυτες οι εφαρμογες ειναι απλα ενδεικτικες και οχι ακριβεις.;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το fast panel οταν το κινητο ειναι πληρως φορτισμενο μου δειχνει 95-96%.(1207mah). Μαλιστα μου δειχνει οτι η μπαταρια εχει χωρητικοτητα 1255 ή 1259 ή 1262 ή 1269 Mah οτι του βαρεσει δηλαδη. Τελος οταν πλησιαζει προς την αποφορτιση η ενδειξη κολλαει στα 5 mah και ποσοστο 0% ενω το κινητο εχει λιγη ζωη ακομα. Γενικα λοιπον ολες αυτες οι εφαρμογες ειναι απλα ενδεικτικες και οχι ακριβεις.;)

 

ρε παιδια αφου το εχουμε πει απο τις πρωτες μερες οτι λοα αυτα δεν ειναι αξιοπιστα οποτε μη στεναχωριεστε

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αυτο δεν το εκανε παλια...

Επισης, ξαφνικα κανει 4-5 ωρες να φορτισει απο το 30-40% ....

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αυτο δεν το εκανε παλια...

Επισης, ξαφνικα κανει 4-5 ωρες να φορτισει απο το 30-40% ....

 

μπορει να σου εχει χαλασει ο φορτιστης. για δοκιμασε και με αλλον

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω smartphone αλλά μού αρέσει το Ν8 λόγω κάμερας & nokia maps. Θέλω να μου λύσετε μια απορία παρακαλώ. Οταν έχετε εφαρμογές στο κινητό σας κατεβάζουν από μόνες τους mb? Γιατί έχω ακούσει κάτι τρελές χρεώσεις από κάποιους που έχουν κινητά με android,γύρω στα 200Ε,χωρίς να το θέλουν βέβαια.

Η ερώτηση είναι η εξής. Το sympian τρώει απροειδοποίητα mb όπως το android ή σε ενημερώνει?

 

Ευχαριστώ΄!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ρυμισεις το email να μπαινει μονο του και να κατεβαζει η απαντηση ειναι οχι :) σε ενημερωνει παντα και σε προειδοποιει αν θες να συνδεθεις (και για το mail δεν ειμαι σιγουρος επειδη το χω ρυθμισει να ενημερωνεται με wlan)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω smartphone αλλά μού αρέσει το Ν8 λόγω κάμερας & nokia maps. Θέλω να μου λύσετε μια απορία παρακαλώ. Οταν έχετε εφαρμογές στο κινητό σας κατεβάζουν από μόνες τους mb? Γιατί έχω ακούσει κάτι τρελές χρεώσεις από κάποιους που έχουν κινητά με android,γύρω στα 200Ε,χωρίς να το θέλουν βέβαια.

Η ερώτηση είναι η εξής. Το sympian τρώει απροειδοποίητα mb όπως το android ή σε ενημερώνει?

 

Ευχαριστώ΄!

 

η απαντηση ειναι οχι

Link to comment
Share on other sites

οτι καλυτερο εχω δει για τον καιρο. κοστιζει βεβαια αλλα μετραει

 

Weather HD

 

από: vimov

 

Ειδήσεις & Ενημέρωση - 49,85 MB

 

Weather HD is a re-invention of how the weather looks on mobile devices. It is the most beautiful way to check for weather information on your Nokia phone, giving you the weather in a stunning high definition presentation. Weather HD supports both daily and hourly forecasts for over 150,000 cities from all around the world.

 

 

Παιδια το αγορασα μεσω ovi 2,43 ευρω,αλλα δεν εχει ρυθμισεις πολλες.Και εδω που μενω δεν το εχει το νησι.Ουτε την Σκιαθο,Βολο πχ.Παλι καλα που εχει την Αθηνα.(τα περισσοτερα προγραμματα του ειδους αυτου τα εχουνε,ειτε μεσω πληκτρολογισης ειτε μεσω gps !!!(Δεν ξερω μαλλον βιαστηκα να το παρω ρε γ......)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αγορασα μεσω ovi 2,43 ευρω,αλλα δεν εχει ρυθμισεις πολλες.Και εδω που μενω δεν το εχει το νησι.Ουτε την Σκιαθο,Βολο πχ.Παλι καλα που εχει την Αθηνα.(τα περισσοτερα προγραμματα του ειδους αυτου τα εχουνε,ειτε μεσω πληκτρολογισης ειτε μεσω gps !!!(Δεν ξερω μαλλον βιαστηκα να το παρω ρε γ......)

 

γιωργο δουλευει καλα γιατι πολλοι στο ovi λενε οτι εχει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση είναι η εξής. Το sympian τρώει απροειδοποίητα mb όπως το android ή σε ενημερώνει?

 

η απαντηση ειναι οχι

 

Αν δε το ρυθμίσεις κατάλληλα και το αφήσεις στα default θα τρώει τα mb.

Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις δεν τρώει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε το ρυθμίσεις κατάλληλα και το αφήσεις στα default θα τρώει τα mb.

Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις δεν τρώει τίποτα.

Πες ρε φίλε τις ρυθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πες ρε φίλε τις ρυθμίσεις!

 

αν βαλετε στις ρυθμισεις

 

αλλαγη σε wlan - μονο γνωστα wlan

χρ. δεδ - μονο wilan

 

εισαι οκ και φυσικα προσοχη στο πως εχεις ρυθμισμενο στο συγχρονισδμο στα email

Link to comment
Share on other sites

αν βαλετε στις ρυθμισεις

 

αλλαγη σε wlan - μονο γνωστα wlan

χρ. δεδ - μονο wilan

 

εισαι οκ και φυσικα προσοχη στο πως εχεις ρυθμισμενο στο συγχρονισδμο στα email

 

Δηλαδη φιλαρακι το e-mail;(ρυθμιση):worry:

 

γιωργο δουλευει καλα γιατι πολλοι στο ovi λενε οτι εχει προβληματα

 

Δηλαδη αρχηγε τι ενοεις οτι δουλευει καλα;κ πολοι στο ovi λενε οτι εχει προβληματα! Δεν μου βρισκει εμενα εστω την Σκιαθο (οπως σε αλλα).Πανε τα 2.50 ευρω:blink:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αρχηγε τι ενοεις οτι δουλευει καλα;κ πολοι στο ovi λενε οτι εχει προβληματα! Δεν μου βρισκει εμενα εστω την Σκιαθο (οπως σε αλλα).Πανε τα 2.50 ευρω:blink:

 

οχι ρε συ καποιοι λενε οτι δεν ανοιγει καν σε ν8, αυτο λεω

 

παρτε κατι νεο. speeddial στην αρχικη οθονη?

 

LanternSoft SpeedDial S^3 Unsigned

 

Did you use speed dial when the trees were large and a phones were not touch? This app returns the speed dial to your desktop. Clear your desktop of useless icons (widget call, phone book, recent calls).

http://img402.imageshack.us/img402/8638/screenshot000185.jpg

 

Δηλαδη φιλαρακι το e-mail;(ρυθμιση):worry:

 

το εχω βαλει και συγχρονιζει καθε 4 ωρες για να μην ζηταει συνεχεια δικτυο

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πες ρε φίλε τις ρυθμίσεις!

 

Πέρα από όλα τα άλλα που είπε ο συμφουρίτης kaivlorapanos,

Έχω βάλει το internet του παρόχου σε δικό του group και όχι στο Διαδίκτυο.

Και αυτό γιατί αν το είχα στο group Διαδίκτυο θα συνδεόταν μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από όλα τα άλλα που είπε ο συμφουρίτης kaivlorapanos,

Έχω βάλει το internet του παρόχου σε δικό του group και όχι στο Διαδίκτυο.

Και αυτό γιατί αν το είχα στο group Διαδίκτυο θα συνδεόταν μόνο του.

 

Μεγαλε μπορεις να μας το πεις με ποια σειρα το εκανες;ευχαριστω:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ καποιοι λενε οτι δεν ανοιγει καν σε ν8, αυτο λεω

 

παρτε κατι νεο. speeddial στην αρχικη οθονη?

 

LanternSoft SpeedDial S^3 Unsigned

 

Did you use speed dial when the trees were large and a phones were not touch? This app returns the speed dial to your desktop. Clear your desktop of useless icons (widget call, phone book, recent calls).

http://img402.imageshack.us/img402/8638/screenshot000185.jpg

 

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα. δεν κερδίζω κάτι. 2 χτυπήματα για να καλέσω μέσω του speedDial, 2 μέσω κλήση και παλι πατημα τον αριθμό για σπεεδδιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί δεν μπαίνει αυτή η έκδοση του msn http://goo.gl/TL2Vg ?Οταν πάω να κάνω connect μου λέει λάθος access point και δεν αλλάζει από κάπου.Αν δεν βγαίνει άκρη κάποια άλλη εφαμογή για msn?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγαίνει άκρη κάποια άλλη εφαμογή για msn?

Την ειχα και γω για καιρο αυτη την εφαρμογη αλλα πρεπει να σταματησε η λειτουργια της. Τελικα εβαλα το Nimbuzz,

Link to comment
Share on other sites

Μολις πέρασα το Palringo καλό φαίνεται..

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με τον Opera mobile και δεν ξερω αν πρεπει να το ρωτησω εδω ή στις αποριες για εφαρμογες symbian 3 κτλ.

Λοιπον,καταρχην πολλες φορες παταω να μπει σε μια σελιδα κ ενω φαινεται οτι την ανοιγει,μενει λευκη οθονη,με την διευθυνση πανω,χωρις να ανοιγει,κ ταυχρονα ο opera mini την ανοιγει.

το αλλο κ πιο περιεργο ειναι οτι αν ανοιξω μια σελιδα με τον opera mobile και τον κλεισω κ μετα απο λιγο τον ξανα ανοιξω,ανοιγει αυτοματα στην σελιδα που ημουν οταν τον εκλεισα..υπαρχει τετοια ρυθμιση????????????εγω δεν θυμαμαι να λειτουργει ετσι ο οπερα,ουτε κ βρισκω τροπο να το σταματησω αυτο.

εχει κανεις παρομοια θεματα??

επισης θυμαμαι που συζητουσαμε το προβλημα με το μηνυμα που εμφανιζε "μνημη πληρης". εμενα μου το εμφανισε τωρα πρωτη φορα,μετα απο 2 μηνες,δεν το ειχα πολυχρησιμποιησει βεβαια,αλλα πατωντας καπου στο κενο να φυγει,συνεχισα το σερφαρισμα.τι συμβαινει με αυτο το θεμα?εννοειται πως δεν ειχα τιποτα αλλο ανοιχτο.μονο τον opera mobile και εψαχνα κατι στο site της ΑΝΕΚ...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το advaced device lock ?Βαζω κωδικό στα μηνύματα πατάω οκ και δεν τα ανοίγει δεν κάνει τπτ.Σε άλλες εφαρμογές που έχω βάλει να κλειδώνει τις ανοίγει κανονικά.

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...