Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να μη το κάνει σε όλα τα widgets γιατί και σε εμένα δε το κάνει αλλά δεν έχω αυτά που έχει ο φίλος στις φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μη το κάνει σε όλα τα widgets γιατί και σε εμένα δε το κάνει αλλά δεν έχω αυτά που έχει ο φίλος στις φωτογραφίες.

 

μία από τα ίδια και εγώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

E πως θα σας το κάνει αφού δεν έχετε WRT Widgets, δηλαδή αυτά που χρησιμοποιούν Web Runtime όπως τα Ergo's mem Info, Battery Monitor, Accuweather, Michael Prager's Coming Nex, Wikipedia κλπ και όλα που έχουν σχέση με νέα δηλαδή sport-fm, έθνος, sentra, metro, myphone κλπ κλπ
Link to comment
Share on other sites

E πως θα σας το κάνει αφού δεν έχετε WRT Widgets, δηλαδή αυτά που χρησιμοποιούν Web Runtime όπως τα Ergo's mem Info, Battery Monitor, Accuweather, Michael Prager's Coming Nex, Wikipedia κλπ και όλα που έχουν σχέση με νέα δηλαδή sport-fm, έθνος, sentra, metro, myphone κλπ κλπ

 

Ακόμα και αφού απεγκατέστησα το SPB Weather, το AccuWeather συνεχίζει να μην παίζει, κολλάει στο "Loading...". Μήπως επειδή έχω εγκατεστημένο και το SPB Mobile Shell που εμπεριέχει μία έκδοση του SPB Weather; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αφού απεγκατέστησα το SPB Weather, το AccuWeather συνεχίζει να μην παίζει, κολλάει στο "Loading...". Μήπως επειδή έχω εγκατεστημένο και το SPB Mobile Shell που εμπεριέχει μία έκδοση του SPB Weather; :what:

 

Oχι δε νομίζω γιατι εχω και εγω εγκατεστημένο το Mobile Shell (αν και δε το χρησιμοποιώ). Κάνε απεγαγκατάσταση το accuweather, κάνε ένα restart και μετά ξανά εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

E πως θα σας το κάνει αφού δεν έχετε WRT Widgets, δηλαδή αυτά που χρησιμοποιούν Web Runtime όπως τα Ergo's mem Info, Battery Monitor, Accuweather, Michael Prager's Coming Nex, Wikipedia κλπ και όλα που έχουν σχέση με νέα δηλαδή sport-fm, έθνος, sentra, metro, myphone κλπ κλπ

 

το wikipedia το εχω και δεν εχω κανενα προβλημα...τα αλλα θα τα δοκιμασω και θα σου πω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γώ το ίδιο θέμα με το accuweather, αυτό που έκανα είναι αρχικά να ορίσω εγώ την πόλη και μετά ως widget το μόνο που κάνω είναι να βάζω τα widgets σε σύνδεση μέχρι να κάνει update...
Link to comment
Share on other sites

το wikipedia το εχω και δεν εχω κανενα προβλημα...τα αλλα θα τα δοκιμασω και θα σου πω.... :)

 

To έχει παραδεχτεί και η SPB αλλα απο τον Νοέμβριο δε έχει βγεί νέο build

 

Hi all,

 

We reproduced this issue and will fix it asap.

SPB http://forum.dailymobile.se/Smileys/classic/smiley.gif

 

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=34659.msg429800#msg429800

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά τα διάφορα widgets όπως το wikipedia από που τα κατεβάζω; Εγώ γιατί δεν μπορώ να τα βρω όλα αυτά τα widgets; Άλλο Ovi store έχω εγώ;:mad:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με αναζήτηση και δεν βρήκες τίποτα;

http://img714.imageshack.us/img714/8576/scr000030n.th.jpg http://img6.imageshack.us/img6/3185/scr000029j.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

και 2ον μίλησα με άτομο από το betalabs για να προσθέσουν τα ελληνικά στο swype και μου είπε πως το έχουν ήδη υπο επεξεργασία και θα είναι έτοιμο πριν το τέλος του Ιανουαρίου :D

 

Πρόσθεσα και γω support, καλό είναι να μπείτε ολοι και να κάνετε add support

 

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-brought-to-you-by-nokia/suggestion/17353/greek-hellenic-language-support-requ#comment-52514

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αφού απεγκατέστησα το SPB Weather, το AccuWeather συνεχίζει να μην παίζει, κολλάει στο "Loading...". Μήπως επειδή έχω εγκατεστημένο και το SPB Mobile Shell που εμπεριέχει μία έκδοση του SPB Weather; :what:

 

Ahaaaaaaaa τώρα κατάλαβα γιατί δε δουλέυει το accu σαν widget! Χαχαχαχα μικρό το κακό, ποιό να κρατήσω κατά τη γνώμη σας, το accu ή το spb weather ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γώ το ίδιο θέμα με το accuweather, αυτό που έκανα είναι αρχικά να ορίσω εγώ την πόλη και μετά ως widget το μόνο που κάνω είναι να βάζω τα widgets σε σύνδεση μέχρι να κάνει update...

 

πως μπαινουν σε συνδεση τα widget? δεν ειναι απο την αρχη ετοιμα,συνδεδεμενα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γίνετε στο ν8 να βλέπουμε τους συνδεδεμενους φίλους στο facebook όπως στο i fone?ούτε με όπερα αλλά ούτε και με τον κανονικό σέλιδοδικτη γίνετε
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να κάνεις chat, τότε είσαι σε λάθος θέμα, έχει αναφερθεί στο θέμα με τις εφαρμογές για symbian 3 και όχι δε γίνεται με τους browsers αλλά ούτε και με το social networks. Γίνεται όμως με προγράμματα όπως το facebook chat, nimbuzz, e-buddy κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει κατι πριν κυκλοφορισει στην ελλαδα το Ν8! οτι υπαρχει δυνατοτητα να μην συμπιεζεται τοσο πολυ η φωτογραφια κ πως η νοκια το παρακανε με τη συμπιεση! υπαρχει καποιο προγραμμα που βοηθα τη φωτογραφικη του Ν8?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα αρχειάκι που εγκαθιστάς και αλλάζει την συμπίεση. Περισσότερα στο θέμα Symbian - Hacks & Patches.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα το ξαναρωτησω γιατι θα με φαι η περιεργια!!:p

Πως κλειδωνετε εσεις το Ν8,μονο απ το πλαινο hard key?Δεν υπαρχει touch κλειδωμα για αυτο το λειτουργικο πατωντας απευθειας στην οθονη?

Εχω βαλει το spb shell που εχει λουκετακι αλλα πεφτει βαρυ σε αυτο το κινητο!;)

Οποτε καθε γνωμη ευπροσδεκτη..:happy:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αξιώθηκα και έστησα το Skype και έκανα την πρώτη μου κλήση με το Ν8. Άψογη ποιότητα συνομιλίας και πολύ εύκολο και γρήγορο το interface της εφαρμογής. Βέβαια είχα καλομάθει με το Ν900 που τα είχε όλα αυτά ενσωματωμένα αλλά, ελπίζω κάποια στιγμή με την έλευση του PR 3.0 να ενσωματωθούν και στο symbian. Πραγματικά θα μας λύσει τα χέρια.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αξιώθηκα και έστησα το Skype και έκανα την πρώτη μου κλήση με το Ν8. Άψογη ποιότητα συνομιλίας και πολύ εύκολο και γρήγορο το interface της εφαρμογής. Βέβαια είχα καλομάθει με το Ν900 που τα είχε όλα αυτά ενσωματωμένα αλλά, ελπίζω κάποια στιγμή με την έλευση του PR 3.0 να ενσωματωθούν και στο symbian. Πραγματικά θα μας λύσει τα χέρια.

 

εμενα και ετσι παντως δεν με χαλαει....:)

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη που περιμενατε πολλοι. Τo swype με ελληνικη γλωσσα ειναι γεγονος. Κατεβαστε το απο εδω

 

Nokia Beta Labs Swype Pen Input v1.00(13923) S^3 + greek language pack 

 

http://www.multiupload.com/Z20I1QXJQE

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη που περιμενατε πολλοι. Τo swype με ελληνικη γλωσσα ειναι γεγονος. Κατεβαστε το απο εδω

 

Nokia Beta Labs Swype Pen Input v1.00(13923) S^3 + greek language pack 

 

http://www.multiupload.com/Z20I1QXJQE

 

δεν δουλεύει σε Ν8. μήπως χρειάζεται άλλη έκδοση εφαρμογής; γιατί στο zip που έβαλες γράφει για s60v5.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...