Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 2 ελεγε σχετικα με τα καινουρια προιοντα που αντι να κανουν τις ζωες μας πιο ευκολες τις κανουν busier, παντως το listening στη πρωτη βαρδια δεν ηταν ευκολο αποτι ακουγα και απο αλλους....

και αυτο το unami στο τελευταιο κειμενο πρεπει να εψαξαν παρα πολυ να το βαλουν.................

 

ta idia themata prepei na eixame ;)

ego edina 9 to proi.. eixa to A form. eukolo omos itan re paidia to exam, kai to listening kai ola :rolleyes:

bebaia imoun 6 xronia agglia gia spoudes :O (min ta rotate giati edosa kai proficiency...eneka to ilithio elliniko kratos).

anyway..ton avgousto leei ta apotelesmata, opote kala mas apotelesmata :)

 

ps. na simpliroso oti to allo thema ekthesis sto A form eixe na kanei me to oti psixologoi lene oti ta paidia klironomoun apo tous goneis xaraktiristika simperiforas ktl. na poume tin apopsi mas an isxiei auto kai na dosoume paradeigmata apo tin prosopiki mas zoi. ego auto egrapsa.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι έγινε ρε παιδιά,κανείς δεν έδωσε FCE???Εγώ έδωσα,λίγο δύσκολο...
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο,με αποκορύφωμα το listening,το οποίο το ακούγαμε από κάτι γύφτικα ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα βρήκα όλα από βατά εως εύκολα. Επείσης αν δεν ακούγατε καλά είχατε κάθε δικαίωμα να διακόψετε την εξέταση. Στο Imperial που έδωσα πάντως εγώ ήταν λες και ήμασταν στα village από ακουστική.
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το ΑΣΕΠ. Εχω συμμετασχει σε απειρες προκυρηξεις (ελπιζω στην επομενη να εχω το proficiency και να με παρουν :)). Anyway, το παραπάνω χαρτι δεν υπάρχει στη λίστα επιβεβαιωμένα. Αν θα υπάρξει στο μελλον αυτο δεν το γνωρίζω. At this writing:

 

• CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH (CPE) του Πανεπιστημίου CAMBRIDGE.

• INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS) από το University of Cambridge Local

Examinations Syndicate (UCLES) – The British Council – IDP Education Australia IELTS Australia με βαθμολογία

από 7,5 και άνω.

• CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH του Πανεπιστημίου MICHIGAN.

• LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 5 −PROFICIENT COMMUNICATION− του EDEXCEL.

• CITY & GUILDS LEVEL 3 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (reading, writing and listening) −MASTERY−

και CITY & GUILDS LEVEL 3 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (Spoken) −MASTERY− (Συνυποβάλλονται

αθροιστικά για την απόδειξη της άριστης γνώσης) ή CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL ESOL−

MASTERY− και CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL SPOKEN ESOL −MASTERY− (Συνυποβάλλονται

αθροιστικά για την απόδειξη της άριστης γνώσης).

 

Αυτα!

 

φίλε μου αφού έχεισ σθμετάσχει σε άπειρες προκυρήξεις θα ήθελα να σου παραθέσω το εξής απο προκυρήξεις το οποιο αναφερεται ακριβώς απο κάτω από αθτο που έχεις γράψει εσυ:

Πιστοποιητικά άλλα πλην των ανωτέρω,γίνονται επίσης δεκτά,εφόσον ο υποψήφιος συνυποβάλει μαζί με το πιστοποιητικό:

(1)βεβαίωση του φορέα που το εξέδωσε, ότι τόσο ο φορέας όσο και το συγκεκρημένο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας είναι πιστοποιημένα απο την αρμόδια προς τούτο εθνική αρχή

ή

(2)βεβαίωση του αρμόδιου υπουργίου ή της πρεσβίας της ψώρας στην Ελλάδα ότι το προσκομιζόμενο πιστοποιητικό είναι αποδεκτό σε δημόσιες υπηρεσίες της οικείας χώρας ως έγκυρο αποδεικτικό γνώσης της Αγγλικής γλώσσας σε αντίστοιχο επείπεδο.

X P E R I A

N E O V

Link to comment
Share on other sites

Paidia edosa speaking kai prepei na ta piga xalia...An kopeis listening kai speaking pernas?an kopeis mono speaking??

 

edit:entaksi kala ta piga:p

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο,με αποκορύφωμα το listening,το οποίο το ακούγαμε από κάτι γύφτικα ακουστικά

 

φίλε μου μη μιλάς καθόλου...εμείς δώσαμε σε ένα... γήπεδο μπάσκετ, με κερκίδες και μπασκέτες και ακούγαμε από τα ηχεία του γηπέδου ..δεν καταλάβαινες λέξη από την ηχώ που έκανε... παραπονεθήκαμε και μας γράψανε κανονικότατα. Αίσχος.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το ECPE πριν 2 χρόνια αλλά απ'οτι κατάλαβα αυτό το πτυχίο είναι μόνο για τους Έλληνες! Ούτε καν όλα τα αμερικάνικα πανεπιστήμια δεν το αναγνωρίζουν (για τα βρετανικά ούτε λόγος)!!!!!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μη μιλάς καθόλου...εμείς δώσαμε σε ένα... γήπεδο μπάσκετ, με κερκίδες και μπασκέτες και ακούγαμε από τα ηχεία του γηπέδου ..δεν καταλάβαινες λέξη από την ηχώ που έκανε... παραπονεθήκαμε και μας γράψανε κανονικότατα. Αίσχος.

 

Γενικώς,το listening παντού είναι σκ@τ@,λες και δε θέλουν να περάσουμε:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς,το listening παντού είναι σκ@τ@,λες και δε θέλουν να περάσουμε:mad:

 

 

ασφαλώς και ΔΕΝ θέλουν να περάσουμε για να το ξαναδίνουμε...

 

το θέμα είναι οτι σε ορισμένες περιπτώσεις κόβεσαι, όχι γιατί δεν είσαι καλός στο listening αλλά γιατί οι εγκαταστάσεις τους είναι άθλιες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια επαναφερνω το τοπικ καθως σιγα-σιγα τελειωνουν και τα προφορικα απο τα πτυχια.

Ας πουμε λοιπον τις γενικες εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Τρώγομαι να πάω για cambridge proficiency. Να το προσπαθήσω ή είναι πολύ δύσκολο;

Έχω μείνει στο LOWER με B.

Link to comment
Share on other sites

Τρώγομαι να πάω για cambridge proficiency. Να το προσπαθήσω ή είναι πολύ δύσκολο;

Έχω μείνει στο LOWER με B.

 

egw tha koitousa kalytera to proficiency tou michigan.:O

Link to comment
Share on other sites

γελοίο το προφορικό του michigan...

 

Στο lower ηταν πραγματικα πολυ ευκολο........

 

Τρώγομαι να πάω για cambridge proficiency. Να το προσπαθήσω ή είναι πολύ δύσκολο;

Έχω μείνει στο LOWER με B.

 

Αμα παρεις B στο lower δεν παιρνας proficiency cembridge??????..

Παντως το δευτερο εχω ακουσει πως ειναι λιγο δυσκολο,αλλα αμα παρεις αυτο εισαι κυριος και θα εισαι και περηφανος,δεν το εχουν και πολλοι αυτο το χαρτι:D:D:D:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρώγομαι να πάω για cambridge proficiency. Να το προσπαθήσω ή είναι πολύ δύσκολο;

Έχω μείνει στο LOWER με B.

 

Kαλό θα ηταν να το δοκιμασεις.Με την καταλληλη προετοιμασια φυσικα.Ασε που εχουν και τα δυο Proficiency εχουν το ιδιο pass rate!;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχουμε συζητησει πολυ το θεμα αυτο, σχετικα με το ποιο απο τα δυο proficiency ειναι πιο ευκολο, ολοι οι καθηγητες μας, μας λενε οτι ειναι λιγο μυθος οτι το michigan ειναι πιο ευκολο . Στο cambridge εχεις περισσοτερο χρονο και δεν κοβεσαι απο ελλειψη χρονου , αρα μπορεις να σκεφτεις με την ησυχια σου και να φτιαξεις πχ καλες εκθεσεις, επισης το θεμα του συμψηφισμου ειναι πολυ σημαντικο προτερημα του cabridge;) Εγω και πολλοι αλλοι συμμαθητες μου διαπιστωσαμε οτι εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες στο cambridge ισως λογω του δυσκολου listening στο michigan . Τελος αν η προετοιμασια στο φροντιστηριο ειναι εξονυχιστικη και σε βαθος τοτε συμφερει πολυ περισσοτερο το cambridge γιατι δεν κινδυνευεις να χασεις ολοκληρο πτυχιο απο την αποτυχια σε μια ενοτητα
Link to comment
Share on other sites

Στο lower ηταν πραγματικα πολυ ευκολο........

 

 

 

Αμα παρεις B στο lower δεν παιρνας proficiency cembridge??????..

Παντως το δευτερο εχω ακουσει πως ειναι λιγο δυσκολο,αλλα αμα παρεις αυτο εισαι κυριος και θα εισαι και περηφανος,δεν το εχουν και πολλοι αυτο το χαρτι:D:D:D:D

 

Έ καλά, δεν είναι και κάτι σπάνιο το proficiency :p.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω παρει 3 lower,2 advance & 3 proficiency...:cool:

α! κ στα γαλλικα εχω παρει sorbonne 2...

δεχομαι συγχαρητηρια!:) κ ολα αυτα στην ηλικια των 17 (τωρα ειμαι 19)

(ψωνιστηκα λιγο αλλα δεν πειραζει:p )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια μηπως γνωριζετε εαν έχουν βγει τα αποτελεσματα του lower michigan απο τις εξετασεις του Μαιου ;http://results.hau.gr/βάζω στο site τον κωδικο μου αλλα δεν μου βγαζει αποτελεσματα ,μηπως αφορά την προηγουμενη εξέταση ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι από παλιότερες εξετάσεις. Τα αποτελέσματα του Μαϊου θα βγουν προς τα τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι από παλιότερες εξετάσεις. Τα αποτελέσματα του Μαϊου θα βγουν προς τα τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη.

 

Τόσο αργά;Και εγώ περίμενα ότι σε κανένα 20ήμερο θα ήξερα αν πέρασα το proficiency αλλά προφανώς αργούν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο αργά;Και εγώ περίμενα ότι σε κανένα 20ήμερο θα ήξερα αν πέρασα το proficiency αλλά προφανώς αργούν ακόμα.

 

Να φανταστείς γύρω στις 20 Ιουλίου έβγαιναν παλιότερα τα αποτελέσματα του Μαρτίου.. 4+ μήνες μετά. Οπότε τώρα μάλλον πρέπει να υπολογίζουμε ίσως και τέλη Σεπτέμβρη. Μακάρι βέβαια να βγουν νωρίτερα, έχω κι εγώ μαθητές που έδωσαν και μας έχει φάει η αγωνία..

 

ΥΓ.: Χρόνια πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...