Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να επαναφέρω το τόπικ καθώς σε λίγες βδομάδες αρχίζουν οι εξετάσεις των Αγγλικων.

Συγκεκριμένα στις 10 Μαιου είναι το Michigan ECCE & 11 Μαιου ECPE.Kαι έπειτα συνεχίζονται με 17/18-5 Cambridge FCE/CAE/CPE και 24/5 Εdexcel Level 3,4,5(Lower,Adcanced,Proficiency)

 

Σε μάς έχουν έρθει τα timetables απο το Michigan ECCE και αναμένουμε απο το Cambridge και το Edexcel!

 

Δινω

 

10-Μαιου 1:00 μμ Γραπτα

1-Ιουνίου 3:45μμ Προφορικά

 

Τα πρώτα στο LIMNAION Kastoria (5-star-hotel)

Tα δευτερα στο TSAMIS Kastoria(Ακριβώς απέναντι απο το Limnaion :P )

 

Περιμενω σχολια και μπολικα reply's!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά , θα δώσει κανείς για prof του Cambridge?

Πόσα χρόνια χρειάζεται προετοιμασία;

Έχει δυσκολέψει;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα είναι δύσκολο,αλλά όχι ακατόρθωτο.Προετοιμασία καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος γνώστης του θέματος.Αλλα νομίζω οτι για Καιμπριτζ θές τουλάχιστον αλλα 2 χρονια μετα το lower.Γενικά είναι σχετικά δύσκολο αλλα αν θες να δοκιμάσεις τις δυνάμεις σου,try it!
Link to comment
Share on other sites

Allo!!

Egw dinw gia to Michigan ECPE(toutestin Profiviency)

 

4 Maiou Proforika sto ktirio ths Hellenic American Union

11 Maiou Grapta sto Intercontinental Hotel sth suggrou

 

 

kalh mas tuxh!!!

 

kapoios na dwsei kana tip? :p

Sevas trA....
Link to comment
Share on other sites

Allo!!

Egw dinw gia to Michigan ECPE(toutestin Profiviency)

 

kapoios na dwsei kana tip? :p

 

Έδωσα τον Νοέμβρη που μας πέρασε, το Μίσιγκαν και εγώ. Στα προφορικά οι εξεταστές ήταν πολύ φιλικοί, οπότε δεν χρειάζεται να κωλώσετε πουθενά και να αγχωθείτε. Όμως, ίσως τα θεματάκια προς συζήτηση να είναι λίγο άκυρα. Τώρα στο GCVR το σημαντικό είναι η κατανομή του χρόνου σας. Απο 'κει και πέρα ό,τι σας ενοχλεί, εμποδίζει, δεν καταλαβαίνετε ή έχετε απορίες απλά πείτε το πριν γίνει το κακό..

Link to comment
Share on other sites

Kατα τις προφορικές εξετάσεις χρείαζεσαι ΜΟΝΟ:

1.Δελτίο συμμετοχής των εξετάσεων που σου έστειλαν

2.Ταυτότητα ή πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Good Luck! :D

 

P.S. Τι δίνεις Michigan ή Cambridge?

Link to comment
Share on other sites

Kατα τις προφορικές εξετάσεις χρείαζεσαι ΜΟΝΟ:

1.Δελτίο συμμετοχής των εξετάσεων που σου έστειλαν

2.Ταυτότητα ή πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Good Luck! :D

 

P.S. Τι δίνεις Michigan ή Cambridge?

και εγώ lower και τα 2!!Από ποιο φροντιστήριο?Τι index αριθμό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ lower και τα 2!!Από ποιο φροντιστήριο?Τι index αριθμό έχεις?

 

Eγώ δίνω το Michigan Καστοριά γιατί το εξεταστικό κέντρο στην Κοζάνη είναι λίγο μακριά.Αλλα και καστοριά δινω στο Limnaion!Καλο ξενοδοχείο και 5 αστέρων.Τωρα στο φροντηστήριο δεν είμαι απο την Κοζανη μεσα.Αλλα απο την Νεάπολη!:happy:

Με τον αριθμό Index Τι εννοεις?

Το ID?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν έχει διαλέιμματα ανάμεσα στα διαφορετικά parts και με ποια σειρά τα δίνουμε? Μου ειπαν χωρίς διάλειμμα αλλά μου φαίνεται υπερβολικό χωρίς διάλειμμα για 3 ώρες?

Για Proficiency Michigan..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν είναι και 3 ώρες όμως.. Γιατί υπολόγισα για writing 30min, listening 30-40min, GCVR 75min, σύνολο 135-145 min, όχι 180. Έχω κάνει κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν είναι και 3 ώρες όμως.. Γιατί υπολόγισα για writing 30min, listening 30-40min, GCVR 75min, σύνολο 135-145 min, όχι 180. Έχω κάνει κάτι λάθος;

 

Να υπολογίσεις 15-20 λεπτα τον ελεγχο των ταυτοτήτων κατα την εισοδο στην αιθουσα.Καθω και άλλο ενα εικοσαλεπτο με τις οδηγίες σχετικα με την εξεταση και την σημειωση απαντήσεων κτλ.Αρα ενα τριωρο μεσα στο νερό!:)

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίσεις 15-20 λεπτα τον ελεγχο των ταυτοτήτων κατα την εισοδο στην αιθουσα.Καθω και άλλο ενα εικοσαλεπτο με τις οδηγίες σχετικα με την εξεταση και την σημειωση απαντήσεων κτλ.Αρα ενα τριωρο μεσα στο νερό!:)

 

Thanks. Αν και 20 λεπτά τι θα μας λένε :O ?

Σε περίπτωση ανάγκης (τουαλέτα κυρίως αλλά και ότι άλλο προκύψει) ελπίζω να το επιτρέπουν έτσι :p ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Αν και 20 λεπτά τι θα μας λένε :O ?

Σε περίπτωση ανάγκης (τουαλέτα κυρίως αλλά και ότι άλλο προκύψει) ελπίζω να το επιτρέπουν έτσι :p ?

 

Nαι ρε!

Αλλα θα πας τουαλέτα κατα την εξέταση?

Ο χρόνος είναι χρήμα!:!:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι, αλλά μια βόλτα καμία φορά σε ξεκολλάει ;) ...

 

Στο michigan δε θα εχεις και πολυ χρονο για να σκεφτεις κατι αλλο περα απο αυτα που εχεις μπροστα σου! Αντιθετα στο cambridge παρολο που ειναι σαφως πιο δυσκολο, απο χρονο εισαι σχετικα ανετος. Εγω περσι οταν ειχα δωσει michigan, πρωτα καναμε το listening, μετα το writing και τελευταιο το GCVR. Αν και δεν ειμαι αυτη τη στιγμη 100% σιγουρος για τη σειρα που σου λεω, ας επιβεβαιωσει και καποιος αλλος αν θελει.

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οτι πρωτο ειναι το Writing and after the Listening.

Αλλα ενταξει δεν θα τρελαθούμε για την σειρα!

Απλά, ο χρονος ειδικα στο Michigan σε πιεζει και το θεωρω χασιμο να φας εστω και 5 λεπτα στην τουαλέτα!

Link to comment
Share on other sites

to writing tou michigan einai mish wra mono. 5 lepta gia na diavaseis kai na apofasiseis pio tha grapseis kai 2-3 lepta na kaneis ena plano........ meta prepei na grapsoume oso pio grhgora alla kai sygedromena mporoume..... tespa...

 

to listening einai prwto, auth thn edypwsh exw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...