Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ...........'.... Αν και η εξυπηρετηση πελατων παιζει πολυ σημαντικο ρολο σε εμενα.

 

Η intertelecom αξίζει μόνο για αριθμούς χωρίς χρήση για λόγους ασφαλείας ή για κάποιους συναγερμούς ίσως.

Από κει και μετά η χρήση της είναι ακριβή για βασικό αριθμό και το κυριότερο δεν δίνει Internet σε λογική τιμή.

Στην Ελλάδα υπάρχουν κινητές που επιτρέπουν εισερχόμενες και μηνύματα για ένα χρόνο με μηδενικό υπόλοιπο όπου μπορεί να σε καλεί κάποιος ή αν χρειαστεί να πάρεις το 112.

Επίσης μπορείς με 6€ το τρίμηνο να έχεις ικανοποιητικά GB (1-2) κάθε μήνα ώστε να δρομολογείς τις κλήσεις σου μέσω διαδικτύου/voip με την http://voipalot.com όπου με 10 € έχεις 2000 λεπτά χωρίς ημερομηνία λήξης.

200 λεπτά με 1 €. Επίσης με τον ίδιο πάροχο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα από οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο.

Η ποιότητα είναι άψογη όταν είσαι σταθερός, όταν κινείσαι και αλλάζεις κεραία και πρωτόκολλο δικτύου, κάνει μερικές μικροδιακοπές, που είναι κάτι φυσιολογικό και στην κανονική κινητή.

Μυνήματα με http://dosms.eu με την εφαρμογή της.

Η εξυπηρέτηση πελατών είναι άχρηστη όταν όλα δουλεύουν άψογα.

Χρόνια σε αυτή την διαδικασία, ποτέ δεν χρειάστηκε η εξυπηρέτηση πελατών.

Στις σελίδες των εταιρειών υπάρχουν όλα με πολύ μικρές λεπτομέρειες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

200 λεπτά με 1 €. Επίσης με τον ίδιο πάροχο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα από οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο.

 

Πολύ κατατοπιστικός. Ποιο πρόγραμμα όμως είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το Power 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η intertelecom αξίζει μόνο για αριθμούς χωρίς χρήση για λόγους ασφαλείας ή για κάποιους συναγερμούς ίσως.

Από κει και μετά η χρήση της είναι ακριβή για βασικό αριθμό και το κυριότερο δεν δίνει Internet σε λογική τιμή.

Στην Ελλάδα υπάρχουν κινητές που επιτρέπουν εισερχόμενες και μηνύματα για ένα χρόνο με μηδενικό υπόλοιπο όπου μπορεί να σε καλεί κάποιος ή αν χρειαστεί να πάρεις το 112.

Επίσης μπορείς με 6€ το τρίμηνο να έχεις ικανοποιητικά GB (1-2) κάθε μήνα ώστε να δρομολογείς τις κλήσεις σου μέσω διαδικτύου/voip με την http://voipalot.com όπου με 10 € έχεις 2000 λεπτά χωρίς ημερομηνία λήξης.

200 λεπτά με 1 €. Επίσης με τον ίδιο πάροχο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα από οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο.

Η ποιότητα είναι άψογη όταν είσαι σταθερός, όταν κινείσαι και αλλάζεις κεραία και πρωτόκολλο δικτύου, κάνει μερικές μικροδιακοπές, που είναι κάτι φυσιολογικό και στην κανονική κινητή.

Μυνήματα με http://dosms.eu με την εφαρμογή της.

Η εξυπηρέτηση πελατών είναι άχρηστη όταν όλα δουλεύουν άψογα.

Χρόνια σε αυτή την διαδικασία, ποτέ δεν χρειάστηκε η εξυπηρέτηση πελατών.

Στις σελίδες των εταιρειών υπάρχουν όλα με πολύ μικρές λεπτομέρειες.

 

την intertelecom την χρησιμοποιω ως voip για να καλω απο το κινητο μου τηλεφωνο και να φαινεται αυτος ο αριθμος δεν χρησιμοποιω το δικτυο κινητης intertelecom.

οσον αφορα την voipalot.com εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης; ή ειναι ανα δευτερολεπτο;

βλεπω στο τιμοκαταλογο της https://www.voipalot.com/rates/calling-rates#/#letter-G

Greece (Landline) € 0.005χωρις φπα € 0.006 με φπα

Greece [non-EU-callerid] (Landline) € 0.005 χωρις φπα € 0.006 με φπα

Greece [non-EU-callerid] (Mobile) € 0.060 χωρις φπα € 0.074 με φπα

Greece (Mobile) € 0.005 χωρις φπα € 0.006 με φπα

τι σημαινει το non-eu-callerid ; δεν δεν θα εχει αναγνωριση το δικο μου νουμερο αλλα αλλο; .

το ελαχιστο ποσο ανανεωσης ειναι 10 ευρω;και πως ανανεωνεις; με καρτα;, μπορω να ρυθμισω το goldwave την εφαρμογη στο κινητο και να καλω με αυτην; ή οχι; χρειαζεται αλλη εφαρμογη; .

Οσο για τα dosms ναι το ξερω το χρησιμοποιω ηδη ( εχει αφαιρεθει η εφαρμογη απο το android market δυστυχως ! ) , αλλα πολλες φορες σε συνδρομητη κοσμοτε δεν παραδινονται τα sms μου εχει τυχει αρκετες φορες παλαιοτερα. Οποτε για να ειμαι σιγουρος παιρνω και ενα τηλεφωνο μετα να δω αμα το εχει ηδη λαβει αμα δεν μου απαντησει σε λιγη ωρα.

 

η omnivoice με καταθεση δεν εχει οριο,αν και το μικροτερο που ειχα βαλει ηταν 3 ευρω για να συντηρω εναν γεωγραφικο για 6 μηνες. Τωρα ο γεωγραφικος εχει παει 5 ευρω τους 6 μηνες. Πακετα δεν εχει αλλα η χρεωση προς σταθερα ειναι κατι λιγοτερο απο 0,02 ενω προς κινητο 0,035 ολα ανα δευτερολεπτο. Ποιοτητα τελευταια δεν εχω δοκιμασει,πιστευω για απλη οικιακη χρηση καλο ειναι παρ΄ολα τα προβληματακια που βγαζει που και που. Το μηνυμα που το εχω χρησιμοποιησει χωρις θεμα τελευταια,το εχει 0,06.

 

πρεπει να αγορασεις μη γεωγραφικο αριθμο για να χρησιμοποιεις το voip της omnivoice ; μπορεις να κανεις εγραφη και να βαλεις αριθμο κινητου και να βαλεις μοναδες και να καλεις απο το ιδιο το κινητο μεσω goldwave ?.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατατοπιστικός. Ποιο πρόγραμμα όμως είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το Power 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

voipalot.com
Link to comment
Share on other sites

την intertelecom την χρησιμοποιω ως voip για να καλω απο το κινητο μου τηλεφωνο και να φαινεται αυτος ο αριθμος δεν χρησιμοποιω το δικτυο κινητης intertelecom.

οσον αφορα την voipalot.com εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης; ή ειναι ανα δευτερολεπτο;

βλεπω στο τιμοκαταλογο της https://www.voipalot.com/rates/calling-rates#/#letter-G

Greece (Landline)€ 0.005χωρις φπα € 0.006 με φπα

Greece [non-EU-callerid] (Landline)€ 0.005 χωρις φπα € 0.006 με φπα

Greece [non-EU-callerid] (Mobile)€ 0.060 χωρις φπα € 0.074 με φπα

Greece (Mobile)€ 0.005 χωρις φπα € 0.006 με φπα

τι σημαινει το non-eu-callerid ; δεν δεν θα εχει αναγνωριση το δικο μου νουμερο αλλα αλλο; . ?.

 

1. H omnivoice είναι μόνο για να δεχόμαστε κλήσεις σε παλιό αριθμό σταθερού. Καμμία σχέση για κλήσεις αν δεν ανήκουμε σε αυτή την κατηγορία.

2. Σε αυτές τις εταιρείες δηλώνεις αριθμό κινητού. Αν είναι σε χώρα της ΕΕ έχει διαφορετική χρέωση από αριθμό μη ΕΕ.

3. Δεν υπάρχει αναγνώριση, εσύ δηλώνεις αριθμό κινητού ή σταθερού και κάνεις επιβεβαίωση.

4. Αν δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα μην ασχολείσαι με αυτά. Χάνεις την ώρα σου αν η κινητή που έχεις σε καλύπτει στην χρήση που κάνεις.

5. Η dosms.eu διαθέτει την εφαρμογή της εκτός καταστήματος. Ποτέ δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα. Ακόμα και στις τράπεζες στέλνει ΣΜΣ.

6. Η χρέωση είναι ανά λεπτό σε όλους τους κλώνους της betamax.

7. Η εφαρμογή Mobilevoip είναι ο ευκολότερος τροπος χωρίς να αποκλείονται άλλες εφαρμογές.

8. Όλα τα ερωτήματα έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα σχόλια. Διαβάστε λίγο και θα λυθούν όλες οι απορίες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

@johnmegarythmos

ναι μπορεις να εγγραφεις και χωρις να αγορασεις αριθμο. Και το κινητο σου μπορει να φαινεται αρκει να στειλεις βεβαιωση κατοχης ή λογαριασμο (για καρτοκινητό και συμβολαιο αντιστοιχα) ή και το σταθερο σου στελνοντας λογαριασμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για sms υπαρχει το smsbox.gr,με 4,5 λεπτα περιπου ανα μηνυμα,με δικη του εφαρμογη που δεν μπλεκεται με τα μηνυματα του τηλεφωνου. Στην αναγνωριση μπαινει το δικο σου νουμερο. Εχει μερικα μηνυματα στην αρχη δωρεαν. Στην πρωτη αγορα αγοραζεις ελαχιστο 100 μηνυματα,ενω στις επομενες απο 300 και πανω. Με την πρωτη αγορα εχεις δωρο 20% παραπανω μηνυματα. Δεν εχουν ημερομηνια ληξης. Η τιμη των 4,5 που εβαλα ειναι για την ελαχιστη αγορα,αν αγορασεις πολυ περισσοτερα χαμηλωνει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Στην omnivoice δεν μπορείς να κάνεις φορητότητα κινητής.

Έχει αλλάξει αυτό? Πότε άλλαξε? Η αριθμοδοτηση κινητής δεν επιτρέπεται σε άλλους.

Ουσιαστικά έχεις έναν πενταψηφιο όπου εκεί δηλώνεις μόνο σταθερό με φορητότητα, ότι χρειάζεται.

To smsbox επιτρέπει την αγορά μίνιμουμ 100 ΣΜΣ με κόστος 4,9c χωρίς ΦΠΑ ενώ η dosms 4,6c με ΦΠΑ με ελάχιστο ποσό 1€ που σημαίνει 21 ΣΜΣ χωρίς λήξη βέβαια.

Για να πετύχεις τέτοια τιμή στο smsbox πρέπει να αγοράσεις πάνω από 10.000 μυνήματα.

Οπότε συμφέρει για απλή χρήση n dosms.0fd784af370b860f1c10e204b6bb7433.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα διαβάσει καλά το μήνυμα του φίλου πιο πάνω νόμιζα ότι μίλαγε για γεωγραφικούς αριθμούς. Νομίζω ότι έχει όμως και μία κάρτα sim δεν ξέρω με τι αριθμοδότηση αλλά είναι για συναγερμούς και τέτοια. Όχι ομιλία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το smsbox ή κάτι άλλαξε από τότε που το είχα χρησιμοποιήσει ή δεν θυμόμουν καλά. Η εφαρμογή του πάντως που την είχα δοκιμάσει μία χαρά είναι και τα sms πηγαίνουνε κανονικά και με αναγνώριση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα διαβάσει καλά το μήνυμα του φίλου πιο πάνω νόμιζα ότι μίλαγε για γεωγραφικούς αριθμούς. Νομίζω ότι έχει όμως και μία κάρτα sim δεν ξέρω με τι αριθμοδότηση αλλά είναι για συναγερμούς και τέτοια. Όχι ομιλία.
Γιατί είχα προσπαθήσει να μεταφέρω κινητό και δεν γινόταν και σκέφτηκα μήπως άλλαξε κάτι και έχασα επεισόδια.:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 2 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο voip για κλήσεις και μια χαρά έχει αντικαταστήσει την κλασσική τηλεφωνία. Με zoiper και mobile voip έχω πολύ καλή ποιότητα και κάνεις δεν καταλαβαίνει διαφορά ούτε μου έχουν παραπονεθεί ποτέ ότι δεν με ακούνε. Ίσως φταίει ότι χρησιμοποιώ δίκτυο cosmote και έχω πολύ καλό σήμα, όπου κινούμαι, για ίντερνετ. Callingcredit είχα στην αρχή και τώρα voipalot. Έχω να βάλω πακέτο ομιλίας σε καρτοκινητο από τότε που τα ανέβασαν στα 8.5€ :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Σκέφτομαι από καιρό να ξεκινήσω να σχολούμαι με το θέμα voip, μετά από παρότρυνση καλού διαδικτυακού φίλου που συμμετέχει στο νήμα.

 

Είμαι παντελώς άσχετος και παρόλο που διάβασα αρκετές σελίδες, ομολογώ πως ακόμη μου είναι λίγο κινέζικα.

Έτσι ξεκίνησα ανάποδα. Είπα να βουτήξω και στην πορεία θα βρω την άκρη. Έκανα registration στην voipalot. Έβαλα username και password και τον αριθμό του κινητού.

Τώρα με πάει σε μία σελίδα για να συμπληρώσω τα στοιχεία μου. Προφανώς δίνω τα σωστά, ονοματεπώνυμο, διεύθυνση Τ.Κ. χώρα κ.λ.π.

Σωστά;

Και μετά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας, που θεωρώ σίγουρη,

αλλά και την κατανόηση, που δεν θεωρώ και δεδομένη :):):)

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Σκέφτομαι από καιρό να ξεκινήσω να σχολούμαι με το θέμα voip, μετά από παρότρυνση καλού διαδικτυακού φίλου που συμμετέχει στο νήμα.

 

Είμαι παντελώς άσχετος και παρόλο που διάβασα αρκετές σελίδες, ομολογώ πως ακόμη μου είναι λίγο κινέζικα.

Έτσι ξεκίνησα ανάποδα. Είπα να βουτήξω και στην πορεία θα βρω την άκρη. Έκανα registration στην voipalot. Έβαλα username και password και τον αριθμό του κινητού.

Τώρα με πάει σε μία σελίδα για να συμπληρώσω τα στοιχεία μου. Προφανώς δίνω τα σωστά, ονοματεπώνυμο, διεύθυνση Τ.Κ. χώρα κ.λ.π.

Σωστά;

Και μετά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας, που θεωρώ σίγουρη,

αλλά και την κατανόηση, που δεν θεωρώ και δεδομένη :):):)

Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις τα σωστά.

Αν έχεις δηλώσει χώρα Ελλάδα, διέγραψε τον λογαριασμό.

Σωστή η σκέψη σου να ξεκινήσεις και τα μαθαίνεις στην πορεία. Έτσι γίνεται πάντα έτσι κάναμε κι εμείς..

Σωστά ή λάθος στοιχεία αφού πληρώνεις δεν υπάρχει θέμα.

Από κινητό ή υπολογιστή κάνεις εγγραφή?

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις τα σωστά.

Αν έχεις δηλώσει χώρα Ελλάδα, διέγραψε τον λογαριασμό.

Σωστή η σκέψη σου να ξεκινήσεις και τα μαθαίνεις στην πορεία. Έτσι γίνεται πάντα έτσι κάναμε κι εμείς..

Σωστά ή λάθος στοιχεία αφού πληρώνεις δεν υπάρχει θέμα.

Από κινητό ή υπολογιστή κάνεις εγγραφή?

Από κινητό κάνω την εγγραφή. Μέχρι στιγμής δεν έχω δηλώσει χώρα. Μόνο τον αριθμό του κινητού ως +30 697.......,

αν αυτό σημαίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό κάνω την εγγραφή. Μέχρι στιγμής δεν έχω δηλώσει χώρα. Μόνο τον αριθμό του κινητού ως +30 697.......,

 

αν αυτό σημαίνει κάτι

Διέγραψε τον λογαριασμό και πάμε από την αρχή αφού διαγράψεις και τα cookies.
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε τον λογαριασμό και πάμε από την αρχή αφού διαγράψεις και τα cookies.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Με τη βοήθεια σου ολοκλήρωσα τη δημιουργία λογαριασμού στη voipalot και έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ τη τηλεφωνία. Οι εντυπώσεις είναι άριστες για την ποιότητα της κλήσης. Το έχω χρησιμοποιήσει με wifi από το σπίτι και κανένας δεν παρατήρησε κάτι. Σιγά-σιγά θα το δω και έξω με την χρήση data.

 

Μπορώ μέσα από την εφαρμογή να καλώ σουηδικό κινητό που βρίσκεται στη Σουηδία; Η χρέωση είναι ίδια ή υπάρχει κάτι άλλο;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Με τη βοήθεια σου ολοκλήρωσα τη δημιουργία λογαριασμού στη voipalot και έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ τη τηλεφωνία. Οι εντυπώσεις είναι άριστες για την ποιότητα της κλήσης. Το έχω χρησιμοποιήσει με wifi από το σπίτι και κανένας δεν παρατήρησε κάτι. Σιγά-σιγά θα το δω και έξω με την χρήση data.

 

Μπορώ μέσα από την εφαρμογή να καλώ σουηδικό κινητό που βρίσκεται στη Σουηδία; Η χρέωση είναι ίδια ή υπάρχει κάτι άλλο;

Μπορείς να καλείς παντού αλλά η χρέωση διαφέρει λίγο.

Ανάλογα με την χώρα που θα κάνεις τις κλήσεις, διαλέγεις τον κλώνο.

Για Ελλάδα η φτηνότερη είναι η voipalot.

Βάλε στην αναζήτηση "Best Voip rates betamax" και θα βρεις πολλές υπηρεσίες σύγκρισης τιμών για διάφορες χώρες.

Η Σουηδία είναι λίγο πιο ακριβή αλλά στην ουσία ασήμαντη διαφορά στην voipalot.

Βλέπεις την τιμή χωρίς ΦΠΑ.

Κινητά 0,007€ σταθερά το ίδιο με Ελλάδα. Επίσης μπορείς να καλείς από το σταθερό στο εξωτερικό με το local access number.

Προσοχή γιατί η κλήση προς αυτόν τον αριθμό χρεώνεται, οπότε συμφέρει το σταθερό γιατί έχει απεριόριστα προς σταθερά.

Και από το σπίτι 00ΧΧ στον κωδικό χώρας, στην εφαρμογή +ΧΧ

https://www.voipalot.com/geo/

 

0a1ff3b0c949ae1ddb6d36ed9a529d74.jpg

12e20c1ac8760bf611de694cc5c0c7b8.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια nobby ερώτηση παιδιά. Στο voipalot app πως ενεργοποιείται η αναμονή κλήσης;;;
Τι εννοείς? Αν μιλάς και σε καλέσουν?

Δεν γίνεται γιατί μιλάς μέσω διαδικτύου και όλες οι εφαρμογές μέσω διαδικτύου δεν έχουν δικαίωμα λειτουργίας όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση.

Αν μιλάς και σε καλέσουν μπαίνει σε αναμονή γιατί η κάρτα ήχου δίνει προτεραιότητα στην κλήση.

Αν περάσουν μερικά δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει ανταπόκριση, κλείνει η σύνδεση.

Αν απαντήσεις γρήγορα στο τηλέφωνο μπορείς να συνεχίσεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω καταβολευτεί με τη voipalot και τη χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά εδώ και λίγες μέρες.

Θέλω να διευκρινίσω δυο-τρία πραγματάκια, που ακόμη δεν έχω δοκιμάσει:

1. Αν κάνω add το κινητό της συζύγου στον λογαριασμό μου και κατεβάσω το app στη συσκευή της, τι γίνεται με το caller id. Μπορεί να ρυθμιστεί για να φαίνεται ο δικός της αριθμός ή θα φαίνεται ο δικός μου. Γιατί τότε είναι προτιμότερο να της φτιάξω ένα δικό της λογαριασμό στη voipalot.

2. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει καμία κλήση χρησιμοποιώντας δεδομένα. Χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση, εκτός από την ενεργοποίηση των δεδομένων;

3. Στον κατάλογο των κλήσεων που έχω κάνει, εμφανίζεται αρκετές φορές η ένδειξη private. Τι είναι αυτό;

4. Συχνά πυκνά μου εμφανίζει με πάει στην παρακάτω οθόνη:

2021-01-22-212750.png

Χρειάζεται να κάνω κάτι για αυτό:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω καταβολευτεί με τη voipalot και τη χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά εδώ και λίγες μέρες.

 

Θέλω να διευκρινίσω δυο-τρία πραγματάκια, που ακόμη δεν έχω δοκιμάσει:

 

1. Αν κάνω add το κινητό της συζύγου στον λογαριασμό μου και κατεβάσω το app στη συσκευή της, τι γίνεται με το caller id. Μπορεί να ρυθμιστεί για να φαίνεται ο δικός της αριθμός ή θα φαίνεται ο δικός μου. Γιατί τότε είναι προτιμότερο να της φτιάξω ένα δικό της λογαριασμό στη voipalot.

 

2. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει καμία κλήση χρησιμοποιώντας δεδομένα. Χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση, εκτός από την ενεργοποίηση των δεδομένων;

 

3. Στον κατάλογο των κλήσεων που έχω κάνει, εμφανίζεται αρκετές φορές η ένδειξη private. Τι είναι αυτό;

 

4. Συχνά πυκνά μου εμφανίζει με πάει στην παρακάτω οθόνη:

 

2021-01-22-212750.png

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι για αυτό:

 

Μέσα στην επιλογή της εφαρμογής ορίζεις εσύ το caller id που θέλεις.

Με έναν λογαριασμό μπορούν να δουλεύουν όλοι στην οικογένεια, ακόμα και ταυτόχρονα.

Ο καθένας στο κινητό του ορίζει το νούμερο του καλουντος.

Όπως καλείς από το σπίτι καλείς και έξω από το σπίτι.

 

Η οθόνη δεν φαίνεται καθαρά.

Μάλλον κάνεις λάθος επιλογή στην κλήση.

Πατάς μόνο Voip call.

Υπάρχει περίπτωση να μην αναγνωρίζει τον αριθμό λόγω μη σωστής καταχώρησης και εμφανίζεται private, ή δεν υπάρχει στις επαφές.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω ενα ποσο στο voipalot π.χ. 10 ευρω ποσο καιρο ειναι διαθεσιμο το ποσο;

γινεται μηδενισμος σε καποιο χρονικο διαστημα αν δεν το ξοδεψεις ολο οπως π.χ. κανουν οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας στο διμηνο;

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω ενα ποσο στο voipalot π.χ. 10 ευρω ποσο καιρο ειναι διαθεσιμο το ποσο;

γινεται μηδενισμος σε καποιο χρονικο διαστημα αν δεν το ξοδεψεις ολο οπως π.χ. κανουν οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας στο διμηνο;

Όχι δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός.

Όταν κοντεύεις να ξοδέψεις το ποσόν, ανανεώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα (και ακόμα έχω υπόλοιπο μέσα) callingcredit με mobilevoip αλλά είχα θεματάκια με την ποιότητα της σύνδεσης ειδικά μέσω data. Το viber (ασχέτως κόστους κλήσης) τα πάει καλύτερα σε ποιότητα και αξιοπιστία;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα ήχου από το Viber. Είτε κανονικά είτε ως Viber out το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...