Jump to content

Ticwatch S by Mobvoi


chris1974
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://eu.mobvoi.com/collections/ticwatch-s#tabTop

Ανοίγω αυτό το θέμα με το συγκεκριμένο smartwatch το οποίο μόλις παρέλαβα σήμερα.Το συγκεκριμένο είναι Android wear 2.0 με επεξεργαστή Μediatek

MTK MT2601 1.2GHz dual-core/4G με GPS και αδιάβροχο IP67 πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το gps λοκαρει πολύ γρήγορα να φανταστείτε μέσα στο σπίτι και με βρήκε κανονικά χωρίς πρόβλημα,η οθόνη παρά πολύ καλή και το touch screen και αυτό πολύ καλό.Οταν το πρώτο άνοιξα μου έβγαλε αναβάθμιση την 2.7.0 Android wear και android version 7.1.1 σημειωτέον θα πάρει κανονικά την 8.0 Oreo αυτά τα λίγα προς το παρόν και η τιμή 169.29 ευρώ συν 40 δολάρια οπως λέει όταν πας να πληρώσεις για να μην πληρώσεις τελωνείο σε γενικές γραμμές καλή τιμή με αυτά που προσφέρει.Αν μπορεί κάποιος διαχειριστής να ανεβάσει στο θέμα που άνοιξα και φωτογραφία γιατί δεν ξέρω.Ευχαριστω!

Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, σκέφτομαι και 'γω για το E. Τώρα έχει και μια έκπτωση. Στο μόνο που κολλάω είναι το τελωνείο, αν και απ' ότι λέει ο φίλος από πάνω συμπεριλαμβάνονται όλα στο tax που εμφανίζεται κατά τη παραγγελία.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι και 'γω για το E. Τώρα έχει και μια έκπτωση. Στο μόνο που κολλάω είναι το τελωνείο, αν και απ' ότι λέει ο φίλος από πάνω συμπεριλαμβάνονται όλα στο tax που εμφανίζεται κατά τη παραγγελία.

 

Προχώρα άφοβα

Θα πληρώσεις μια έξτρα χρέωση (customs deposit νομίζω λέγεται αν θυμάμαι καλά, γύρω στα 27 ευρώ), αλλά το πακέτο θα έρθει στην πόρτα σου μέσω Ευρώπης από την UPS, χωρίς τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι και 'γω για το E. Τώρα έχει και μια έκπτωση. Στο μόνο που κολλάω είναι το τελωνείο, αν και απ' ότι λέει ο φίλος από πάνω συμπεριλαμβάνονται όλα στο tax που εμφανίζεται κατά τη παραγγελία.

Ακριβως δεν πληρώνεις τελωνείο με μια έξτρα χρέωση όπως εγώ έρχεται με ups αλλά στην Ελλάδα στο φέρνει η acs που συνεργάζεται κατα τα αλλά το S που έχω εγώ εδώ και ένα μήνα περίπου είναι παρά πολύ καλό σε όλα στο gps στην οθόνη φωτεινή πολύ καλή παρά πολλες εφαρμογές να περάσεις στο ρολόι στο μόνο που χωλαίνει είναι η μπαταρία αν το δουλεύεις πολύ δεν κρατάει αλλά εντάξει την παλεύεις αυτά τα λίγα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα κουπόνι -20% και προχώρησα σε παραγγελία. Αναμονή τώρα τις 7 με 10 εργάσιμες για παραλαβή.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εμένα με ενδιαφέρει το Ε. Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Είδα και την χρέωση για τελωνείο στο site. Οπότε υποθέτω δε περνά απο τελεωνείο εδώ. Εστειλα να ρωτήσω όπως και να έχει. Η τιμή του είναι πολύ καλη στα 139 (το άσπρο θέλω για τη γυναίκα μου). Αν και το Ticwatch 2 είναι πειρασμός. Είναι πιο premium quality και μικρό σε μέγεθος αλλά δεν είναι Android. Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει το Ε. Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Είδα και την χρέωση για τελωνείο στο site. Οπότε υποθέτω δε περνά απο τελεωνείο εδώ. Εστειλα να ρωτήσω όπως και να έχει. Η τιμή του είναι πολύ καλη στα 139 (το άσπρο θέλω για τη γυναίκα μου). Αν και το Ticwatch 2 είναι πειρασμός. Είναι πιο premium quality και μικρό σε μέγεθος αλλά δεν είναι Android.
Παρτο είναι καλό βέβαια εγώ έχω το S αλλά πιστεύω δεν έχουν διάφορες αν δεις τα χαρακτηριστικά το μόνο που του λείπει είναι το GPS κατα τα αλλά είναι πολύ καλό ρολόι με πολύ καλή οθόνη είναι android wear σημαντικό αναβάθμιση μο σε Oreo.
Link to comment
Share on other sites

Κολλάω στο γεγονός ότι είναι μεγάλο στο μέγεθος. Εϊναι μεγαλύτερο απο το Huawei Watch (το 1) που έχω. Και σε γυναικείο καρπό θα φαίνεται ακόμα πιο τεράστιο. "ισως το ticwatch 2 να είναι καλύτερη λύση. Πάντως τους ρώτησα και μου είπαν ότι τα στέλνουν απο Hong Kong με τελωνείο πληρωμένο.

 

Παρτο είναι καλό βέβαια εγώ έχω το S αλλά πιστεύω δεν έχουν διάφορες αν δεις τα χαρακτηριστικά το μόνο που του λείπει είναι το GPS κατα τα αλλά είναι πολύ καλό ρολόι με πολύ καλή οθόνη είναι android wear σημαντικό αναβάθμιση μο σε Oreo.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Ε (κιτρινο) για την συζυγο εδω και καμια εβδομαδα. Το μεγεθος ειναι ενταξει (μεγαλο μεν αλλα φοριεται ανετα) αλλα η ποιοτητα ειναι μαπα. Το ηξερα οτι ειναι ολο πλαστικο αλλα νομιζεις οτι ειναι παιδικο ρολοι. Να το δεις αυτο γιατι εφοσον προκειται για γυναικα, θα εχεις γκρινια:p

 

Πληρωσα ενα εξτρα ποσο για αποφυγη τελωνειου αλλα το tracking number (DHL) ξεκινησε απο Πολωνια. Πεμπτη εφυγε, Τεταρτη παρελαβα.

 

Παρτο είναι καλό βέβαια εγώ έχω το S αλλά πιστεύω δεν έχουν διάφορες αν δεις τα χαρακτηριστικά το μόνο που του λείπει είναι το GPS κατα τα αλλά είναι πολύ καλό ρολόι με πολύ καλή οθόνη είναι android wear σημαντικό αναβάθμιση μο σε Oreo.

 

GPS εχει και το Ε, απλα το εχει μεσα στην κασα και οχι στο λουρακι που το εχει το S.

 

GPS

In the watch case

 

Glonass+GPS+Beidou, Agps supported

 

Μπορεις να δεις και το Misfit Vapor που ειναι πιο ακριβο αλλα φαινεται πιο ποιοτικο (εχει μεταλλικη κασα).

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Ε (κιτρινο) για την συζυγο εδω και καμια εβδομαδα. Το μεγεθος ειναι ενταξει (μεγαλο μεν αλλα φοριεται ανετα) αλλα η ποιοτητα ειναι μαπα. Το ηξερα οτι ειναι ολο πλαστικο αλλα νομιζεις οτι ειναι παιδικο ρολοι. Να το δεις αυτο γιατι εφοσον προκειται για γυναικα, θα εχεις γκρινια:p

 

Μπορεις να δεις και το Misfit Vapor που ειναι πιο ακριβο αλλα φαινεται πιο ποιοτικο (εχει μεταλλικη κασα).

 

'Εχεις δίκιο για την ποιότητα και την γκρίνια :lol: ... Το τσέκαρα σε reviews χθες.

Το Misfit Vapor το βλέπω στα 174Ε αλλά δε λέει για κόστη τελωνείου. Ξέρετε αν παίζει το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το site της Misfit, αστο καλυτερα. Αν το βαλεις στο καλαθι, σε χρεωνουν 30 ευρω μεταφορικα και 100 ευρω για taxes κτλ οποτε παει στα 300 ευρω.

 

Το ειχα δει στο Amazon Γερμανιας στα 150 ευρω. Ειχε 2 κομματια μονο αλλα ειχα ηδη πληρωσει το Ticwatch Ε και το ειχαν στειλει ηδη. Δες και στα υπολοιπα ευρωπαικα Amazon. Το ειχαν και στο Αγγλικο αλλα ο πωλητης δεν εστελνε Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το site της Misfit, αστο καλυτερα. Αν το βαλεις στο καλαθι, σε χρεωνουν 30 ευρω μεταφορικα και 100 ευρω για taxes κτλ οποτε παει στα 300 ευρω.

 

Το ειχα δει στο Amazon Γερμανιας στα 150 ευρω. Ειχε 2 κομματια μονο αλλα ειχα ηδη πληρωσει το Ticwatch Ε και το ειχαν στειλει ηδη. Δες και στα υπολοιπα ευρωπαικα Amazon. Το ειχαν και στο Αγγλικο αλλα ο πωλητης δεν εστελνε Ελλαδα.

 

OK. Ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες. Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω όσα είπε ο φίλος viper. Μόλις το παρέλαβα περίπου μία εβδομάδα μετά την παραγγελία. Οδικός από Πολωνία, χωρίς έξτρα χρεώσεις.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω όσα είπε ο φίλος viper. Μόλις το παρέλαβα περίπου μία εβδομάδα μετά την παραγγελία. Οδικός από Πολωνία, χωρίς έξτρα χρεώσεις.

 

Ωραία. Μια χαρά είναι τότε. Σκεφτόμουν το TIcwatch 2 σαν πιο ποιοτική λύση και ας μην είναι Android Wear. Εξάλλου για Notifications το θέλει και watch faces. Την καλύπτει καλά από ότι διάβασα. Και στα 200 Ευρώ που το δίνει όλα πληρωμένα νομίζω ότι δεν υπάρχουν και άλλες καλές επιλογές για ρολόι που να φοριέται και με πιο καλό ντύσιμο. Αντε το LG Watch αλλά δεν το βρίσκεις εύκολα σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Μια χαρά είναι τότε. Σκεφτόμουν το TIcwatch 2 σαν πιο ποιοτική λύση και ας μην είναι Android Wear. Εξάλλου για Notifications το θέλει και watch faces. Την καλύπτει καλά από ότι διάβασα. Και στα 200 Ευρώ που το δίνει όλα πληρωμένα νομίζω ότι δεν υπάρχουν και άλλες καλές επιλογές για ρολόι που να φοριέται και με πιο καλό ντύσιμο. Αντε το LG Watch αλλά δεν το βρίσκεις εύκολα σε αυτή την τιμή.

Επειδή εχω αλλαξει καμια 25αρια smartwatches, θα σου ελεγα να το σκεφτεις ξανα. 200 για καθαρο κινεζο είναι πολλα. Τα S, E, συγχρονα, αλλα με πλαστικο. Το ticwatch 2 με proprietary os...

Link to comment
Share on other sites

Στα 130€ που έρχεται το S & E τι θα πρότεινες εσύ που δεν πλαστικό και καθαρός Κινέζος? Σε ρωτάω γιατί έχεις αλλάξει περίπου 25 τμχ.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Στα 130€ που έρχεται το S & E τι θα πρότεινες εσύ που δεν πλαστικό και καθαρός Κινέζος? Σε ρωτάω γιατί έχεις αλλάξει περίπου 25 τμχ.

 

128 ευρω και μεταφορικα για ενα lg watch style απο Γαλλικο αμαζον (τωρα βλεπω οτι δε στελνει ελλαδα, εγω παρηγγειλα κανονικα - αν θες και print screen, στη διαθεση σου).

Επισης, αλλο τα 130, αλλο τα 160 του s κι αλλο τα 200 του φιλου που αναφερεται στο ticwatch 2.

Στο ebay μπορειτε να βρειτε επωνυμα διαμαντια με τιμες μαξ 200 ευρω. Εγγυηση ουτως η αλλως σοβαρη δεν υπαρχει σε ολες τις περιπτωσεις.

Ψαξτε την αγορα...

Παρε ενα με 113 ευρω τελικη με μεταφορικα και τελωνειο στην πορτα σου:

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F391614222801

Τελος το off topic...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

128 ευρω και μεταφορικα για ενα lg watch style απο Γαλλικο αμαζον (τωρα βλεπω οτι δε στελνει ελλαδα, εγω παρηγγειλα κανονικα - αν θες και print screen, στη διαθεση σου).

Επισης, αλλο τα 130, αλλο τα 160 του s κι αλλο τα 200 του φιλου που αναφερεται στο ticwatch 2.

Στο ebay μπορειτε να βρειτε επωνυμα διαμαντια με τιμες μαξ 200 ευρω. Εγγυηση ουτως η αλλως σοβαρη δεν υπαρχει σε ολες τις περιπτωσεις.

Ψαξτε την αγορα...

Τελος το off topic...

 

Εντάξει δεν είμαστε πολυ off topic. Συγκρίνουμε το Ticwatch με άλλα :)

Να σου πω την αλήθεια το έψαξα για τα 200Ε και σε καινούριο από ευρωπαική χώρα αποστολή δε βρήκα και πολλά. Το LG Watch style ήταν η πρώτη επιλογή μου αλλά δυσεύρετο. Και σε reviews γνωστών site τα έχει πάει πολύ καλά το ticwatch 2 ως επιλογη VFM. Το huawei watch classic που έχω είναι καταπληκτικό αλλά το 2 δε μου αρέσει εμφανισιακά (είναι η 2η επιλογή μου πάντως). Το Zenwatch 3 έχει σταματήσει η παραγωγή και η ASUS είπε ότι εγκαταλείπει την αγορά, τα Garmin δε με ενδιαφέρουν γιατί είναι fitness oriented όπως και το Misfit και το Samsung Gear 3 πολύ καλό αλλά ξεφεύγει σε τιμή. Δηλαδή για κάποιον που θέλει ένα smartwatch ωραίο εμφανισιακά ώστε να το φοράει και στο γραφείο ειλικρινά δε ξέρω τί επιλογές έχει πλέον κάτω απο 250Ε. Υποθέτω δεν υπάρχει και ζήτηση σε smartwatches, αυτό είναι το πρόβλημα. Τα περισσότερα μοντέλα που βλέπω είναι του 2016!

Αν νομίζεις ότι μπορεί να μετακινηθεί το post βάλτο σε άλλο thread. Είναι χρήσιμη η συζήτηση που έχουμε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είμαστε πολυ off topic. Συγκρίνουμε το Ticwatch με άλλα :)

Να σου πω την αλήθεια το έψαξα για τα 200Ε και σε καινούριο από ευρωπαική χώρα αποστολή δε βρήκα και πολλά. Το LG Watch style ήταν η πρώτη επιλογή μου αλλά δυσεύρετο. Και σε reviews γνωστών site τα έχει πάει πολύ καλά το ticwatch 2 ως επιλογη VFM. Το huawei watch classic που έχω είναι καταπληκτικό αλλά το 2 δε μου αρέσει εμφανισιακά (είναι η 2η επιλογή μου πάντως). Το Zenwatch 3 έχει σταματήσει η παραγωγή και η ASUS είπε ότι εγκαταλείπει την αγορά, τα Garmin δε με ενδιαφέρουν γιατί είναι fitness oriented όπως και το Misfit και το Samsung Gear 3 πολύ καλό αλλά ξεφεύγει σε τιμή. Δηλαδή για κάποιον που θέλει ένα smartwatch ωραίο εμφανισιακά ώστε να το φοράει και στο γραφείο ειλικρινά δε ξέρω τί επιλογές έχει πλέον κάτω απο 250Ε. Υποθέτω δεν υπάρχει και ζήτηση σε smartwatches, αυτό είναι το πρόβλημα. Τα περισσότερα μοντέλα που βλέπω είναι του 2016!

Αν νομίζεις ότι μπορεί να μετακινηθεί το post βάλτο σε άλλο thread. Είναι χρήσιμη η συζήτηση που έχουμε πάντως.

 

Η τεχνολογια στα smartwatches εχει μεταβληθει ελαχιστα. Προτασεις του 2016 υπερτερουν ακομα κι εναντι 2017 σε πολλες περιπτωσεις.

Οπως ειπα, βγηκαμε εκτος θεματος. Ανοιξε θεμα στον καταλληλο χωρο να σου δωσω 4-5 προτασεις απο σοβαρους, δοκιμασμενους ebay sellers, αξιοπιστων / επωνυμων προτασεων μεχρι 200 ευρω ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογια στα smartwatches εχει μεταβληθει ελαχιστα. Προτασεις του 2016 υπερτερουν ακομα κι εναντι 2017 σε πολλες περιπτωσεις.

Οπως ειπα, βγηκαμε εκτος θεματος. Ανοιξε θεμα στον καταλληλο χωρο να σου δωσω 4-5 προτασεις απο σοβαρους, δοκιμασμενους ebay sellers, αξιοπιστων / επωνυμων προτασεων μεχρι 200 ευρω ;)

 

Done! Ανέβασα και το range για να καλύψω ίσως και άλλους που ψάχνουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7467448#post7467448

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Πήρα πριν 3 μέρες το pro , με χρέωσαν 300$ , ύστερα από λίγο κράξιμο μου επέστρεψαν 30$, εντυπωσιάστηκα στην αρχή αλλά η χαρά μου δεν κράτησε πολύ, ξύπνησα χθες το πρωί και το ρολόι άρχισε να κάνει παλαβά , touch screen ακούει όποτε θέλει , κάνει δόνηση άσχετα χωρίς λόγο , παλμός δουλεύει όποτε θέλει , με power off για λίγο ξεκινάει να παίζει σωστά και μετά χαλάει πάλι, σκέφτομαι μήπως πήρε νερά , στέκει ip68 να πάρει νερά πλένοντας τα χέρια σου;

Είμαι σε επικοινωνία μαζί τους για επιστροφή

Ένα έχω να πω , μακριά από κινεζάρες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάντως εγώ όταν πάω στην σελίδα της mobvoi μου λέει 159,99€ δωρεάν μεταφορικά έχει μόνο ένα τρόπο αποστολής τον free οπότε δεν προχώρησα σε αγορά μην κλαίω τα λεφτά. Υπάρχει κάπου να το πάρω από Ελλάδα;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
εχει κανένας καμία ενημέρωση τη γίνεται αν το παραγγείλουμε απο το σιτε τους με τα taxes γιατί ποια δεν μου βγάζει καμια έξτρα χρέωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...