Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα οποιος το εχει παρει μηπως μπορει να μου πει οταν το ξεκιναει πως προχωραει μετα απο την εκκινηση που σου ζηταει να κανεις αντιγραφη δεδομενων απο αλλο κινητο η ρυθμιση ως νεα συσκευη γιατι σημερα παρελαβε φιλος και δεν μπορει να το προχωρησει περισσοτερο απο εκει η μηπως πως μπορει να του κανει ενα γενικο reset μηπως κατι δεν εκατσε καλα και να το ξαναξεκινησει σαν να ειναι καινουριο .Περιμενω και εγω το Z17 lite και ξενερωσα λιγο .Αυτο που προσεξα ειναι οτι προσπαθει να συνδεθει σε δικτυο WIFI ενω ηδη ειναι συδεδεμενο Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα και το άνοιξα αλλά λόγω δουλειάς δεν μπορώ για την ώρα να το ψάξω.

 

Το μόνο που έχω κάνει αυτή τη στιγμή και την έχω την συσκευή μαζί μου, είναι να βγάλω κάποιες φωτογραφίες (κάποια προϊόντα για τη δουλειά μου), οπότε αυτή τη στιγμή το κινητό το δουλεύω χωρίς να έχω περάσει SIM. Οπότε εμένα άνοιξε κανονικά, επέλεξα γλώσσα ->ώρα ->σύνδεση στο wifi του μαγαζιού -> σύνδεση στο google account για να κατεβάσω τα applications που θέλω (τράπεζες κτλπ για δουλειά).

 

Επειδή δεν είμαι expert σε λειτουργίες κτλπ, το μόνο που έχω δει (αν θέλετε κάτι να δω μου το λέτε) είναι το fingerprint δουλεύει άψογα, η συσκευή στα χέρια μου είναι λες και κρατάω κινητό 1000€ αλλά αν και δεν έχω πάρει ποτέ στη ζωή μου θήκη για κινητό γιατί τα προσέχω, το συγκεκριμένο νομίζω πως θέλει γιατί το νιώθω ότι γλιστράει.

 

Το βράδυ που θα έχω χρόνο και θα το φέρω το κινητό στα μέτρα μου θα πω παραπάνω.

Αν θέλετε τίποτα να δω όπως ανέφερα πείτε μου γιατί όπως είπα δεν είμαι pro :p

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, καλορίζικο το κινητό.

Αυτό που κατα κάποιο τρόπο μειονεκτή για καποιους στα ξενα φορουμ είναι το android 6 και οι φωτογραφίες.

Μιας και ασχοληθηκες με φωτογραφιες περιμένουμε εντυπώσεις και κανένα δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και το άνοιξα αλλά λόγω δουλειάς δεν μπορώ για την ώρα να το ψάξω.

 

Το μόνο που έχω κάνει αυτή τη στιγμή και την έχω την συσκευή μαζί μου, είναι να βγάλω κάποιες φωτογραφίες (κάποια προϊόντα για τη δουλειά μου), οπότε αυτή τη στιγμή το κινητό το δουλεύω χωρίς να έχω περάσει SIM. Οπότε εμένα άνοιξε κανονικά, επέλεξα γλώσσα ->ώρα ->σύνδεση στο wifi του μαγαζιού -> σύνδεση στο google account για να κατεβάσω τα applications που θέλω (τράπεζες κτλπ για δουλειά).

 

Επειδή δεν είμαι expert σε λειτουργίες κτλπ, το μόνο που έχω δει (αν θέλετε κάτι να δω μου το λέτε) είναι το fingerprint δουλεύει άψογα, η συσκευή στα χέρια μου είναι λες και κρατάω κινητό 1000€ αλλά αν και δεν έχω πάρει ποτέ στη ζωή μου θήκη για κινητό γιατί τα προσέχω, το συγκεκριμένο νομίζω πως θέλει γιατί το νιώθω ότι γλιστράει.

 

Το βράδυ που θα έχω χρόνο και θα το φέρω το κινητό στα μέτρα μου θα πω παραπάνω.

Αν θέλετε τίποτα να δω όπως ανέφερα πείτε μου γιατί όπως είπα δεν είμαι pro :p

 

Ωραία νέα!

Ρίξε όταν έχεις καιρό και κάποιες φωτό σε διάφορες συνθήκες .

Τσέκαρε και το gps

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην πετάξω βλακεία, το gps εννοείς αν βρίσκει την τοποθεσία μου κτλπ σωστά; Μια χαρα και σε αυτό τόσο σε google maps όσο και τοποθεσία σε fb/instagram κτλπ

που σε κάτι τέτοια κάποιες φορές με το LeS1 είχα θεματάκια.

 

Σε φωτογραφίες, εγώ που ήθελα να φωτογραφίσω προϊόντα για να τα περάσω σε ηλεκτρονικό κατάστημα επιτέλους μου έλυσε τα χέρια. Εννοείται δεν είναι φωτογραφική μηχανή αλλά όπως έχω ξαναπει δεν είμαι και expert να κάνω τις κατάλληλες μικρό-ρυθμίσεις για να βγει καλύτερη φωτογραφία. Την πλάκα μου την έπαθα με την selfie που η κοπέλα μου τη βρήκε άψογη και αυτό νομίζω λέει πολλά χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλοριζικα σε οσους παρελαβαν. Να τα χαρειτε και να παιρνουμε και μεις σειρα.:lol:

Περιμενουμε απο ολους εντυπωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην πετάξω βλακεία, το gps εννοείς αν βρίσκει την τοποθεσία μου κτλπ σωστά; Μια χαρα και σε αυτό τόσο σε google maps όσο και τοποθεσία σε fb/instagram κτλπ

που σε κάτι τέτοια κάποιες φορές με το LeS1 είχα θεματάκια.

 

Σε φωτογραφίες, εγώ που ήθελα να φωτογραφίσω προϊόντα για να τα περάσω σε ηλεκτρονικό κατάστημα επιτέλους μου έλυσε τα χέρια. Εννοείται δεν είναι φωτογραφική μηχανή αλλά όπως έχω ξαναπει δεν είμαι και expert να κάνω τις κατάλληλες μικρό-ρυθμίσεις για να βγει καλύτερη φωτογραφία. Την πλάκα μου την έπαθα με την selfie που η κοπέλα μου τη βρήκε άψογη και αυτό νομίζω λέει πολλά χαχαχα

 

Καλησπερα φιλε μου αν μπορεις να μας πεις και δυο λογια απο ον ηχο του τι ενυπωσεις σου αφησε παιζει δυνατα καθαρα με μπασο πριμα ειναι ενταξει ?δεν μιλαω για ηχο απο τα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην πετάξω βλακεία, το gps εννοείς αν βρίσκει την τοποθεσία μου κτλπ σωστά; Μια χαρα και σε αυτό τόσο σε google maps όσο και τοποθεσία σε fb/instagram κτλπ

που σε κάτι τέτοια κάποιες φορές με το LeS1 είχα θεματάκια.

 

Σε φωτογραφίες, εγώ που ήθελα να φωτογραφίσω προϊόντα για να τα περάσω σε ηλεκτρονικό κατάστημα επιτέλους μου έλυσε τα χέρια. Εννοείται δεν είναι φωτογραφική μηχανή αλλά όπως έχω ξαναπει δεν είμαι και expert να κάνω τις κατάλληλες μικρό-ρυθμίσεις για να βγει καλύτερη φωτογραφία. Την πλάκα μου την έπαθα με την selfie που η κοπέλα μου τη βρήκε άψογη και αυτό νομίζω λέει πολλά χαχαχα[/Q

 

 

Μήπως είναι εύκολο να μας γράψεις το sar της συσκευής ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Τον ήχο θα το δω σπίτι που θα πάω γιατί δεν το δοκίμασα καν.

 

Το sar πως το βλέπω; Λίγο από το google που έψαξα κάτι *#07 κτλπ που βρίσκω δεν λειτουργούν. Δηλαδή τα πληκτρολογώ

στο dialup αλλά με το που πατάω το τελευταίο τότε σβήνουν όλα τα νούμερα και από την αρχή. Πχ *#07# με το που βάζω το τελευταίο # σβήνει και το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Τον ήχο θα το δω σπίτι που θα πάω γιατί δεν το δοκίμασα καν.

 

Το sar πως το βλέπω; Λίγο από το google που έψαξα κάτι *#07 κτλπ που βρίσκω δεν λειτουργούν. Δηλαδή τα πληκτρολογώ

στο dialup αλλά με το που πατάω το τελευταίο τότε σβήνουν όλα τα νούμερα και από την αρχή. Πχ *#07# με το που βάζω το τελευταίο # σβήνει και το υπόλοιπο.

Νομίζω πρέπει να το γράφει στο βιβλιαράκι οδηγών εκεί που γράφει device specification η radiation........κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να το γράφει στο βιβλιαράκι οδηγών εκεί που γράφει device specification η radiation........κάτι τέτοιο

 

Παραθέτω όπως ακριβώς το γράφει

 

"The Sar limit for mobile devices is 2.0 W/kg and the highest Sar value for this device when tested for use at the head was 1.29 W/kg and when tested for use at the body was 1.11 W/kg"

 

και γράφει και άλλα για ασφάλεια κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,θελω να ρωτησω αυτους που το εχουν στα χερια τους το κινητο....στην selfie καμερα υποστηριζει screen lighting για φλας; (οπως το s8,iphone 8 κτλ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω όπως ακριβώς το γράφει

 

"The Sar limit for mobile devices is 2.0 W/kg and the highest Sar value for this device when tested for use at the head was 1.29 W/kg and when tested for use at the body was 1.11 W/kg"

 

και γράφει και άλλα για ασφάλεια κτλπ

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Δεν το λες και χαμηλό το sar .

Η κάμερα πως σου φαίνεται ?

Και πάλι ευχαριστώ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,θελω να ρωτησω αυτους που το εχουν στα χερια τους το κινητο....στην selfie καμερα υποστηριζει screen lighting για φλας; (οπως το s8,iphone 8 κτλ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@qqss μπορείς φιλε μου να δεις αυτο που αναφερω;Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@qqss μπορείς φιλε μου να δεις αυτο που αναφερω;Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να το δω απλά πες μου τι ακριβώς να δω και να κάνω :cry:

 

Φλας απο μπροστά πάντως έχει η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Να το δω απλά πες μου τι ακριβώς να δω και να κάνω :cry:

 

Φλας απο μπροστά πάντως έχει η κάμερα.

Αυτο ηθελα να μαθω...με καλυψες!

Σ ευχαριστω!

Edited by leuteris23
Link to comment
Share on other sites

Εχθες μου ηρθε ειδοποιηση απο το ταχδρομειο και σημερα πηγα και παρελαβα την θηκη που ειχα παραγγειλειι στις 6/1. Το τηλεφωνο που παραγγειλα στι 30/12 γιατι αργησε?:(
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε το Priority στο BG, αλλά 10,61 € η χρέωση για το Nubia M2...

 

Είναι η επιλογή EMS Express mail Service για αποφυγη τελωνείου? (οτιδήποτε εκτός από free shipping)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η επιλογή EMS Express mail Service για αποφυγη τελωνείου? (οτιδήποτε εκτός από free shipping)

 

ΟΧΙ

ΜΑΚΡΥΑ

ΚΙΝΔΥΝΟς ΘΑΝΑΤΟς

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ

ΜΑΚΡΥΑ

ΚΙΝΔΥΝΟς ΘΑΝΑΤΟς

 

Η άλλη επιλογη ειναι Free Shipping via Air Parcel Register, μενω UK οποτε δεν ξερω αν εχουμε τις ιδιες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη επιλογη ειναι Free Shipping via Air Parcel Register, μενω UK οποτε δεν ξερω αν εχουμε τις ιδιες επιλογες.

Εγώ εννοούσα από Banggood με priority γιατί είναι δοκιμασμένο τώρα για κάτι άλλο δοκιμάζεις και μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη επιλογη ειναι Free Shipping via Air Parcel Register, μενω UK οποτε δεν ξερω αν εχουμε τις ιδιες επιλογες.

 

Σε κάθε περιπτωση σε βλέπω

Τελωνείο, έστω Βρετανικο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει καποιο εικονιδιο "NEOSAFE"? Αν ναι ειναι επιλογη για καθαρισμο ιων η αχρηστων αρχειων? Το nubia ui 4 το εχει στα εικονιδια οταν παρουσιαζει το τηλεφωνο στην επισημη ιστοσελιδα της Nubia. Εκτος και αν πρεπει να κατεβασουμε το clean master η καποιο αλλο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...