Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω είναι σχεδόν τα ίδια σα specs. Δεν υπάρχει λόγος να πας στο ακριβό μόνο για τη τιμή. Ίσα ίσα που παλαιότερα το m2 ήταν ακριβότερο. Προτίμησε banggood με priority mail

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Μονο οσ'αναφορα τον επεξεργαστη. Το Μ2 εχει amoled, type c, διπλη καμερα, γρηγορη φορτιση κλπ.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω είναι σχεδόν τα ίδια σα specs. Δεν υπάρχει λόγος να πας στο ακριβό μόνο για τη τιμή. Ίσα ίσα που παλαιότερα το m2 ήταν ακριβότερο. Προτίμησε banggood με priority mail

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση .

Η κάμερα που με ενδιαφέρει κυρίως . Λογικά πρέπει να έχει διαφορά στις φωτογραφίες ( καλύτερη του z17 lite )

Επίσης θα πάρει nougat ?

Καλή χρονιά

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εμφανίζεται η κινέζικη έκδοση της συσκευής να έχει πάρει 7.1.1 http://ui.nubia.cn/rom/detail/36

Για να δούμε τι θα γίνει και με την global έκδοση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση .

Η κάμερα που με ενδιαφέρει κυρίως . Λογικά πρέπει να έχει διαφορά στις φωτογραφίες ( καλύτερη του z17 lite )

Επίσης θα πάρει nougat ?

Καλή χρονιά

Νομίζω έχουν ακριβώς την ίδια κάμερα. Imx 258 rgb + monochrome.
εδώ το λέει κιόλας ο τύπος

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω ρε παιδιά διαφορές;

 

https://www.kimovil.com/en/compare/nubia-m2,nubia-z17-lite

 

Επίσης βγαίνει στα 243 € το Ζ17 LITE από αποθήκη στην Ιταλία

Edited by patraboy
Link to comment
Share on other sites

Tο priority το πηγε παλι 15? :(

 

Ναι κι εγω το ειδα.. Εχει σε preorder εντωμεταξυ και το oneplus 5t το κοκκινο. Πως γινεται να ειναι global rom ενω εχει κυκοφορησει μονο στην Κινα?

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι διαφορετική νομίζω κάπως sony exmor rs επίσης το z17 lite έχει ois . Το είδα στο kimovil κατά πόσο ισχύει δεν γνωρίζω .
Sony exmor rs imx258 και στα 2 τηλέφωνα. Το αν έχει ois το z17 lite ομολογώ πως δε το ξέρω. Βέβαια μιλάμε και για τεράστια διαφορά στη τιμή. Σε καμία περίπτωση δε θα το προτιμούσα έναντι του m2. Ίσα ίσα μου φαίνεται καλυτερο το m2

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εμφανίζεται η κινέζικη έκδοση της συσκευής να έχει πάρει 7.1.1 http://ui.nubia.cn/rom/detail/36

Για να δούμε τι θα γίνει και με την global έκδοση

 

Παντως σε ερωτηση Πορτογαλου στις 22/12/2017 αν θα αναβαθμιστει σε android 7 η 8, στο σιτε της nubia ui, του απαντουν οτι θα παρει 7 OS.

Ειδομεν...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε ερωτηση Πορτογαλου στις 22/12/2017 αν θα αναβαθμιστει σε android 7 η 8, στο σιτε της nubia ui, του απαντουν οτι θα παρει 7 OS.

Ειδομεν...:confused:

Που την έκανε την ερώτηση; εγώ με email που επικοινώνησα μου απάντησαν ότι δεν έχουν χρονοδιάγραμμα αναβάθμισης

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

support.in@nubia.com

 

Επικοινωνήστε σ αυτό το email και θα σας απαντήσουν εάν υπάρχει πιθανότητα για 7.0. Για το Ν2 πάντως όχι

Link to comment
Share on other sites

Aπό αυτή την επικοινωνία, εσύ τι καταλαβαίνεις ? :rolleyes:

image.png

image.png

image.png

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ωραίος. Ότι δεν θα αναβαθμίσουν καταλαβαίνω. Αν θες ξαναρώτα πιο καθαρά και εύκολα γι αυτούς.

Θα στείλω κ εγώ και θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε άμεση απάντηση

 

Question about M2

S

 

Reply|

Today, 8:08 AM

You

Hi,

 

Thanks for contacting us!

 

 

Sorry for that we have no such plan to release Nougat or UI5.0 update for M2 at present.

 

Thanks.

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

Και από την άλλη η κινεζική βερσιόν μάλλον αναβαθμίζεται......

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και από την άλλη η κινεζική βερσιόν μάλλον αναβαθμίζεται......

 

Sent from my 1+3T

Αφού μου απάντησαν ότι δεν έχουν σχέδια για αναβάθμιση πως βγάζεις το συμπέρασμα για την κινέζικη?

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου απάντησαν ότι δεν έχουν σχέδια για αναβάθμιση πως βγάζεις το συμπέρασμα για την κινέζικη?

 

Ναι με αλλά....υπάρχουν αναφορές ότι η έκδοση 2.03 είναι βασισμένη στην Νubia 5.0 δηλαδή android 7.

Tα πράγματα είναι κάπως θολά........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αλλά....υπάρχουν αναφορές ότι η έκδοση 2.03 είναι βασισμένη στην Νubia 5.0 δηλαδή android 7.

Tα πράγματα είναι κάπως θολά........

 

Για μένα θεωρείται έγκυρο η επίσημη απάντηση της εταιρείας και όχι η οποιαδήποτε αναφορά, εκτίμηση, ψίθυρος,φήμη και ευσεβής πόθος

Link to comment
Share on other sites

Nubia China published Nubia ui 5.0 v2.01 for M2, on 2017-11-22, and v2.03 is currently undergoing beta test.

ui.nubia.cn/rom/detail/36

 

Nubia ui 5.0 is based on Anroid 7.1.1, there is no news about international version though.

http://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/general/help/nubia-m2-t3689170/amp/

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος με update κλπ ψάξτε όμως αν γίνεται να αναβαθμιστεί το τηλέφωνο στο https://lineageos.org . Υπάρχουν πολλές θετικές αναφορές από κατόχους άλλων τηλεφώνων .

Καλό μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Που την έκανε την ερώτηση; εγώ με email που επικοινώνησα μου απάντησαν ότι δεν έχουν χρονοδιάγραμμα αναβάθμισης

 

Sent from my 1+3T

Εδω

http://www.nubiamobileshop.com/productquestions/index/index/id/235/category/12/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα εχει κανεις καποιο νεο για το ποτε ερχονται τα τηλεφωνα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εδω

http://www.nubiamobileshop.com/productquestions/index/index/id/235/category/12/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα εχει κανεις καποιο νεο για το ποτε ερχονται τα τηλεφωνα?:confused:

 

Αυτό που περιμένω κλείνει 7 ημέρες με ένδειξη ΄΄sent to the destination country΄΄ λογικά από βδομάδα θα φτάσει Ελλάδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιμένω κλείνει 7 ημέρες με ένδειξη ΄΄sent to the destination country΄΄ λογικά από βδομάδα θα φτάσει Ελλάδα

 

Μακαρι! Να το χαρεις και να πεις και σε μας που το περιμενουμε, τι να περιμενουμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι! Να το χαρεις και να πεις και σε μας που το περιμενουμε, τι να περιμενουμε:lol:

 

Για άλλον είναι,αλλά ένα review θα το κάνω σίγουρα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...