Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ερώτηση!!

Πως παιρναμε την κινέζικη ρομ.

Έδωσε αναβάθμιση νομίζω 28/6 με αρκετές βελτιώσεις. Νομίζω έχει nubia ui 6. Αν περαστεί η κινέζικη επηρεάζει την Β20.;

Επηρεάζεται αρνητικά κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα θεματακια με τη νέα ROM (lineageos 15.1 με το τροποποιημένο kernen) τα λύνω (η ROM καλή είναι, αλλά πρέπει να τη φέρω στα μέτρα μου).

Ένα που μου χει μείνει, είναι η ασύρματη μετάδοση εικόνας από το τηλέφωνο προς Android TV box. Κάθε ιδέα - βοήθεια, ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα θεματακια με τη νέα ROM (lineageos 15.1 με το τροποποιημένο kernen) τα λύνω (η ROM καλή είναι, αλλά πρέπει να τη φέρω στα μέτρα μου).

Ένα που μου χει μείνει, είναι η ασύρματη μετάδοση εικόνας από το τηλέφωνο προς Android TV box. Κάθε ιδέα - βοήθεια, ευπρόσδεκτη.

Κατέβασε στο Android tv box το miracast εκτός και αν το έχει. Άνοιξε το και βάλε να ψάχνει το screen projection που θα έχει το τηλέφωνο από την μαμά του. Μόλις το βρει πάτα connect και βουαλα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν υπαρχει κανεις να μου απαντησει αν μπορω να βαλω την κινεζικη version και πως?

Θα επηρεασει την Β20?

Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα δεν έχει σχέση με την ρομ, θα παίζει κανονικά.

Για να βάλεις την κινεζική θα πρέπει να έχεις stock recovery αν δεν έχεις ηδη,αν έχεις stock recovery κατεβάζεις την κινεζική και την περνάς.

Αν έχεις custom recovery και θες να δοκιμάσεις κινεζική νομίζω υπάρχουν και "πειραγμενες" κινεζικές που περνιούνται από custom recovery.

Με Nubia emergency tool περνάς από custom rom σε official.

Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα δεν έχει σχέση με την ρομ, θα παίζει κανονικά.

Για να βάλεις την κινεζική θα πρέπει να έχεις stock recovery αν δεν έχεις ηδη,αν έχεις stock recovery κατεβάζεις την κινεζική και την περνάς.

Αν έχεις custom recovery και θες να δοκιμάσεις κινεζική νομίζω υπάρχουν και "πειραγμενες" κινεζικές που περνιούνται από custom recovery.

Με Nubia emergency tool περνάς από custom rom σε official.

 

Ειμαι με την ρομ της μαμας του.

Μπορεις αν θελεις να μου πεις τα βηματα γιατι δεν το εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμμια πατατα.

Την κινεζικη απο που την κατεβαζω.

Θα μου ερχονται ενημερωσεις ΟΤΑ ή θα πρεπει να κατεβαζω τα update απο το site της nubia?

Κατεβαζεις την τελευταια version?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ρομ της μαμας του.

Μπορεις αν θελεις να μου πεις τα βηματα γιατι δεν το εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμμια πατατα.

Την κινεζικη απο που την κατεβαζω.

Θα μου ερχονται ενημερωσεις ΟΤΑ ή θα πρεπει να κατεβαζω τα update απο το site της nubia?

Κατεβαζεις την τελευταια version?

Το βαρέθηκες κ θέλεις να πειραματιστής φίλε geo?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βαρέθηκες κ θέλεις να πειραματιστής φίλε geo?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε jim_pal, καταρχας μετα απο αψογη λειτουργια 11 μηνων του τηλεφωνου, καλο ειναι να πειραματιζεσαι:lol::lol::lol:

Επειτα επειδη βλεπω οτι η nubia στην κινεζικη εκδοση το υποστηριζει ακομα και θα ηθελα αν εχει επιπλεον δυνατοτητες στο s/w της συσκευης αλλα και της καμερας καλο ειναι να το εκμεταλευτω.

Εχω ψαξει αρκετα το θεμα της καμερας του και επειδη εχω αρκετες γνωσεις φωτογραφιας, μεχει αφησει πολυ ικανοποιημενο για τα λεφτα του.

Πιστευω για να παρεις κατι καλυτερο θα πρεπει να δωσεις αρκετα εως πολλα παραπανω χρηματα.

Εβαλα την open camera και ειναι μια πατατα μπροστα στην δικη του.

Τελικα αν αυτο το τηλεφωνο το υποστηριζε η εταιρια στην global εκδοση του, θα ειχε κανει πολλες ζημιες.

Αυτα τα παραδειγματα που εχει το youtube για την καμερα του Μ2 δεν εχουν καμμια σχεση με την πραγματικοτητα και το θαβουν.

Εαν ειχε λιγα πραγματακια επιπλεον η ρομ του το τηλεφωνο δεν θα το αλλαζα ουτε του χρονου, εφοσον το εχω στην κατασταση που ειναι τωρα, δηλαδη αριστη!

Link to comment
Share on other sites

O φίλος μου που έχει το Μ2 μου είπε και για άλλο ένα πρόβλημα. Αυτό με την επικάλυψη οθόνης. Του βγάζει ένα παράθυρο και λέει να απενεργοποήσει την επικάλυψη οθόνης από τις ρυθμίσεις για να έχει πρόσβαση στις εφαρμογές. Το κάνει αλλά του λέει πάλι το ίδιο. Ξέρει κανένας τη λύση;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

O φίλος μου που έχει το Μ2 μου είπε και για άλλο ένα πρόβλημα. Αυτό με την επικάλυψη οθόνης. Του βγάζει ένα παράθυρο και λέει να απενεργοποήσει την επικάλυψη οθόνης από τις ρυθμίσεις για να έχει πρόσβαση στις εφαρμογές. Το κάνει αλλά του λέει πάλι το ίδιο. Ξέρει κανένας τη λύση;

 

Τι εννοεις επικαλυψη οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, έτσι μου είπε ότι του γράφει. Δεν σου έχει τύχει εσένα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, έτσι μου είπε ότι του γράφει. Δεν σου έχει τύχει εσένα;
Οχι, και δεν καταλαβαίνω τι εννοεί!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι καποιες εφαρμογες πχ. τραπεζικες που δεν επιτρεπουν τη ληψη screenshot ή μπορει να εχει εγγραφη οθονης που καλυπτουν τις αλλες εφαρμογες για να καταγραψουν και γιαυτο βγαζει αυτο το μηνυμα

ειναι στις ρυθμισεις εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ. Μου είπε ότι αφαίρεσε τα δικαιώματα επικάλυψης από όλες τις εφαρμογές και λειτουργεί κανονικά και πάλι

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε πριν απο 2 ωρες περιπου ενα αρχειο update.zip 2,20 gb και αρχισε να κατεβαινει μονο του.

Οταν κατεβηκε το ειδα και εγραφε νομιζω apk unzip meizu.com. Ειχε και καποια κινεζικα apps.

Φυσικα το εσβησα και παραλληλα εκανα και μια εκκαθαριση σε αρχεια.

Εκανα καλα ή μηπως εκανα λαλακια?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε πριν απο 2 ωρες περιπου ενα αρχειο update.zip 2,20 gb και αρχισε να κατεβαινει μονο του.

Οταν κατεβηκε το ειδα και εγραφε νομιζω apk unzip meizu.com. Ειχε και καποια κινεζικα apps.

Φυσικα το εσβησα και παραλληλα εκανα και μια εκκαθαριση σε αρχεια.

Εκανα καλα ή μηπως εκανα λαλακια?:lol:

ΆΚΥΡΟ είχα πατήσει ένα λινκ από το νήμα της meizu χαχαχα!!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πλάκα σύνδεσα ακουστικά type c. Δουλεύουν κανονικά καθώς και το μικρόφωνο μαζί με τα πλήκτρα έντασης. Απλά δεν βγάζει την ένδειξη επάνω ότι έχουν συνδεθεί ακουστικά. Στην περίπτωση που συνδεθούν ταυτόχρονα και ακουστικά στην θύρα jack υπερισχύουν τα τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε jim_pal, καταρχας μετα απο αψογη λειτουργια 11 μηνων του τηλεφωνου, καλο ειναι να πειραματιζεσαι:lol::lol::lol:

Επειτα επειδη βλεπω οτι η nubia στην κινεζικη εκδοση το υποστηριζει ακομα και θα ηθελα αν εχει επιπλεον δυνατοτητες στο s/w της συσκευης αλλα και της καμερας καλο ειναι να το εκμεταλευτω.

Εχω ψαξει αρκετα το θεμα της καμερας του και επειδη εχω αρκετες γνωσεις φωτογραφιας, μεχει αφησει πολυ ικανοποιημενο για τα λεφτα του.

Πιστευω για να παρεις κατι καλυτερο θα πρεπει να δωσεις αρκετα εως πολλα παραπανω χρηματα.

Εβαλα την open camera και ειναι μια πατατα μπροστα στην δικη του.

Τελικα αν αυτο το τηλεφωνο το υποστηριζε η εταιρια στην global εκδοση του, θα ειχε κανει πολλες ζημιες.

Αυτα τα παραδειγματα που εχει το youtube για την καμερα του Μ2 δεν εχουν καμμια σχεση με την πραγματικοτητα και το θαβουν.

Εαν ειχε λιγα πραγματακια επιπλεον η ρομ του το τηλεφωνο δεν θα το αλλαζα ουτε του χρονου, εφοσον το εχω στην κατασταση που ειναι τωρα, δηλαδη αριστη!

Τελικά έβαλες κινεζικια;

Αν ναι, ποια; πώς; τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλες κινεζικια;

Αν ναι, ποια; πώς; τί λέει;

Όχι ρε φίλε Baniko δεν έχω βρει ακόμα χρόνο. Θα δούμε μέχρι τις γιορτές.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν γνωριζετε δωστε μια βοηθεια.

Εχω κατεβασει απο το τηλεφωνο την εφαρμογη trusted face της google για android 6.01.

Εκανα εγκατασταση και πηγα στο smart lock.

Οταν παω να κανω ρυθμισεις για να μου βγαλει το κυκλακι για να καταγραψει την φατσα μου με πεταει εξω.

Γιατι?

Το εχει προσπαθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανενας δεν εχει προσπαθησει να βαλει το trusted face apk της google για αναγνωριση προσωπου?
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανενας δεν εχει προσπαθησει να βαλει το trusted face apk της google για αναγνωριση προσωπου?

 

Έτσι φαίνεται :lol::lol:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...