Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου για την ώρα είναι ΟΚ. Έχω βάλει και την Miui από το 4PDA, η οποία μ αρέσει πολύ (βέβαια την διάρκεια μπαταρίας της Germakrom δε την πιάνει). Για την ώρα λοιπόν μια χαρά.

Όμως αυτή η ιστορία με την εγγύηση, που δεν ισχύει ακόμα και για τηλέφωνα που αγοράστηκαν 4 - 5 μήνες πριν (όπως το δικό μου), μου τη σπάει, κάπως αρκετά. Αν λοιπόν αποφασίσω να εκμεταλευτω το 6μηνο του PayPal,(για το οποίο δεν ήξερα), μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες βασικές οδηγίες τι να κάνω;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου για την ώρα είναι ΟΚ. Έχω βάλει και την Miui από το 4PDA, η οποία μ αρέσει πολύ (βέβαια την διάρκεια μπαταρίας της Germakrom δε την πιάνει). Για την ώρα λοιπόν μια χαρά.

Όμως αυτή η ιστορία με την εγγύηση, που δεν ισχύει ακόμα και για τηλέφωνα που αγοράστηκαν 4 - 5 μήνες πριν (όπως το δικό μου), μου τη σπάει, κάπως αρκετά. Αν λοιπόν αποφασίσω να εκμεταλευτω το 6μηνο του PayPal,(για το οποίο δεν ήξερα), μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες βασικές οδηγίες τι να κάνω;

 

Claim κανονικα οχι dispute,το paypal εκανε αποδεκτη την δικη μου με αιτια την ακυρωση της εγγυησης,το κινητο παει πισω και περιμενω να επιστραφουν τα χρηματα οταν παραληφθει,επισης μου εδωσαν και τα ταχυδρομικα εξοδα

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου για την ώρα είναι ΟΚ. Έχω βάλει και την Miui από το 4PDA, η οποία μ αρέσει πολύ (βέβαια την διάρκεια μπαταρίας της Germakrom δε την πιάνει). Για την ώρα λοιπόν μια χαρά.

Όμως αυτή η ιστορία με την εγγύηση, που δεν ισχύει ακόμα και για τηλέφωνα που αγοράστηκαν 4 - 5 μήνες πριν (όπως το δικό μου), μου τη σπάει, κάπως αρκετά. Αν λοιπόν αποφασίσω να εκμεταλευτω το 6μηνο του PayPal,(για το οποίο δεν ήξερα), μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες βασικές οδηγίες τι να κάνω;

 

Ωραια ρε Baniko. Συμφωνω μαζι σου. Και μενα μου την σπαει αυτο που εγινε με την εγγυηση αλλα αντε και το εστειλες πισω και πηρες τα λεφτα σου σε 2 μηνες, τι θα παρεις με 135 ευρω. Δεν σε χαλαει να το στειλεις πισω οταν σου δουλευει μια χαρα? Αλλο να εχει προβλημα, τον καταλαβαινω τον mobile59 εχει δικιο γιατι δεν το χαρηκε καθολου.

Μοιραια οτι παρεις θα πεσει στην συγκριση με το Μ2.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ρε Baniko. Συμφωνω μαζι σου. Και μενα μου την σπαει αυτο που εγινε με την εγγυηση αλλα αντε και το εστειλες πισω και πηρες τα λεφτα σου σε 2 μηνες, τι θα παρεις με 135 ευρω. Δεν σε χαλαει να το στειλεις πισω οταν σου δουλευει μια χαρα? Αλλο να εχει προβλημα, τον καταλαβαινω τον mobile59 εχει δικιο γιατι δεν το χαρηκε καθολου.

Μοιραια οτι παρεις θα πεσει στην συγκριση με το Μ2.

 

εγω πηρα το Nubia z17 lite απο το Geekmaxi me 149.99 ευρω απο διπλασια τιμη που ειχε,ερχεται μεθαυριο απο Γερμανια

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-nubia-z17-lite

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το Nubia z17 lite απο το Geekmaxi me 149.99 ευρω απο διπλασια τιμη που ειχε,ερχεται μεθαυριο απο Γερμανια

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-nubia-z17-lite

 

Καλοριζικο φιλε και σου ευχομαι με ολη μου την καρδια αυτη την φορα να το χαρεις!!

Αν δεν σε ενοχλει που δεν εχει Β20 και επεκταση μνημης τοτε εισαι αρχοντας.

Νομιζω εχει nubia ui 5.

Αληθεια τι λενε τα παιδια στο αντιστοιχο νημα?

Ειναι ευχαριστημενοι?

Η ρουφιανα η Nubia δεν παιζεται στο design!!!!

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε και σου ευχομαι με ολη μου την καρδια αυτη την φορα να το χαρεις!!

Αν δεν σε ενοχλει που δεν εχει Β20 και επεκταση μνημης τοτε εισαι αρχοντας.

Νομιζω εχει nubia ui 5.

Αληθεια τι λενε τα παιδια στο αντιστοιχο νημα?

Ειναι ευχαριστημενοι?

Η ρουφιανα η Nubia δεν παιζεται στο design!!!!

 

Στην Αθηνα με το Leeco x620 ειχα 4g,κι αυτο δεν ειχε την Β20,δεν το εχουν αγορασει πολλοι εδω,ηταν αρκετα ακριβο μολις 2-3 μερες εχει ανεβει η προσφορα αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές και σε πολύ μικρά διαστήματα, συσκευή σαν το m2 δεν υπάρχει και είμαι ευτυχώς από τους τυχερούς που το κινητό ειναι ακριβώς όπως το πρώτο boot χωρίς κανένα θέμα μέχρι στιγμής, και ελπίζω να συνεχίσει έτσι, και ναι είναι η καλύτερη συσκευή που έχω και είχα μαζί με το coolpad f1 Edited by archiezulu
Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα με το Leeco x620 ειχα 4g,κι αυτο δεν ειχε την Β20,δεν το εχουν αγορασει πολλοι εδω,ηταν αρκετα ακριβο μολις 2-3 μερες εχει ανεβει η προσφορα αυτη.

 

Ειναι απιστευτη η τιμη για τετοιο τηλεφωνο αλλα επειδη εγω χρειαζομαι 4G ιδιως μεσα στην Αττικη και σε ορισμενες περιοχες ενδεχεται να μην εχει, τοτε υπαρχει προβλημα. Σε μικροτερο βαθμο ειναι το προβλημα με την επεκταση μνημης. Παντως αν μπορεις αναφερε μας τι παιζει με το 4G Αθηνα οταν το παραλαβεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές και σε πολύ μικρά διαστήματα, συσκευή σαν το m2 δεν υπάρχει και είμαι ευτυχώς από τους τυχερούς που το κινητό ειναι ακριβώς όπως το πρώτο boot χωρίς κανένα θέμα μέχρι στιγμής, και ελπίζω να συνεχίσει έτσι, και ναι είναι η καλύτερη συσκευή που έχω και είχα μαζί με το coolpad f1

 

Ετσι ειναι!!! Ειδικα οταν βαλουμε και την Germakrom:):)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η έκδοση των 128gb στα 170 ευρώ περίπου δεν αναφέρει κάτι για την εγγύηση, οπότε δεν υπάρχει θέμα;

Δεν μου απάντησε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η έκδοση των 128gb στα 170 ευρώ περίπου δεν αναφέρει κάτι για την εγγύηση, οπότε δεν υπάρχει θέμα;

Δεν μου απάντησε κανείς.

 

για σιγουρια ρωτησε στο τσατ του καταστηματος

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει ρε παιδια, το 4/128 ειναι με 7.1 android?

Αν ειναι να το στειλουμε πισω και να παρουμε αυτο!!!!!!

 

ΑΚΥΡΟ! Τα υπολοιπα λενε για 6 android. Δεν αξιζει τον κοπο να μπω σε αυτη την διαδικασια.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει την συσκευή (Nubia M2) και είναι σκεφτικός με τα όσα διαβάζει

να ξέρει ότι εγώ ψάχνω άλλη μια συσκευή (θα προτιμούσα το άσπρο), αν θέλει μπορώ να την αγοράσω

θεωρώ ότι αξίζει και χρειάζομαι άλλη μια για την οικογένεια μου.

 

Σε περίπτωση που δεν βρω θα αγοράσω μια από το banggood χωρίς να δίνω

την παραμικρή σημασία στο θέμα της εγγύησης

(εγγύηση εκτός Κίνας, είναι μια δύσκολη - χρονοβόρα διαδικασία)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κοιτάξει, ευχαριστώ.

 

Να σχολιάσω

 

Οι άνθρωποι που βάζουν τα κινητά τους σε αγγελίες, έχουν την εξής τιμολόγηση:

 

Οτι έχουν ήδη πληρώσει + ένα ποσό

 

Εγώ έχω πουλήσει κινητό σε φίλο με το σκεπτικό:

 

Οτι έχω πληρώσει - ένα ποσό (φυσικά)

 

Τελικά δεν διαθέτω εμπορικό δαιμόνιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κοιτάξει, ευχαριστώ.

 

Να σχολιάσω

 

Οι άνθρωποι που βάζουν τα κινητά τους σε αγγελίες, έχουν την εξής τιμολόγηση:

 

Οτι έχουν ήδη πληρώσει + ένα ποσό

 

Εγώ έχω πουλήσει κινητό σε φίλο με το σκεπτικό:

 

Οτι έχω πληρώσει - ένα ποσό (φυσικά)

 

Τελικά δεν διαθέτω εμπορικό δαιμόνιο.

 

Πολλοί πουλάνε καινούργιες σφραγισμένες συσκευές, οπότε είναι λογικό να προσπαθούν να βγάλουν και χαρτζιλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Μα το είπες απο μόνος σου. Σε φίλο. Καλά και εγω παντα έτσι κάνω αλλά μην το παρεξηγείς. Κάποιος έβαλε τα λεφτά με την καρτουλα του (υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν η δεν θέλουν να εμφανίζουν αγορές) έφαγε απο 15-40 μέρες αναμονή για ποιον λόγο? Δε μιλάμε για Samsung lg κτλ αλλά για συσκευές σαν το nubia που ίσως δεν υπάρχουν καθόλου δτην Ελλάδα η όταν έρχονται κοστολογουνται 100+ ευρώ. Μιλάμε για σχεδόν τα διπλά
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του Banggood, στην ερώτηση μου σχετικά με την εγγύηση για την δική μου συσκευή (έκδοση 4/64), που ήταν παραγγελία Ιανουαρίου :

"We are sorry to inform you that there is no Warranty for this Nubia phone."

Και στην ερώτηση γιατί; μια κι όταν το αγόρασα ηπηρχε εγγύηση:

"the model Nubia M2 is a global version, the manufacturer after-sale in China could not repair the phone through warranty."

Η επόμενη ερώτηση μου ήταν τι ισχύει για το 4/128; και η απάντηση:

"Regarding the phone 1268744 Nubia M2 128GB, the phone does not have warranty repairing."

 

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι

-- Στη ZTE τελείωσαν και τα τηλέφωνα και τα ανταλλακτικά για τα M2.

-- Το Banggood όσο είχε τηλέφωνα υποστήριζε πιθανότατα την αντικατάσταση τηλεφώνου. Δεν υποστηρίζει την επισκευή. Του τελείωσαν τα 4/64 και δεν υποστηρίζει τίποτα γι αυτά. Το ίδιο λέω ότι θα κάνει μόλις του τελειώσουν και οι συσκευές 4/128.

-- Αν είναι έτσι, οποιοδήποτε κινέζικο site θα κάνει το ίδιο μόλις του τελειώσουν τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του Banggood, στην ερώτηση μου σχετικά με την εγγύηση για την δική μου συσκευή (έκδοση 4/64), που ήταν παραγγελία Ιανουαρίου :

"We are sorry to inform you that there is no Warranty for this Nubia phone."

Και στην ερώτηση γιατί; μια κι όταν το αγόρασα ηπηρχε εγγύηση:

"the model Nubia M2 is a global version, the manufacturer after-sale in China could not repair the phone through warranty."

Η επόμενη ερώτηση μου ήταν τι ισχύει για το 4/128; και η απάντηση:

"Regarding the phone 1268744 Nubia M2 128GB, the phone does not have warranty repairing."

 

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι

-- Στη ZTE τελείωσαν και τα τηλέφωνα και τα ανταλλακτικά για τα M2.

-- Το Banggood όσο είχε τηλέφωνα υποστήριζε πιθανότατα την αντικατάσταση τηλεφώνου. Δεν υποστηρίζει την επισκευή. Του τελείωσαν τα 4/64 και δεν υποστηρίζει τίποτα γι αυτά. Το ίδιο λέω ότι θα κάνει μόλις του τελειώσουν και οι συσκευές 4/128.

-- Αν είναι έτσι, οποιοδήποτε κινέζικο site θα κάνει το ίδιο μόλις του τελειώσουν τα τηλέφωνα.

 

Η ΖΤΕ κλείνει

Και αντιμετωπίζει θεματα σαν τη

LeEco...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η ΖΤΕ κλείνει

Και αντιμετωπίζει θεματα σαν τη

LeEco...

 

Aλλα προβληματα ειχε η Leeco

 

https://www.engadget.com/2018/05/25/trump-administration-deal-to-resurrect-zte/?guccounter=1

η ZTE μαλλον θα τα καταφερει

Link to comment
Share on other sites

Η ΖΤΕ κλείνει

Και αντιμετωπίζει θεματα σαν τη

LeEco...

 

Δε νομίζω πως συμβαίνει κάτι τέτοιο για την ZTE φιλε μου.Απλα δεν δίνουν τοσο έμφαση -

προσοχή στο τημα της κινητής τηλεφωνίας. Τωρα ασχολήθηκαν λιγο με το νομοσχεδιο του Τραμπ και εχω την εντύπωση πως τα βρήκαν. Ολα αυτα βέβαια επειδη ειναι απο τις ελάχιστες εταιρείες που χρησιμοποιούν Snapdragon επεξεργαστη σχεδον αποκλειστικά.

Η LeEco νομιζω πως και αυτή σώθηκε από τους Κινέζους απλα βρίσκεται στην φάση της εξυγίανσης.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Για σταθειτε ρε παιδια. Και αλλα μαγαζια πουλανε το Μ2 και δεν ειπε κανενα οτι δεν εχει εγγυηση το τηλεφωνο.

Οσο αναφορα την ZTE ειναι πολυ μεγαλη εταιρεια τηλεπικοινωνιακου εξοπλισμου και δεν νομιζω να εχει προβλημα ειδικα τωρα που βρεθηκε λυση. Δεν εχει καμμια σχεση με το θεμα της LeEco.

Link to comment
Share on other sites

Ρημαδιό σκέτο το νούμπι. Ενώ τόσο καιρό το είχα σεταρισμένο σε ειδοποιήσεις, εφαρμογές, ήχους, noled, σήμερα που το άνοιξα τα είχε κάνει reset όλα. ΝοLed ανενεργό, chomp sms ανενεργό, ήχοι μηνύματος αλαίν ντελόν, viber άφαντο. Συν το ότι μου έκανε κάτι μακρόσυρτες δονήσεις και έψαχνα να βρω τι στο κέρατο είναι, κλήση, μήνυμα, mail,ξυπνητήρι? το ξαναρύθμισα αλλά είναι πολύ βασικό ένα τηλέφωνο να έχει σταθερή λειτουργία στις ΒΑΣΙΚΕΣ λειτουργίες βεβαίως. Κατά τ'άλλα δε μου έβγαλε πρόβλημα η οθόνη όπως έτυχε σε πολλούς, και μαζί με τη μπαταρία του είναι ο βασικός λόγος που το κρατάω.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την αμερικανική κυβέρνηση και την ΖΤΕ φαίνεται να κλείνει (αν μπορεί να είναι σίγουρος κανείς με τον πρόεδρο αυτό).

Η κίνα έχει μεγάλο ποσοστό του αμερικάνικου χρέους, όσο και αν φωνάζουν οι αμερικάνοι, δεν κάνουν μόνο αυτοί κουμάντο

στην χώρα τους.

 

Το banggood έχει ανταλλακτικά για το nubia, αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η τεχνική υποστήριξη σε κάποιο τηλέφωνο,

δεν ξέρω αν με ενδιαφέρει ουσιαστικά και η υποστήριξη σε software, θεωρώ ένα smartphone ικανοποιητικό αν αντέξει ένα χρόνο.

 

Μια αλλαγή στη συσκευή κάθε χρόνο, ικανοποιεί αρκετά σημεία: καλύτερό chipset, οθόνη, κάμερα, μπαταρία και διαχείριση ενέργειας

ενώ φυσικά παίρνουμε καινούργια έκδοση του android στα ίδια χρήματα.

 

Η προϋπόθεση την εποχή που ζούμε να είναι κάτω από 200 ευρώ (ακόμα καλύτερα αν είναι κάτω από 150 ευρώ αφού θα πάρουμε και αξεσουάρ, όπως θήκη, προστατευτικό οθόνης, πιθανά ακουστικά)

χρήματα που δεν είναι πολλά αν σκεφτούμε ότι το κινητό είναι μια φορητή συσκευή που ικανοποιεί πολλές μας ανάγκες.

 

Παράγγειλα και στην κόρη το άσπρο nubia m2, θεώρησα ότι είναι ακόμα η καλύτερη επιλογή σε σχέση κόστους - τιμής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...