Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω απλα κλαιωωωωωωω!!!!!!χα χα χα

 

Πηγαν οι Ρωσοι να μας πουν οτι καταφεραν και ξεκλειδωσαν την 1.11 Global rom.

 

Παω και την κατεβασω για να δω τι εχουν κανει που παλευω τοσο καιρο και το καταφερα

αλλα δεν το εχω κανει ακομα release.Λεω αααα ωραια το εφτιαξαν και αυτοι μπραβο κατι καλυτερο

θα φτιαξουμε αν ειμαστε πολοι.

 

Και τι βλεπω μεσα στο recovery που δηθεν εφτιαξαν...

 

ΑΥΤΟ.

 

xa_xa_xa.png

 

Για να καταλαβετε τι βλεπετε εδω.

Το αριστερο αρχειο ειναι το recovery της μαμας rom 1.11.

To δεξι ειναι αυτο που δηθεν εφτιαξαν.

 

Το γελιο????????

 

Το δεξι ειναι απο την κινεζικη rom 2.04

 

Δηλαδη εκαναν copy paste απο την κινεζικη ξεκλειδωτη rom το recovery στην Global

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::

 

Ετσι ξεκλειδωνει το recovery στην ΡΩΣΙΑ.

 

Με πορ....ες δεν βαφουμε αυγα........

Σορυ αλλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας!!!!!!

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε germak προσπαθώ να περάσω την global 1.11.πανω από τη δικιά σου αλλά βγάζει fail , μάλλον μόνο με clean flash?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε germak προσπαθώ να περάσω την global 1.11.πανω από τη δικιά σου αλλά βγάζει fail , μάλλον μόνο με clean flash?

 

η μαμα rom περνιεται μονο με το recovery της zte οχι μεσω twrp

και ενοειται οτι θα διαγραφουν με αυτον τον τροπο τα παντα

Link to comment
Share on other sites

η μαμα rom περνιεται μονο με το recovery της zte οχι μεσω twrp

και ενοειται οτι θα διαγραφουν με αυτον τον τροπο τα παντα

 

Εν αναμονή της δικιάς σου 1.11 λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στο nubia z17 lite. Δεν το είχα κοιτάξει ως τώρα.

Ε, κατάλαβα γιατί η ZTE δεν πρόκειται να αναβαθμίσει ποτέ το software στο δικό μας!

Χα!

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στο nubia z17 lite. Δεν το είχα κοιτάξει ως τώρα.

Ε, κατάλαβα γιατί η ZTE δεν πρόκειται να αναβαθμίσει ποτέ το software στο δικό μας!

Χα!

 

Δλδ;

..........

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ17 lite, είναι πιο καινούριο απ'το δικό μας. Έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή και NFC. Δεν έχει amoled, έχει μικρότερη μπαταρία κι έχει τις ίδιες κάμερες. Έχει Android 7 και είναι σαφώς πιο ακριβό απ'το δικό μας. Κι η ΖΤΕ σε φιλοσοφία δεν είναι Xiaomi. Αν αναβαθμίσει το δικό μας τότε το μόνο συν που θα του έμενε είναι το NFC. Αλλά μεγάλη διαφορά τιμής μόνο γι αυτό. Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορείτε χωρίς ad blocker?! Υπάρχει τίποτα χωρίς ροοτ? Αν όχι δεν θα το παλέψω με τόσα adv στα app και στο chrome! Δεν διαφωνώ στα ad να βγάλουν λίγα λεφτά αλλά το παρακάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορείτε χωρίς ad blocker?! Υπάρχει τίποτα χωρίς ροοτ? Αν όχι δεν θα το παλέψω με τόσα adv στα app και στο chrome! Δεν διαφωνώ στα ad να βγάλουν λίγα λεφτά αλλά το παρακάνουν.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hsv.freeadblockerbrowser εγω εχω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ17 lite, είναι πιο καινούριο απ'το δικό μας. Έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή και NFC. Δεν έχει amoled, έχει μικρότερη μπαταρία κι έχει τις ίδιες κάμερες. Έχει Android 7 και είναι σαφώς πιο ακριβό απ'το δικό μας. Κι η ΖΤΕ σε φιλοσοφία δεν είναι Xiaomi. Αν αναβαθμίσει το δικό μας τότε το μόνο συν που θα του έμενε είναι το NFC. Αλλά μεγάλη διαφορά τιμής μόνο γι αυτό.

 

Υπαρχει κιαλλο ενα προβλημα στο Ζ17 lite. Δεν εχει Β20 που ειναι πολυ σημαντικο. Και για εμενα το δακτυλικο αποτυπωμα που το εχει πισω θεωρω οτι ειναι λιγο αντιλειτουργικο αλλα ξεπερνιεται. Επισης Χρονια Πολλα και καλη Ανασταση σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση . Σήμερα με την ανάσταση από τα πολλά βαρελοτα πρέπει να τρόμαξε πολύ η οθόνη μου κ το νουμπιακι μου ξεκίνησε τα τρεμουλα στήν οθόνη όπως είχαν αναγράψει κ κάποια άλλα παιδιά εδώ μέσα. Μάλλον σήμερα ήρθε η ώρα να το σουβλισω χα χα χα.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση . Σήμερα με την ανάσταση από τα πολλά βαρελοτα πρέπει να τρόμαξε πολύ η οθόνη μου κ το νουμπιακι μου ξεκίνησε τα τρεμουλα στήν οθόνη όπως είχαν αναγράψει κ κάποια άλλα παιδιά εδώ μέσα. Μάλλον σήμερα ήρθε η ώρα να το σουβλισω χα χα χα.

 

Πόσο καιρό το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις;

Το τρεμοπαιγμα τής οθόνης από εχθές ξεκίνησε κ το κινητό τώρα θα κλείσει ένα μήνα.δυστηχως θα το στείλω πίσω γιατί ορισμένες φορές γίνεται εκνευριστικο.αν είχε παραμείνει μόνο η οριζόντια σκούρα γραμμή δεν θα με ενοχλούσε . απλά δυστυχώς βαριέμαι την διαδικασία να το στείλω πίσω κ στεναχωριέμαι γιατί το κινητό είναι αστέρι σε ΌΛΑ με μηδέν κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Απ' όσα διαβάζω καλύτερα να προτιμήσω Xiaomi redmi note 4 έτσι? Εννοώ χειρότερη κάμερα και οθόνη αλλά πιο ποιοτικό?!

Αν έπαιρνε έστω Nougat...είναι αστείο το 2018 να πωλούνται κινητά με Marshmallow!

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Απ' όσα διαβάζω καλύτερα να προτιμήσω Xiaomi redmi note 4 έτσι? Εννοώ χειρότερη κάμερα και οθόνη αλλά πιο ποιοτικό?!

Αν έπαιρνε έστω Nougat...είναι αστείο το 2018 να πωλούνται κινητά με Marshmallow!

 

Κοίτα να δεις φίλε γενικά είναι μην σου κάτσει, ανεξαρτήτου μάρκας. Σίγουρα η τύχη μου έπεσε σε προβληματικό πάνελ. Γενικά να ξέρεις για το συγκεκριμένο κινητό ποιοτικά είναι πολύ καλό δίχως προβλήματα λαγκαρισματος και το κυριότερο τραβάει αρκετά καλές φωτογραφίες θα ενθουσιαστεις αν σε ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι της φωτογραφίας. Όσο για την 6 έκδοση που έχει δεν θα σε προβληματισει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις φίλε γενικά είναι μην σου κάτσει, ανεξαρτήτου μάρκας. Σίγουρα η τύχη μου έπεσε σε προβληματικό πάνελ. Γενικά να ξέρεις για το συγκεκριμένο κινητό ποιοτικά είναι πολύ καλό δίχως προβλήματα λαγκαρισματος και το κυριότερο τραβάει αρκετά καλές φωτογραφίες θα ενθουσιαστεις αν σε ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι της φωτογραφίας. Όσο για την 6 έκδοση που έχει δεν θα σε προβληματισει καθόλου.

 

Κοίταζα ανάμεσα σε αυτό και κάποιο LeEco. Κυρίως γιατί θεωρώ τις φωτογραφίες του redmi note 4 απογοητευτικές και θα έριχνα λίγο το λογισμικό για καλύτερες φωτογραφίες. Αλλά και πάλι δε θέλω να έχω κολλήματα κτλ.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Απ' όσα διαβάζω καλύτερα να προτιμήσω Xiaomi redmi note 4 έτσι? Εννοώ χειρότερη κάμερα και οθόνη αλλά πιο ποιοτικό?!

Αν έπαιρνε έστω Nougat...είναι αστείο το 2018 να πωλούνται κινητά με Marshmallow!

τι κανεις με τις επομενες εκδοσεις που δεν κανεις με την 6?To τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο δεν ειναι προβλημα η εκδοση android,άλλωστε για αυτο εχει αυτή την τιμη αλλιώς η nubia θα το τιμολογούσε αλλιώς
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως υπηρξε αποτι φαινεται μια παρτιδα, σε οσους παραγγειλαν το τηλεφωνο απο αρχες του 2018, που ειχε προβληματικο πανελ. Προφανως δεν περιμενε ουτε η Nubia την επιτυχια του μοντελου και εδινε οτι ναναι. Το τηλεφωνο ακομα και σημερα που εχουν βγει τα bezelless χτυπαει στα ισια οποιοδηποτε τηλεφωνο μεχρι 250 ευρω. Ενταξει πολλα απο τα καινουργια εχουν ισως Oreo, οχι ολα, δν εχουν ομως μαζι και type c, super amoled, λογισμικο καμερων και διπλες καμερες που ειναι σπεσιαλ, απιστευτη ποιοτητα κατασκευης και ομορφια που κανει ολους τους επωνυμους ανταγωνιστες να ντρεπονται να σταθουν διπλα του. Ειδικα αν συνηθισεις αυτη την ρουφιανα την amoled δεν θα θελεις να την αλλαξεις με τιποτα και δεν υπαρχει και τιποτα σε αυτο το φασμα τιμης. Απο τα μονα τηλεφωνα που μπορουν να σταθουν διπλα του αυτη την στιγμη ειναι τα Meizu σε αυτη την κατηγορια τιμης μεχρι 250 ευρω αλλα ειναι πιο ακριβα. Εγω παντως, εαν δεν μου παθει κατι, θα περασει καιρος να το αλλαξω. Βλεπεις καλομαθε η γρια στα συκα χεχε.

Υ.Γ. Ακομα και το xiaomi redmi note 5 pro με τον 636 sd φαινεται φτωχο διπλα του. Ο δε 636 αποτι ειδα δεν ειναι και καμμια σπουδαια αναβαθμιση σε σχεση με τον 625.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

τι κανεις με τις επομενες εκδοσεις που δεν κανεις με την 6?To τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο δεν ειναι προβλημα η εκδοση android,άλλωστε για αυτο εχει αυτή την τιμη αλλιώς η nubia θα το τιμολογούσε αλλιώς

 

Ενημερώσεις ασφαλείας...

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες εντυπώσεις μου για το τηλέφωνο, πριν περίπου δυο μήνες, τις είχα γράψει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7482120#post7482120

 

Τώρα, δυο μήνες μετά, έχω να να πω:

-- Η φωτογραφία του ίσως είναι λίγο καλύτερη απο του refmi note 4x, αλλά μέχρι εκεί. Πρακτικά τα θεωρώ ισοδύναμα στο κομμάτι αυτό.

-- Σε ότι αφορά τη ROM, η ROM του Germak είναι μια χαρά λειτουργική, είναι βέβαια 6ρα και δεν είναι MIUI, όμως είναι πολύ καλή.

-- Σε αυτονομία, η amoled μάλλον καταναλώνει λιγότερο, οπότε δε μου λείπει κάτι σε σχέση με το redmi.

-- Κατά τα άλλα , amoled οθόνη, μνήμες 6/64 και εμφάνιση, κάνουν τη διαφορά και καθόλου δε μετανιώνω που άλλαξα το redmi 3/32 μ αυτό. (Σαν κόστος και τα δυο μου στοίχισαν πάνω κάτω το ίδιο. Το redmi βέβαια είχε και μεταπωλητικη αξία.)

 

Το αν θα βγει κάποιο πρόβλημα στην οθόνη, όπως είπε και κάποιος συμφορουμιτης αρκετές σελίδες πριν, είναι το ρίσκο που περνούμε αγοράζοντας αυτό το πολυ καλό τηλέφωνο σ αυτή την τιμή, που πραγματικά είναι λαχείο για το τι πληρώσαμε.

Βέβαια υπάρχει και το Banggood, που είναι αξιόπιστο, αν συμβεί κάτι μέσα στην εγγύηση, έχοντας πάντα κατά νου ότι μιλάμε για αναμονες τριμήνου.

 

Σε ότι αφορά τα LeTV - Leeco, σίγουρα βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. Όμως δε παίρνουν κάρτα μνήμης και για να πάρεις 64ρι θες αρκετά περισσότερα χρήματα.

 

Εν τέλει, οποιοδήποτε ανάλογο επώνυμο τηλέφωνο απαιτεί τουλάχιστο ένα 50ρικο περισσότερα χρήματα. Δηλαδή άλλη κατηγορία τιμής.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώσεις ασφαλείας...

 

Ναι καλά.Αν θες ενημερώσεις πάρε pixel.

Όλα ακόμα και η Samsung που δεν αναβαθμίζει ποτέ τι να πούμε γιαυτους.

Παίρνεις συσκευή Samsung και ξέρεις ότι δεν θα έχεις ποτέ update.

Αν κάποιος θέλει συσκευή με καλή υποστήριξη φτηνή τότε xiaomi.

Αν δεν σε νοιάζουν όλα αυτά και θες καλή συσκευή με quick charge USB type c

διπλή κάμερα amoled οθόνη και την 800αρα μπάντα τότε αυτό το κινητό είναι must και vfm

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία μου και εγώ 5/4, πήρα το tracking number και τώρα είμαστε στην αναμονή! Επίσης, να πω μπράβο στον Germak που μας έχει φτιάξει όλους αυτούς τους χρήσιμους οδηγούς!
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά.Αν θες ενημερώσεις πάρε pixel.

Όλα ακόμα και η Samsung που δεν αναβαθμίζει ποτέ τι να πούμε γιαυτους.

Παίρνεις συσκευή Samsung και ξέρεις ότι δεν θα έχεις ποτέ update.

Αν κάποιος θέλει συσκευή με καλή υποστήριξη φτηνή τότε xiaomi.

Αν δεν σε νοιάζουν όλα αυτά και θες καλή συσκευή με quick charge USB type c

διπλή κάμερα amoled οθόνη και την 800αρα μπάντα τότε αυτό το κινητό είναι must και vfm

 

Δε θέλω να βγω off topic, αλλά μιας και είπες για Samsung, έχω το Α5 2016 δίπλα μου που ακόμα παίρνει αναβαθμίσεις συχνά πυκνά και πήρε και Nougat από Marshmallow.

Η διπλή κάμερα επίσης δε λέει κάτι, γι αυτό ρωτάω εδώ να μάθω πώς τα πάει. Πολλές διπλές βγάζουν πολύ χειρότερες φωτογραφίες από μονές. Πχ στο παραπάνω A5 2016 δε χτυπάς εύκολα σε θέματα κάμερας, παρ' όλο σχετικά παλιά συσκευή. Οπότε μένει να μάθεις από πραγματικούς χρήστες και όχι πληρωμένους reviewers πώς τα πάει σε σχέση με προηγούμενες συσκευές που είχαν.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...