Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καινούργιο το Ν3 το βγάζει με Android 7.1 και είναι και αυτό με Sd625 και 4 ram. Τι να πω. Πόσο δύσκολο τους ήταν να δώσουν μια αναβάθμιση και στο Μ2.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από πίεση το Banggood συμφώνησε να μου δώσει πίσω το 90% των χρημάτων επειδή δήθεν έχει 1 γρατσουνιά στη οθόνη κ στο home button.. Μήπως με τρολαρουν; να τους πιέσω κ άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πίεση το Banggood συμφώνησε να μου δώσει πίσω το 90% των χρημάτων επειδή δήθεν έχει 1 γρατσουνιά στη οθόνη κ στο home button.. Μήπως με τρολαρουν; να τους πιέσω κ άλλο;

Νομίζω ότι καλά είσαι!

Link to comment
Share on other sites

οχι να μου στειλουν καινουριο εννοω.Το θεμα ειναι οτι το εχει φοβηθει το ματι μου και θα τους πιεσω να μου κανουν full refund γιατι γλυκοκοιταζω και το meizu m6 note ..τωρα αν δεν μου κανουν θα δω.θα ειμαι και εξωτερικο (Σ.αραβια) για μερικους μηνες και δεν ξερω και τι παιζει για να μου το στελναν εδω..πολλες σκεψεις γενικα. :O

Καλησπέρα φίλε μου. Εγώ είχα πάρει πριν 2 εβδομάδες το meizu m6 Note 4/64 από το banggood και παρόλο ότι γράφουν οι Κινέζοι ότι υποστηρίζει την μπάντα

b20 μου έστειλαν την κινέζικη έκδοση που απλά το είχαν περασμένο την global rom και φυσικά δεν υποστήριζε την b20. Παραδέχτηκαν και το λάθος τους και τους το έστειλα πίσω και πήρα το nubia m2 επειδή το είχα είδη δοκιμάσει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για την χρήση που το θέλω!

Edited by maestros85
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πίεση το Banggood συμφώνησε να μου δώσει πίσω το 90% των χρημάτων επειδή δήθεν έχει 1 γρατσουνιά στη οθόνη κ στο home button.. Μήπως με τρολαρουν; να τους πιέσω κ άλλο;

 

Για να λεμε και την αληθεια... Δεν νομιζω οτι κανενα μαγαζι τουλαχιστον στην Ελλαδα, θα δεχοταν να επιστρεψει χρηματικο ποσο. Στην καλυτερη των περιπτωσεων να εδιναν καινουργια συσκευη.

Οποτε πιστευω οτι το να εχεις επιλογη να παρεις ή καινουργια συσκευη ή το 90% της αρχικης αξιας του, ειναι μια παρα πολυ τιμια προταση.

Link to comment
Share on other sites

2.04 για κάθε ενδιαφερόμενο .......

 

http://ui.nubia.cn/rom/detail/36

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2.04 για κάθε ενδιαφερόμενο .......

 

http://ui.nubia.cn/rom/detail/36

 

τπτ το σημαντικό.μικροδιορθωσεις πάνω στην κινεζική 2.03

Όλα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

τπτ το σημαντικό.μικροδιορθωσεις πάνω στην κινεζική 2.03

Όλα ίδια.

Έστω κάτι είναι και αυτό δείχνει πως ενδιαφέρεται,να δούμε στο global θα δώσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Hello ,
I just bought a NUBIA M2 smartphone. The phone is as i expected BUT it has a brightness problem .
When is passing from the normal screen to the sleep mod ( the pass from bright to dark and then to totally black )
there is some brightness gaps when passing the area of 20 to 40% brightness.

I checked also at thw brightness profile card .

Is there a way to help me 

Thanks in advance

 

Hi,

 

Thanks for contacting us!

 

Sorry for that this setting depends on M2 system software. we can not change it by end users.

 

Please forgive this inconvinience.

 

Thanks.

support.in9[at]nubia.com

Link to comment
Share on other sites

?...........Περίμενα πιο "γλυκιά" μετάβαση ( σαν να να κάνει ένα gap κατεβάσματος φωτεινότητας ) από την οθόνη στο αρχικό σκοτείνιασμα ( πριν ακολουθήσει το μαύρο ). Γενικώς με την φωτεινότητα της οθόνης δεν έχω εξοικειωθεί.

 

Ρε φίλε Devote μου το εξηγείς λίγο τι εννοείς γιατί δεν σε καταλαβαίνω.

Τι εννοείς γλυκιά μετάβαση από την οθόνη στο αρχικό σκοτείνιασμα.

Μαλον ούτε και αυτοί κατάλαβαν τι τους έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

όταν η οθόνη μεταβαίνει από την κατάσταση φωτεινότητας στην κατάσταση ημι-σκίασης κάνει τρεμοπαιξίματα . Τσέκαρα την περιοχή και είναι στο περίπου 20-30% της ( συνολικής ) φωτεινότητας . Από την ημισκίαση προς το ολικό μαύρο δεν έχω πρόβλημα .

 

( Είναι το μοναδικό ψεγάδι του )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

όταν η οθόνη μεταβαίνει από την κατάσταση φωτεινότητας στην κατάσταση ημι-σκίασης κάνει τρεμοπαιξίματα . Τσέκαρα την περιοχή και είναι στο περίπου 20-30% της ( συνολικής ) φωτεινότητας . Από την ημισκίαση προς το ολικό μαύρο δεν έχω πρόβλημα .

 

( Είναι το μοναδικό ψεγάδι του )

Και σε μένα το ίδιο κάνει αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου. Το έχω συνηθίσει.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει καλιμπραρισμα ο αισθητήρας.Για να μην σε μπερδέψω με πολύπλοκα πράγματα απλά βάλε αυτήν την εφαρμογή και πάτα να σου κάνει σε όλα καλιμπραρισμα.μετα κάνε επανεκκίνηση και τσεκαρε το αν έστρωσε.

 

quick tuneup-phone calibration

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Φιλοι ! απο Χθες ειμαι και Εγω Ενας Απο τους ευτυχείς κατοχους M2 ,

 

Γνωριζει κανεις καποιο μαγαζακι αθηνα για Θηκη ??? η μονο Εξωτερικο

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Φιλοι ! απο Χθες ειμαι και Εγω Ενας Απο τους ευτυχείς κατοχους M2 ,

 

Γνωριζει κανεις καποιο μαγαζακι αθηνα για Θηκη ??? η μονο Εξωτερικο

Καλησπέρα , καλώς τον!

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι εδώ!

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασα καλά στους xda στο τελευταίο update έχει ui nubia 5? Και δώσανε και τον κερνελ? Ρε λες να αρχίσει να ζεσταίνεται το πράγμα?

 

που το ειδες αυτο δωσε λινκ

μαλον κατι λαθος θα ειδες

Link to comment
Share on other sites

Για τον κερνελ εδω https://forum.xda-developers.com/general/help/nubia-m2-t3689170/page8 για το ui δεν το βρίσκω μπορεί να εχω κάνει χαζομάρα (καλα που εβαλα ερωτηματικά)!!!
Link to comment
Share on other sites

Για τον κερνελ εδω https://forum.xda-developers.com/general/help/nubia-m2-t3689170/page8 για το ui δεν το βρίσκω μπορεί να εχω κάνει χαζομάρα (καλα που εβαλα ερωτηματικά)!!!

 

 

 

Ναι γνωστό αυτό το νήμα στο xda.

Kernel δεν υπάρχει μόνο kernel source.

Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει κάτι άξιο εκεί μέσα.

Μη σου πω πως ξέρουν και λιγότερα από εμάς εδώ.........

 

Άσε που είδα και κάποιον να βάζει (να ποστάρει)την rom που έχω φτιάξει.

Χα χα πολύ γέλιο.Μαλον θα τους φτιάξω ένα θέμα και εκεί με την rom

Μου το είχε προτείνει ένα παιδί εδώ πριν λίγο καιρό να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παρελαβα κ γω για την γυναικα το Μ2 σημερα! Η συσκευασια σας ειχε μεσα ακουστικα; γιατι εμενα οχι αν κ το δειχνει μεσα σε σχεδιο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παρελαβα κ γω για την γυναικα το Μ2 σημερα! Η συσκευασια σας ειχε μεσα ακουστικα; γιατι εμενα οχι αν κ το δειχνει μεσα σε σχεδιο....
Και εμένα που παρήγγειλα για την κοπέλα μου και ήρθε πριν τρεις μέρες τίποτα δεν είχε.. Ούτε φορτιστή ταχείας φόρτισης..

Πάντως φαίνεται πολύ καλό σαν κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις και εγώ... 1)θέματα που βρίσκουμε? Διότι στο κινητό δεν βρήκα κάτι σχετικό.. 2)οι καλύτερες ρυθμίσεις για την κάμερα ποιες είναι για φωτογραφία? Ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα ελαφριά χρήσης μου εμφανισε το....πρώτο προβλημα: το ηχείακι του κάνει παράσιτα, τριζει, αυξομενώνει την ένταση...

Παραδόξως το πρόβλημα λύθηκε με μια επανεκκίνηση του κινητου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...