Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paide sepidh tha paw shmera to prwi na to agorasw thelw na kanw mia erwthsh.

Mesa sto paketo yparxei kalwdio syndeshs tou kinhtou me ypologisth kai an nai mporw na metaferw kanonika ta dedomena(photos,contacts etc)?

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Paide sepidh tha paw shmera to prwi na to agorasw thelw na kanw mia erwthsh.

Mesa sto paketo yparxei kalwdio syndeshs tou kinhtou me ypologisth kai an nai mporw na metaferw kanonika ta dedomena(photos,contacts etc)?

 

1.Nαι,

2.Ναι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτα που σου εχουν γραψει πιο κατω τα παιδια ελεξε αν τρεχει καποια εφαρμογη στο backround πχ καποιο antinirus η καποια αλλη εφαρμογη!Σου προτεινω να το ελεξεις με την εφαρμογη Application Mananager (AppMan) :O

Eyxaristw gia tis apanthseis sas.

To exw mono se GSM

Efarmoges den trexoun ektos ap'to alarm manager.

Vlepw na kanw format pali kai meta tha to paw sth Nokia, ti na pw

Link to comment
Share on other sites

oso afora to provlima me ti camera poy den menei i fotografia pragmati POLY spastiko,ehei arketa bugs tora poy to eho 3 evdomades to N70,telika kai i foto prepei na eheis poly stathero heri na vgoune kathares!Elpizo me anavathmsei na lythei oti provlimata ehei tora,thelei ligi douleia akoma nomizo
Αυτό δεν πρέπει να είναι bug υπάρχει και στο Ν90
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άσχετο αλλά που μπορώ να βάλω μια αγγελία για πώληση κινητού?

 

ευχαριστώ

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άσχετο αλλά που μπορώ να βάλω μια αγγελία για πώληση κινητού?

 

ευχαριστώ

Εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=39 :)

Link to comment
Share on other sites

Παδιά θα ζητήσω τη βοήθειά σας απόψε...

 

Προσπαθώ σήμερα να συνδεθώ στο διαδίκτυο με το Ν70 (όχι κάτι τρομερό, με τη στάνταρ σελίδα της ΝΟΚΙΑ που υπάρχει ως δεδομένη στους σελιδοδείκτες του κινητού ΑΛΛΑ... δεν μπορεί να συνδεθεί με τίποτα!!!!

 

Μου βγάζει "Πακετα Δεδομ.: Δεν διατίθεται σύνδεση πακέτων δεδομένων" και με πετάει πάλι στους σελιδοδείκτες χωρίς να συνδεθεί :O :O :O

 

Τις ρυθμίσεις που έχω τις έβαλα με τον SettingWizard της ΝΟΚΙΑ (μου καταχώρησε τρεις 1) Vf Live! 2) Vf MMS και 3) Web Vodafone).

 

Δεν είμαι και εντελώς άσχετος είχα φτιάξει και μόνος μου και ένα νέο σημείο πρόσβασης με τις εξής ρυθμίσεις (έχω κάρτα sim 3G A la Carte)

 

VF Live! Prepay

--------------------------

Connection Name: VF Live! Prepay

 

Data Bearer: Packet Data

 

APN: wapkarta.vodafone.gr

 

User Name: user

 

Prompt Password: No

 

Password: -

 

Authendication: Normal

 

Homepage: http://live.vodafone.com (ή wapplus.vodafone.gr)

-----------------------------------------------

ADVANCE SETTINGS

 

Network Type: IPv4

 

Phone IP address: 0.0.0.0 (Automatic)

 

Name Servers: Automatic

 

Proxy serv. address: 213.249.019.049

 

Proxy Port Number: 5080

 

Αλλά και πάλι τίποτα και για να είμαι εντελώς ακριβής όταν προσπαθώ να συνδεθώ με αυτό το access point με πετάει εντελώς εκτός ΙΣΤΟΥ :worry:

 

Εκανα φορματ (με *#7370#) αλλά πάλι τα ίδια (μήνυμα λάθος περί πακέτων δεδομένων), πήρα και τη VODAFONE και μου έστειλε ρυθμίσεις (VF GPRS Prepay), έχω ανοιγοκλείσει ένα σωρό φορές το κινητό σήμερα, αλλά πάλι τα ίδια :O :O

 

 

Σας παρακαλώ...

 

Ειλικρινά, εκτός από τη δική σας συμβουλή δεν ξέρω τι άλλω να κάνω...

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

Στο ίντερνετ έχεις πρόσβαση μόνο μέσω σύνδεσης. Επίσης στο password πρεπει να γράψεις pass.

Σε μια περίπτωση που αντιμετώπισα ανάλογο πρόβλημα, διεγραψα την ρύθμιση του Setting Wizard και έκανα μία χειροκίνητα, αφήνοντας κενές τις επιπλέον ρυθμίσεις και δουλεύει κανονικά πλέον.

Στην περίπτωση δε, που οι ρυθμίσεις είναι εντάξει, θα πρέπει να σκεφτείς το ενδεχόμενο ότι η υπηρεσία δεν είναι ενεργοποιημένη στην γραμμή σου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άσχετο αλλά που μπορώ να βάλω μια αγγελία για πώληση κινητού?

 

ευχαριστώ

Eφόσον ξεπεράσεις τα 100 ποστ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Από που το τσέκαρες .Ψέματα δεν λέω εκτός εάν μου είπανε ψέματα. Συγκεκριμένα κάλεσα χθες το nokia shop στην Καποδιστριού στον Πειραιά και μου το είπανε.Και μάλιστα μου είπανε να το πάω να μου το αναβαθμίσουν.

 

 

Μην πας άδικα μέχρι εκεί... Το πολύ πολύ να σου περάσουν την ίδια... :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έπαθα αυτό να μη μπορώ να μπω στο ιντερνετ και με φορματ (*#7370#)λύθηκε το πρόβλημα.Ομως έσβησα όλες τις εφαρμογές.Σίγουρα κάποια απο αυτές το δημιούργησε
Link to comment
Share on other sites

Ας καταθεσω την εμπειρια μου σχετικα με internet browsing με το Ν70 + Opera 8 + 3g:

Αν εξαιρεσουμε το μεγεθος της οθονης του Ν70 και οτι ο Opera 8 εκλεισε 1-2 φορες στην 1μιση ωρα,το αποτελεσμα ηταν παρα πολυ καλο , και το browsing λειτουργησε αψογα (και με επιλογη για φορτωμα εικονων) .

Μεγαλη βελτιωση σε σχεση με προηγουμενες συσκευες & αλλη εκδοση opera.

 

Προσοχη ομως στα kbytes που κατεβαινουν :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ...

 

Καταρχάς ευχαριστώ όλους παιδιά θερμά για τη βοήθεια και τις συμβουλές σας, στη δύσκολη στιγμή.

 

Το πρόβλημα, όπως αποδείχτηκε, ήταν από κάποια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης, γιατί όταν, εντελώς τυχαία, την έβγαλα απ' το κινητό, ο browser ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ :D :D

 

Απόψε έχει show με φορματ και φτού ξανά από την αρχή πέρασμα τις εφαρμογές μία μία μέχρι να βρεθεί ο φταίχτης :p

 

Πάντως για όποιον τις χρειάζεται, οι πιο πάνω ρυθμίσεις που δημοσίευσα (VF Live! Prepay) είναι οι σωστές.

 

Να'στε καλά :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Eκ παρεπιπτόντως μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για να λειτουργήσει το τηλέφωνο σαν μοντεμ για να συνδεθεί το Pc με το ίντερνετ;;; Χρησιμοποιώ vodafone συνδρομητική σύνδεση και οι ρυθμίσεις αυτές είναι οι τελευταίες που ψάχνω για να ολοκληρώσω...Μπορώ να τις αναζητήσω στη vodafone, αλλά αν κάποιος από εσάς τις έχει και τις λειτουργεί, ας βοηθήσει.... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Είδα το Ν70 ενός φίλου. Καινούριο και το κάλυμμα του φακού της φωτογραφικής στο πίσω μέρος, δεν εφάρμοζε καλά στη μία πλευρά του κινητού. Δηλ. τπ πλαστικό κάλυμμα ήταν λίγο παραμορφωμένο και δεν "κούμπωνε" καλά στο πλάι... Απαράδεκτο για κινητό 500 ευρώ. Και στο αλλάζουν σε αυτή την περίπτωση; Πολύ τη φοβάμαι τη Nokia...

Να ρωτήσω και πάλι σε ποιά καταστήματα κυκλοφορεί; Στο πλαίσιο ακόμα δεν έχουν σύμφωνα με τη σελίδα τους... Και το πλαίσιο έχει το καλό ότι άμα πέσεις σε ελαττωματικό κομμάτι στο αλλάζει αμέσως χωρίς συζήτηση. Προτάσεις για καταστήματα που το έχουν;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπουμε την ελεύθερη μνήμη του τηλεφώνου (όχι της καρτας mmc) αλλά και που την έχουμε χρησιμοποιήσει .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπουμε την ελεύθερη μνήμη του τηλεφώνου (όχι της καρτας mmc) αλλά και που την έχουμε χρησιμοποιήσει .

 

Χρησιμοποιησε την εφαρμογη AppMan ή αλλη παρομοια ,ειναι πολυ καλη για αυτο που ζητας

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=234&faq=2

Θα την βρεις στα γνωστα ... ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις στο μενου,πατας επιλογη και μετα σου βγαζει μια λιστα,προς το τελος κατω κατω λεει κατι σχετικο..και επιλεγεις,μνημη τηλεφωνου!;)
Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για καταστήματα που το έχουν;

 

Είναι καλύτερα να το πάρεις απο ένα Nokia shop που έχουν και την χαμηλότερη τιμή της αγοράς, και απευθύνεσαι κατευθείαν σε αυτούς σε περίπτωση που σου πάθει ή χρειαστείς κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ο OggPlayer δεν παίζει και ακόμα δεν έχω βρει ικανοποιητικό OggPlayer μέσω άλλης εφαρμογής. Το Ogg One είναι καλό αλλά δεν έχει Rew & FF. Το Bounce δεν βολεύει στην ταξινόμηση, και ο Ultramp3 δεν μου τρέχει - η έκδοση που έχω είναι trial και δεν την έχω πολύδοκιμάσει. Υπάρχει κάποιος καλός ogg player;

 

Tnx...

Ούτε στο Ν90 παίζει ο Ogg Player. Από την στιγμή όμως που είναι εγκατεστημένος στην συσκευή, ο Player της συσκευής, μπορεί και αναπαράγει τα ogg αρχεία.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι βάλω στο smartguard δεν φαίνεται πουθενά (μόνο στο FExplorer).

Δεν δεχεται ''hide'' σε ολοκληρους φακελους τελικα.

Θελει ενα-ενα το καθε βιντεο η φωτο.

Την δουλεια μου την εκανα παντως

Κάνει κανονικά "hide" και τους φάκελους. Μιλάω για την έκδοση 3 Pro.

Από κει και πέρα, τουλάχιστον με τον ProfiExplorer, μπορείς να επιλέξεις αν θες να εμφανίζονται ή όχι τα κρυφά αρχεία.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα τον Opera 8.00 αλλά τα δείχνει όλα (μαζί και την ερχική σελίδα) με περίεργη γραμματοσειρά όλα σε τετραγωνάκια :confused: :confused:

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπω ελληνικά?? Εψαξα στα setting ή στο display αλλά δεν έχει καμμιά ρύθμιση για character encoding ή κάτι σχετικό. Παλιά νομίζω είχε επιλογή για γραμματοσειρά... :O

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα τον Opera 8.00 αλλά τα δείχνει όλα (μαζί και την ερχική σελίδα) με περίεργη γραμματοσειρά όλα σε τετραγωνάκια :confused: :confused:

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπω ελληνικά?? Εψαξα στα setting ή στο display αλλά δεν έχει καμμιά ρύθμιση για character encoding ή κάτι σχετικό. Παλιά νομίζω είχε επιλογή για γραμματοσειρά... :O

Παιδιά για δοκιμάστε και τον Net Front. Κατά την άποψή μου είναι ο καλύτερος Web browser που κυκλοφορεί. Πέραν του πλήθους ρυθμίσεων που έχει, έχει επιλογή για κατέβασμα μόνο του κειμένου, καθώς και επιλογή κωδικοποίησης χαρακτήρων και για τα ελληνικά.

Δεν χάνετε τίποτα..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο Ν90 παίζει ο Ogg Player. Από την στιγμή όμως που είναι εγκατεστημένος στην συσκευή, ο Player της συσκευής, μπορεί και αναπαράγει τα ogg αρχεία.

 

Φίλε μου, το γνωρίζω αυτό το κόλπο, αλλά δεν με βολεύει στο θέμα των play lists - δεν μπορείς να φτιάξεις play lists για ήχους, μόνο για mp3. Υπάρχουν ορισμένα player που παίζουν Ogg όπως το Music Box, αλλά και πάλι δεν βολεύουν όπως ο Ogg Player ή ο Viking Player για mp3...

 

Απλά περιμένω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα τον Opera 8.00 αλλά τα δείχνει όλα (μαζί και την ερχική σελίδα) με περίεργη γραμματοσειρά όλα σε τετραγωνάκια :confused: :confused:

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπω ελληνικά?? Εψαξα στα setting ή στο display αλλά δεν έχει καμμιά ρύθμιση για character encoding ή κάτι σχετικό. Παλιά νομίζω είχε επιλογή για γραμματοσειρά... :O

 

Φίλε μου, σε εμένα παίζει κανονικότα κάνοντας πλοήγηση σε ελληνικά site...

 

Για ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το γνωρίζω αυτό το κόλπο, αλλά δεν με βολεύει στο θέμα των play lists - δεν μπορείς να φτιάξεις play lists για ήχους, μόνο για mp3. Υπάρχουν ορισμένα player που παίζουν Ogg όπως το Music Box, αλλά και πάλι δεν βολεύουν όπως ο Ogg Player ή ο Viking Player για mp3...

 

Απλά περιμένω...

Αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα. Πάντως αν θες να κερδίσεις χώρο στην κάρτα σου, μπορείς να μετατρέψεις τα ΜΡ3 με μικρότερες από τις στάνταρ τιμές. Η διαφορά όταν τα ακούς στο κινητό, πίστεψέ με δεν είναι αξιοσημείωτη. Είναι μια προσωρινή λύση μέχρι να βγε,ι ένας συμβατός με τα Ν70 και Ν90, Ogg Player.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...