Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι για symbian 9 δεν κανει για Ν70 :rolleyes:

 

Thanks... αντε αντε.. να το δώσουμε να πάρουμε το ν95:cool:

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είχα καιρό να μπω λόγω διακοπής του internet στο σπίτι για 6-7 μήνες. :) Βλέπω αλλαγές όσον αφορά κάποια members που έχουν πάρει promotion :D (βλ. gianpithio, Itchrist86). Συγχαρητήρια και στους 2 σας! :cool:

Στο θέμα μας τώρα.

Έχω αγοράσει το 6300 και ήρθε η ώρα να πουλήσω το Ν70... Να σημειώσω ότι το μετέτρεψα σε Music Edition και έχω την αναβάθμιση 5.705.3.0.1

Είδα ότι βγήκε ακόμα μία αλλά αναφέρει κάτι περί Vodafone. Θα σας παρακαλούσα να μου πείτε αν ισχύει και γενικά για τα no brand κινητά.

Και πόσο περίπου να το πουλήσω; (αγκρατζούντιστο με την αυθεντική μαύρη πρόσοψη)... Στο ΠΛΑΙΣΙΟ το δίνουν 265,00 € (255,00 € τιμή στο site toy) και στο ΓΕΡΜΑΝΟ 285,00 €.

Σκέφτομαι να δώσω και την 1 gb SanDisk κάρτα μνήμης καθώς επίσης και το Headset HS-25.

Προσωπικά, με αυτά που δίνω σκέφτομαι για 200-220 € (μην με παρεξηγήσετε). :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ που έχω το ν70 με το τελευταίο firmware και αγρατζούνιστο, μόνο το χρώμα έχει φύγει από πίσω.. με προγραμματα (δεν λεει κάτι αλλα λέω) για divx κλπ με TOM TOM με χάρτες ανατολικής ευρώπης + 1 gb kingston + εξωτερικό bluetooth gps θα ήμουν ευχαριστημένος με 160e, που θα το δώσω...
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Geia xara se olous

Prospatho arketo kairo na bro kapoio navigate program gia to N70 mou exo brei to Route 66 .. alla otan prospatho na to egkatastiso mou leei oti to arxeio einai katestrameno klp.

Mipos gnorizei kaneis pou mporo na bro kapoio navi software opos to route i to Tomtom?

 

Eyxaristo

Stouri
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν κατεβηκε σωστα το αρχειο? Εισαι σιγουρος οτι ειναι για το Ν70?

 

Για να βρεις το Route η το TomTom για το κινητο σου μπορεις να κανεις εγγραφη στα παρακατω φορουμ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2221148#post2221148

 

Για οποιαδηποτε απορια σου υπαρχουν τα αναλογα θεματα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=40093

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=12917

 

Καλυτερα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες, ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το τομ τομ και δουλέυει πολύ καλά με το εξωτερικό gps.... (όσο καλοί είναι οι χάρτες)
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα...μου εχουν στειλει μια φωτογραφια και θελω να τη βαλω στην αρχικη οθονη αλλα να τη καλυπτει ολη και οχι τη μιση ξερετε πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα...μου εχουν στειλει μια φωτογραφια και θελω να τη βαλω στην αρχικη οθονη αλλα να τη καλυπτει ολη και οχι τη μιση ξερετε πως γινεται?

Μόνο αν την ενσωματώσεις σε θέμα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν την ενσωματώσεις σε θέμα!

 

Σωστος!! Αμα σου πω ότι το ειχα ψαξει από δω και από κει, αλλα δεν ειχα βρει πως να βαλω σε οθονη αναμονης μια εικονα που να πιανει ολη την οθονη. Αυτο το παραπανω δεν το ειχα σκεφτει. Μπορεις να μου βρεις και ενα προγραμμα, όπου θα επεξεργαζομαι θεματα (δηλ το αρχειο sis που περιεχει το θεμα) ωστε να το κανω?

 

Επισης, ειχα δει σε ενα 6600 ενος φιλου μου ειχε βαλει για screensaver μια φωτογραφια (αλλα δεν ρωτησα πως, τοτε ημουν με gx30). Δηλαδη, για να γινω πιο σαφης, αφηνες το κινητο σε αναμονη για λιγα δευτερα, και εμπαινε η εικονα σε full screen. Αμα παταγες ενα πληκτρο, ξαναμπαινε σε οθονη αναμονης. Ξερει κανεις πως να το κανω αυτο?

 

kurkosdr

 

ΥΓ Μήπως κανα σαϊνι του s60 ξερει ποιες πρεπει να ειναι οι διαστασεις μια εικονας (και το format της) ωστε να μπορουμε να την βαλουμε backround στην οθονη αναμονης χωρις να χαλασουν τα χρωματα?

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόγραμμα για το κινητό που ονομάζεται Τheme DIY. Μπορείς να κάνεις τα βασικά.

 

 

Βέβαια αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά με τα Θέματα, ασχολήσου με το επίσημο εργαλείο της Nokia, Carbide.ui 3.2 Theme Edition.:)

 

Όσο αφορά το screen saver με την εικόνα, λογικά θα είχε βάλει κάποιο πρόγραμμα. Δεν γνωρίζω να σου πως ποιο όμως.

Οι διαστάσεις τις εικόνας για να πιάνει ολόκληρη την οθόνη θα πρέπει να είναι 176 x 208.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επιδή θέλω να κάνω Format.Μία ερώτηση.Για να μην χάσω τις επαφές μου πως μπορώ να τις αποθηκεύσω στον Υπολογιστή για παράδειγμα η οπουδίποτε αλλού εκτός απο το κινητό.Επιδή θέλω να κάνω Format και στην Κάρτα και στην Μνήμη.Βρείτε μου κάμια λύση. :worry:

 

Επίσης μια διευκρίνηση που δεν αναφέρεται στο FAQ.Αν κάνω Format θα χαθεί η αναβάθμηση του κινητού?Έχω το Ν.70 ΜΕ.Η είναι εργοστασιακά στην RΟΜ.Αν χαθεί μου εξηγείτε πως μπορώ να κανω εγώ την αναβάθμιση μετά το Format?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επιδή θέλω να κάνω Format.Μία ερώτηση.Για να μην χάσω τις επαφές μου πως μπορώ να τις αποθηκεύσω στον Υπολογιστή για παράδειγμα η οπουδίποτε αλλού εκτός απο το κινητό.Επιδή θέλω να κάνω Format και στην Κάρτα και στην Μνήμη.Βρείτε μου κάμια λύση. :worry:

Ευχαριστώ

 

Contacts transfer

http://www.elisanet.fi/portal/s60/

 

Επίσης μια διευκρίνηση που δεν αναφέρεται στο FAQ.Αν κάνω Format θα χαθεί η αναβάθμηση του κινητού?Έχω το Ν.70 ΜΕ.Η είναι εργοστασιακά στην RΟΜ.Αν χαθεί μου εξηγείτε πως μπορώ να κανω εγώ την αναβάθμιση μετά το Format?

 

Ευχαριστώ

 

Οχι, δεν χανεται η αναβαθμιση !!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισης, ειχα δει σε ενα 6600 ενος φιλου μου ειχε βαλει για screensaver μια φωτογραφια (αλλα δεν ρωτησα πως, τοτε ημουν με gx30). Δηλαδη, για να γινω πιο σαφης, αφηνες το κινητο σε αναμονη για λιγα δευτερα, και εμπαινε η εικονα σε full screen. Αμα παταγες ενα πληκτρο, ξαναμπαινε σε οθονη αναμονης. Ξερει κανεις πως να το κανω αυτο?

 

Εαν δεν κανω λαθος... το προγραμμα λεγετε best clock της εταιριας smartphoneware :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το N70 ενω εχω κανει εγκατασταση το Gnubox παιζει δηλαδη παταω να ανοιξει και αναβοσβυνει η οθονη και δεν κανει τιποτα τι να κανω γιατι το χρειαζομαι αν μπορειτε βοηθηστε με λιγο
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2,5 χρονια συνεχους λειτουργιας το κακομοιρο Ν70 εφτασε στα ορια του. Η οθονη αρχισε να κανει κυριολεκτικα νερα με αποτελεσμα να μην βλεπω...μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η επισκευη του?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη πάλι.Θέλω να εγκαταστίσω μία εφαρμογή και μου βγάζει σφάλμα ασφάλειας.Τι κανουμε για να επιτρέπει?

Μπες μεσα στην διαχ. εφαρμογων και δεν εαν εχεις ετσι της παρακατω ρυθμισεις:

Επιλογες/ ρυθμισεις/ εγκατασταση λογισμικου/ ...βαλτο ολα και Ελεγχος πιστοπ.συνδ/ ...βαλτο απενεργοποιηση

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2,5 χρονια συνεχους λειτουργιας το κακομοιρο Ν70 εφτασε στα ορια του. Η οθονη αρχισε να κανει κυριολεκτικα νερα με αποτελεσμα να μην βλεπω...μηπως γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η επισκευη του?

Αν είναι μόνο η οθόνη, υπολόγισε να σου πάει περίπου 60€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξερει κανένας πως μπορούμε να βάλουμε όποιο Screensaver θέλουμε?Πηγαίνω Θέματα-Επιλογές-Επεξεργασία και εκεί που λέει εξοικονόμ.ενέργειας έχει μόνο Ημ/νία και ώρα,Κείμενο και ενα Screensaver της Vodafone.Μπορώ να το αλάξω και να βάλω άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις με καποιο προγραμμα για αυτη δουλεια εαν κανεις μια αναζητηση στο xxxxxxxxxx θα βρεις αρκετους Screensaver και σε διαφορα σχεδια.. εαν θελεις δοκιμασε και το best clock της εταιριας smartphoneware :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επιδή θέλω να κάνω Format.Μία ερώτηση.Για να μην χάσω τις επαφές μου πως μπορώ να τις αποθηκεύσω στον Υπολογιστή για παράδειγμα η οπουδίποτε αλλού εκτός απο το κινητό.Επιδή θέλω να κάνω Format και στην Κάρτα και στην Μνήμη.Βρείτε μου κάμια λύση. :worry:

 

Επίσης μια διευκρίνηση που δεν αναφέρεται στο FAQ.Αν κάνω Format θα χαθεί η αναβάθμηση του κινητού?Έχω το Ν.70 ΜΕ.Η είναι εργοστασιακά στην RΟΜ.Αν χαθεί μου εξηγείτε πως μπορώ να κανω εγώ την αναβάθμιση μετά το Format?

 

Ευχαριστώ

 

Μεσω explorer βρες εναν φάκελο \contacts.. ειναι εκεί μέσα όλες οι επαφές.

Οταν κάνεις φορμάτ, απλός αντέγραψε τον φάκελο στο ίδιο μέρος στο κινητό και θα είναι ΟΚ. Το έκανα πριν κανα μήνα, αλλά δεν θυμάμε που ήταν.. νομίζω e:\contacts\ ή μέσα στο \system\contacts\.. αλλα δεν είμαι σίγουρος για τον φάκελο..

 

Αλλά αυτό το σύστημα δουλέυει σίγουρα.. ;)

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Μεσω explorer βρες εναν φάκελο \contacts.. ειναι εκεί μέσα όλες οι επαφές.

Οταν κάνεις φορμάτ, απλός αντέγραψε τον φάκελο στο ίδιο μέρος στο κινητό και θα είναι ΟΚ. Το έκανα πριν κανα μήνα, αλλά δεν θυμάμε που ήταν.. νομίζω e:\contacts\ ή μέσα στο \system\contacts\.. αλλα δεν είμαι σίγουρος για τον φάκελο..

 

Αλλά αυτό το σύστημα δουλέυει σίγουρα.. ;)

 

Γιατί όμως να μην πάρει ένα backup με το PC Suite? Νομίζω πως πρέπει να είναι πιο εύκολο και πιο ασφαλές από το ψάξιμο!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...