Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν λες οτι δεν τα πεζει ο player του κινητου θελεις να πεις ο δικος σου player η απο αλλα κινητα? :confused:

Παντος τα παλιοτερα μοντελα nοκια (απο 6680 και κατο) δεν μπορουν να πεξουν τα βηντεο mp4 ουτε και με καπιο προγραμμα μονο αν τα κανεις μετατροπη μεσα στον υπολογηστη :(

 

Εννοώ τον δικό μου Player, παίζει φυσικά τα mp4 που έχει μέσα από την μάνα του τα μικρά, δεν παίζει όμως τα πιο πολλά που μετατρέπω και του βάζω. στα 10 να έχει παίξει 2.

 

Να σημειώσω ότι η μετατροπή γίνεται με το total converter που έχει ειδικό tab για nokia mp4 και Ν70 συγκεκριμένα..

 

Επίσης σε ξένο forum είδα ότι το πρόβλημα όντως υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Mηπος ειναι κλειδομενη η καρτα σου? foto μπορεις να αντιγραψεις και αλλα αρχεια η μονο στα mp3 σου το κανει? :)

 

όχι διότι δε γίνεται με όλα τα μουσικά αρχεία...

 

Τελικά, το πρόβλημα λύθηκε με απλό copy/paste από το pc suite και τη «Διαχείριση αρχείων». Δηλαδή κάτι δεν δουλεύει καλά με την «Μεταφορά Μουσικής», αφού η «αδυναμία αντιγραφής» εμφανίστηκε χρησιμοποιώντας αυτό το εργαλείο... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Σ’ΟΛΟΥΣ!

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΤΑ MMC 2GB?

ΠΩΣ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ Ν70 ΣΕ Ν70ΜΕ?

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΛΥΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ

ΑNΑΒΑΘΜΙΣΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΩ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ

ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τον δικό μου Player, παίζει φυσικά τα mp4 που έχει μέσα από την μάνα του τα μικρά, δεν παίζει όμως τα πιο πολλά που μετατρέπω και του βάζω. στα 10 να έχει παίξει 2.

 

Να σημειώσω ότι η μετατροπή γίνεται με το total converter που έχει ειδικό tab για nokia mp4 και Ν70 συγκεκριμένα..

 

Επίσης σε ξένο forum είδα ότι το πρόβλημα όντως υπάρχει...

Δοκιμασε με το pvplayer, crystal2mobile.player μπορει να στα πεξει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Σ’ΟΛΟΥΣ!

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΤΑ MMC 2GB?

ΠΩΣ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ Ν70 ΣΕ Ν70ΜΕ?

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΛΥΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ

ΑNΑΒΑΘΜΙΣΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΩ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ

ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ!

 

 

afto en merei ithela na rotiso kai ego ...

gia na girisoume to n70 se ME to pame se nokia club kai mas xreonoun i einai mesa stin egiisi???

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα πηρα το Ν70 ΜΕ. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση για το κινητο αυτο. Το ανοιξα μια φορα για να δω οτι δουλευει και εκανε κανα 5λεπτο για να ανοιξει και ψιλοκολαγε μετα. Τι σκατα ακομα δεν το πηρα;;;

 

Με 2Gb δουλευει;;;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati xazo, exo to N70 9 mines k tora xreiazomai na kano fakelous stin ekthesi opos kanoun ola ta kinita. To diko mas den kanei??
Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις φακελους στην εκθεση πρεπει να βαλεις καπια προγραμματα οπος το rescoviewer και τo photorite αλλα κανουν μονο για της φοτο, για τα βηντεο μπορεις με ενα fileman να κανεις φακελους μεσα στην καρτα και τα βλεπεις απο εκει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1) και εγω θα θελα να μαθω τι διαφορες εχουν το ΜΕ απο το απλο εκτος απο τη μαυρη προσοψη και την μνημη στο πακετο

 

Επισης θελω να ρωτησω το εξης. Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν καποιοι κωδικοι για κρυφα μενου κτλ. αυτο που θελω εγω ειναι κωδικος που να αυξανει την ενταση στο ηχειο οταν συνομιλω. Καπου νομιζω ειχε παρει το ματι μου εναν τετοιο καποτε που την ανεβαζε κατα 50 %.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα προγραμμα το tricks3.2 που εχει κατι κωδiκους για τα nokia και τορα που το ανηγω μου λεει κατι για secret menu αλλα μετα δεν μπορω να καταλαβω μιας και τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα!! αν θελεις στηλε μου σε pm το email σου να σου το στηλω :)

τορα κατα ποσο θα σε βοηθησει δεν ξερω να σου πω :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις φακελους στην εκθεση πρεπει να βαλεις καπια προγραμματα οπος το rescoviewer και τo photorite αλλα κανουν μονο για της φοτο, για τα βηντεο μπορεις με ενα fileman να κανεις φακελους μεσα στην καρτα και τα βλεπεις απο εκει :)

 

Το λειτουργικό του κινητού από μόνο του δεν δημιουργεί φακέλους? Πρέπει να βάλεις πρόγραμμα?

Την επόμενη εβδομάδα μάααλον θα πάρω το Ν70ME, για να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό (Symbian). Μήπως η ζωή μου γίνει πατίνι με ένα τέτοιο κινητό? Υπάρχουν & άλλες τέτοιες διαφορές σε σχέση με τις απλές συσκευές? Επίσης έχω ακούσει διάφορα για τη διάρκεια που έχει η μπαταρία στα Symbian. Είναι αλήθεια ότι οι χρόνοι αναμονής & ομιλίας είναι κατά πολύ μικρότεροι?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα πηρα το Ν70 ΜΕ. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση για το κινητο αυτο. Το ανοιξα μια φορα για να δω οτι δουλευει και εκανε κανα 5λεπτο για να ανοιξει και ψιλοκολαγε μετα. Τι σκατα ακομα δεν το πηρα;;;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα πηρα το Ν70 ΜΕ. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση για το κινητο αυτο. Το ανοιξα μια φορα για να δω οτι δουλευει και εκανε κανα 5λεπτο για να ανοιξει και ψιλοκολαγε μετα. Τι σκατα ακομα δεν το πηρα;;;

 

5.0638.3.0.1 /18-9 / RM84

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

5.0638.3.0.1 /18-9 / RM84

Μόνο αυτή έχει βγεί για ME

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό του κινητού από μόνο του δεν δημιουργεί φακέλους? Πρέπει να βάλεις πρόγραμμα?

Την επόμενη εβδομάδα μάααλον θα πάρω το Ν70ME, για να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό (Symbian). Μήπως η ζωή μου γίνει πατίνι με ένα τέτοιο κινητό? Υπάρχουν & άλλες τέτοιες διαφορές σε σχέση με τις απλές συσκευές? Επίσης έχω ακούσει διάφορα για τη διάρκεια που έχει η μπαταρία στα Symbian. Είναι αλήθεια ότι οι χρόνοι αναμονής & ομιλίας είναι κατά πολύ μικρότεροι?

Δηστηχος δεν δημηουργει φακελους μεγαλο προβλημα αλλα μπορεις να το λησεις χρησιμποποιοντας αλλα προγραμματα :O

Για εμενα παρτο και θα εισαι απολητα ευχαριστημενος οταν το μαθεις κ καταλαβεις πως λειτουργει δεν θα θελεις να το αλαξης, υπαρχουν παρα πολες εφαρμογες και θα μπορεις να κανεις πολα με το κινητο σου!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

5.0638.3.0.1 /18-9 / RM84

 

Μόνο αυτή έχει βγεί για ME

 

Χθες κιολας, εκανα απο το σπιτι μου αναβαθμιση το Ν70, και αυτο που μου γραφει οταν παταω *#0000# ειναι 5.0638.3.0.1 /18-9 / RM84. Δηλαδη, τωρα εχω Ν70 ΜΕ?

 

Και κατι αλλο, οταν πηγα να το κανω αναβαθμιση σε νοκια shop πριν λιγες μερες, μου περασαν την 5.0616.3.0.1 και στην ουσια μου εβγαλαν το λογισμικο της Vodafone. Τωρα ομως που το εκανα αναβαθμιση απο το σπιτι, οταν τελιωσε η διαδικασια κια το ανοιξα, μου εβγαλε παλι τις ρυθμισεις της Vodafone.:X Απο που και ως που δηλαδη?:mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χθες κιολας, εκανα απο το σπιτι μου αναβαθμιση το Ν70, και αυτο που μου γραφει οταν παταω *#0000# ειναι 5.0638.3.0.1 /18-9 / RM84. Δηλαδη, τωρα εχω Ν70 ΜΕ?

Για να εχεις την Ν70 ΜΕ πρεπει οταν το εκανες αναβαθμιση να αλλαζες το product code της σησκευης σου

Διαβασε αυτο και θα καταλαβεις :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1662186#

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις την Ν70 ΜΕ πρεπει οταν το εκανες αναβαθμιση να αλλαζες το product code της σησκευης σου

Διαβασε αυτο και θα καταλαβεις :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1662186#

Τωρα που εχω κανει την αναβαθμιση, πως μπορω να την κανω ξανα αλλαζωντας το product code? Πως θα το αλλαξω το product code? Οταν εκανα αναβαθμιση με το nokia software updater, δεν με ρωτησε τιποτα για product code.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Διαβασες αυτο που σου ειπα? διαβασε εκεινο τον οδηγο και θα καταλαβεις!! :)

εδω σου δινω εναν οδηγο απο τον nervous πος γεινετε η διαδικασια ειναι για το Ν73 αλλα ειναι το ιδιο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1653284#post1653284

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειπα κ εχθες, πηρα το Ν70 Music Edition απο επιδοτηση.Αφου το φορτισα εχθες τις προβλεπομενες ωρες το επαιξα λιγο (το κινητο ε!) λιγο πριν πεσω για υπνο. Ειμαι κατοχος ενος Sony Ericsson W900i. Εκτος το οτι αργει καργα το Ν70 (μπορει κ λογο Symbian), κολαει, κ ρε γαμωτο δεν δεχεται φακελους πουθενα!Ολα χιμα κ αντε βρες τα. Για να βαλεις ηχο να χτυπαει ή για μηνυμα ή για ξυπνητηρι πρεπει να περασεις απο ολους τους ηχους που υπαρχουν στο κινητο!Η καμερα του W900i ειναι πολυ ανωτερη αλλα και σε ποιοτητα βιντεο.Και δεν εχει αυτο το φανταστικο μενουδακι για τις εικονες (που περιστρεφετε) που ειχε το 6630.Εκει δουλευανε οι φακελοι.

Γενικα ρε παιδια επειδη εχω ξενερωσει με το κινητο πειτε μου κανενα λογο να το κρατησω... Μου αρεσει σαν κινητο, ΝΟΚΙΑ ειχα αλλα οταν πιανω παλι το W900i .............

 

Τι να κανω αντικειμενικα;;;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο ιντερνετ για εφαρμογες κ παιχνιδια!

Μια καλη σελιδα ειναι xxxxxxxxxxxxxxxx

Δεν φανταζεσαι τι υπαρχει εκει μεσα...!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασες αυτο που σου ειπα? διαβασε εκεινο τον οδηγο και θα καταλαβεις!! :)

εδω σου δινω εναν οδηγο απο τον nervous πος γεινετε η διαδικασια ειναι για το Ν73 αλλα ειναι το ιδιο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1653284#post1653284

Ο οδηγος αυτος που μου εδωσες, ειναι η διαδικασια αναβαθμισης του Ν73 σε Ν73 ΜΕ. Για το Ν70, ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια, με τη διαφορα του product code?

 

Οταν ανοιγω το NSS, το κινητο πρεπει να ειναι ηδη συνδεδεμενο στο USB και ανοικτο?

 

Πως θα καταλαβω οτι η συσκευη ανιχνευτηκε απο το NSS?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για εξηγηστε σας παρακαλω:1) γιατι βαζοντας καποιες εφαρμογες (εγω εβαλα το smartprofile & mobiluck) δοκιμασμενο και με τις δυο δημιουργει προβλημα στις αυτοματες καταχωρησεις φωνητικων κλησεων των επαφων. δηλαδη οποιοδηποτε απο τα παραπανω προγραμματα εγκαταστησω αρχιζουν και χανονται απο τις νεες επαφες που καταχωρω η αλλαζω καποια, χανεται η αυτοματη φωνητικη κληση προς αυτες. Το εχει προσεξει κανεις?? εαν ναι επιδιορθωνεται τιποτα??2) η διαρκεια μπαταριας αισχος

Απ οσα ποστ διαβασα δυστυχως δεν ειδα κατι.... εκτος αν και μου ξεφυγε κατι.

μπας και κακως εδωσα το 7610???? ευχαριστω!!!

v5.0609.2.0.1 /1-3-06

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος αυτος που μου εδωσες, ειναι η διαδικασια αναβαθμισης του Ν73 σε Ν73 ΜΕ. Για το Ν70, ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια, με τη διαφορα του product code?

 

Οταν ανοιγω το NSS, το κινητο πρεπει να ειναι ηδη συνδεδεμενο στο USB και ανοικτο?

 

Πως θα καταλαβω οτι η συσκευη ανιχνευτηκε απο το NSS?

 

1)Eσυ στο product code θα βαλεις 0539233 (αυτο ειναι του Ν73 ΜΕ)

πηγη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1662305#post1662305

2)πρεπει να ειναι σηνδεμενο για να μπορεση να στο αναγνωριση!

3)αν μεσα στο πλαισιο του product code σου γραφει το παλιο σημενη η συσκευη σου ανιχνευτηκε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...