Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Tankwart

Λοιπον αυτη ειναι η καρτα που αγορασα.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=8189&stc=1&d=1145521745

 

 

και αυτη ειναι που εχουν στο official site,την ιδια φωτο χρησιμοποιουν και στο play247.gr....

http://img118.imageshack.us/img118/83/full0ug.th.jpg

 

Παραλληλα η καρτα απ'το site της εταιριας φαινεται ξεκαθαρα στη φωτο οτι εχει ενα "σκαλοπατακι" που ΕΙΣΕΧΕΙ,, μεσα στο οποιο,ειναι τοποθετημενο το μπλε αυτοκολλητο(αν καταλαβαινω καλα πρεπει να 'ναι αυτοκολλητο)

Στη δικη μου περιπτωση η καρτα

1)ειναι εντελως επιπεδη

2)δεν υπαρχει αυτοκολλητο αλλα τυπωμενα γραμματα

3)ειναι ασπρομαυρη κ οχι ασπρο-μπλε

 

E μην τρελαθουμε τωρα,...ειναι οι ιδιες???:mad: :mad: :mad:

Μηπως ειναι μαιμου η δικη μου???

Ακουω τις γνωμες σας για να δω και τι θα κανω,πριν τη στειλω πισω.Θελω να αποφυγω το ενδεχομενο να μου στειλουν παλι μαιμου...Αν και τωρα με τις αργιες το πηρα αποφαση οτι η δουλεια θα γινει την τριτη....

Τη βοηθεια σας και τη γνωμη σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω USB Bluetooth για σύνδεση ΝΟΚΙΑ Ν70 με PC. Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάποιο δοκιμασμένο που να μην έχει προβλήματα συνδεσιμότητας και να αναγνωρίζεται εύκολα από το τηλέφωνο;
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως δείχνει πρέπει να μην είναι η σωστή.Δεν μπορείς να την στείλεις πίσω και να ζητήσεις τα λεφτά σου? Υπάρχει και το ΙΝΚΑ(Ινστιτούτο Καταναλωτών) ξέρεις...
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Ετσι όπως δείχνει πρέπει να μην είναι η σωστή.Δεν μπορείς να την στείλεις πίσω και να ζητήσεις τα λεφτά σου? Υπάρχει και το ΙΝΚΑ(Ινστιτούτο Καταναλωτών) ξέρεις...

 

Φιλε xluk54gr αυτο το τελευταιο που ειπες(ΙΝΚΑ) στριφογυριζει στο κεφαλι μου απο χτες 24 ωρες το 24ωρο με το χουνερι που επαθα.Το θεμα ξερεις ποιο ειναι??Σε περιπτωση που τη στειλω, να μη μου στειλουν παλι μαιμου!!!

Γι αυτο περιμενω μην απ'τον aristoteles2000 για να δω και τη δικη του που οπως λειι ειναι ενταξει και να καταλαβω αν το καταστημα ΔΙΑΘΕΤΕΙ ORIGINAL καρτες....

Αλλιως my money back οπως προειπες.

Αληθεια το ΙΝΚΑ εχει site?:shifty:

...by the way ηδη εχω στειλει αναλυτικοτατο mail με φωτογραφια κτλπ στο επισημο site της ATP,και περιμενω απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Ψάχνω να αγοράσω USB Bluetooth για σύνδεση ΝΟΚΙΑ Ν70 με PC. Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάποιο δοκιμασμένο που να μην έχει προβλήματα συνδεσιμότητας και να αναγνωρίζεται εύκολα από το τηλέφωνο;

 

Conceptronic Bluetooth CBT 100U φιλε μου ....δοκιμασμενο και αριστο.

Γυρω στα 35 euros.

Link to comment
Share on other sites

Conceptronic Bluetooth CBT 100U φιλε μου ....δοκιμασμενο και αριστο.

Γυρω στα 35 euros.

 

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Μήπως ξέρεις κανένα κατάστημα για να το αγοράσω;

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξανααπαντηθει, αλλα θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να μπω στο Internet μεσω του κινητου μου. θελει να κανω τιποτα ενεργοποιηση μεσω τηλεφωνου ή χρειαζεται μονο καποιες ρυθμισεις; θα ηθελα να μπαινω σε κανονικο Internet με HTML σελιδες και οχι σε αυτο της TIM Imagine.

 

επισης θα ηθελα να ξερω ποια ειναι η χρεωση και αν συμφαιρει περισσοτερο να μπαινω στο Internet ( δωρεαν;; ) χρησιμοποιωντας την συνδεση ADSL του υπολογιστη μου. επισης πειτε και ποιο προγραμμα ειναι γιατι δεν θυμαμαι πως λεγεται.

 

Φυσικά και είναι δωρεάν - απλά χρησημοποιείς την σύνδεσή σου σε έναν ακόμα "PC", το Ν70. Οι λιτές οδηγίες που είχα φτιάξει είναι σε κάποια σελίδα από 40 έως 60, αλλά καλό θα ήταν αν δεν έχει γίνει ακόμα, να μπούν στην πρώτη σελίδα...

Στο MSN "υπάρχω" σαν miltosm@hotmail.com και αν με δείτε online "καλέστε" με για να σας δώσω σταθερό και μέσα από το τηλέφωνο να σας καθόδηγήσω για την πρώτη σύνδεση - κατά βάση μετά τις 22:00 κάθε ημέρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

εκανα προσφατα την νεα αναβαθμιση στην version 5 το κινητο, ξαναεγκατεστησα τον opera mini αλλα δεν μπορω να συνδεθω πλεον με το access point tim gprs με την προσφορα του TIM PLUS NON STOP ,ξεκιναει το processing, δεν κανει τιποτα και μετα βγαζει "an error occured",το θεμα ειναι οτι και το tim internet access point που θα επρεπε να δουλευει κανονικα αλλα με χρεωση, κανει το ιδιο πραγμα,ουδεμια αποκριση. τι να πω...του εχει συμβει κανενος?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι δωρεάν - απλά χρησημοποιείς την σύνδεσή σου σε έναν ακόμα "PC", το Ν70. Οι λιτές οδηγίες που είχα φτιάξει είναι σε κάποια σελίδα από 40 έως 60, αλλά καλό θα ήταν αν δεν έχει γίνει ακόμα, να μπούν στην πρώτη σελίδα...

Στο MSN "υπάρχω" σαν miltosm@hotmail.com και αν με δείτε online "καλέστε" με για να σας δώσω σταθερό και μέσα από το τηλέφωνο να σας καθόδηγήσω για την πρώτη σύνδεση - κατά βάση μετά τις 22:00 κάθε ημέρα...

 

 

:blink: :blink: :blink: den vrisko to keimeno sou! diladi na min xreonese apo to kinito????

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: den vrisko to keimeno sou! diladi na min xreonese apo to kinito????

Φαντάσου πως έχεις ενα "εικονικό" καλώδιο και το συνδέεις με το Ν70. Έχεις πρόσβαση στο www μέσω του σταθερού δικτύου που έχεις στο PC σου αλλά βλέπεις τις σελίδες στην οθόνη του τηλ/νου σου, όπως γράφω αυτό το μύνημα τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα, αν εχεις την φωτεινοτητα στο τελευταιο επιπεδο η μπαταρια κραταει περιπου τις μισες ωρες!! κριμα, και ετσι τα χρωματα ειναι πιο ζωντανα και γενικα ολο το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εβαλα για πουλημα υπαρχει τροπος ευκολος να σβησω οτι δικο μου υπαρχει μεσα στο κινητο και την καρτα μνημης ???? Ευχαριστω.:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εβαλα για πουλημα υπαρχει τροπος ευκολος να σβησω οτι δικο μου υπαρχει μεσα στο κινητο και την καρτα μνημης ???? Ευχαριστω.:) :)
Την καρτα την κανεις φορματ μεσα απο το μενου της.Το κινητο φορματ,το εχεις κλειστο και πατας ταυτοχρονα πρασινο,αστερακι,τρια και το κουμπι on-off.Τα κρατας πατημενα μεχρι να ζητησει imei.Τα αφηνεις,γραφεις το νουμερο και εχει επανερθει στην αρχικη του κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Την καρτα την κανεις φορματ μεσα απο το μενου της.Το κινητο φορματ,το εχεις κλειστο και πατας ταυτοχρονα πρασινο,αστερακι,τρια και το κουμπι on-off.Τα κρατας πατημενα μεχρι να ζητησει imei.Τα αφηνεις,γραφεις το νουμερο και εχει επανερθει στην αρχικη του κατασταση.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ.Για θυμησε μου τα πληκτρα για να δω το ΙΜΕΙ .:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

*#06# patas auta gia na deis to imei sou!

 

Ευχαριστω...:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την καρτα την κανεις φορματ μεσα απο το μενου της.Το κινητο φορματ,το εχεις κλειστο και πατας ταυτοχρονα πρασινο,αστερακι,τρια και το κουμπι on-off.Τα κρατας πατημενα μεχρι να ζητησει imei.Τα αφηνεις,γραφεις το νουμερο και εχει επανερθει στην αρχικη του κατασταση.

Διορθωνω: Την καρτα την κανεις φορματ μεσα απο το μενου της.Το κινητο,το εχεις κλειστο και μόλις το ανοιξεις πατας(αμεσως) ταυτοχρονα πρασινο,αστερακι,τρια.Τα κρατας πατημενα μεχρι να ζητησει pin.Τα αφηνεις,γραφεις τον κωδικό και εχει επανερθει στην αρχικη του κατασταση.

 

Που κολλαει το imei?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνω: Την καρτα την κανεις φορματ μεσα απο το μενου της.Το κινητο,το εχεις κλειστο και μόλις το ανοιξεις πατας(αμεσως) ταυτοχρονα πρασινο,αστερακι,τρια.Τα κρατας πατημενα μεχρι να ζητησει pin.Τα αφηνεις,γραφεις τον κωδικό και εχει επανερθει στην αρχικη του κατασταση.

 

Που κολλαει το imei?

 

Ευχαριστω.Μολις το εδωσα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μαυρη προσοψη δεν υπαρχει για το N70; γιατι εχω δει μονο αυτη εδω. το πληκτρολογιο καθως και πολλα ακομα σημεια παραμενουν ασημι!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται!

Χρειάζομαι ένα καλό αγγλοελληνικό λεξικό για το N70 μου! Ξέρει κάνεις που θα βρώ΄. Αν μου πείτε επίσης και για ιατρκό αγγλοελλινικό λεξικό θα είμαι υπόχρεος!! (φοιτ.ιατρ.)

ευχαριστώ!!:) :) :) :!:

κανεις να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα εδω και πολυ καιρο. ειχα εγκαταστησει μια εφαρμογη με ονομα " Mobile Speak " , η οποια δεν δουλευε στο κινητο. μολις παω να την απεγκαταστησω μου λεει οτι η εφαρμογη ηδη τρεχει και αν θελω να την κλεισει πρωτα. επιλεγω ναι αλλα μετα βγαζει μηνυμα οτι ειναι αδυνατη η διαγραφη. εσβησα και τον φακελο τυο προγραμματος μεσω file manager, αλλα παλι τιποτα! επισης με το appman που ειδα, δεν υπαρχει κανενα Process που να δημιουργειται απο αυτο το προγραμμα. καμμια ιδεα;

 

οσο για το αγλοελληνικο λεξικο ενεβασα ενα εδω. ειναι οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει. ελπιζω να σας κανει :)

 

και αν μπορει καποιος ας μου απαντησει για αυτο σχετικα με την προσοψη..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα εδω και πολυ καιρο. ειχα εγκαταστησει μια εφαρμογη με ονομα " Mobile Speak " , η οποια δεν δουλευε στο κινητο. μολις παω να την απεγκαταστησω μου λεει οτι η εφαρμογη ηδη τρεχει και αν θελω να την κλεισει πρωτα. επιλεγω ναι αλλα μετα βγαζει μηνυμα οτι ειναι αδυνατη η διαγραφη. εσβησα και τον φακελο τυο προγραμματος μεσω file manager, αλλα παλι τιποτα! επισης με το appman που ειδα, δεν υπαρχει κανενα Process που να δημιουργειται απο αυτο το προγραμμα. καμμια ιδεα;

δοκιμασε με το unmake sis να δεις ποια αρχεια εγκαθιστα και που και να τα σβησεις ολα χειροκινητα. τελος, αν σβηστει, να θυμασαι οτι μπαινει ενα μικρο *.sis αρχειο και στο C/E:\system\install\ το οποιο ειναι υπευθυνο για την εμφανιση του μητρωου στη διαχειρηση εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...