Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά το ίδιο πρόβλημα.

 

Προσπαθώ να συνδεθώ με το BT με άλλο κινητό και να στείλω ή να λάβω μια φωτογραφία και δεν γίνεται σύνδεση ό,τι και αν κάνω. Προσθέτω τη συσκευή στις αξιόπιστες, πρώτα ανοίγω ΒΤ και μετά προσπαθώ να στείλω (αντίστοιχο κόλπο πιάνει στο Route66-Mobile7 που δεν αναγνωρίζει αρχικά το ΒΤ-GPS παρόλο που το έχω περάσει σαν default), βάζω το άλλο κινητό να μου στείλει κτλ. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη σύνδεση κινητού με PC μέσω PC SUITE και στη μεταφορά αρχείων.

 

Να προσθέσω ότι η έκδοση firmware που έχω είναι η 2.05 και απλά σκέφτομαι μήπως είναι μόνο αυτή που φταίει για αυτό το πρόβλημα ή είναι γενικότερο πρόβλημα του κινητού; Γνωρίζω ότι υπάρχει 3.05 και θα κάνω αναβάθμιση μέσα στην επόμενη εβδομάδα, απλά θέλω να ξέρω αν είναι θέμα software ή hardware αυτό που παθαίνει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους μιας και δεν ευχήθηκα στην αρχή.

file ti na sou pw den 3erw...emena ta stelnei mia xara...kai exoume tin idia v... pigeneto stin nokia kai pes to!!! pantws apo leitourgiko den prepei na einai!!!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχεις προβλημα, μην κανεις αναβαθμιση, προσπαθησε να το βγαλεις απο το μυαλο σου ;)

1) δεν πληρωνεις, εχεις εγγυηση για 2 χρονια.

2)αν γινει κατι λαθος κατα τη διαρκεια της αναβαθμισης, τοτε πρεπει να στο φτιαξουν(να ξαναπερασουν την αναβαθμιση δηλαδη). αν εχει καποιο γενικο προβλημα αυτη καθε αυτη η αναβαθμιση, τοτε δε δικαιουσαι τιποτα, δε φταινε αυτοι αλλα η ιδια η νοκια :)

 

@pipinos1976, αφου σε αλλες περιπτωσεις γινεται σωστα η συνδεση, δε βλεπω να φταιει κατι στο Bt σου. πιο πιθανο μου φαινεται να φταιει το αλλο κινητο. το εχω συναντησει κι εγω αλλα δεν εχει κατι το κινητο μου :)

e den paw!!! tx man!!! exexexex! ;)

niko kai kati allo! otan lete backup...lete antigrafei gia na min xasoume dedomena...ti antigrafei omws??? apli??? dld apla metafereis kai ok H uparxei programma kai kanei backup???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο κινητό ήταν ένα Nokia 7610 και δεν ξέρω γιατί δεν συνδεόταν μιας και τα δύο έπρεπε να είναι πάρα πολύ συμβατά. Θα δοκιμάσω και με άλλες συσκευές τότε και μετά θα ανησυχήσω πολύ ;-)
Link to comment
Share on other sites

e den paw!!! tx man!!! exexexex! ;)

niko kai kati allo! otan lete backup...lete antigrafei gia na min xasoume dedomena...ti antigrafei omws??? apli??? dld apla metafereis kai ok H uparxei programma kai kanei backup???

backup μνημης τηλεφωνου σημαινει οτι κραταει τις επαφες, ημερολογιο, ρυθμισεις κλπ. μπορεις να κανεις απο το pc suite, απο την καρτα μνημης που υπαρχει αντιστοιχη επιλογη, στις επιλογες φυσικα. εφαρμογες για πληρες backup δεν υπαρχει, μονο για επαφες.

την καρτα μνημης την κανεις backup νομιζω μεσα απο το pc suite παλι αλλα κυριως απο εναν card reader.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν70 σε Vodafone έκδοση. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω την αναφορά παράδοσης μηνύματος, αλλά μετά από 2-3 ώρες ξενεργοποιήται. Τι να κάνω;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

@Gr.04:mallon 8elei anava8misi!!!!-----na do pote 8a bro k ego xrono na pao na knao k sto diko mu!

 

k emena paromoio problem mu kanei...otan to anoixo to proi pu to eixa kleisto gia brady xanetai..k meta prpeei na thn xanaenergopioihso manually!!!...to kalo einia oti emena dne xanetai meta apo 2-3 ores oute ean kano switch metaxy ton profiles mu!!!

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

ebala adsl sto kinitooo einai theikoO!!!! thnxx paidiaaa!!!! thelw na kanw mia erwtisi me to net pou pernoume apo to pc mporw na exw kai msn apo to kinito?gt prospathw alla dn kanei kt...kserei kaneis kt?kai pou mporw na brw to msn>?ayto apo to files kollaei sto n70..kai to mirc gia to n70 leei oti einai mono gia series 60 einai..enw to kin einai alla kobei thn egatastash...opoios kserei kt as help..thnx padws ;) xAsApAkOS

Πως γινεται αυτο που λες ;;;Δεν ειμαι και ο πιο σχετικος...

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει για το GNUBOX και στο 3230 αλλά και στο Ν70...

 

...Δεν είναι φοβερό, να μπορείς να διαβάζεις τα νέα του flash.gr στο... κρεββάτι σου χώρις έξτρα χρέωση; Σε λίγο θα βάλω και aDSL, και τότε... ποιος με πιάνει!...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις με πηρανε απο το νοκια σοπ...το στειλαν γερμανια για ενα φορματ..αν ειναι δυνατον δηλαδη :mad:..!!αν και καθιστεριμενα,καποιο παιδι μου εστειλε μηνυμα αλλα τωρα κολλησα και δεν θυμαμαι το νικ του..(εσβησα και τα μηνυματα)..τεσπα..παω να το παρω..
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε συγνώμη αλλά είναι τόσες πολλές οι σελίδες που καταλαβαίνεις...

Υπάρχει βέβαια και το manual...

Πάντως αν πας ρυθμίσεις//τηλέφωνο/κατάσταση αναμονής/ενεργή αναμονή και επιλέξεις όχι φεύγουν τα εικονίδια από την επιφάνεια!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε συγνώμη αλλά είναι τόσες πολλές οι σελίδες που καταλαβαίνεις...

Ξέρει κανείς άν μπορεί να βγει η μπάρα με τις συντομεύσεις στην αρχική;

 

manual σελιδα 15 ;)

http://img64.imageshack.us/img64/1830/mwsnap1506em.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia auto to "san" lampaki dipla sto "N" apo to N70 ti einai???? To exei kai to 6680!

 

φωτοκυταρο για το φωτισμο του πληκτρολογιου,αναλογα με το φως

του περιβαλλοντα χωρου , "κανονιζει", εαν θα αναψει ο φωτισμος του πληκτρολογιου ,ή οχι ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

sx1vg18 diavase 5 selides pisw kai tha katalaveis , exoyn graftei toylaxiston 30 post gia ayto to thema

 

xasapakos - programma msn gia series 60 den ksero ean iparxei kai ean iparxei ean einai symbato me to n70 , alloste olo kai kati tha bgei sto mellon oso gia to aDSL kali fasi e? :D :D :D

 

 

Στην σελιδα 149 θα τα βρειτε ολα ;)

 

Nα ρωτησω κατι...αν και εντελως αχρηστο για μερικους...εμενα μου λειπει το χρονομετρο που ειχε παλια το ΝΟΚΙΑ.

 

Ξερει κανεις κανενα προγραματακι τετοιο;

Επισης καποιο προγραμμα σπασμενο για να οργανωσουμε λιγο τις φωτογραφιες μας;

 

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειναι το καταλληλο θεμα..αυτα θα τα βρεις στο τοπικ με τις εφαρμογες..

 

η εφαρμογη που ψαχνεις ειναι το stop watch!!

 

τελικα πηρα το Ν70 μου..και τους ειπα κι ευχαριστω απο την χαρα μου...

 

ΕDIT:το κινητο παρουσιαζει παλι το ιδιο προβλημα..τι να κανω????:help:

Link to comment
Share on other sites

....πέρασα το Pc suite στο πισι ...συνδεσα το usb καλώδιο με το κινητό...αλλά ΔΕΝ αναγνωρίζει το κινητό :( ( το καλώδιο αναγνωρίζει το κινητο , αλλά το pc suite οχι :cry: )

 

( για το καλώδιο χρειάζεται να περαστεί κάποιο λογισμικό; :X )

Link to comment
Share on other sites

....πέρασα το Pc suite στο πισι ...συνδεσα το usb καλώδιο με το κινητό...αλλά ΔΕΝ αναγνωρίζει το κινητό :( ( το καλώδιο αναγνωρίζει το κινητο , αλλά το pc suite οχι :cry: )

 

( για το καλώδιο χρειάζεται να περαστεί κάποιο λογισμικό; :X )

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ Ν70 ΜΕ PC :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχει περσει καιρος απο τοτε που εχει βγει το κινητακι και το εχετε αρκετοι στην κατοχη σας θα ηθελα να ρωτησω μετα απο τοσο καιρο ποσο ενοχλητικο ειναι το πορτακι της καμερας που 'παιζει'.Υπαρχει περιπτωση στο μελλον με αλλη προσοψη να επισκευαζεται?Γιατι σκεφτομαι να το αγορασω αλλα με ξενερωνει να δωσω τοσα λεφτα και η ποιοτητα να χανει!!
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειναι το καταλληλο θεμα..αυτα θα τα βρεις στο τοπικ με τις εφαρμογες..

 

η εφαρμογη που ψαχνεις ειναι το stop watch!!

 

τελικα πηρα το Ν70 μου..και τους ειπα κι ευχαριστω απο την χαρα μου...

 

ΕDIT:το κινητο παρουσιαζει παλι το ιδιο προβλημα..τι να κανω????:help:

ειχες πει οτι ειχες δοκιμασει κι αλλα Ν70 στον ιδιο υπολογιστη; βλακεια πραγματικα...!

Link to comment
Share on other sites

οχι,ειπα οτι δοκιμασα ενα 6230ι της μαμας μου,το οποιο δουλεψε σφαιρα..δεν ειναι θεμα καλωδιου 100%..στα νοκια σοπ που πηγα..δεν το δοκιμασαμε με το καλωδιο μου,αλλα με δικα τους..και παλι το ιδιο προβλημα..δυστηχως..θα παω αυριο..πως να φερθω ομως..ξερω δεν ηταν δουλεια τοσο δικη τους..αλλα εγω τι φταιω??εσκασα 500 ευρω ετσι για την πλάκα?

να ζητησω αντικατασταση?γερμανια πηγε και παλι τα ιδια..αν ειναι δυνατον δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...