Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελος, μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποιο κολπο για διπλασιαμο της χωρητικοτητας των dual voltage καρτων μνημης, οπως γινεται και με τις sd στα SE; μερικοι εχουν καταφερει να μετατρεψουν 1GB σε 2GB!

 

Ναι δεν το ξερετε?

 

Εγω πήρα ενα σκληρο δίσκο 120GB, τον μετέτρεψα σε 500GB και τον έβαλα στο ν70. Φορμαρισμένος είναι 488GB :(

 

 

 

Και κατι αλλο:

Οσο ταιριάζει η SD στα Sony Ericsson άλλο τοσο ταιριαζει και ο σκληρός στο ν70;) ;) :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

A ego sou tin efera, ton ekana 1TB!

 

Mipos ennoei kati allo? Giati oti graphei mou akougetai teleios paralogo;)

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου..υπαρχουν τα αναλογα τοπικς..ψαξτο λιγο..

 

παντως μια συμβουλη:παρε την πιο φτηνη που βρεις..και μην κοιτας τις ταχυτητες..

 

 

Γιατί να μην τις κοιτάει, δεν υπάρχει διαφορά σε ταχύτητα απο την μαμίσια?

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τον nervous για την βοήθειά του.Τις επαφές τις έχω περάσει με το χέρι μια μια και τις έχω σώσει όλες στην κάρτα άρα υποθέτω δεν θα υπάρχει πρόβλημα να κανω format.Μια διευκρίνηση: όταν κάνουμε φορμάτ βγάζουμε την κάρτα ή όχι;Ευχαριστώ καλό σας απόγευμα.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενα tutorial για να μπορέσω να μπαίνω (και καλά) στο νετ χρησιμοποιώντας το bluetooth .. μέσω του pc μου.

 

Δεν τα κατάφερα... τα εχει καταφέρει καποιος μέχρι ΄τώρα ? κ αν ναι πώς??

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο 8.....

 

Οταν πληκτορολογώ το 8, αντί του ήχου που κάνουν όλα τα άλλα πλήκτρα, αυτό κάνει σαν να το πατάω συνέχεια, χωρίς να το πατάω. Αν το πατήσω παρατεταμένα για ταχεία κλήση δεν κάνει τίποτα. Αν πατήσω 8 και τηλεφωνάκι(πράσινο) καλεί κανονικά την ταχεία κλήση

 

Οταν γράφω μήνυμα, και το κρατώ πατημένο αντί να βγάλει το 8, βγάζει 2-3 γράμματα μαζί.

 

Ολα τα άλλα δουλεύουν κανονικά

 

Είναι bug η βλάβη λέτε?

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι..σημερα πηρα ενα n70 αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω κανενα προγραμματακι εγκατασταση...ενω το στελνω κανονικα μεσω bluetooth μολις το μνμ φτανει στο κιν. και παει να το κανει εγκατασταση μου λεει οτι για λογους ασφαλειας ειναι αδυνατη!!! γνωριζετε μηπως κατι?? οι εφαρμογες ειναι sis και το κιν. ειναι vf live..σας ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου θα πρεπει να κανεις το εξης διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση λογισμικου και θα βαλεις ενεργοποιηση!τωρα λογικα θα πρεπει να ειναι οκ!
Link to comment
Share on other sites

akoygete sovaro problima , trava ena hard reset kai des ean doyleyei alliws grigora sthn nokia oso eisai stin eggiisi (ean akoma isxiei, den to gnorizo)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τελικώς δεν ήταν αυτό. Εκανα ένα restart, και είδα πως το πρόβλημα το δημιουργεί το SMS Count. Μόλις το κάνω kill απο την μνήμη το τηλέφωνο επανέρχεται κανονικά. Να πώ επίσης ότι σιγά σιγά το 8 είχε σταματήσει να δουλεύει πλήρως και στις κλήσεις αλλά και στα μηνύματα.

 

Αλλος παρόμοια εμπειρία με το SMS Count?

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

@gepol μηπως σου επεσε πουθενα η επεσε καθολου νερακι και δεν το θυμασε??:confused:

 

πανε σε ενα νοκια σοπ το γρηγοροτερο δυνατο..για καθαρισμο:!:

Link to comment
Share on other sites

@gepol μηπως σου επεσε πουθενα η επεσε καθολου νερακι και δεν το θυμασε??:confused:

 

πανε σε ενα νοκια σοπ το γρηγοροτερο δυνατο..για καθαρισμο:!:

 

Αφού δουλεύει μια χαρά τώρα, τι να κάνω στο ΝΟΚΙΑ Shop? Φορτώνω το SMS count και εμφανίζεται, και όχι κανένα νεράκι και καμμία τουμπα 14 μέρες που το έχω....

 

Και παρεπιπτόντως, το SMS count το πήρα απο τα δικά σου αρχεία. Ισως φταίει η έκδοση μου? Οταν κάνω - αν κάνω αναβάθμιση, θα ξαναδοκιμάσω...και θα ποστάρω....

 

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου θα πρεπει να κανεις το εξης διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση λογισμικου και θα βαλεις ενεργοποιηση!τωρα λογικα θα πρεπει να ειναι οκ!

αυτο ηταν!! σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια τα φωτα σας!!πηγα να κανω μορφοποιηση στην καρτα και σταματαει λιγο πριν το τελος και βγαζει μηνυμα καρτα μνημης κατεστραμενη!!!!!αυτο ηταν;παει η καρτα ε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας!!πηγα να κανω μορφοποιηση στην καρτα και σταματαει λιγο πριν το τελος και βγαζει μηνυμα καρτα μνημης κατεστραμενη!!!!!αυτο ηταν;παει η καρτα ε;
Format με card reader δοκίμασες;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου συμβαινει το εξης περίεργο….

Τοσο καιρο δεν το εδινα σημασια λεω από το κινητό θα είναι…

Ειδα όμως σημερα ότι σε ένα νο70 ενός φιλου μου δεν συμβαινει το ιδιο πραγμα….

Λοιπον όταν βλεπω ένα βιντεακι που τραβαω πολλες φορες(σχεδον παντα θα ελεγα) κολλαει η οθονη για λιγα δευτερολεπτα….ο ηχος συνεχιζει κανονικα και μετα το βιντεο ξαναξεκιναει…αλλα χανεις αυτά τα λιγα δευτερολεπτα και δεν τα βλεπεις…

Στο pc παιζει κανονικα….

Εγω νομιζα ότι είναι από το κινητο αλλα όπως ειπα και πιο πανω στο νο70 ενός φιλου μου δεν συμβαινει ποτε αυτό το πραγμα….

Γνωριζει κανεις κατι για το θεμα…???

Η αναβάθμιση που εχω είναι η τελευταία…..(από την αρχη ομως μου το κανει αυτό)….

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να βγαλω απο την αρχικη επιφανεια σε κατασταση αναμονης τα εικονιδια που εχει για γρηγορη μεταβαση και τις καταχωρησεις ημερολογιου?? και αν ναι θα υπαρχει καποιο προβλημα?? ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να βγαλω απο την αρχικη επιφανεια σε κατασταση αναμονης τα εικονιδια που εχει για γρηγορη μεταβαση και τις καταχωρησεις ημερολογιου?? και αν ναι θα υπαρχει καποιο προβλημα?? ευχαριστω!!!!

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κατάσταση αναμονής > Ενεργή αναμονή = ΟΧΙ.

Απολύτως κανένα πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου συμβαινει το εξης περίεργο….

Τοσο καιρο δεν το εδινα σημασια λεω από το κινητό θα είναι…

Ειδα όμως σημερα ότι σε ένα νο70 ενός φιλου μου δεν συμβαινει το ιδιο πραγμα….

Λοιπον όταν βλεπω ένα βιντεακι που τραβαω πολλες φορες(σχεδον παντα θα ελεγα) κολλαει η οθονη για λιγα δευτερολεπτα….ο ηχος συνεχιζει κανονικα και μετα το βιντεο ξαναξεκιναει…αλλα χανεις αυτά τα λιγα δευτερολεπτα και δεν τα βλεπεις…

Στο pc παιζει κανονικα….

Εγω νομιζα ότι είναι από το κινητο αλλα όπως ειπα και πιο πανω στο νο70 ενός φιλου μου δεν συμβαινει ποτε αυτό το πραγμα….

Γνωριζει κανεις κατι για το θεμα…???

Η αναβάθμιση που εχω είναι η τελευταία…..(από την αρχη ομως μου το κανει αυτό)….

Το κάνει μόνο οταν ανοίγεις βιντεο απο την εκθεση, αυτο οφείλεται σε γεμάτη μνήμη απο φωτογραφειες/βιντεο ή διαφορα προγραμματα που εχουν διαφορα codecs πχ mp3players

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

μου το κανει και απο τον filexplorer και οταν εχω mms με βιντεο....

αρα δεν ειναι μονο απο την εκθεση....

αυτο με τα codecs δεν το πολυκαταλαβα....

και του αλλου το κινητο που ανεφερα πιο πανω εχει περιπου τα ιδια προγραμματα με μενα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας!!πηγα να κανω μορφοποιηση στην καρτα και σταματαει λιγο πριν το τελος και βγαζει μηνυμα καρτα μνημης κατεστραμενη!!!!!αυτο ηταν;παει η καρτα ε;

Μου το έχει κάνει μια φορά η κάρτα που είχα στο Ν90.

Απλά την αφαίρεσα, έκανα μια επανεκίνηση το τηλ., την ξαναέβαλα, έδωσα ξανά εντολή για μορφοποίηση κι όλα πήγαν καλά.

Επέμενε λίγο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...