Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιο αξεσουαρ που μπορω να συνδεσω κανονικα ακουστικα στο Ν70 για αν ακουω μουσικη? Αν ναι απο που μπορω να παρω ενα τετοιο (προτιμω απο Ελλάδα) και ποσο κοστιχει αυτο.
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου υπαρχει τo AD-15

και θα το βρεις με 13-15 ευρω..:)

ενδεικτικα..

 

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=123913

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αξεσουαρ που μπορω να συνδεσω κανονικα ακουστικα στο Ν70 για αν ακουω μουσικη? Αν ναι απο που μπορω να παρω ενα τετοιο (προτιμω απο Ελλάδα) και ποσο κοστιχει αυτο.

 

Απο nokia shop ,Nokia audio adapter ad-15

Γυρω στα 15€

(εχει αναφερθει αρκετες φορες ...)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!

ithela na rwthsw ta exis :

-poso kanei to pisw kapaki tou kinitou gnisio apo nokia kai poso i mprwstini prosopsi? (simperilamvanonte kai ta koumpia?)

-paratisa ena bag sto kinito! otan travixeis mia foto kai meta pas epexergasia meta phgenoume stin eukrinia...tis megalwnoume tin eukrina...fenete oti megalwse..patame apothikeusi...meta otan tin doume me tin foto pou den htan epexergasimi einai oi idies..! giati etsi?? poios o skopos kai megalwsame tin eukrinia??!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

1.ολη η προσοψη κανει ~26 ευρω..το πισω -μονο- του 8 ευρω..

enoeis oloi i prosopsi kai to pisw kapaki kai i mprostini prosopsi???? (koumpia exei???)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

26 ευρω εχει μια νεα προσοψη με τα ολα της φιλε μου!!και μπρος και πισω και το πανω και κουμπια :)
Link to comment
Share on other sites

26 ευρω εχει μια νεα προσοψη με τα ολα της φιλε μου!!και μπρος και πισω και το πανω και κουμπια :)

thanks! to plastiko pou einai i pisw kamera allazei i oxi??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ολα αλλαζουν...σαν να εχεις ενα νεο κινητο θα 'ναι..:)

εκτος απο το εσωτερικο..:)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ολα αλλαζουν...σαν να εχεις ενα νεο κινητο θα 'ναι..:)

εκτος απο το εσωτερικο..:)

file mou kanei entupwsei na einai gnisia OLA ta plastika kai na kanei mono 26 euro! giati etsi fthina???!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Ν70. Όποιος γνωρίζει ας μου πει:

 

- Η αυτονομία είναι ικανοποιητική; (χρειάζομαι 2 ημέρες με 20 λεπτά ομιλίας κάθε ημέρα και γύρω στα 10 λεπτά στον media player

- Πόσους χαρακτήρες εμφανίζει στην οθόνη των επαφών; Στο 6280 που έχω εμφανίζει περίπου 23. Το συγκεκριμένο με ενδιαφέρει γιατί θέλω να εμφανίζεται ολόκληρο το όνομα και το επώνυμο της επαφής χωρίς να κόβεται από δεξιά με τελείτσες.

- Έχει δυνατό ηχείο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Προσπαθησα να συνδεσω το n70 με το pc μεσω pcsuite αλλα δεν τα καταφερα.Διαβασα σε ενα topic κατι,τα εκανα ολα αλλα τιποτα

Εχω ενα bluetooth MA720 που το ειχα απο ενα 3650.Το εβαλα εχθες αλλα στην εγγατασταση φυσικα δεν ειχε n70.

α)Θα δουλευει στο n70 αυτο?

β)Εχω μονο το 1ο cd που ειχε μεσα και εχει την εγκατασταση του bluetooth,την περασα κανονικα,το 2ο cd ειναι το software ομως οποτε δεν μπορω να τεσταρω αν δουλευει και φυσικα να συνδεσω το κινητο μου στο pc.Eδω τι επιλογες εχω?

Link to comment
Share on other sites

file mou kanei entupwsei na einai gnisia OLA ta plastika kai na kanei mono 26 euro! giati etsi fthina???!

φιλε μου τοσο κανει η αλλαγη προσοψης-ORIGINAL-(μπορεις να παρεις και την αλλη την προσοψη)εχω παει και ρωτησα..

αμα σου φαινονται τοσο λιγα..πανε παρε και μια για μενα και θα σου δοσω τα μισα..:happy:

 

φιλικα..

Link to comment
Share on other sites

26 ευρω εχει μια νεα προσοψη με τα ολα της φιλε μου!!και μπρος και πισω και το πανω και κουμπια :)

 

 

και το γύρω-γύρω της οθόνης που μοιάζει σαν μεταλλικό συμπεριλαμβάνεται στη πρόσοψη?

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε μια φτηνη και καλη καρτα μνημης για το Ν70 χωρητικοτητας 1GB.
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου..υπαρχουν τα αναλογα τοπικς..ψαξτο λιγο..

 

παντως μια συμβουλη:παρε την πιο φτηνη που βρεις..και μην κοιτας τις ταχυτητες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Ν70. Όποιος γνωρίζει ας μου πει:

 

- Η αυτονομία είναι ικανοποιητική; (χρειάζομαι 2 ημέρες με 20 λεπτά ομιλίας κάθε ημέρα και γύρω στα 10 λεπτά στον media player

- Πόσους χαρακτήρες εμφανίζει στην οθόνη των επαφών; Στο 6280 που έχω εμφανίζει περίπου 23. Το συγκεκριμένο με ενδιαφέρει γιατί θέλω να εμφανίζεται ολόκληρο το όνομα και το επώνυμο της επαφής χωρίς να κόβεται από δεξιά με τελείτσες.

- Έχει δυνατό ηχείο;

 

Η αυτονομία του είναι ικανοποιητική για smartphone. Μη φανταστείς τρελά πράγματα αλλά αν το κλείνεις το βράδυ θα ικανοποιήει τις απαιτήσεις που περιέγραψες.

 

Στην οθόνη επαφών εμφανίζει γύρω στους 18 χαρακτήρες...

 

Έχει δυνατό ηχείο, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτόν τον τομέα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.Σήμερα το κινητό (ενώ 2 μήνες που τόχω δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα) δεν χτυπάει ούτε έχει δόνηση όταν το έχω στο προφίλ: Γενικό(έλεγξα το προφίλ,αύξησα την ένταση,το έσβυσα έβγαλα την μπαταρία και το ξαναάναψα) τίποτε.Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή(ακόμα) είναι όπως το αγόρασα.Οταν το βάζω όμως στο προφίλ:Εξωτερικοί χώροι χτυπάει κανονικά.Ξέρει κανείς να μου πεί κάτί; Επίσης δεν υπάρχουν φωνητικές κλήσεις σε κανένα όνομα και ..ψάχνω να βρώ πως θα κατεβάσω αυτόν τον smart_guard_pro για να κρύψω κάποια αρχεία..άραγε η Νόκια δεν δίνει γαι εγκατάσταση το πορτοφόλι που έχουν κάποια άλλα μοντέλα της; Περιμένω την απάντηση κάποιου φίλου ισως και operator κυρίωσ για το πρόβλημα των κλήσεων.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.Σήμερα το κινητό (ενώ 2 μήνες που τόχω δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα) δεν χτυπάει ούτε έχει δόνηση όταν το έχω στο προφίλ: Γενικό(έλεγξα το προφίλ,αύξησα την ένταση,το έσβυσα έβγαλα την μπαταρία και το ξαναάναψα) τίποτε.Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή(ακόμα) είναι όπως το αγόρασα.Οταν το βάζω όμως στο προφίλ:Εξωτερικοί χώροι χτυπάει κανονικά.Ξέρει κανείς να μου πεί κάτί; Επίσης δεν υπάρχουν φωνητικές κλήσεις σε κανένα όνομα και ..ψάχνω να βρώ πως θα κατεβάσω αυτόν τον smart_guard_pro για να κρύψω κάποια αρχεία..άραγε η Νόκια δεν δίνει γαι εγκατάσταση το πορτοφόλι που έχουν κάποια άλλα μοντέλα της; Περιμένω την απάντηση κάποιου φίλου ισως και operator κυρίωσ για το πρόβλημα των κλήσεων.Ευχαριστώ

 

Καλησπερα :)

Δοκιμασες να κανεις καμμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων/φορματ με *#7370# ?

Δοκιμασε και hard format με τον συνδιασμο των πληκτρων εφοσων εχεις σωσει τα δεδομενα σου .

 

Τις επαφες τις περασες χειροκινητα ή με καποιο αλλο τροπο?

Εχω συμπερανει οτι το προβλημα που αναφερεις συμβαινει οταν οι

επαφες περνιουνται μεσω μεταφορας απο αλλη συσκευη.

Το προβλημα με τις φωνητικες κλησεις εχει παρουσιαστει και σε αλλους.

 

Για το smart_guard_pro ριξε μια ματια στο xxxxxxxxxxxxxxx

κανοντας πρωτα εγγραφη .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μερικοί να με βρίσετε αλλά,ξέρετε μήπως αν υπάρχει κάποιο πειρατικό site όπου μπορεί κανείς να βρει registration codes απο προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μερικοί να με βρίσετε αλλά,ξέρετε μήπως αν υπάρχει κάποιο πειρατικό site όπου μπορεί κανείς να βρει registration codes απο προγράμματα?

ολοκληρα τα προγραμματα δε σ'αρεσουν; :p

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν συμβαίνει αυτό.Σε μηδενική τιμή φαίνεται μαυρισμένο το πρώτο κουτάκι και μετα ανεβαίνει ομαλά μεχρι και την τελευταία μπάρα με ανοδικό ήχο.
σε μηδινικη τιμη δειχνει μαυρισμενο το πρωτο κουτακι. αν ανεβει στο πρωτο επιπεδο, δειχνει παλι μαυρισμενο το πρωτο κουτακι.

 

Έχω τέσσερα θέματα, τα δύο τα εργοστασιακά και τα δύο πρόσθετα. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως ο αριθμός των θεμάτων παραμενει σταθερός και όταν προσθέτεις θέματα απώς διαγράφονται τα παλιότερα (κακό θα ελεγα αυτό..)

δεν το καταλαβα αυτο. επειδη βλεπω οτι και εσυ αλλα και ο kostakiss δεν καταλαβατε τι προβλημα λεω. αυτο γινεται μονο εαν εχετε κανει αναβαθμιση το κινητο και βαλετε το αντιγραφο ασφαλειας που εχετε δημιουργησει απο την προηγουμενη εκδοση. μονο τοτε γινεται αυτο. εχω εχω κρατησει αντιγραφο την παλαιοτερη εκδοση, για αυτο και μου γινεται.

 

7) Εχει εξαφανιστει η επιλογη για προσθηκη εφαρμογων στην μεταβαση! Αυτο το προβλημα δεν υπηρχε σε προηγουμενη εκδοση!
υπαρχει καποιος που να το εχει παρατηρησει; δηλαδη τοτε ποιος ο σκοπος την μεταβασης, αν εχει εξαφανιστει η επιλογη;

 

8) Οσο αφορα την ευκρινεια. μολις επιλεγω για να αλλαξω την ευκρινεια απο μια φωτογραφια και η μπαρα ερχεται στην μεσα, αυτοματα αλλαζει και την ευκρινεια. δλδ οταν το πας στο μεγιστο επιπεδο, εκει δλδ οπου φαινεται πιο καθαρη η φωτογραφια, στην ουσια ειναι η φωτογραφια ετσι οπως την τραβας! δλδ με αυτη την επεξεργασια δεν μπορεις να καλυτερεψεις την ευκρινεια, παρα μονο να την χειροτερεψεις.
λοιπον, οταν λεω ευκρινεια, εννοω την επιλογη που υπαρχει στην επεξεργασια της φωτογραφιας. οπως υπαρχει αντιθεση,φωτεινοτητα,κειμενο, ετσι και εχει και επιλογη για ευκρινεια. αυτο που παρατηρω ειναι οτι δεν αυξανει καθολου την ευκρινεια, αλλα μονο την μειωνει. βαλτε μια φωτογραφια για επεξεργασια και πηγαινετε στην ευκρινεια. η φωτογραφια θα θολωσει και η μπαρα θα παει στην μεση. αν την ανεβασετε στο μεγιστο επιπεδο η φωτογραφια θα γινει πιο καθαρη, αλλα στην ουσια ειναι ετσι οπως ηταν και πριν. δεν εχει αλλαξει τιποτα.

 

9) Το ειχα πει και παλαιοτερα αυτο το προβλημα. δεν λειτουργει η επιλογη για αποστολη sms μετα απο απορριψη κλησης.
αν μπορει καποιος αν το ελεγξει..

 

τελος, μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποιο κολπο για διπλασιαμο της χωρητικοτητας των dual voltage καρτων μνημης, οπως γινεται και με τις sd στα SE; μερικοι εχουν καταφερει να μετατρεψουν 1GB σε 2GB!

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση Rom που βγηκε ειναι η ver.5.0609.2.0.1 μπορει να κανει καποιος post κανενα Link με τις αλλαγες που κανει η τελευταια εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση Rom που βγηκε ειναι η ver.5.0609.2.0.1 μπορει να κανει καποιος post κανενα Link με τις αλλαγες που κανει η τελευταια εκδοση?

 

Oριστε φιλε μου : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1278719#post1278719 ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

τελος, μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποιο κολπο για διπλασιαμο της χωρητικοτητας των dual voltage καρτων μνημης, οπως γινεται και με τις sd στα SE; μερικοι εχουν καταφερει να μετατρεψουν 1GB σε 2GB!

 

:blink: Ποιος ηρθε ; :blink:

Παντως Lux αν οντως βγαλεις ακρη,κρατα μας ενημερους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...