Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω κάτι. Έχω αποκτήσει πριν από 2 ημέρες τo N70 με σύνδεση Vodafone(κάρτα 3G), αλλά δε μπορώ να χρησιμοποιήσω υπηρεσίες όπως βιντεοκλήση και δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω GPRS στο Vodafone live!Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω;Ευχαριστώ

 

Φιλε fkxan01 ,καταρχην ,καλως ηρθες .

Τσεκαρε καταρχην (απο την εξυπηρετηση πελατων) εαν η υπηρεσια βιντεοκλήσης

ειναι ενεργοποιημενη στην γραμμη σου .

Μηπως δεν εχεις 3g καλυψη ? (βλεπεις σημα 3g στο Ν70 ?)

Τσεκαρε ακομα στις ρυθμισεις εαν ειναι σε διπλη λειτουργια .

3g καλυψη θα πρεπει να εχει και αυτος που καλεις.

 

Τελος το Ν70 δεν υποστηριζεται ακομα απο το Vodafone live!

Βλεπεις μονο την απλη σελιδα του.

Συντομα πιστευω θα υποστηριζεται .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

V 2.0539.1.2 perasa simera ayti tin anabathmisi omos psiloapogoiteutika.prin apo ayti to radio eixe kratskathe 5''.tora meta apo aytin mia ginete monofoniko mia stereo.oxi panta omos.o stathos pianei poli kathara den logo simatos tou stathmoy.eleos pia!!!!!!!

 

 

NOKIA :rocket: :rocket: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους τυχερους κατοχους που εχουν περασει την αναβαθμιση :D να ρωτησω αν και για να μην αναφερεται δεν συμβαινει. μετα την αναβαθμιση το pc suite δημιουργει κανενα προβλημα η ολα ενταξει?

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει φιλε μου,δεν ειχα κανενα προβλημα μετα την αναβαθμιση με το pc suite..

 

αντε με το καλο κι εσυ βουρ για αναβαθμισουλα..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε λίγες μέρες παραλαμβάνω το Ν70.

 

Τί είδους αναβάθμιση είναι η "V 2.0539.1.2" ;;; :worry: :worry:

 

 

(o άσχετος :O :O )

 

Είναι η νέα έκδοση λογισμικού που έχει βγεί για το Ν70. Διορθώνει κάποια προβληματάκια της αρχικής έκδοσης...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι προβληματα διορθώνει η αναβαθμιση κ που μπορω να την κανω κ ποσο κοστιζει???

H αναβάθμιση μπορεί να γίνει μόνο σε κάποιο Nokia Shop.Πραγματοποιείται δωρεάν σε περίπτωση που η εγγύηση δεν έχει λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησα το blacklist πρόγραμμα και το πρόβλημα λύθηκε. Για κάντε μια προσπάθεια και σείς βρε παιδιά!!!!!

 

εγω δεν εχω το black list αλλα το black baller....!!!!

λες να φταίει αυτο τελικα....??

αντε να δουμε.....

παιδια 2 ερωτησεις....γιατι αυριο μαλλον θα κανω την αναβάθμιση...

σε οσα παιδια την εβαλαν...

τελικα το προβλημα με τις κλησεις που δεν ακούγονται λύνεται......???

και κατι χαζο....πως βλεπεις τι εκδοση λογισμικού εχεις....???

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω το black list αλλα το black baller....!!!!

λες να φταίει αυτο τελικα....??

αντε να δουμε.....

παιδια 2 ερωτησεις....γιατι αυριο μαλλον θα κανω την αναβάθμιση...

σε οσα παιδια την εβαλαν...

1.τελικα το προβλημα με τις κλησεις που δεν ακούγονται λύνεται......???

και κατι χαζο....

2.πως βλεπεις τι εκδοση λογισμικού εχεις....???

 

 

1.Αυτό κάποιοι λένε ότι λύνεται με φορματ,για την αναβάθμιση δες πιο πάνω,αν και αναφέρεται ότι όχι,η αναβάθμιση δε βελτιώνει τίποτα.

2. *#0000# και εκεί θα δεις διάφορες πληροφορίες,ανάμεσα τους και η έκδοση λογισμικού που φοράει το κινητό σου!

Link to comment
Share on other sites

και κατι χαζο....πως βλεπεις τι εκδοση λογισμικού εχεις....???

 

Πατάς σε κατάσταση αναμονής *#0000# και στο βγάζει στη οθόνη.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το πρωι στην νοκια για αναβαθμιση (αφου μου ειπε ενας φιλος οτι ηρθε η 2,0539,1,2 στα μερη μας) και μου λεει οτι ηρθε μια αναβαθμιση αλλα δεν ειναι η 2,0539,1,2 ειναι η 2,0539,0,2 αλλα με ημερομηνια εκδοσης 19,10,05 :confused: καινουρια και καλα...

Λεω αφου το 'φερα πουτο 'φερα ας την περασω. Το αφηνω, παω το απογευμα να το παρω και μου λεει "σου εβαλα την 2,0539,1,2 την πιο καινουρια που βρηκα" :confused: (Εν τω μεταξι το σαββατο που ειχα παει ηταν ΣΙΓΟΥΡΟΤΑΤΟΣ οτι ΔΕΝ υπαρχει νεα αναβαθμιση...) Γεματος χαρα εγω που εχω την καινουρια και ΔΕΝ θα εχω αλλο προβλημα με την εκθεση που με πεταει εξω, ανοιγω το κινητο και βλεπω οτι παλι με πεταει :cry: μετα απο λιγο δια μαγειας δουλευει κανονικοτατα χωρις να με πεταει και χωρις να κολλαει πουθενα :worry: . Δουλεψε ετσι για κανα 3ωρο αλλα μετα αρχισε παλι.

 

Εχει μηπως κανεις καμια ιδεα γιαυτο? εχει τωρα 2 ωρες ψαχνω τι μπορει να φταιει και να το κανει αυτο.

 

Την εκανα μορφοποιηση (οπως μου ειχε πει ο υπαλληλος την νοκια) και τωρα βαζω σιγα σιγα τις εικονες και τα προγραμματα κτλ. μεχρι στιγμης ολα καλα αλλα αν θα το ξανακανει τι να κανω?

εχω kingston 512, με την μανισια του 3230 και του ν70 δουλευει κανονικα.

 

 

Α, αυτος ο φιλος που μου ειπε οτι υπαρχει καινουρια αναβαθμιση,εχει κιαυτος προβλημα με την εκθεση, οχι με την μανισια καρτα ομως, μολις την αλλαξε με μια 256 (τρασεντ νομιζω), τοτε αρχισε να μην μπαινει στην εκθεση.

 

Μεχρι χτες υποψιαζομουν οτι καποια εφαρμογη τα κανει αυτα αλλα οταν εμαθα για τον προαναφερομενο που δεν εχει καμια εφαρμογη μεσα και τιποτα αλλο εκτος απο εικονες και βιντεο τοτε λεω κατι αλλο βρωμαει....

 

Σας ερχεται κατι στο νου???

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην διαβάζω βλακίες! Όταν δεν ξέρετε μην παραπληροφορείτε please!!! :(

 

ΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ Λ-Υ-Ν-Ε-Τ-Α-Ι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να συνεχίζουν κάποιοι να έχουν το πρόβλημα και μετά την αναβάθμιση σημαίνει οτι δεν λύνεται!Δεν είναι βλακείες!Ο καθένας λέει την άποψη του και τις εμπειρίες του ώστε να βοηθηθουν οι υπόλοιποι!

 

Φιλικά πάντα.

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δεν το ανεφερα :O

Αν υπαρξει τιποτα νεοτερο σφυριξτε παντως...

 

Κατι αλλο τωρα...

Στο 6600 οταν μιλουσα στο τηλεφωνο, ακριβως κατω απο το ονομα αυτου που μιλουσα, εμφανιζοταν η τρεχουσα διαρκεια κλησης. Δεν λεω για την επιλογη "συνοψη μετα την κληση". Το 6600 μου το εμφανιζε μετα απο φορματ και μετα απο κανα 2μηνο χωρις να κανω καμια ρυθμιση... :confused: Το 3230 δε δεν μου το εμφανισε ποτε. Στο ν70 πως γινεται να το βαλω?

 

Δεν ξερω αν καταλαβατε περι τινος προκειται...

Πας μητρωο, ρυθμισεις, εμφανιση διαρκειας κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η nokia ξερει για το προβλημα με τις χαμενες κλησεις και εχει στειλει οδηγια στα nokia shops ας μας πει αν ξερει κατι ο φιλος ili.
Link to comment
Share on other sites

thanks scruffy :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην διαβάζω βλακίες! Όταν δεν ξέρετε μην παραπληροφορείτε please!!! :(

 

ΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ Λ-Υ-Ν-Ε-Τ-Α-Ι! ;)

 

 

αντε να δουμε τι θα γινει γιατι για μενα ειναι ΤΟ Σ Ο Β Α Ρ Ο Τ Ε Ρ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ......

ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ......για μενα δεν ειναι κινητό.....

τωρα που γραφω αυτες τις γραμμές με παιρνουν τηλ(και μετα απο φορματ και ολα τα σχετικα) το κινητό μου και παλι δεν βαράει........

ουτε δόνηση ουτε τιποτα......

πραγματικα εχω μεινει αφωνος με αυτό το θεμα……

και κανονικα η νοκια θα πρεπε να ειναι σε κατασταση πανικου για αυτό το θεμα…….

Link to comment
Share on other sites

HELP se epilogo mnhmhs

 

 

exw kita3i gi mnhmes twn 512 kai 1gb

pia lete na einai h kalhteri gia to N70

 

 

episeis se marka ti protinete???

 

 

h nea kingstom tha einai kalh h mpa???

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator/PartsInfo.asp?ktcpartno=MMCM/1GB

 

 

eimai anamesa se aytes akouw gnomes.....(kai an 3erete tis diafores anamesa stis transcend

 

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator/PartsInfo.asp?ktcpartno=MMCM/1GB

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator/PartsInfo.asp?ktcpartno=MMCM/512

http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=78&LangNo=0

http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=23&LangNo=0

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
υπαρχει καποιος που να εχει βαλει ΜΑΜΕ στο Ν70?περασα την εκδοση mini-emame(ayth poy einai kai kala gia Feature pack 2 smartphones)αλλα αφου δοκιμασα 5-6 roms μονο το bombjack παιζει!
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε τι θα γινει γιατι για μενα ειναι ΤΟ Σ Ο Β Α Ρ Ο Τ Ε Ρ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ......

ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ......για μενα δεν ειναι κινητό.....

τωρα που γραφω αυτες τις γραμμές με παιρνουν τηλ(και μετα απο φορματ και ολα τα σχετικα) το κινητό μου και παλι δεν βαράει........

ουτε δόνηση ουτε τιποτα......

πραγματικα εχω μεινει αφωνος με αυτό το θεμα……

και κανονικα η νοκια θα πρεπε να ειναι σε κατασταση πανικου για αυτό το θεμα…….

 

Ρε φίλε διαβάζω τα post σου και στεναχωριέμαι! :( :cry:

Μήπως η κάρτα μνήμης που χρησιμοποιείς σου μεγαλώνει το πρόβλημα?Κοίτα λίγο τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει και στην ανάγκη διέγραψέ τα όλα μέχρι να βγεί η "ultimate" αναβάθμιση! ;)

 

:!: ΒΤW γι'αυτό λέω μερικοί να μην είναι απόλυτοι... :!:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

pantos kai ego exo problima me to na min xtipai to til kai na varai opote theli kai den einai oxi logiko ilithio aparadekto meta apo tosa xronia me nokia einai tragiko problima ayto

ti na kano to prob me to radio kai ta ala koula pou exi ala na min VARAI APARADEKTO kai apo mena

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα και εγώ σήμερα για αναβάθμιση και ο Θεός βοηθός. Το μοναδικό μου πρόβλημα ήταν με το ραδιόφωνο. Χρησιμοποιώ κάρτα Transcend 512MB και η συσκευή για την ώρα δεν έχει πολλά προγράμματα εγκατεστημένα (Opera Mini, FExplorer, κάποια themes, ένα converter, το SlovoEd και το UltraMP3 που όμως δεν έπαιζε και το απεγκατέστησα). Ερώτηση: Δεν πιστεύω να μη μπορώ να κάνω restore (όταν το παραλάβω) το backup που πέρασα στην κάρτα μνήμης;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...