Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να βαλεις κινουμενη .gif εικονα για screensaver :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις κινουμενη .gif εικονα για screensaver :)

@gianpithio, Δεν μου απάντησες στο pm... :O

 

PS. Sorry για το offtopic. :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω το κινητό συνδεδεμένο με το PC μέσω του PC Suite και δεν μπορώ να μπω στα αρχεία μου. Να σημειώσω επίσης ότι βρίσκεται σε λειτουργία "Εκτός Σύνδεσης". Παίζει κάποιο ρόλο αυτό?

 

Ευχαριστώ!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σημαινει οτι δεν εχεις συνδεθει.Μου εχει τυχει να φταιει το καλωδιο επειδη δεν εκανε σωστη επαφη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι αδύνατο όπως καταλαβαίνετε να διαβάσω 500 σελίδες, μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει το κινητό να το πάρω; με ενδιαφέρει να παίζει πολλά παιχνίδια... Τι λετε;;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι αδύνατο όπως καταλαβαίνετε να διαβάσω 500 σελίδες, μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει το κινητό να το πάρω; με ενδιαφέρει να παίζει πολλά παιχνίδια... Τι λετε;;;

Εγώ πάλι λέω να πάρεις το Ν73.

Το Ν70 έχει ξεπεραστεί μπορώ να πω, και θα σου πρότεινα να πάρεις εκείνο, όχι ότι το Ν70 δεν είναι καλό.

Η απόφαση είναι καθαρά δική σου. Απλά υπολόγισε μερικά € παραπάνω. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι τζάμπα να μου τα έδινες και τα δύο το ν70 θα έπαιρνα..

Μην το δέσεις σχοινί-κορδόνι, την γνώμη μου είπα :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Σε συνεχεια του προβληματος μου με το ν70 που παω να τραβηξω φωτογραφια και βιντεο και δε με αφηνει, γυριζει στην αρχικη οθονη οι πανεπιστημονες στον ΝΟΚΙΑ που δεν εχουν ιδεα εδω στην ελλαδα, επειτα που το κρατησανε 2 εβδομαδες εδω στην ελλαδα,συγκεκριμενα χανια και ηρακλειο αποφασισανε να το στειλουν γερμανια για ελεγχο.Και ρωταω γιατι πρεπει να μεινω χωρις κινητο πανω απο 1 μηνα χωρισ να μου το αντικαταστησουν? Η sony eriscson νομιζω οτι στο αντικατασταση μεσα σε 10, ημερες και σου δινει καινουργιο.Anyway, για μενα η nokia θα φαει τρελο X. Δυστυχως η panasonic δεν εχει μεγαλη ποικιλα σε κινητα αλλιως θα επερνα μονο panasonic.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ Ν70,ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ Κ ΤΑ...ΑΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΛΕΓΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΑΡΓΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ Κ ΕΣΒΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΩΝΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΦΛΑΣ ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΑΩ ΒΙΝΤΕΟ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΚΟΛΠΟ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΦΛΑΣ?

ΕΠΙΣΗΣ,ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Σε συνεχεια του προβληματος μου με το ν70 που παω να τραβηξω φωτογραφια και βιντεο και δε με αφηνει, γυριζει στην αρχικη οθονη οι πανεπιστημονες στον ΝΟΚΙΑ που δεν εχουν ιδεα εδω στην ελλαδα, επειτα που το κρατησανε 2 εβδομαδες εδω στην ελλαδα,συγκεκριμενα χανια και ηρακλειο αποφασισανε να το στειλουν γερμανια για ελεγχο.Και ρωταω γιατι πρεπει να μεινω χωρις κινητο πανω απο 1 μηνα χωρισ να μου το αντικαταστησουν? Η sony eriscson νομιζω οτι στο αντικατασταση μεσα σε 10, ημερες και σου δινει καινουργιο.Anyway, για μενα η nokia θα φαει τρελο X. Δυστυχως η panasonic δεν εχει μεγαλη ποικιλα σε κινητα αλλιως θα επερνα μονο panasonic.

Γιατι δεν τους ζητας να το στειλουν πρωτα στα κεντρικα της Αθηνας και μετα, αν το προβλημα δεν λυθει, να το στειλουν εξωτερικο?

 

Δεν ειναι αναγκη να κανεις ετσι για το κινητο απο τη στιγμη που το προβλημα το εχουν αυτοι στο Νοκια Shop της περιοχης σου. Πες οτι εχεις πεσει στην περιπτωση των περιπτωσεων.

 

Relax & Take it easy ;)

 

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ Ν70,ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ Κ ΤΑ...ΑΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΛΕΓΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΑΡΓΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ Κ ΕΣΒΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΩΝΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΦΛΑΣ ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΑΩ ΒΙΝΤΕΟ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΚΟΛΠΟ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΦΛΑΣ?

ΕΠΙΣΗΣ,ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ??

Δυστυχως το φλας δεν μπορεις να το απενεργοποιησεις με κανεναν τροπο.

 

Για εφαρμογες κοιταξε στα παρακατω:

xxxxxxxxxxxxxxx

Χρειαζεται να κανεις εγγραφη πρωτα. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενω στην Αθηνα ειναι καλύτεροι. πηγα στο κεντρικο στη βουλγιαμενης να παρω ακουστικα ειχε μεσα 50 ατομα και 1 πωλητη. Η εταιρεια ειναι μ.......ο!Και δε νομιζω οτι πρεπει να τους πω εγω τι πρεπει να κανουν, εννοειται οτι θα το κανανε απο μονοι τους να το στειλουν αθηνα αν ηξεραν να τα φτιαχνουν. Η αντιμεπιση κα ιο αντιεπαγγελματιμσος τους ειναι που με εκνευριζεο οχι η nokia. Αλλα μια που το λες θα κανω ενα μαιλ στην μαμα εταιρεια στη φιλανδια να δω τι customer service εχουν. Τους εστειλα μαιλ να δω τι θα μου πουνε!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι αδύνατο όπως καταλαβαίνετε να διαβάσω 500 σελίδες, μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει το κινητό να το πάρω; με ενδιαφέρει να παίζει πολλά παιχνίδια... Τι λετε;;;

 

Πολλα παιχνιδια παιζει (παντα ειχα γυρω στα 100 να υπαρχουν εγκατεστημενα) αλλα ειναι αργο,μπαταρια κακιστη και αναλυση μετρια και ειναι και 2nd ed. που σημαινει οτι καποιες εφαρμογες δεν θα σου τρεξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα παιχνιδια παιζει (παντα ειχα γυρω στα 100 να υπαρχουν εγκατεστημενα) αλλα ειναι αργο,μπαταρια κακιστη και αναλυση μετρια και ειναι και 2nd ed. που σημαινει οτι καποιες εφαρμογες δεν θα σου τρεξουν.

 

:blink::blink::blink:

Και επειδή είναι 2nd ed, τι σημαίνει? Ότι δεν θα τρέξουν ορισμένες εφαρμογές. Τότε το hard format τι ρόλο βαράει στην όλη ιστορία? :wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink:

Και επειδή είναι 2nd ed, τι σημαίνει? Ότι δεν θα τρέξουν ορισμένες εφαρμογές. Τότε το hard format τι ρόλο βαράει στην όλη ιστορία? :wacko:

 

εννοει πως οι εφαρμογες για 3rd edition δεν θα τρεξουν και απο 1 edition δεν θα τρεξουν ολες;) παντως στο ν70 τρεχουν τα περισσοτερα παιχνιδια--προγραμματα:rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

εννοει πως οι εφαρμογες για 3rd edition δεν θα τρεξουν και απο 1 edition δεν θα τρεξουν ολες;) παντως στο ν70 τρεχουν τα περισσοτερα παιχνιδια--προγραμματα:rolleyes::D

Καλά, το μόνο σίγουρο είναι ότι οι εφαρμογές 3rd edition δεν πρόκειται να παίξουν στο Ν70.

Όσο για 1st edition, έχω την εντύπωση ότι τις παίζει. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σημαινει οτι δεν εχεις συνδεθει.Μου εχει τυχει να φταιει το καλωδιο επειδη δεν εκανε σωστη επαφη.

Ξαναπροσπάθησα αυτή τη φορά βάζοντας την κάρτα SIM μέσα και πάλι τα ίδια μου βγάζει. Συνεχίζει να μου λέει "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας".

Εντωμεταξύ, στην οθόνη αναμονής ανάβει κανονικά το σηματάκι του USB σαν να είμαι συνδεδεμένος κανονικά.

Tι κάνουμε τώρα? :cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@eatmydust εβαλες στο pc σου καπιο νεοτερο pc suite? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@eatmydust εβαλες στο pc σου καπιο νεοτερο pc suite? :)

Έχω την τελευταία version του PC Suite.

 

@gianpithio Όσο για το άλλο... όλα Ο.Κ. :D :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αν και εψαξα σε παλαιοτερα μηνυματα, αλλα δεν το ξακαθαρισα ακριβως,και θελω να ρωτησω.. ποια ακουστικα ειναι καλυτερα ? τα

HS-20, ta HS-23 ή καλύτερη λυση ειναι ο ανταπτορας 3,5mm ? ο ανταπτορας ομως με ποια μπορει να συνδυαστει,για να μπορουμε να μιλαμε στις κλησεις?

 

γινεται με καποιον τροπο να συνδεθει με τα ηχεια του αυτοκινητου?

 

 

και αν μπορει καποιος να βοηθησει εδω..

θελω να του κανω αναβαθμιση,πως μπορω να κρατησω τις σημειωσεις στο pc για να τις ξαναπερασω μετα?σε ποιον φακελο ειναι?

τα save απο τα παιχνιδια,φαινονται παντα σαν αρχειο .dat?

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

αν και εψαξα σε παλαιοτερα μηνυματα, αλλα δεν το ξακαθαρισα ακριβως,και θελω να ρωτησω.. ποια ακουστικα ειναι καλυτερα ? τα

HS-20, ta HS-23 ή καλύτερη λυση ειναι ο ανταπτορας 3,5mm ? ο ανταπτορας ομως με ποια μπορει να συνδυαστει,για να μπορουμε να μιλαμε στις κλησεις?

 

γινεται με καποιον τροπο να συνδεθει με τα ηχεια του αυτοκινητου?

 

 

και αν μπορει καποιος να βοηθησει εδω..

 

 

 

:)

Προσωπικά έχω το AD-41. Είναι μικρόφωνο με υποδοχή ακουστικών 3.5mm. Το καλό με αυτό είναι πως με κατάλληλο καλώδιο μπαίνει και στο αυτοκίνητο. Έχω ένα cd sony με υποδοχή aux στην πρόσοψη και το συνδέω εκεί.

 

Για το δεύτερο πρόβλημα σου τώρα, backup πήρα με το τελευταίο pc suite και από ότι θυμάμαι κρατά και τις σημειώσεις που σε ενδιαφέρουν. Για τα παιχνίδια απ όσο έχω δει είναι dat αλλά και πάλι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Πάντως δεν έχω συναντήσει κάτι διαφορετικό ως τώρα

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι όλες οι διαφορές μεταξύ του Nokia N70 και του Nokia N70 Music Edition. Τι έχει δηλαδή το 2ο κινητό παραπάνω (και ενδεχομένως λιγότερο) σε σχέση με το 1ο.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι όλες οι διαφορές μεταξύ του Nokia N70 και του Nokia N70 Music Edition. Τι έχει δηλαδή το 2ο κινητό παραπάνω (και ενδεχομένως λιγότερο) σε σχέση με το 1ο.

 

Λοιπόν, λοιπόν, το Ν70 έχει ένα κουμπάκι πάνω από το c το οποίο μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις, δηλαδή μπορείς να το συνδέσεις με οποιαδήποτε εφαρμογή σου κάνει κέφι, στο ΜΕ από την άλλη αυτό δν γίνεται και το κουμπάκι σε πάει μόνο στη μουσική. Άλλες διαφορές δεν έχω παρατηρήσει. Λένε ότι το ΜΕ είναι λίγο πιο γρήγορο αλλά δεν το πιστεύω, σαν υλικό είναι τα ίδια, στο ΜΕ υπάρχουν 2 θέματα διαφορετικά από το απλό και βέβαια είναι μαύρο. Αυτά...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι μπορώ να το συνδέσω με όποια εφαρμογή θέλω, εννοείς για παράδειγμα να το συνδέσω με υπολογιστή απευθείας με καλώδιο? Αν ναι αυτό δεν γίνεται στο Music Edition? Μπορείς να γίνεις πιο σαφής για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό?

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι μπορώ να το συνδέσω με όποια εφαρμογή θέλω, εννοείς για παράδειγμα να το συνδέσω με υπολογιστή απευθείας με καλώδιο? Αν ναι αυτό δεν γίνεται στο Music Edition? Μπορείς να γίνεις πιο σαφής για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό?

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

O @Johnny_Nik εννοεί ότι μπορείς να συνδέσεις το εν λόγω κουμπάκι με οποιαδήποτε εφαρμογή του κινητού σου. Δηλαδή, μπορείς να ρυθμίσεις το κουμπάκι ώστε πατώντας το να σε βάζει κατευθείαν στα μυνήματα ή στο bluetooth ή σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή. Στο Music Edition αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει. Συγκεκριμένα, πατώντας το κουμπάκι θα σε βγάζει στο μενού της Μουσικής και αν το πατήσεις συνεχόμενα θα σε βάλει το ραδιόφωνο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ΣΟΣ...

 

Απο προχθες το βραδυ, οταν εβγαλα το κινητο Ν70 απο το τσαντακι μου ειδα οτι ηταν σβηστο...

 

Το ειχα φορτισμενο, χωρις να εχει χτυπηθει, χωρις να εχει πεσει τιποτε επανω του υγρα και τετοια...με το που το ανοιγα απο το κουμπι στο επανω μερος της συσκευης βγαζει ασπρη οθονη(φως) και μετα σβηνει...το βαζω να φορτισει και δεν μου βγαζει την ενδειξη φορτισματος επανω δεξια που ανεβοκατεβαινει ...απλα ασπρη οθονη..

 

Το πηγα χθες το πρωι στον Γερμανο να δοκιμασει αναβαθμιση..σημερα που το πηρα τζιφος...

 

Σας εχει συμβει εσας παιδια τετοιο πραγμα ποτε....?

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω φωτογραφιες, τηλεφωνα , μηνυματα μεσα που οπως παει το πραγμα θα τα χασω..

 

Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων

 

Ενας ακομα στενοχωρημενος χρηστης ΝΟΚΙΑ

 

Συγνωμη που εβαλα το topic στα γενικα...

Γιαννιός Σταύρος

Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος

Διευθυνση Πληροφορικής

Email :s.giannios@osenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...