Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανηγεις το txt μεσα στο pc σου πρην το στειλης στο κινητο σου και πας αρχειο> αποθηκευση ως> πηγενεις κατο κατο εκει που λεει κωδικοποιηση> και το βαζεις unicode :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ανηγεις το txt μεσα στο pc σου πρην το στειλης στο κινητο σου και πας αρχειο> αποθηκευση ως> πηγενεις κατο κατο εκει που λεει κωδικοποιηση> και το βαζεις unicode :rolleyes:

 

Δουλεύει μια χαρά.:D Σε ευχαριστώ πολύ.:) Είχα δοκιμάσει τα πάντα από γραμματοσειρές και τίποτα.:O

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την υπηρεσια VF unilimited. Εκανα κανονικα τις ρυθμισεις ωστε ννα δω τα καναλια. Μολις μου ανοιγει το realplayer κανει συνδεση μετα μου βγαζει το μηνυμα "Γενικα χρημοποιειται ηδη" Του εκανα φορματ, και παλι τα ιδια. Τι στο καλο φταιει?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

καλγσπερα σε ολους...

λοιπον αυριο θα παρω το νοκια ν70 me απο το πλαισιο που κανει 327...

θελω να μου πειτε αν τα αξιζει αυτα τα λεφτα το ν70 με...

επισης μπορω να βαλω προγραμματα και θεματα και ολα αυτα επειδη ειναι smartphone;

οποιος εχει το κινητο ας εκφερει την αποψη του:)

τωρα εχω σ ε κ800 και θα κρατησω και το s e και το νοκια...

ευχαριστω παιδες...

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια χαζή ερώτηση ρε παιδιά από κάποιον ψιλοάσχετο!!!!!!

Θελω να δημιουργλησω ένα φάκελο στην ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ και να περάσω εκεί ΟΛΑ τα μηνύματά μου (εισερχόμενα, εξερχόμενα, πρόχειρα).

 

Έχει κανείς τη διάθεση να μου πεί με όσο το δυνατόν πιο απλά βήματα, τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει καρτα μνημης RS-MMC DV πανω απο 1GB για το Ν70;

επειδη οπου εχω ψαξει εχουν μεχρι 1GB. Και κατι αλλο, ποια μαρκα καρτας μνημης ειναι αξιοπιστη (για να μην εχουμε κολληματα ή αλλα μπλεξιματα και φυσικα να εχει διαρκεια ζωης), παρακαλω οποιος εχει παρει καρτα μνημης οποασδηποτε μαρκας να μου πει την αποψη του

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει καρτα μνημης RS-MMC DV πανω απο 1GB για το Ν70;

επειδη οπου εχω ψαξει εχουν μεχρι 1GB. Και κατι αλλο, ποια μαρκα καρτας μνημης ειναι αξιοπιστη (για να μην εχουμε κολληματα ή αλλα μπλεξιματα και φυσικα να εχει διαρκεια ζωης), παρακαλω οποιος εχει παρει καρτα μνημης οποασδηποτε μαρκας να μου πει την αποψη του

Υπάρχουν και 2GB.

Ψηφίζω kingston. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με όσες κι αν πήρα.

 

Ότι και να πάρεις όμως είναι το ίδιο, να ξέρεις ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

καλγσπερα σε ολους...

λοιπον αυριο θα παρω το νοκια ν70 me απο το πλαισιο που κανει 327...

θελω να μου πειτε αν τα αξιζει αυτα τα λεφτα το ν70 με...

επισης μπορω να βαλω προγραμματα και θεματα και ολα αυτα επειδη ειναι smartphone;

οποιος εχει το κινητο ας εκφερει την αποψη του:)

τωρα εχω σ ε κ800 και θα κρατησω και το s e και το νοκια...

ευχαριστω παιδες...

:)

 

 

Γούστα είναι αυτά πάντως το κινητό είναι ικανοποιητικό αρα την ηλικία του

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω το ν70 το απλο μεταχειρο ποσο παιζουν οι τιμες τοus;

Εγω αυριο θα παω να το πουλησω επειτα απο 7 μηνες χρηση (αποδειχτηκε πολυ αργο για μενα ακομα και οταν του εβγαλα αντιοβιοτικα και κατι αλλα περιτα πραγματακια).Ηταν βεβαια το πρωτο S60 κινιτο που πηρα και ξερω οτι παιρνουν μια καθυστερηση αλλα οχι και στο να διαβασω ενα απλο μηνυμα!

Anyway, θα παρω το 6110 αυριο και απο το λιγο τεστ που του εκανα σε μαγαζι εδειξε καλο.

Τωρα στην ερωτηση σου εγω θα το σκοτωσω σε μαγαζι γυρω στα 100-120 €. Τωρα ποσο θα το πουλησουν εκεινοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το προβλημα μου ειναι το εξης. Εκει που εστελνα ενα sms μου εμφανιζει ένα μυνημα εισαγετε καρτα sim. Αφου αφαιρεσα μπαταρια διαπιστωσα ότι η sim είναι στην θεση της. Αφου ξανατοποθετησα την sim και την μπαταρια και όταν το κινητο αποφασισε να ξεκινησει (μετα από 3 λεπτα) μου εμφανιζεται εκτος συνδεσης.

Ευτυχως είναι στην εγγυηση και ετσι το γυρισα στην μαμα Vodafone μετα από 7 μηνες χωρις κανενα προβλημα.

Πριν παρω την λυπητερη από το service μηπως ξερει καποιος τι μπορει να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν πατούσε καλά η κάρτα sim..

Δεν νομίζω να είναι τίποτα άλλο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

θελω να του κανω αναβαθμιση,πως μπορω να κρατησω τις σημειωσεις στο pc για να τις ξαναπερασω μετα?σε ποιον φακελο ειναι?

τα save απο τα παιχνιδια,φαινονται παντα σαν αρχειο .dat?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera

exo to N70 sxedon apo ton proto mina kikloforias tou stin ellada.

kai eimai arketa euxaristimenos

 

Plina apo ena dio pragmatakia.

 

Proton kai kiriotero

einai oti den mporo na steilo oti arxeio thelo me Bluetooth!

opos gia paradeigma kapoia jar paixnidia i akoma mid kai wav ixous.

gia na eimai ilikrinis den thimamai poio einai to akrives minima pou emfanizei otan pao na stilo ena apo ta parapano arxeia.

To thema einai oti to proigoumeno kinito mou pou itan safos katotero (Simens SX1) den eixe tetoious periorismous stin metafora arxeion!

 

Kai thelo na rotiso ean iparxei kapoios tropos na parakampsoume auto to problima kai na mporo na stelno oti arxeio thelo apo to kin se ena allo.

 

Kati allo oxi kai toso simantiko mporei na ginei kati kai na balo kai screensaver? giati apo oti ksero den ipostirizei pera apo to na deixnei imerominia/ora.

 

Telos mporo kapos na balo animated wallpapper? apo auta pou exo dokimasei kanena den douleuei!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera

exo to N70 sxedon apo ton proto mina kikloforias tou stin ellada.

kai eimai arketa euxaristimenos

 

Plina apo ena dio pragmatakia.

 

Proton kai kiriotero

einai oti den mporo na steilo oti arxeio thelo me Bluetooth!

opos gia paradeigma kapoia jar paixnidia i akoma mid kai wav ixous.

gia na eimai ilikrinis den thimamai poio einai to akrives minima pou emfanizei otan pao na stilo ena apo ta parapano arxeia.

To thema einai oti to proigoumeno kinito mou pou itan safos katotero (Simens SX1) den eixe tetoiousperiorismous stin metafora arxeion!

 

Kai thelo na rotiso ean iparxei kapoios tropos na parakampsoume auto to problima kai na mporo na stelno oti arxeio thelo apo to kin se ena allo.

 

Kati allo oxi kai toso simantiko mporei na ginei kati kai na balo kai screensaver? giati apo oti ksero den ipostirizei pera apo to na deixnei imerominia/ora.

 

Telos mporo kapos na balo animated wallpapper? apo auta pou exo dokimasei kanena den douleuei!

  • Με το ProfiEmplorer μπορείς να στείλεις ό,τι αρχείο θέλεις.

 

  • Για screensaver μπορείς να βάλεις και εικόνα από το δικό σου αρχείο επιλέγοντας από τα θέματα την αντίστοιχη επιλογή. Εγώ προσωπικά έχω βάλει για screensaver το LargeTime.sis το οποίο δείχνει την ώρα σε πολύ μεγαλύτερο μέγεθος καθώς επίσης και τα μυνήματα και τις αναπάντητες που δέχεσαι.

 

  • Όσο για animated wallpapers, δυστυχώς δεν υποστηρίζονται από το κινητό μας.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@fitsou με αυτα τα 2 προγραμματα που σου ανεβασα θα σου ληθουν τα παραπανο προβληματα :)

http://www.rapiduploader.com/574278

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kata arxas euxaritsto gia tin amesi boithia!

 

@eatmydust file mou i mones epiloges pou exeis gia to sreensaver einai na emfanizetai kapoio keimeno i na emfanizetai i ora! pouthena den iparxei epilogi gia na balo opoiadipote eikona kinoumeni i oxi!

 

Oso gia to programataki pou les tha to koitakso otan figo apo to grafeio kai pao sto Home Sweet Home!

 

@gianpithio

Euxaristo gia ta programatakia

To ena eixe mesa info kai eida oti einai gia screensaver

to allo omos den exei tipota. ti einai kai ti kanei telos! :lol:

Link to comment
Share on other sites

To αλλο ειναι fileman για το κινητο σου που μπορεις να βρεις μεσα απο αυτον οποιο αρχειο δεν μπορεις να στηλεις κ να το στελνεις μεσα απο εκει
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησοερα σε ολους ,

 

εχω και εγω ενα ερωτημα , μπορω να αφαιρεσω το vodafone live menu , που εχει το κινητο μου,απο μονος μου ?

η πρεπει να απευθυνθω σε καποιο καταστημα ?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kανεις οτι λεει εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα μηνύματα από το 6280 στο n70? Τα έκανα backup με το pc suite αλλά δεν τα αναγνωρίζει στο restore στο n70.
Link to comment
Share on other sites

Kανεις οτι λεει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

,

 

ευχαριστω πολυ ...

ολα πηγαν μια χαρα ,

να ρωτησω ακομα κατι, σε περιπτωση που θες να ξαναγυρισεις σε vodafone menu , γινεται η ιδια διαδικασια με καποιον αλλο κωδικο ?

και αν ναι , ποιος ειναι αυτος ?

 

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

,

 

ευχαριστω πολυ ...

ολα πηγαν μια χαρα ,

να ρωτησω ακομα κατι, σε περιπτωση που θες να ξαναγυρισεις σε vodafone menu , γινεται η ιδια διαδικασια με καποιον αλλο κωδικο ?

και αν ναι , ποιος ειναι αυτος ?

 

ευχαριστω και παλι

Βαζεις τον product code του vodafone αλλα δεν ξερω πιος ειναι :O καποιος που θα δει το ποστ σου θα σου απαντηση :)

Να ξερεις οτι δεν μπορεις να πας απο νεοτερη σε πιο παλια version και επειδη τα κινητα της vodafone εχουν παλιες version και να μαθεις το product code θα σου ειναι αχρηστο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@gianpithio, το δεύτερο προγραμματάκι που παραθέτεις, τι ακριβώς κάνει? :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...