Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιαααα! Και αν το βαλει στο GSM θα μενει παντα στο 3G;;; :blink: :wacko:

 

Βιαστικεεε! Αντε κανε τωρα την διορθωση σου!!! :p :lol:

Γκούχου γκούχου ... ναι, λάθος :p

 

Δεν γίνεταί αυτό stred

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση?:D :D

5.0705.3.0.1 (30-01-07)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικά η nokia μου αντικατέστησε την συσκευή!!!!

1 μηνα στο εξωτερικό ελπίζω η νέα συσκευή να αποδειχθεί καλή....

 

 

πσ παντως δεν αλλαξανε τα καπακια και ρωτω εγω ολοκληρη nokia αλλαζει την συσκευη και δεν μπορεί να αλλάξει τα καπακια????δηλαδη ποσο κανουν 3 ευρώ κόστος...ελεος ειναι ορισμενες φορες αυτες οι εταιρειες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος με το Ν70. Ειδικα με τις εφαρμογες και τα παιχνιδια ngage. Το 6600 και το 3230 ειναι πιο αξιοπιστα

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

τελικά η nokia μου αντικατέστησε την συσκευή!!!!

1 μηνα στο εξωτερικό ελπίζω η νέα συσκευή να αποδειχθεί καλή....

 

 

πσ παντως δεν αλλαξανε τα καπακια και ρωτω εγω ολοκληρη nokia αλλαζει την συσκευη και δεν μπορεί να αλλάξει τα καπακια????δηλαδη ποσο κανουν 3 ευρώ κόστος...ελεος ειναι ορισμενες φορες αυτες οι εταιρειες!!!

 

Εισαι σίγουρος ότι άλλαξαν τη συσκευή? Το λέω γιατί συνήθως τα καπάκια πάνε πακέτο με αυτή. Βέβαια για να σου λύθεί η απορία, τα καπακια (αν εννοείς τις προσόψεις) πάνε 48Ε αγορά λιανικής, αλλά και πάλι αν υποθέσουμέ ότι στη ΝΟΚΙΑ στοιχίζει λιγότερο πόσο μπορεί να είναι αυτό, άντε 20Ε? Ακόμη και την πιο μεγάλη εταιρεία δεν τη συμφέρει να το κάνει, 20 απο εδώ, 3 απο εκεί, 4 παραπέρα... Το κλείσαμε το μαγαζί

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις εσύ πως 2 κομάτια πλαστικό κοστίζει στην nokia 20E? Γενικότερα στις εταιρίες, δεν πληρώνεις τόσο το κόστος παραγωγής, αλλά το κόστος εξέλιξης προϊόντων.
Link to comment
Share on other sites

την συσκευή την αλλάξανε αλλωστε μου το ειπαν και μου δωσαν και χαρτι με το παλιο και το νεο σειριακο για την εγγύηση...

οσο αφορα τα πλαστικα το κοστοσ για την νοκια δεν νομίζω να κάνει πάνω από 3-5 ευρώ......(αν φανταστείς ότι στο ebay υπάρχει πρόσοψη με 6 λίρες)

 

και όταν από καινούργια συσκευή έχεις πρόβλημα και ταλαιπωρήσε 1 χρόνο σχεδόν, το να αλλάξεις και τα καπάκια δεν είναι τόσο φοβερο...εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει παίρνω από ebay και ότι χρώμα θέλω αλλά όταν έχεις απέναντι σου ένα πελάτη που τον ταλαιπώρησες είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις!!!!

πάντως γενικότερα από ότι έχω ακούσει και από άλλους αυτό τοπρόβλημα που είχα έχει παρουσιαστεί και σε άλλα Ν70 και γενικότερα η n σειρά δεν έιναι και από τις πιο αξιόπιστες...

 

Θα συμφωνήσω ότι το 6600 που το είχα και εγώ ίσως ήταν το καλύτερο κινητό και από θέμα αξιοπιστίας και δυνατοτήτων...

Link to comment
Share on other sites

Αν και η απόκτηση του Ν70 ΜΕ έγινε μόλις πριν 25 μέρες και την ώρα που έχει σχεδόν σταματήσει να πουλιέται τουάχιστον στην ευρώπη, θα ήθελα να πω κάποια πράγματα.

Κατ' αρχας στην επιλογή μου μέτρισε πολύ το design της συσκευής. Όπως έχω ξαναπεί το αγόρασα στο εξωτερικό. Είχα πάει με σκοπό να αγοράσω το Ν73 αλλά το σουλούπι, η απέχθεια μου στο ασημί και το μέγεθος του με έκαναν να αλλάξω γνώμη όταν το είδα από κοντά. Η διαφορά στην τιμή μεταξύ Ν70ΜΕ και Ν73 απλού, ήταν μόλις 75 ευρω.

Η εφαρμογή που με ενδιέφερε ήταν η μουσική και κατά δεύτερον οι φωτογραφίες & βίντεο.

Ζήτησα από τον πωλητή να μου επιτρέψει να φωτογραφίσω και με τα 2 κινητά και να περάσουμε τις φωτο στο κομπιούτερ του να τις δω.

Δέχθηκε, γιατί εδώ όταν πληρώνεις δοκιμάζεις τα πάντα.

Η διαφορές ήταν ελάχιστες στην ποιότητα των φωτογραφιών και σχεδόν μηδενικές στο βιντεο.

Η εμφανέστερη διαφορά που με έκανε να το σκεφτώ πολύ πριν αποφασίσω ήταν η οθόνη.

Εκεί πραγματικά το Ν73 δεν παίζεται. Τελικά κατέληξα στο Ν70 ΜΕ.

Μετά από 25 μέρες σκληρης χρήσης έχουμε και λέμε:

 

Έγινε αναβάθμηση στην τελευταία έκδοση και μπήκαν τα ελληνικά.

Οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές και στο PC και εκτυπωμένες.

Το βίντεο θέλει σταθερό χέρι αλλά τραβά καλά ακόμα και το βράδυ.

Το μεγάφωνο είναι άπαιχτο. Ακούω άνετα μουσική χωρίς ακουστικά στο αυτοκίνητο, το βράδυ δε στον κήπο πρέπει να το χαμηλώνω για να μην ενοχλώ. Έχω φορτώσει πάνω από 250 τραγούδια χωρισμένα σε άλμπουμ και τα εναλλάσω με το PC μου για να μην τα βαριέμαι.

Τα πλαστικά του είναι πολύ καλής ποιότητας.

Έχει πέσει 2 φορές κάτω σε πλακάκια και δεν έχει γίνει ούτε ένα σημαδάκι.

Μετά την αναβάθμηση κανένα κόλλημα και χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω πως έγινε πιό γρήγορο.

Η μπαταρία του με αρκετή χρήση του MP3 player και κατα μέσω όρο 30 λεπτά ομιλίας συν καμια 10 sms χρειάζεται φόρτιση κάθε δεύτερο βραδυ.

 

Γενικά λοιπόν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την αγορά μου για τα χρήματα που έδωσα.

 

Εκτός αυτού εδώ στην χώρα που βρίσκομαι πιάνει πολύ καλή τιμή μεταπώλησης. Πριν λίγες μέρες αγόρασε κάποιος το ίδιο με το κουτί και τα καλώδια του 150 ευρώ όταν το καινούργιο έχει 250. Μπορείς λοιπόν πολύ εύκολα να το δώσεις και να πάρεις κάτι άλλο χωρίς να χάσεις όλα τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να εγκαταστησω apps με καταληξη sis, τι μπορει να φταιει?

Μπορει να απαντησει καποιος? Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να εγκαταστησω apps με καταληξη sis, τι μπορει να φταιει?

Μπορει να απαντησει καποιος? Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Εχει αναφερθει αρκετες φορες.. :)

Διαχειριση εφαρμογων->ρυθμισεις ->εγκατασταση λογισμικου->ΟΛΑ

(Ελεγχος πιστοπ.συνδ->απενεργοποιηση)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χμ...να κάνω μια ερώτηση; Το Ν70 ME σας φαίνεται αποκλειστικά αντρικό κινητό; Το έχει καμιά κοπέλα εδώ μέσα; Μου φαίνεται στο σχεδιασμό του, στο βάρος του, στον όγκο του και στο χρώμα πολύ αντρικό :worry:

 

...αλλά μ' αρέσει και είναι από τα λίγα κινητά σ' αυτή την τιμή που είναι καλύτερα από αυτό που έχω (w550i)... :(

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Χμ...να κάνω μια ερώτηση; Το Ν70 ME σας φαίνεται αποκλειστικά αντρικό κινητό; Το έχει καμιά κοπέλα εδώ μέσα; Μου φαίνεται στο σχεδιασμό του, στο βάρος του, στον όγκο του και στο χρώμα πολύ αντρικό :worry:

 

...αλλά μ' αρέσει και είναι από τα λίγα κινητά σ' αυτή την τιμή που είναι καλύτερα από αυτό που έχω (w550i)... :(

 

Τι αποκλειστικο κινητο ? δεν υπαρχουν τετοια !

Αν σου αρεσει και καλυπτει τις αναγκες σου ,μην σκεφτεσαι τετοια πραγματα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με ένα ροζ θεματάκι γίνεται γυναικείο :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τι αποκλειστικο κινητο ? δεν υπαρχουν τετοια !

 

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι στα ροζουλί τηλέφωνα που έχουν κυκλοφορήσει κατα καιρούς.... Υπάρχουν αποκλειστικά κινητά, λόγω χρώματος... Βέβαια για να έρθουμε πάλι στο θέμα, και εγώ νομίζω ότι το Ν70 δεν είναι αποκλειστικό...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι στα ροζουλί τηλέφωνα που έχουν κυκλοφορήσει κατα καιρούς.... Υπάρχουν αποκλειστικά κινητά, λόγω χρώματος... Βέβαια για να έρθουμε πάλι στο θέμα, και εγώ νομίζω ότι το Ν70 δεν είναι αποκλειστικό...

 

Αναφερομαι φυσικα και μονο στο Ν70 ,αφου στο παρον θεμα

μιλαμε για αυτο :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Από τα χέρια μου έχουν περάσει πάρα πολλές συσκευές ΝΟΚΙΑ...

 

Κάθε μια είχε και διαφορετική χώρα κατασκευής, το Ν70 μου είναι made in finland, ενώ το παλιό μου 6280 ήταν από την Γερμανία... Παίζει κάτι το ιδιαίτερο όσον αφορά τις χώρες κατασκευής????

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Aνακάλυψα ένα ωραίο πρόγραμμα Nokia N70 tuning kit - 3rd ed. style!!! προσωπικά το έχω δοκιμάσει αλλά δεν ξέρω αν έχει προβλήματα η ελληνική γραμματοσειρά. Εγώ το κινητό το έχω αγορασμλενο από το εξωτερικό και δεν έχω βάλει ελληνικά.. πάντως κάνει πολύ cool το κινητό. Όποιος θέλει να το δοκιμάσει και να πει εντυπώσεις

 

 

λινκ xxxxxxxxxxxxxxx

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Από τα χέρια μου έχουν περάσει πάρα πολλές συσκευές ΝΟΚΙΑ...

 

Κάθε μια είχε και διαφορετική χώρα κατασκευής, το Ν70 μου είναι made in finland, ενώ το παλιό μου 6280 ήταν από την Γερμανία... Παίζει κάτι το ιδιαίτερο όσον αφορά τις χώρες κατασκευής????

 

Πολλοί υποστηρίζουν πως τα κομμάτια που έχουν κατασκευαστεί στη Φινλανδία είναι ποιοτικότερα,πιο αξιόπιστα. Δεν ισχύει όμως κάτι τέτοιο.

Το Ν95 μου είναι κατασκευασμένο εκεί,αλλά παρουσιάζει αρκετό τζόγο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει δοκιμασει κανεις σαν 3G κινητο για βιντεοκλισεις ? Τι επιδοσεις εχει ?

 

Το δοκίμασα χθες, μου έκανε κάτι κόλπα με μεγάλα πίξελ σαν να κολλούσε αλλά μάλλον ήταν θέμα δικτύου. Όταν έπιασε κανονικα ήταν άψογο! Γρήγορο, άμεση απόκριση εικόνας ήχου. Αλλά παίζει και ρόλο το δίκτυο

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εχει εγκαταστησει κανεις στο Ν70 του το smart2go? Ειναι συμβατο με την συσκευη μας οπως φιανεται και στο site.Σε μενα λειτουργει πολυ καλα, με το μονο μειον να μην μπορω να ψάξω τη διευθυνση μεσω της αναζητησης.Ξερει κανεις τι παίζει?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εχει εγκαταστησει κανεις στο Ν70 του το smart2go? Ειναι συμβατο με την συσκευη μας οπως φιανεται και στο site.Σε μενα λειτουργει πολυ καλα, με το μονο μειον να μην μπορω να ψάξω τη διευθυνση μεσω της αναζητησης.Ξερει κανεις τι παίζει?

Ναι είναι συμβατή, δεν θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι συμβατή, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

Kαι εγώ το δοκίμασα και δεν μοπρώ να ψάξω μέσω της αναζήτησης διευθυνση... κρίμα ....

συνεπώς υπάρχει και μάλιστα σημαντικό πρόβλημα... όποιος καταλάβει τι παίζει να ενημερώσει...

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το δοκίμασα και δεν μοπρώ να ψάξω μέσω της αναζήτησης διευθυνση... κρίμα ....

συνεπώς υπάρχει και μάλιστα σημαντικό πρόβλημα... όποιος καταλάβει τι παίζει να ενημερώσει...

 

Ίσως να είναι περιορισμός της ΝΟΚΙΑ, δηλαδή σαν επιλογή μπορεί να συμπεριλαμβάνεται με την πλοήγηση που πρέπει να πληρώσεις για να έχεις. Απο την άλλη με γεμίζει υποψίες που οι δρόμοι και οι διευθύνσεις είναι στα greeklish ενώ η χώρα αναγράφεται με ελληνικά, μήπως εκεί παίζει κάποιο πρόβλημα...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...