Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα και εγω την τελευταια αναβαθμηση (Ν70ΜΕ) 5.0705.3.0.1 RM-84 ,μπας και στροσουν οι φωνητικες κλησεις αλλα παπαλα! δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει , εχω το Ν70ΜΕ και δεν ειχα απο την αρχη φωνητικες κλησεις , εκανα και την αναβαθμηση παλι τα ιδια , περασα τις επαφες μια μια παλι τα ιδια , ξερει κανεις τιποτα?

 

Δυστυχώς φιλε δεν υπάρχει σίγουρη μέθοδος για να λυθεί το πρόβλημα των φων. κλήσεων. Και εγώ παρόμοια προβλήματα είχα, μετά όμως από αναβάθμιση έστρωνε, χωρίς αυτό να είναι πάντα σίγουρο. Μου ειπαν στην Νοκια οτι όταν μeταφερουμε επαφες από αλλο κινητο σο ουτλοοκ και μετα aπό το ουτλοοκ στο Ν70 συμβαίνει αυτό το κόλλημα. Δοκίμασε με hart format και μετά να δημιουργησεις τις επαφες με το Pc suite.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παθαίνει και ένας φίλος μου ο οποίος έχει το SE W810i. Του στέλνω βίντεο που τραβάω εγώ από το Ν70 αλλά αυτός ακούει μόνο τον ήχο στο κινητό του και δεν βλέπει εικόνα. :what: Δεν ξέρω αν είναι η ίδια περίπτωση αλλά είναι παρόμοια με αυτή που αναφέρεις και εσύ. :)

 

Μίλησα με την Νόκια (8011166542) σήμερα και έγιναν τα εξής.

Καλημέρα και λέω το πρόβλημα

Απ Μάλιστα μισό λεπτό περιμένετε

 

Περιμένω..

Απ Θα κάνετε αυτό.... άσχετο

Λέω ξέρετε το έκανα αλλά παίζει μόνο τον ήχο

Απ Μάλιστα μισο λεπτό και πάλι περιμένετε

 

Περιμένω....

Απ (γρήγορη αυτή φορα) μου δίνετε ένα τηλέγωνο να σας πάρω σε λίγο

Οκ λέω σημειώστε.....

 

 

Μετα από 1.30 ώρα περίπου με καλούν και ή απάντηση είναι:

 

Θα πρέπει τα βίντεο που τραβάτε με το Ν70 να είναι στην κανονική ανάληση και όχι στην υψηλή για να παίζουν στο 3230.

 

Τώρα ψάχνω να βρώ πρόγραμμα να χαμηλώσω την ανάλυση και το ωραίο είναι ότι δεν έχω ιδέα από αυτά, μα τίποτις λέμε...

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει... δεκτά και πμ παιδιά...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την Νόκια (8011166542) σήμερα και έγιναν τα εξής.

Καλημέρα και λέω το πρόβλημα

Απ Μάλιστα μισό λεπτό περιμένετε

 

Περιμένω..

Απ Θα κάνετε αυτό.... άσχετο

Λέω ξέρετε το έκανα αλλά παίζει μόνο τον ήχο

Απ Μάλιστα μισο λεπτό και πάλι περιμένετε

 

Περιμένω....

Απ (γρήγορη αυτή φορα) μου δίνετε ένα τηλέγωνο να σας πάρω σε λίγο

Οκ λέω σημειώστε.....

 

 

Μετα από 1.30 ώρα περίπου με καλούν και ή απάντηση είναι:

 

Θα πρέπει τα βίντεο που τραβάτε με το Ν70 να είναι στην κανονική ανάληση και όχι στην υψηλή για να παίζουν στο 3230.

 

Τώρα ψάχνω να βρώ πρόγραμμα να χαμηλώσω την ανάλυση και το ωραίο είναι ότι δεν έχω ιδέα από αυτά, μα τίποτις λέμε...

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει... δεκτά και πμ παιδιά...

xilisoft video converter αλλά γιατί δεν τα τραβάς σε 3gp κατ'ευθείαν?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας ότι και τα δύο κινητά παίζουν mp4 δεν σκεφτηκα την ανάλυση.

Ήθελα να φαίνονται τα βίντεο όσο πιο καλά γίνεται. Από τώρα και μετά όλα με δοκιμή:p :O

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα wallpaper που φορτώνω δεν πιάνουν όλη την οθόνη του κινητού; Κατέβασα υποτιθεται για το Ν70. Η ανάλυση που έχουν ειναι 176Χ208. Κάνω κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα wallpaper που φορτώνω δεν πιάνουν όλη την οθόνη του κινητού; Κατέβασα υποτιθεται για το Ν70. Η ανάλυση που έχουν ειναι 176Χ208. Κάνω κατι λαθος;

Δεν κανεις τιποτα λαθος.Στα series 60 αμα φορτωσεις ενα wallpaper δεν καλυπτει ολη την οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει εντοπισει τι ειναι αυτο που

μπλοκαρει τις φωνητικες κλησεις ας απαντησει

Το προβλημα συνεχιζει και σε συσκευη Ν70

και σε Ε60 παρα τις συνεχεις αναβαθμισεις.

Ισως ειναι καποιο προγραμμα.

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Έχω το nokia N70me της vodafone και θέλω να του κάνω

Αναβάθμιση.. .

Το τηλέφωνο είναι 3g.. τη πρέπει να κάνω..

 

:worry: :worry: :worry:

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

To N70 παιρνει wallpaper 176Χ144 ή οτιδηποτε με την ιδια αναλογια διαστασεων, πχ. 352Χ288 του Ν80.

 

Δεν κανεις τιποτα λαθος.Στα series 60 αμα φορτωσεις ενα wallpaper δεν καλυπτει ολη την οθονη.

 

Τελικά φορτώνει ή όχι σε fullscreen τα wallpapers? παίζι ρολλο το 176Χ244 ή το 176Χ208?

Αρχίζω να ψιλοαπογοητεύομαι μου φαίνεται σιγά σιγά με το Ν70. Αν εναι δυνατόν να μην έχει τη δυνατότητα να μπορεις να βαλεις μια εικόνα για wallpaper γρήγορα και απλα. Μερικοι γραφουν πως μπορεις να το κανεις με ενα theme editor. Εγω κατεβασα ενα για S60 ..δεν θυμαμαι ουτε καν πως το λένε..(carbide... νομίζωv)..αλλα μάλλον απευθύνεται σε τεχνικούς και γραφίστες υψηλών γνώσεων και απαιτήσεων και όχι σε απλούς χρήστες. Επισης οι φων .κλήσεις οποτε θελουν δουλευουν.

Αντίθετα είδα ενα S40 (6131) και μου φάνηκε πως κάνει παρα πολλά και πιο εύκολα.

Ασ μου αλλαξει καποιος γνωμη.:( :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Έχω το nokia N70me της vodafone και θέλω να του κάνω

Αναβάθμιση.. .

Το τηλέφωνο είναι 3g.. τη πρέπει να κάνω..

 

:worry: :worry: :worry:

 

Δοκιμασε μεσω software updater

http://europe.nokia.com/softwareupdate

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σχετικά με βάση στήριξης ή κάποιο βραχίονα με βεντούζα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου για το Ν70 επειδή θέλω να το χρησιμοποιώ σαν GPS.

Αν κάποιος χρησιμοποιεί ή ξέρει σχετικά ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 1.5 χρονια, εγινα κατοχος ενος Ν70 (δωρο απο τον Αγιο Βασιλη...!!!) απο μαγαζι vodafone, μα το δουλευω με νουμερο της ΤΙΜ. Προβλημα δεν ειχα, μεχρι που σημερα, αποφασισα να μπαινω & στο ιντερνετ, μεσω ΤΙΜ plus.

Ετσι, μετα απο την απαραιτητη επισκεψη μου, σε καταστημα της ΤΙΜ για την ενεργοποιηση του, καθε φορα που παταω παρατεταμενα το "0", για να μπω στο ιντερνετ, αυτο (το Ν70) προσπαθει να μπει μεσω VF live. Ανεπιτυχως φυσικα, μιας & δεν εχω καμια σχεση με vodafone.

Υπαρχει τροπος ,να μπορω να μπω, στο μενου του TIM plus, αποφευγωντας το VF live...?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ,να μπορω να μπω, στο μενου του TIM plus, αποφευγωντας το VF live...?

 

Αλλαζεις το product code σε απλο Ν70 ή βρισκεις το αναλογο για τιμ

Για το πως το κανεις αυτο,τσεκαρε το αναλογο θεμα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειναι δυσκολο. Θα ανατρεξω σε αναζητηση "αλλαγης product code" οπως ειπες. Παντως σε ευχαριστω για την αστραπιαια βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίa software version για το απλό Ν70 είναι η

V 5.0705.3.0.1

30-01-07

RM-84

 

Tην πέρασα σήμερα μέσω Νokia update Ξέρει κανείς που θα βρώ τις διαφορές από την προηγούμενη γιατί δεν καταφερα να βρώ στο site της Νokia.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειναι δυσκολο. Θα ανατρεξω σε αναζητηση "αλλαγης product code" οπως ειπες. Παντως σε ευχαριστω για την αστραπιαια βοηθεια.

 

Να'σαι καλα :)

Δεν ειναι καθολου δυσκολο ,ακολουθησε την διαδικασια ,εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίa software version για το απλό Ν70 είναι η

V 5.0705.3.0.1

30-01-07

RM-84

 

Tην πέρασα σήμερα μέσω Νokia update Ξέρει κανείς που θα βρώ τις διαφορές από την προηγούμενη γιατί δεν καταφερα να βρώ στο site της Νokia.

Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα. ;)

Τσέκαρέ τες ! :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati? exo tin exo to nokia n70 pos mporo na to metatrepso se music edition?

 

ego ayti tin ekdosi tin perasa proxtes ontos oute ego vrika diafora ego thelo na to kano music edition..

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati? exo tin exo to nokia n70 pos mporo na to metatrepso se music edition?

 

ego ayti tin ekdosi tin perasa proxtes ontos oute ego vrika diafora ego thelo na to kano music edition..

Για να κανεις το κινητο σου ΜΕ θα πρεπει να πριν κανεις update να αλαξεις το product code του κινητου σου και μετα να κανεις αναβαθμιση ακολουθησε την διαδικασια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

 

Το product code του Ν70 ΜΕ θα το βρεις στο 11 ποστ του ειδιου θεματος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

:) tpt neo i kaiouria ekdosi;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο και ειμαι αναμεσα στο ν70 κ το κ800 τησ ερικσον,αλλα επειδη με ενδιαφερει πολυ η καμερα,κ περισσοτερο η βιντεοσκοπηση ,μπορει να με βοηθησει κανεις στο πιο ειναι το καλυτερο?ειμαι κ μπερδεμενος για την αναλυση του βιντεο του ν70.αλλου το βρισκω qcif k alloy cif...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο και ειμαι αναμεσα στο ν70 κ το κ800 τησ ερικσον,αλλα επειδη με ενδιαφερει πολυ η καμερα,κ περισσοτερο η βιντεοσκοπηση ,μπορει να με βοηθησει κανεις στο πιο ειναι το καλυτερο?ειμαι κ μπερδεμενος για την αναλυση του βιντεο του ν70.αλλου το βρισκω qcif k alloy cif...

 

Για συγκρισεις ,επιλογη συσκευης κλπ,

υπαρχει η καταλληλη ενοτητα :)

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Εδω λεμε τα σχετικα με το Ν70 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ego tha pairna to kinito me to eleythero llogismiko sekpsoy to

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!να ρωτησω κατι:

 

εχω το ΜΕ με vodafone live και σαν screensaver μου βγαζει παντα το σηματακι της vodafone..:mad: οσο κι αν εψαξα στο βιβλιαρακι,ακρη δεν εβγαλα...:O

τελικα μπορω να αλλαξω το screensaver η' οχι και αν ναι πως...?!:worry:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

Για συγκρισεις ,επιλογη συσκευης κλπ,

υπαρχει η καταλληλη ενοτητα :)

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Εδω λεμε τα σχετικα με το Ν70 :)

 

Ας μιλησουμε για το ν70 τοτε.τι αναλυση εχει στη βιντεοσκοπηση?εχω βρει αντικροουμενα στοιχεια σε επισημα sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...