Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πας πιο πριν καπου πρεπει να βγαζει πληκτρολογιο θα γραψεις τον κωδικο wifi θα τον κανεις αντιγραφη και μετα οταν πας στο wifi να τον κανεις επικολληση

 

Καλημέρα, ξημερώματα χωρίς να δω αυτό που έγραψες έφαγα αναλαμπή και έκανα αυτό ακριβώς. Η ρομ τα σπάει και λίγο που ασχολήθηκα το κινητό πάει τάπα!! Και πάλι ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δες εδώ: http://en.miui.com/thread-559658-1-1.html και πες μας τι έγινε, ενδιαφέρομαι κι εγώ! :p

 

To εχω δει αλλα έχω σοβαρές αμφιβολίες οτι αυτο που κάνει ο τυπάς είναι σύνδεση mirrolink. Νομίζω ότι είναι απλό Screen Mirroring που έχουν τα περισσότερα κινητά εδω και μερικά χρόνια, γι αυτό και ρωτάω εδώ μήπως το έχει πετύχει κάποιος γιατί αυτό είναι προϋπόθεση για να προβώ στην αγορά του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανεί χαζή ερώτηση: μετά το ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα twrp+rom το κινητό δεν είναι root; προσπάθησα να εγκαταστήσω το titanium και γράφει πως δεν είναι root. Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ή θέλει άλλο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανεί χαζή ερώτηση: μετά το ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα twrp+rom το κινητό δεν είναι root; προσπάθησα να εγκαταστήσω το titanium και γράφει πως δεν είναι root. Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ή θέλει άλλο πρόγραμμα;

 

Ποια ρομ περασες?το magisk το εκανες flash μεσω twrp?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τα mi global stores σε aliexpress είναι έμπιστα? αυτό που γράφουν ότι με DHL γλιτώνεις τελωνείο ισχύει? βλέπω το μοντέλο με 128gb rom στα 256€ και μου φαίνεται τρομερή ευκαιρία.
Ναι είναι.Εγω από εκεί το αγόρασα
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι root. Πρέπει να το κάνεις install το magisk ή supersu μέσω twrp

 

ωραία, θέλει κάποια συγκεκριμένη έκδοση ή και αυτή του playstore αρκεί; αναφέρομαι στο su γιατί την άλλη δεν την έχω δουλέψει και δεν ξέρω καν ποια έκδοση είναι η σωστή..thanks

Link to comment
Share on other sites

ωραία, θέλει κάποια συγκεκριμένη έκδοση ή και αυτή του playstore αρκεί; αναφέρομαι στο su γιατί την άλλη δεν την έχω δουλέψει και δεν ξέρω καν ποια έκδοση είναι η σωστή..thanks

 

Φλασαρεις το Magisk16

 

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του εν λογω κινητου.Επειδη δεν θελω ομως να το σκαλισω καθολου και θελω να το χρησιμοποιω οπως το παρω πιστευετε θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα;Υπαρχει περιπτωση να "χασω" καποιες απο τις ικανοτητες του κινητου;
Πάρτο! Ειδικά τώρα που επεσε η τιμή του αξίζει.. Κι εγω είμαι της ίδιας αποψης με εσενα.Δεν εχω όρεξη να ρισκάρω και να το σκαλιζω πολυ σε θεμα ρομ κλπ. Το εχω 3 μήνες με την global stable 9.1.3 που το πήρα και δουλεύει άψογα.Για το μονο που θα ήθελα update είναι αν βελτιωνοταν η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρελό drain battery παιδιά χωρίς λόγο ξαφνικά με οθόνη κλειστή,wifi καμία ιδέα; Έκανα και επανεκκίνηση.749223c9abbfb4618658f5a931004f43.jpg2493766e1316aa786bb6e34b91fb2f5f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο! Ειδικά τώρα που επεσε η τιμή του αξίζει.. Κι εγω είμαι της ίδιας αποψης με εσενα.Δεν εχω όρεξη να ρισκάρω και να το σκαλιζω πολυ σε θεμα ρομ κλπ. Το εχω 3 μήνες με την global stable 9.1.3 που το πήρα και δουλεύει άψογα.Για το μονο που θα ήθελα update είναι αν βελτιωνοταν η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη dev έχει μεγάλη βελτίωση η κάμερα. Τώρα πότε θα σας έρθει στην stable αυτή η βελτίωση είναι άγνωστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τρελό drain battery παιδιά χωρίς λόγο ξαφνικά με οθόνη κλειστή,wifi καμία ιδέα; Έκανα και επανεκκίνηση.749223c9abbfb4618658f5a931004f43.jpg2493766e1316aa786bb6e34b91fb2f5f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως κάποιοι app μετά από update κάνει drain είτε λόγω bug ειτεμλογω διαφορετικής συμπεριφοράς (πχ ζητά τοποθεσία). Επιπλέον η google κατά καιρούς κάνει κάτι περίεργα drains ανεξαρτήτως ui

Link to comment
Share on other sites

Στη dev έχει μεγάλη βελτίωση η κάμερα. Τώρα πότε θα σας έρθει στην stable αυτή η βελτίωση είναι άγνωστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μήπως κάποιοι app μετά από update κάνει drain είτε λόγω bug ειτεμλογω διαφορετικής συμπεριφοράς (πχ ζητά τοποθεσία). Επιπλέον η google κατά καιρούς κάνει κάτι περίεργα drains ανεξαρτήτως ui

Αυτό βλέπω, πολύ ψηλά οι υπηρεσίες google..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου!

 

Oneplus 5 Beast Unleashed

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος από εδώ πρόβλημα με την κάμερα?Γιατί εμένα λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί η κάμερα και μιλάω με αυτους που το αγόρασα να βγάλω άκρη (Κινεζους) και από ότι βλέπω αν και αύριο μου πουν βλακειες θα ανοίξω dispute στο site.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος από εδώ πρόβλημα με την κάμερα?Γιατί εμένα λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί η κάμερα και μιλάω με αυτους που το αγόρασα να βγάλω άκρη (Κινεζους) και από ότι βλέπω αν και αύριο μου πουν βλακειες θα ανοίξω dispute στο site.

 

Από όσο διαβάζω, και διαβάζω αρκετά, πρέπει να είσαι ο μόνος που αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα σοβαρό. Δοκίμασε αλλαγή Rom οπωσδήποτε, αν συνεχίσει να υφίσταται το πρόβλημα τότε είναι πρόβλημα hardware, κάτι άλλο δεν μπορείς να κάνεις δυστυχώς.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω καταλήξει στο mi note 3 κι εγώ και μες στις επομενες μέρες θα το παραγγείλω... Λϊγες ερωτησούλες μόνο:

1) περιέχονται ακουστικά στο πακέτο π στέλνεται η συσκευή?

2) από θήκες τι να προτιμήσω? από ότι διάβασα έχει μια δική του με το πακέτο , ειναι καλή? επίσης βρήκα μερικές θήκες κι απο σκρουτζ ή bestprice , μ προτεινετε κάποια? σημειωτέον δεν με πειραζει να δωσω και 5 ευρω παραπάνω προκειμενου ν την παρω πιο αμεσα απο σκρουτζομαγαζο παρα απο Κίνα την ίδια θήκη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα δέματα μικρής αξίας (θήκες κτλ) περνάνε από τελωνείο. Λέω να παραγγείλω από aliexpress.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα δέματα μικρής αξίας (θήκες κτλ) περνάνε από τελωνείο. Λέω να παραγγείλω από aliexpress.
Δεν περνάνε φίλε μου έχω παραγγείλει πάρα πολλά σε ξεχωριστά πακέτα βέβαια. Σε 20 μέρες είναι σπίτι μου μπορεί και νωρίτερα.

 

Oneplus 5 Beast Unleashed

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω καταλήξει στο mi note 3 κι εγώ και μες στις επομενες μέρες θα το παραγγείλω... Λϊγες ερωτησούλες μόνο:

1) περιέχονται ακουστικά στο πακέτο π στέλνεται η συσκευή?

2) από θήκες τι να προτιμήσω? από ότι διάβασα έχει μια δική του με το πακέτο , ειναι καλή? επίσης βρήκα μερικές θήκες κι απο σκρουτζ ή bestprice , μ προτεινετε κάποια? σημειωτέον δεν με πειραζει να δωσω και 5 ευρω παραπάνω προκειμενου ν την παρω πιο αμεσα απο σκρουτζομαγαζο παρα απο Κίνα την ίδια θήκη.

Ευχαριστώ!

 

Καλησπερα!

δεν περιεχονται ακουστικα μεσα στην συσκευασια(εχει ομως τον ανταπτορα απο type c σε jack 3.5)

απο θηκη εχει μεσα μια το κουτι αλλα παρολο που ειναι πολυ λεπτη και ειναι λες και δεν φορα θηκη,δεν προστατευει καλα το κινητο.μετα απο 2-3 μερες ανοιγει και αρχιζει και βγαινει πολυ ευκολα.εμενα εχει φαει 1 γρατζουνιτσα επειδη ειχα αυτην την θηκη.(ακομα αυτην εχω :Ρ)

θα σου προτεινα να βαλεις καποια αλλη που να ειναι πιο χοντρη και και πιο σφιχτη για να προστατευει καλυτερα το κινητο.

http://www.skroutz.gr/s/13843199/OEM-Carbon-Fiber-Back-Cover-Μαύρο-Xiaomi-Mi-Note-3.html

αυτην ειχα δει καπου στο youtube και μου αρεσε και ελεγα να την παρω.αλλα δεν την εχω παρει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...