Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξαναρωτησα πιο πανω. Απο γερμανικη αποθηκη του geekbuying , το παιρνουμε το κινητο ή οχι?
Εγω πριν 1 μηνα το πήρα απο την ιταλική αποθήκη και μου ήρθε σε 3 μέρες.

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

παιδια ξαναρωτησα πιο πανω. Απο γερμανικη αποθηκη του geekbuying , το παιρνουμε το κινητο ή οχι?

δεν βλεπω λογο να μην το παρεις, αλλα δεν βλεπω να το εχει διαθεσιμο

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Η σελφοκαμερα οντως πολυ ασπριλα :lost:
Η σελφοκαμερα πιστεύω αν βγάλεις την ωραιοποίηση και βαλεις απλη φωτογραφία ειναι αρκετά καλη..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψήνομαι για το καμάρι σας και θα ήθελα μία απάντηση αν αλλάζοντας το μέγεθος font της οθόνης αλλάζει και το μέγεθος font στα notification.

Στο Nuggat σε pure Android γίνεται. Στο MUI γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το κινητό,και τώρα είμαι στη διαδικασία ξεκλειδωματος. Λέω να βάλω την dev aroma της xiaomi hellas και αν γίνω vip θα έχω και Ota updates. Αξίζει ή να βάλω dev της EU;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Για μένα βάλε την xiaomi.eu developer που έχει και ota.

 

 

May the mi note 3 force be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό βλέπω και εγω. Ακόμα και στο forum της miui hellas αυτή προτείνουν. Απλά το έλεγα καθαρά για λόγους υποστήριξης του site, κάνουν πολύ καλή δουλειά τα παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό βλέπω και εγω. Ακόμα και στο forum της miui hellas αυτή προτείνουν. Απλά το έλεγα καθαρά για λόγους υποστήριξης του site, κάνουν πολύ καλή δουλειά τα παιδιά

 

Καλορίζικο!!! Εγώ πιστεύω στο miui hellas το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε είναι το vip. Τα παιδιά κάνουν εξαιρετική δουλειά και πραγματικά βοηθάνε πολύ, και ας μην χρησιμοποιούμε της rom που βγάζουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία ιδέα τι συμβαίνει; Πρώτη φορά μου δείχνει τόση κατανάλωση στην αδράνεια κινητού, αλλά και πάλι είμαι στο 80% με 1 ώρα και 33 λεπτά οθόνη.a96d61fc980bc88901714f5060e01087.jpgc1663354d79e0a3e90767bd5ecaf9a92.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινουριος και εγω στα Xiaomi με πρωτη μου αγορα το κατα τα αλλα επληκτικο note 3 αλλα αυτο που με ενοχλει και δεν μπορω να βρω καποια ρυθμιση ειναι οι χαμηλοι ηχοι ειδοποιησης στο email,viber,watsapp κλπ υπαρχει καμμια λυση για αυτο ? Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Καινουριος και εγω στα Xiaomi με πρωτη μου αγορα το κατα τα αλλα επληκτικο note 3 αλλα αυτο που με ενοχλει και δεν μπορω να βρω καποια ρυθμιση ειναι οι χαμηλοι ηχοι ειδοποιησης στο email,viber,watsapp κλπ υπαρχει καμμια λυση για αυτο ?

 

Εδώ είσαι...

https://www.zedge.net/ringtones/0-5-1-viber/

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κατεβασεις το zetge και βρεις απο εκει εναν ηχο δυνατο εχει αρκετους
Το zedge το ξέρω και από εκεί έχω βάλει ήχους που ενώ στο προηγούμενο κινητό μου ακούγονταν πολύ δυνατά εδώ ακούγονται τελείως αδύναμα και πρέπει να είσαι από επάνω για να τους ακούσεις και βέβαια το ίδιο ισχύει και για τους ενσωματωμενους ήχους που ακούγονται το ίδιο αδύναμα
Link to comment
Share on other sites

Το zedge το ξέρω και από εκεί έχω βάλει ήχους που ενώ στο προηγούμενο κινητό μου ακούγονταν πολύ δυνατά εδώ ακούγονται τελείως αδύναμα και πρέπει να είσαι από επάνω για να τους ακούσεις και βέβαια το ίδιο ισχύει και για τους ενσωματωμενους ήχους που ακούγονται το ίδιο αδύναμα

 

Έχει ειπωθεί ξανά, κάποιο θέμα υπάρχει με τις συγκεκριμένες εφαρμογές και τους ήχους τους. Οι περισσότεροι έχουμε πρόβλημα, περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση μήπως και το διορθώσουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν και διαφημίζεται για stereo το ηχείο του, σίγουρα δεν είναι και το δυνατότερο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και διαφημίζεται για stereo το ηχείο του, σίγουρα δεν είναι και το δυνατότερο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκει έχασε κατα κράτος από το προκάτοχο του.

 

Έχω την αίσθηση ότι ακόμα και το mi max 2 είχε καλύτερα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μια χαρά με τους ήχους ειδοποίησης.

Έχω (ή νομίζω ότι έχω) θέμα με το ακουστικό που ενώ στην ανοιχτή ακρόαση είναι σούπερ δυνατό και καθαρό στη κανονική λειτουργία θα το ήθελα πιο δυνατό.

Όμως θα ήθελα να ακούσω κι άλλων γνώμες γιατί ίσως φταίει που έχω και το θηρίο το mi Max 2 που έχει τόσο δυνατό ακουστικό που ποτέ δε το βάζω στο αυτί είναι σαν ανοιχτή ακρόαση ειδικά αν είσαι σε ήσυχο δωμάτιο σε ακούν και απ το δίπλα χαχα

Οπότε γιαυτό θα ήθελα μία 2η γνώμη και από άλλους

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκει έχασε κατα κράτος από το προκάτοχο του.

 

Έχω την αίσθηση ότι ακόμα και το mi max 2 είχε καλύτερα ηχεία.

Είχα πιο πριν το MiA1. Εκείνο ειδικά ήταν φοβερό. Σε σημείο που τον πρώτο καιρό που δεν ήξερα, το ξυπνητήρι το πρωί με πετούσε από το κρεβάτι :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα και το περιμενω παρασκευη γιατι ακουσα καλα σχολια για τον ηχο σε διαφορα reviews που ειδα και με αυτα που ακουω αρχιζω και ξενερωνω με ακουστικα ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Είχα πιο πριν το MiA1. Εκείνο ειδικά ήταν φοβερό. Σε σημείο που τον πρώτο καιρό που δεν ήξερα, το ξυπνητήρι το πρωί με πετούσε από το κρεβάτι :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάσου το mi max 2 έχει καλύτερο ήχο και το mi note 2 ακόμα καλύτερο (γεμάτος ήχος με μπάσο)

 

Τεσπα, δεν μπορείς να τα χεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα και το περιμενω παρασκευη γιατι ακουσα καλα σχολια για τον ηχο σε διαφορα reviews που ειδα και με αυτα που ακουω αρχιζω και ξενερωνω με ακουστικα ξερει κανεις τι παιζει?

 

Δεν έχει κακό ήχο. Απλά δεν φτάνει τα άλλα 3 που αναφέραμε.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου το mi max 2 έχει καλύτερο ήχο και το mi note 2 ακόμα καλύτερο (γεμάτος ήχος με μπάσο)

 

Τεσπα, δεν μπορείς να τα χεις όλα.

Σίγουρα δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Σε γενικές γραμμές όμως είναι μια συσκευή λιιιγο κατώτερη από μια ναυαρχίδα, που απλά έχει χώρο για βελτίωση ακόμα. Ίσως και ο ήχος να γίνει καλύτερος με κάποιο τρόπο στο μέλλον. Φυσικά υπάρχει και η λύση του Dolby atmos, που δεν γνωρίζω αν ανεβάζει και την ένταση των ειδοποιήσεων η των ήχων κλήσης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να βελτιωθεί ο ήχος; Μπάσο ή μεγαλύτερο εύρος προφανώς δεν γίνεται να αποκτήσει. Εκτός αν μιλάς για ένταση. Αλλά από τη στιγμή που έχει παραμόρφωση όταν το χεις τέρμα δεν έχει νόημα να αυξήσεις και άλλο την ένταση. Εκτός αν μιλάς για τις ειδοποιήσεις. Αυτό όμως μπορείς να το κάνεις έμμεσα αντικαθιστώντας τα αρχεία με υψηλότερα db.

 

Το mi note 3 για μένα είναι upper mid range (που ουσιαστικά συμφωνεί με αυτό που γράφεις ότι ειναι λιγο πιο κάτω από ναυαρχίδα). Για τα λεφτά του είναι vfm. Απλά αν κάποιος θέλει κυρίως ήχο υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να βελτιωθεί ο ήχος; Μπάσο ή μεγαλύτερο εύρος προφανώς δεν γίνεται να αποκτήσει. Εκτός αν μιλάς για ένταση. Αλλά από τη στιγμή που έχει παραμόρφωση όταν το χεις τέρμα δεν έχει νόημα να αυξήσεις και άλλο την ένταση. Εκτός αν μιλάς για τις ειδοποιήσεις. Αυτό όμως μπορείς να το κάνεις έμμεσα αντικαθιστώντας τα αρχεία με υψηλότερα db.

 

Το mi note 3 για μένα είναι upper mid range (που ουσιαστικά συμφωνεί με αυτό που γράφεις ότι ειναι λιγο πιο κάτω από ναυαρχίδα). Για τα λεφτά του είναι vfm. Απλά αν κάποιος θέλει κυρίως ήχο υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.

Σαφέστατα. Το Dolby atmos βελτιώνει καθόλου την κατάσταση η μόνο μέσω ακουστικών υπάρχει διαφορά?

 

Την ένταση γενικά θα φοβόμουν να την αυξήσω χειροκίνητα, γιατί μπορεί να κάψουμε και κανένα ηχείο σε μια τέτοια προσπάθεια :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το dolby atmos είναι απλά ένα equalizer. Ουσιαστικά φέρνεις τον ήχο στα μέτρα σου.

 

Κοίτα μίλησα απλά για τα ίδια τα αρχεία και όχι την ένταση του ηχείου. Και προφανώς μιλάω για 1 db πανω. Προσωπικά δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο.

 

Γενικά τα ηχεία είναι θέμα φυσικής και όχι λογισμικού. Ένα "άδειο" (χωρίς μπάσο) ηχείο με παραμορφωση όταν σχετικά ανεβάσεις την ένταση, δεν πρόκειται να αλλάξει ότι λογισμικό και να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...