Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπορείς να έχεις

 

Redmi Note 3 pro

Άρα περνάμε fastboot official stable αν έχουμε global. Ξεκλείδωμα bootloader, φλασαρισμα twrp και root και μετά φλασαρισμα global μέσω twrp?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις global stable θα προσπαθήσεις με αυτήν να ξεκλειδώσεις, μάλλον θα χρειαστείς το plex vpn για να αλλάξεις ip σε κινεζική και μετά θα περάσεις twrp και θα φλασαρεις supersu η magisk η αν δεν θέλεις root φλασαρεις το lazyflasher για να μην πέσεις σε bootloop. Απλώς σε κάθε update θα χάνετε το twrp και θα ξανά κάνεις την διαδικασία

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούμε να έχουμε global με ξεκλειδωτο bootloader και twrp?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

.Ξεκλειδωνεις bootloader και περνας twpr (εχει καποια θεματακια μεχρι στιγμης στο touch sceeen).Τωρα αν εχεις.global μενεις με αυτην και απλως μετα περνας τα update.Aν εισαι σε αγγλοκινεζικη κατεβαζεις την global σε zip και την περνας.Δεν χρειαζεται να μπλεξεις με fastboot απο την στιγμη που θα ξκλειδωσεις και θα.βαλεις twpr

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Official global rom αναφέρει. Θα αποδειχθεί σύντομα!
Global Rom έχει, το εχω πάρει απο εκεί, έχει Ελληνικά κανονικά και δουλεύει μια χαρα. Το μονο που δεν ξέρω σίγουρα είναι αν δέχεται OTA update, γιατί το εχω ενα μηνα μου εχει την 9.1.3 stable αλλα δεν μου έχει έρθει καποιο update απο τοτε..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις global stable θα προσπαθήσεις με αυτήν να ξεκλειδώσεις, μάλλον θα χρειαστείς το plex vpn για να αλλάξεις ip σε κινεζική και μετά θα περάσεις twrp και θα φλασαρεις supersu η magisk η αν δεν θέλεις root φλασαρεις το lazyflasher για να μην πέσεις σε bootloop. Απλώς σε κάθε update θα χάνετε το twrp και θα ξανά κάνεις την διαδικασία

 

Redmi Note 3 pro

Αυτο με το Plex VPN δεν το εχω καταλαβει. Αφου αλλαξω ip μετα μπαινω σε fastboot mode και ξεκλειδωνω με το Unlock tool η πρεπει να γινει και καποια αλλη ενεργεια?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς να πας στο επιλογές για προγραμματιστες εκεί έχει το miunlock status όπου πρέπει να βάλεις το mi account για επιβεβαίωση. Αν δεν έχεις ip κινεζική βγάζει error 80006.

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς να πας στο επιλογές για προγραμματιστες εκεί έχει το miunlock status όπου πρέπει να βάλεις το mi account για επιβεβαίωση. Αν δεν έχεις ip κινεζική βγάζει error 80006.

 

Redmi Note 3 pro

 

Τα εκανα αυτα. Απ οτι καταλαβα το ξκελειδωμα δεν γινεται αμεσα, αλλα πρεπει να περιμενω καποιες ωρες.

Το θεμα ειναι οτι ειχα απο παλια Mi account απο προηγουμενες συσκευες Xiaomi και θεωρητικα θα μπορουσα να ξεκλειδωσω χωρις να περιμενω αν εβαζα μια επισημη stable η developer. Τωρα πως τα εχουν μπλεξει ετσι, δεν καταλαβαινω.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά από 72 ώρες θα ξανά τρέξεις το miunlock και θα ξεκλειδώσει

 

Redmi Note 3 pro

Μάλιστα. Καλά κρασιά δηλαδή. Τεσπά, θα συμβιβαστώ χωρίς root με titanium backup και adaway ;)

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει την B20 (800) μπάντα της WIND ή όχι;

 

Της wind cosmote Vodafone για την ακρίβεια. Όπως έχουμε πει άπειρες φορές και οι 3 εδώ και πάνω από 1 χρόνο βάζουν 4g και, αλλά όχι μόνο, στα 800

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν τρέξεις το miunlock θα δείξει πόσες ώρες έμεναν ακόμη. Που να είχες και κάποιο redmi note 5A που θέλει 360 ώρες

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αυτα. Απ οτι καταλαβα το ξκελειδωμα δεν γινεται αμεσα, αλλα πρεπει να περιμενω καποιες ωρες.

Το θεμα ειναι οτι ειχα απο παλια Mi account απο προηγουμενες συσκευες Xiaomi και θεωρητικα θα μπορουσα να ξεκλειδωσω χωρις να περιμενω αν εβαζα μια επισημη stable η developer. Τωρα πως τα εχουν μπλεξει ετσι, δεν καταλαβαινω.

 

Το θεμα ειναι στο mi account που ειχες παλια αν ειχες κανει αιτηση ξεκλειδωματος.Αν εχεις κανει μπορεις να ξεκλειδωσεις με αυτο.Και εγω εχω ενα παλιο mi account ειχα κανει αιτηση και με αυτο ξεκλειδωνω τις xiaomi συσκευες.Απλως νομιζω θελει να ξεκλειδωνεις 1 συσκευη ανα μηνα δεν μπορεις να το βαλεις σε 2 ταυτοχρονα και να ξεκλειδωσεις

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι στο mi account που ειχες παλια αν ειχες κανει αιτηση ξεκλειδωματος.Αν εχεις κανει μπορεις να ξεκλειδωσεις με αυτο.Και εγω εχω ενα παλιο mi account ειχα κανει αιτηση και με αυτο ξεκλειδωνω τις xiaomi συσκευες.Απλως νομιζω θελει να ξεκλειδωνεις 1 συσκευη ανα μηνα δεν μπορεις να το βαλεις σε 2 ταυτοχρονα και να ξεκλειδωσεις

 

Ναι ειχα κανει αιτηση ξεκλειδωματος πριν απο δυο χρονια με το Mi account που εχω. Απο τοτε οσες συσκευες Xiaomi απεκτησα, ειχανε μια διαφορα πολλων μηνων, οποτε μπορουσα να ξεκλειδωσω ανετα. Γι αυτο ρωτησα πιο πανω αν ειναι να περασω fastboot official developer η stable για να κανω την δουλεια. Απλα μετα αν θελω να ξαναπερασω την Global stable δεν ξερω αν θα μπορω να διατηρησω TWRP και root.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από honorbuy τιμολόγιο μπορώ να ζητήσω?
Όχι.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Σήμερα το παρέλαβα και εγώ από banggood (μπλε, ήρθε με global).

 

Ως τώρα είναι άψογο σε όλα! Το μόνο που δεν μπόρεσα να βρω είναι πως βγάζω το watermark από τις φωτογραφίες .. δεν έχει την επιλογή on/off σαν τα άλλα Xiaomi

 

 

ΥΓ. Είχα πάρει και γυαλί nilkin αλλά στη πρόσοψη το γυαλί είναι μικρότερο από την οθόνη (είχε 1mm κενό από δεξιά κ αριστερά..) Αν και το κουτί απο έξω ελεγε Xiaomi Note 3

οπότε τώρα πάω και εγώ για CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Note 3.. ας ελπίσουμε να μην έχω κανένα ατύχημα μέχρι να έρθει

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Σήμερα το παρέλαβα και εγώ από banggood (μπλε, ήρθε με global).

 

Ως τώρα είναι άψογο σε όλα! Το μόνο που δεν μπόρεσα να βρω είναι πως βγάζω το watermark από τις φωτογραφίες .. δεν έχει την επιλογή on/off σαν τα άλλα Xiaomi

 

 

ΥΓ. Είχα πάρει και γυαλί nilkin αλλά στη πρόσοψη το γυαλί είναι μικρότερο από την οθόνη (είχε 1mm κενό από δεξιά κ αριστερά..) Αν και το κουτί απο έξω ελεγε Xiaomi Note 3

οπότε τώρα πάω και εγώ για CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Note 3.. ας ελπίσουμε να μην έχω κανένα ατύχημα μέχρι να έρθει

 

Καλορίζικο φίλε μου. Άμα έμπαινες στην σελίδα της nillkin έχει εικόνα που δείχνει ότι δεν καλύπτει όλη την οθόνη...

Και εγώ το film περιμένω.. Ήδη είναι Ελλάδα. Αντε να δούμε πότε θα παραλάβω..

Όσο για το watermark στις ρυθμίσεις της κάμερας απλά απενεργοποιησετο

 

 

 

May the mi note 3 force be with you.

1bcddc0c09cd81fa1d977210e266a80f.jpg0ad0a887e7eed0504db323ac918090b6.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Σήμερα το παρέλαβα και εγώ από banggood (μπλε, ήρθε με global).

 

Ως τώρα είναι άψογο σε όλα! Το μόνο που δεν μπόρεσα να βρω είναι πως βγάζω το watermark από τις φωτογραφίες .. δεν έχει την επιλογή on/off σαν τα άλλα Xiaomi

 

 

ΥΓ. Είχα πάρει και γυαλί nilkin αλλά στη πρόσοψη το γυαλί είναι μικρότερο από την οθόνη (είχε 1mm κενό από δεξιά κ αριστερά..) Αν και το κουτί απο έξω ελεγε Xiaomi Note 3

οπότε τώρα πάω και εγώ για CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Note 3.. ας ελπίσουμε να μην έχω κανένα ατύχημα μέχρι να έρθει

 

Φιλαράκι το περιμένω σε μαύρο από banggood είναι η official global stable?

Link to comment
Share on other sites

Πω μου φαίνεται πρέπει να πιω ακόμα κανένα καφέ.. Το είδα καμία 10αριά φορές αλλά κόλλησε το μυαλό μου .. έψαχνα για "watermark" εγώ .... Να 'σαι καλά

 

Έκανα το λάθος και το είδα μόνο στο banggood το γυαλάκι (τώρα πρόσεξα στη μόνη φώτο που το έχουν εφαρμοσμένο, φαίνεται στο βάθος ότι υπάρχει ενα μικρό κενό, αλλά δύσκολα το παρατηρεί κανείς... την μπροστά πλευρά την έχουν ακριβώς)

 

To μονό που έχω δει ως "αρνητικό" (πιστεύω είναι καθαρά συνήθεια μετά από ένα σημείο) , είναι κάπως γλιστερό ? αν και με την θήκη που του έβαλα δεν έχω θέμα

 

 

edit: Πως βλέπω αν είναι η official η όχι ? είδα όλες τις γλώσσες στην αρχή οπότε λέω στανταρ δεν έχω κινέζικη

.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τέλη Οκτωβρίου....από banggood

Έχω την αίσθηση πως αυτοι μόνο global official stable συσκευές διαθέτουν.

Το κινητό πεταριζει....

Ααααα πήρα και την nillkin....από τα νεύρα μου που άφηνε κενό στην οθόνη την έσπασα κομματάκια στα χέρια μου, με αποτέλεσμα να κόπω.... τζάμπα σχεδόν 10 ευρώ....

Edited by sacatzoylas
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου από banggood official global stable έχει!!

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα είναι out of the box έτοιμο. Θα περνει updates.

 

Το face unlock λογικά δε δουλεύει στη τρέχουσα global stable; (Έτσι διαβασα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...