Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πάνω μέρος της οθόνης του κινητού όταν είναι ενεργοποιημενο το Bluetooth και συνδεδεμένο με το κινητό άλλες φορές δείχνει την μπαταρία του και άλλες όχι. Γιατί;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την βδομάδα που μας πέρασε παρέλαβα το power bank που είχα παραγγείλει από το Ebay. Είναι το μοναδικό που βρήκα να υποστηρίζει Dash Charge. Από τις δοκιμές που έκανα λειτουργεί πολύ καλά και το προτείνω ανεπιφύλακτα. Είναι βέβαια σχετικά ακριβό αφού στοίχισε 55 € περίπου μαζί με τα έξοδα αποστολής, από το Ηνωμένο Βασίλειο. Το κατασκευάζει η Oppo, εταιρεία που ανήκει στον ίδιο όμιλο με την Oneplus. Φορτίζει το 5Τ περίπου τρεις φορές, τιμή καλή για power bank των 10.000 mAh.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ενεργοποιεί φόρτιση Dash Charge μόνο με το γνήσιο καλώδιο της Oneplus ή με το δικό του μικρού μήκους Type-C. Αυτό άλλωστε ισχύει και για τον γνήσιο Dach φορτιστή της Oneplus. Το power bank όμως έχει μια ακόμη παραξενιά: Ενεργοποιεί την Dash φόρτιση μόνο με το τηλέφωνο ανοιχτό. Αν το τηλέφωνο είναι κλειστό η φόρτιση είναι κανονική κι όχι Dash.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ποιο είναι το καλύτερο τζαμακι που δεν δημιουργεί πρόβλημα σε πιο σκληρές θήκες;Διάβασα και τις 36 σελίδες αλλά διαπιστωσα αντικρουόμενα σχόλια. Της ultimate sheild, nillkin ή κάποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

 

Πήρα για την γυναίκα μου την ανάλογη για Leeco.Λεπτή,ωραία στην αφή καλή ποιοτικά όμως έχει ευαίσθητα καλύμματα στα κουμπιά ώστε εν είσαι λίγο απρόσεκτος μπορεί να σπάσουν.Θα την έπαιρνα πάντως ευχαρίστως και για το 5Τ .

 

Κοίταζα τις φωτογραφίες (μόνο) και νόμιζα ότι ήταν μεταλλική :happy:

Είναι μια πλαστικούρα :p

Όποιος την θέλει ας μου στείλει πμ, την χαρίζω :p

...σοβαρά :O

...ή εκτός μου προσφέρεται ανταλλάγματα για να πάρετε την σειρά του πρώτου :p

 

Καλησπέρα σε όλους. Ποιο είναι το καλύτερο τζαμακι που δεν δημιουργεί πρόβλημα σε πιο σκληρές θήκες;Διάβασα και τις 36 σελίδες αλλά διαπιστωσα αντικρουόμενα σχόλια. Της ultimate sheild, nillkin ή κάποιο άλλο;

Καλύτερο τσαμάκι από το επίσημο δεν υπάρχει. Εφαρμόζει τέλεια. Αντέχει. Είναι όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλύτερο τσαμάκι από το επίσημο δεν υπάρχει. Εφαρμόζει τέλεια. Αντέχει. Είναι όμορφο.

 

Αυτό φαντάζομαι

https://www.oneplus.com/gr/oneplus-5t-3d-tempered-glass-screen-protector

Δε θα δημιουργεί πρόβλημα στις θήκες λόγω του ότι είναι full face; Εντύπωση μου κάνει που απαιτεί τοποθέτηση με τη θήκη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάζομαι

https://www.oneplus.com/gr/oneplus-5t-3d-tempered-glass-screen-protector

Δε θα δημιουργεί πρόβλημα στις θήκες λόγω του ότι είναι full face; Εντύπωση μου κάνει που απαιτεί τοποθέτηση με τη θήκη

 

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενη με το τζάμι. Το έχω εφτά μήνες τώρα και είναι άψογο. Με ταλαιπώρησε στην αρχή να το βάλω άλλα από τότε όλα οκ. Η αλήθεια είναι ότι με τη θήκη που ήταν στη συσκευασία μου έκανε φούσκες με αέρα από κάτω. Με τις άλλες επίσημες θήκες της εταιρείας κανένα πρόβλημα. Δεν έχω δοκιμάσει με αλλης μάρκας.

 

Δες στη δεύτερη σελίδα του νήματος το post μου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενη με το τζάμι. Το έχω εφτά μήνες τώρα και είναι άψογο. Με ταλαιπώρησε στην αρχή να το βάλω άλλα από τότε όλα οκ. Η αλήθεια είναι ότι με τη θήκη που ήταν στη συσκευασία μου έκανε φούσκες με αέρα από κάτω. Με τις άλλες επίσημες θήκες της εταιρείας κανένα πρόβλημα. Δεν έχω δοκιμάσει με αλλης μάρκας.

 

Δες στη δεύτερη σελίδα του νήματος το post μου.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είναι και λίγο ακριβό όμως, κοντά 30 ευρώ με τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είναι και λίγο ακριβό όμως, κοντά 30 ευρώ με τα μεταφορικά

 

Ναι είναι. Το είχα πάρει την πρώτη μέρα με την προσφορά που έδινε και κουπόνι μείον εικόσι ευρώ και δεν είχε βγει ακριβά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο οικονομικό; Το nillkin ίσως;

edit : Βρήκα και παρήγγειλα δύο screen protector από το μόνο μαγαζί στο σκρουτζ που πούλαγε και περιμένω. Ίδωμεν...

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αξεσουάρ που έχω πάρει από το επίσημο σάιτ έρχονται με ΕΛΤΑ και tracking number. Για να είμαι ειλικρινής πάντα απλή αποστολή επιλέγω. Κάνει εφτά οκτώ μέρες. Με priority που έστειλαν μία για αλλαγή έκανε σχεδόν δύο μέρες (και ούτε).
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αξεσουάρ που έχω πάρει από το επίσημο σάιτ έρχονται με ΕΛΤΑ και tracking number. Για να είμαι ειλικρινής πάντα απλή αποστολή επιλέγω. Κάνει εφτά οκτώ μέρες. Με priority που έστειλαν μία για αλλαγή έκανε σχεδόν δύο μέρες (και ούτε).

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλά επειδή αν παραγγείλω σήμερα μου βγάζει παράδοση 17/07 και δεν με παίρνει μέχρι τότε...! :p

Αυτό εδώ το έχει δοκιμάσει κανείς; 3MK Premium Flexible Glass Oneplus 5T

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Τα tempered glass της Mocolo τα έχει δοκιμάσει κανείς στο op5t?

Στο Nexus 5 είχα μείνει ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα screen protector από το δεύτερο μαγαζί που βγάζει η αναζήτηση στο skroutz και κάθονται καλά, αλλά δεν πρέπει να προστατεύουν πολύ. Έχω ενα γυαλί της nillkin να δοκιμάσω τώρα
Link to comment
Share on other sites

δικιμασα παρα πολλά τζαμακια κ ζελατινες, αλλα ολα κανουν το κενο περιμετρικά. η ζελατίνα που προτείνεις δεν αφήνει καθόλου κενα;; κάποιο λινκ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θήκη που να έχει χειλάκι 1,5mm + γύρο από όλη την πρόσοψη και που να την "αγκαλιάζει";

Κάτι σαν την original διαφανή που δίνουν μαζί αλλά με χοντρότερο χείλος;

Δηλαδή αν πέσει κάτω α. να μην ακουμπάει το τζάμι + β. να μην βγαίνει η θήκη από το τηλέφωνο.

Έχω την κόκκινη σιλικόνης καθώς και την γρι sandstone όπως και την original αλλά η προστασία τους είναι ανύπαρκτη.

 

Είχα μια noname για το 1+1 και με έβγαλε ασπροπρόσωπο 4 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα αυτό. Εφαρμόζει τέλεια, δεν αφήνει κενά, έχει τέλεια αίσθηση.

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F222826884368

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα αυτό. Εφαρμόζει τέλεια, δεν αφήνει κενά, έχει τέλεια αίσθηση.

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F222826884368

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ποια θήκη την χρησιμοποιείς;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Με ποια θήκη την χρησιμοποιείς;
Με την θήκη σιλικόνης της συσκευασίας. Οι άλλες το σηκώνουν το τζαμάκι δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειδα στο νημα των φωτογραφιων ενα παιδι, κατοχος του κινητου, να ποσταρει φωτογραφιες με τη νεα αναβαθμιση της καμερας που την βρισκει πολυ βελτιωμενη.

Μαριε, ειναι σε beta αυτο το update ή σε stable?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειδα στο νημα των φωτογραφιων ενα παιδι, κατοχος του κινητου, να ποσταρει φωτογραφιες με τη νεα αναβαθμιση της καμερας που την βρισκει πολυ βελτιωμενη.

Μαριε, ειναι σε beta αυτο το update ή σε stable?

Στη τελευταία beta αλλα είμαστε εκτός θέματος εδώ.

βγαλε και εσυ κάποιες και βαλτις στο αλλο θέμα να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειδα στο νημα των φωτογραφιων ενα παιδι, κατοχος του κινητου, να ποσταρει φωτογραφιες με τη νεα αναβαθμιση της καμερας που την βρισκει πολυ βελτιωμενη.

Μαριε, ειναι σε beta αυτο το update ή σε stable?

 

post deleted

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω powerbank. Δεν με ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση μιας και θέλω να φορτίζει και κινητό που δεν έχει. Παίρνω οποιοδήποτε και απλά φορτίζει αργά το τηλέφωνο;

Έχετε κάποιο να μου προτείνετε;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω powerbank. Δεν με ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση μιας και θέλω να φορτίζει και κινητό που δεν έχει. Παίρνω οποιοδήποτε και απλά φορτίζει αργά το τηλέφωνο;

Έχετε κάποιο να μου προτείνετε;

Άμα βρεις κάποιο που έχει πάνω του usb c θα βοηθούσε πολύ για να μην κουβαλάς και το καλώδιο μαζί σου. Αν βρεις κάτι τέτοιο, ειδοποιεις, γιατί ψάχνω και εγώ :p

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...