Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dosto, μιλας για την Spigen® GLAS.tR Nano Liquid™ 000GL21813 Premium Screen Protector ? Φαινεται πολυ καλη λυση , αλλα ποσο κραταει σε διαρκεια ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω θα σου προτινα να μην την πειραξεις την ζελατινα , εκτος αν πας σε liquid..Για μενα οποιαδηποτε λυση τζαμιου για οθονες 2.5 d ειναι αποτυχια. Γιατι δεν φτανει μεχρι τις ακρες. Η εμφανιση κατε εμε ειναι ασχημη ειδικα οταν το τηλεφωνο ειναι γυμνο η μόνο με skin (οπως επελεξα να το το εχω εγω) . Μαλιστα εχω 9 τζαμακια οπου μερικες σελιδες πριν τα εβαλα για πουλημα και ειναι παρα πολυ καλα κατα τα άλλα... Εγω προχωρησα σε λυση nano sheild liquid protection απο ελληνικο μαγαζι μαλιστα και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Κανει εντελώς λεία την επιφανεια του κινιτου και επιπλεον την σκληραινει με 9h επιστρωση. Το κινητο το τοποθετω μονιμως με την πλευρα της οθονης και μαλιστα προχτες επεσε με την προσοψη απο 50 cm. και δεν υπαρχει το παραμικρο ιχνος φθορας πουθενα.
Σε ποιο μαγαζί αν επιτρέπεται στην τοποθέτησαν;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

dosto, μιλας για την Spigen® GLAS.tR Nano Liquid™ 000GL21813 Premium Screen Protector ? Φαινεται πολυ καλη λυση , αλλα ποσο κραταει σε διαρκεια ?
Και αυτή είναι πολύ καλή από ότι λένε. Εγώ πήρα μια γερμανική. 1 χρόνο κρατάει τουλάχιστον (2 λέει η εταιρεία)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Επισης , ενα ερωτημα που προεκυψε βλεποντας το σχετικο βιντεο με το liquid, τι θα γινει αν πεσει στο ακουστικο Η στην μπροστινη καμερα? Δεν θα υπαρχει θεμα ? Θα βοηθουσε να μας πεις την εμπειρια σου ως τωρα γιατι ψηνομαι να το βαλω, γιατι το οριτζιναλ τζαμακι δε βλεπω να το βαζω.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζί αν επιτρέπεται στην τοποθέτησαν;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Μόνος μου την έβαλα. ειναι πολύ εύκολο. Έχει υλικά για 2 ξεχωριστές τοποθετήσεις. http://www.digital2000.gr/product/powertech-nanoshield-liquid-protection-dual-pack-made-in-germany/?ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης , ενα ερωτημα που προεκυψε βλεποντας το σχετικο βιντεο με το liquid, τι θα γινει αν πεσει στο ακουστικο Η στην μπροστινη καμερα? Δεν θα υπαρχει θεμα ? Θα βοηθουσε να μας πεις την εμπειρια σου ως τωρα γιατι ψηνομαι να το βαλω, γιατι το οριτζιναλ τζαμακι δε βλεπω να το βαζω.
Το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ αλλά τελικά δεν υπάρχει κανένα θέμα. Την βάζεις άφοβα σε όλη την οθόνη και δεν επηρεάζει ούτε το ακουστικό ουτε τη κάμερα. Τουλάχιστον αυτη που αγόρασα εγώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω αυτης της συγκλονιστικης συσκευης!

 

Θελω να παρω ενα καλο τζαμακι. Να πω οτι εχω παρει την θηκη OnePlus 5T Bumper Case Karbon (το αναφερω για να μην παρω κανα τζαμακι που θα πιεζετε απο την θηκη ή κατι τετοιο)

 

Επισης δεν με πειραζει ο χρονος που θα κανει να ερθει, προς το παρον εχω την δικη του την ζελατινα που φαινεται κομπλε μεχρι στιγμης....

 

 

(Ασχετο ---> Avatar one plus 5t δεν εχει να βαλουμε??)

 

Έχω τοποθετήσει στο κινητό την https://www.ultimateshield.co.uk/collections/oneplus-5t/products/oneplus-5t-tempered-glass-screen-protector-black

 

Πολύ εύκολη εφαρμογή, χωρίς ατέλειες στο τελικό αποτέλεσμα, καμια επίδραση στην ποιότητα της απεικόνισης. Την έχω επίσης με την karbon bumper. Έκανε 3-4 μέρες να έρθει. Πολύ καλη.

 

IMG_20180121_135317-0.jpg?dl=0

IMG_20180121_135333.jpg?dl=0

IMG_20180121_135427.jpg?dl=0

IMG_20180121_135440.jpg?dl=0

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κάποιος θήκη spigen για την συσκευή να μας πει εντυπώσεις;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η Mofi θήκη

https://www.ebay.co.uk/itm/Mofi-Full-Coverage-Skin-Faux-Ultra-Thin-Slim-PC-Hard-Back-Case-for-OnePlus-5T/222744449320?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521601122797&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

πολύ καλή ποιότητα αν και αφήνει δαχτυλιές, ελάχιστος όγκος.

 

Σκεφτόμουν για την OnePlus 5T Bumper Case Karbon. Πανάκριβη βέβαια, το ψηνω αν γινει αγορά συναιτερικά για αποφυγη μεταφορικών. Την έχει δοκιμάσει κανείς;;; Προσθέτει πολύ όγκο;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το... Deal του myphone με κουπόνι! Από το kimovil.com το βρίσκεις μόνος σου φθηνότερα! Και το βασικότερο η επιλογή EU priority line για αποφυγή τελωνείου απλά δεν πρόσφερεται...edit λάθος νήμα... Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η Mofi θήκη

https://www.ebay.co.uk/itm/Mofi-Full-Coverage-Skin-Faux-Ultra-Thin-Slim-PC-Hard-Back-Case-for-OnePlus-5T/222744449320?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521601122797&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

πολύ καλή ποιότητα αν και αφήνει δαχτυλιές, ελάχιστος όγκος.

 

Σκεφτόμουν για την OnePlus 5T Bumper Case Karbon. Πανάκριβη βέβαια, το ψηνω αν γινει αγορά συναιτερικά για αποφυγη μεταφορικών. Την έχει δοκιμάσει κανείς;;; Προσθέτει πολύ όγκο;;

 

Ωραία φαίνεται η Mofi!!

Γιατί όμως αφήνει δαχτυλιές; Είναι δηλαδή από γυαλιστερό υλικό;

Τη Bumper karboon πήρα εγώ μαζί με το κινητό. Πολύ όμορφη θηκούλα, αλλά όντως πολύ ακριβή. Απ' τα 31€ μου "έκατσε" 11€ με το κουπόνι που έβαλα στην αγορά (ήταν το μόνο αξεσουάρ που έβαλα). Αλλιώς στα 31€ δύσκολα θα την έπαιρνα!

Δε μπορώ να πω πως δίνει πολύ όγκο! Είναι ελάχιστα παχύτερη, ένα κλικ μπορώ να πω, απ' την μαμά σιλικόνης που έχει στη συσκευασία!

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ματ, αλλα αφηνει σημάδια απ τα δάχτυλα, οχι κατι το τραγικό βεβαια αλλα αν εισαι και λίγο ψήρας.. :lol:

 

η bumper carbon πως ειναι σε αυτό το θέμα ;;;; την βρίσκω στο ebay από Κινα 30 ευρώ. ισως την πάρω κάποια στιγμή αν την πετύχω πουθενά πιο φθηνά. απλά φοβάμαι το πάχος, μην ειναι δηλαδή σαν την spigen armor που γινεται παντοφλάρα το κινητό (ναι οκ , προστατεύει καλύτερα...)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ματ, αλλα αφηνει σημάδια απ τα δάχτυλα, οχι κατι το τραγικό βεβαια αλλα αν εισαι και λίγο ψήρας.. :lol:

 

η bumper carbon πως ειναι σε αυτό το θέμα ;;;; την βρίσκω στο ebay από Κινα 30 ευρώ. ισως την πάρω κάποια στιγμή αν την πετύχω πουθενά πιο φθηνά. απλά φοβάμαι το πάχος, μην ειναι δηλαδή σαν την spigen armor που γινεται παντοφλάρα το κινητό (ναι οκ , προστατεύει καλύτερα...)

Η αλήθεια είναι ότι ώρες-ώρες βλέπω σημάδια απ' τα δάκτυλα και στη carboon. Όχι βέβαια έντονα, αλλά λίγο φαίνονται υπό γωνία!

Και σε μένα δεν αρέσουν οι ογκώδη θήκες (βασικά δε μ' αρέσουν καθόλου οι θήκες, αλλά γλιστρούν πολύ τα άτιμα αλλιώς :p. )

Όσοι γνωστοί μου είδαν την carboon, τους άρεσε! Και είπαν ότι δεν χοντραίνει πολύ το κινητό!

Τον πιο πολύ καιρό πάντως φοράω τη θήκη της συσκευασίας (γενικώς προτιμώ τις θήκες σιλικόνης) και σε ειδικές περιπτώσεις βάζω την carboon! Περιμένω και μια nillkin...... για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την ebony case. Πολύ ωραία για τα δικά μου γούστα. Να πω εδώ και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσα παιδιά χρησιμοποιησαν το referral μου.

Η θήκη έχει δύο πολύ μικρά σημάδια στο κουμπί on off που δεν είναι βαμμένα μαύρα. Σαν να έχουν κτυπηθει. Πολύ μικρά όμως. Τους έστειλα φωτογραφίες και αμέσως μου είπαν να μου στείλουν άλλη. Τι να πω; Άψογοι!!!!!

Και με priority παρακαλω....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η Mofi θήκη

https://www.ebay.co.uk/itm/Mofi-Full-Coverage-Skin-Faux-Ultra-Thin-Slim-PC-Hard-Back-Case-for-OnePlus-5T/222744449320?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521601122797&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

πολύ καλή ποιότητα αν και αφήνει δαχτυλιές, ελάχιστος όγκος.

 

Σκεφτόμουν για την OnePlus 5T Bumper Case Karbon. Πανάκριβη βέβαια, το ψηνω αν γινει αγορά συναιτερικά για αποφυγη μεταφορικών. Την έχει δοκιμάσει κανείς;;; Προσθέτει πολύ όγκο;;

Εγώ είμαι μέσα για ομαδική παραγγελία. Θέλω και εγώ θηκουλα.!!

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι θεωρώ την karbon την ιδανική θήκη για το τηλέφωνο. κομψή και προστατεύει. μου βγάζει όμως την αίσθηση πως δεν θα αντέξει στη πάροδο του χρόνου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Spigen rugged armor. Πολύ όμορφη, βολική στο χέρι, όσοι την έχουν δει ακόμα και σε άλλο τηλέφωνο ξέρουν τί να περιμένουν. Τζαμακι δεν έχω οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω σε ανάλογες ερωτήσεις. Εγκοπές κτλ σε σωστά σημεία. Σε σχέση με την θήκη που είχε μέσα το κινητό προφανώς πιο χοντρή αλλά γενικά δεν είναι καθόλου ογκώδης και πιστεύω - ελπίζω ότι σε πιθανή πτώση κάτι θα κάνει.

 

Την κάμερα την προστατεύει, καθώς και με την οθόνη κάτω.

758c10a20349b2cb50f3b3036e9b77ab.jpg4560b24f473b796e014324eb7aa1f108.jpgfe64c585a2a1deb34503c92441d6a342.jpg8d975c106306c6b60b9d2c8c97cb4148.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Spigen rugged armor. Πολύ όμορφη, βολική στο χέρι, όσοι την έχουν δει ακόμα και σε άλλο τηλέφωνο ξέρουν τί να περιμένουν. Τζαμακι δεν έχω οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω σε ανάλογες ερωτήσεις. Εγκοπές κτλ σε σωστά σημεία. Σε σχέση με την θήκη που είχε μέσα το κινητό προφανώς πιο χοντρή αλλά γενικά δεν είναι καθόλου ογκώδης και πιστεύω - ελπίζω ότι σε πιθανή πτώση κάτι θα κάνει.

 

Την κάμερα την προστατεύει, καθώς και με την οθόνη κάτω.

758c10a20349b2cb50f3b3036e9b77ab.jpg4560b24f473b796e014324eb7aa1f108.jpgfe64c585a2a1deb34503c92441d6a342.jpg8d975c106306c6b60b9d2c8c97cb4148.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Πολύ ωραία φίλε..Spigen εγγύηση..σκέφτομαι να την χτύπησαν όταν βαρεθω την μαυρη silicon που πήρα από το site της one plus. Είναι 2 κομμάτια ενα μαλακό και ένα εξωτερικό πιο σκληρό? Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι ενα ενιαίο κομμάτι.

έχω παραγγείλει και 2 άλλες από ebay. Οπότε με το τελωνείο της Ελλάδας αν παραλάβω ποτέ θα είναι σε δύο μήνες περίπου...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και και αυτή στο ιντερνέτ που τα σπάει.492e9e5bf38efc12a9df60b8af53fb42.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και και αυτή στο ιντερνέτ που τα σπάει.492e9e5bf38efc12a9df60b8af53fb42.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Αυτη είναι για το 5 ;)

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

τελικα την πηρα σε μπλε χρωμα και εγω!! ειχες δικιο ειναι πιο σκουρο απ οτι φαινεται στην φωτο.

πολυ ωραια θηκη λεπτη,και με ωραια αισθηση!!! μαλλον θα την παρω και σε μαυρη!! Μαζι μου εδωσαν δωρο και ενα tempered glass!!!

το τοποθετησα αρκετα καλα, αλλα... ειναι μια παραφωνια επανω στο κινητο απ την στιγμη που δεν μπορει να καλυψει ολη την οθονη και αφηνει κενα!!!!

Edited by lempoi
Link to comment
Share on other sites

πείτε την γνώμη σας ρε παιδιά και για μια τέτοια λύση

https://www.ultimateshield.co.uk/products/oneplus-5t-invisible-film-screen-protector

ακόμα κιαν δεν την έχετε δοκιμάσει. πως σας φαίνεται;;

 

έχει κάνει την ίδια ερώτηση άλλος συμφορουμίτης αρκετές σελίδες πίσω.

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η δεύτερη official ebony case που μου έστειλαν για αντικατάσταση. Επειδή είναι πολύ μικρά τα σημάδια της πρώτης θα την κρατήσω. Οπότε δίνω τη δεύτερη, εννοείται σφραγισμένη, 19€ μου στοίχισε η πρώτη (μεταφορικά και διαφορά με referral). Τη δίνω 15€. Είμαι Αθήνα.

 

Δόθηκε παιδιά!!!!!!!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η δεύτερη official ebony case που μου έστειλαν για αντικατάσταση. Επειδή είναι πολύ μικρά τα σημάδια της πρώτης θα την κρατήσω. Οπότε δίνω τη δεύτερη, εννοείται σφραγισμένη, 19€ μου στοίχισε η πρώτη (μεταφορικά και διαφορά με referral). Τη δίνω 15€. Είμαι Αθήνα.
Χαλαρά θα την έπαιρνα αλλά είμαι Χαλκιδική...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...