Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν πάρω backup την ρομ από ένα 5t 128.. και θέλω να το μεταφέρω σε ενα άλλο τηλέφωνο με την ίδια ρομ πάνω ίδια ρεκοβερυ. Και κάνω restore στο νέο τηλέφωνο. Θα το περάσει η δεν γίνεται???
Θα σου έλεγα να μην το κάνεις και βρεθείς προ εκπλήξεων.

Μπορεί να είναι ίδια τηλέφωνα αλλά σίγουρα μέσα τα νούμερα είναι άλλα.

Πχ IMEI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο backup τις ρομ η επιλογές που βγάζει αφήνω τα δύο κουτάκια που έχει τικαρισμενα? Η τα τικαρο όλα???

Τικαρεις ολα εκτος cache και system image.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω μην το κάνεις γιατί μπορεί να χάσεις το imei.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο το θεμα με IMEI η serial number ίσως είναι αποτρεπτικός παράγοντας μην γινει καμια ζημια.

Κανε στήσιμο απο αρχη,δεν χαθηκε ο κόσμος για 1-2 ώρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο το θεμα με IMEI η serial number ίσως είναι αποτρεπτικός παράγοντας μην γινει καμια ζημια.

Κανε στήσιμο απο αρχη,δεν χαθηκε ο κόσμος για 1-2 ώρες.

 

Οκ.. στήσιμο από την αρχή...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρω backup την ρομ από ένα 5t 128.. και θέλω να το μεταφέρω σε ενα άλλο τηλέφωνο με την ίδια ρομ πάνω ίδια ρεκοβερυ. Και κάνω restore στο νέο τηλέφωνο. Θα το περάσει η δεν γίνεται???

Και 'γω το βλέπω λίγο ρίσκο! Πιθανότατα, ναι, να έχεις θέμα με το ΙΜΕΙ!

Μπορείς όμως να περάσεις στην 2η συσκευή τον φάκελο του titanium backup και να κάνεις επαναφορά τις εφαρμογές που θέλεις με τα δεδομένα τους!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα αν πάρεις μόνο το data που είναι και αυτό που σε ενδιαφέρει, και σε καμία περίπτωση το efs
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω την 5.04 και κάνω την διαδικασία λέτε να έχω θέμα? Να μην το γυρίσω σε 7.1

Τελικά φίλε μου έκανες τη δοκιμή να το κάνεις "μαμά" και να κλειδώσεις bootloader;

Βασικά παιδιά, έβαλα στο σπίτι Nova! Δουλεύει τελικά το Nova Go σε root συσκευές; Όσοι έχουν σπίτι ΟΤΕ TV ή NOVA GO μπόρεσαν να το κάνουν να δουλέψει σε ρουταρισμένη συσκευή;

Αλλιώς σκέφτομαι μήπως το κάνω πάλι "μαμά" το τηλέφωνο......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε μου έκανες τη δοκιμή να το κάνεις "μαμά" και να κλειδώσεις bootloader;

Βασικά παιδιά, έβαλα στο σπίτι Nova! Δουλεύει τελικά το Nova Go σε root συσκευές; Όσοι έχουν σπίτι ΟΤΕ TV ή NOVA GO μπόρεσαν να το κάνουν να δουλέψει σε ρουταρισμένη συσκευή;

Αλλιώς σκέφτομαι μήπως το κάνω πάλι "μαμά" το τηλέφωνο......

 

Με ενδιαφέρει και μένα αυτό γιατί έβαλα Ote tv και δεν μπορώ και εγώ να δω.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε μου έκανες τη δοκιμή να το κάνεις "μαμά" και να κλειδώσεις bootloader......
Δεν δοκίμασα τελικά. Φοβήθηκα μην μπρικαρι. Και γω με νόβα go είμαι μέχρι πριν την αναβάθμιση τις εφαρμογης έπαιζε κανονικά. Το άλλαξαν οι μλκς. Και πρέπει πλέον να κλειδώνεις τον δέκτη να μην βλέπεις μάλλον στην τβ και να ενεργοποιεις την εφαρμογή να βλέπεις από εκεί. Απενεργοποιεις το app ανοίγεις την τβ.. έτσι πάει. Μια μλκ κ μισή ασφαλως

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα τελικά. Φοβήθηκα μην μπρικαρι. Και γω με νόβα go είμαι μέχρι πριν την αναβάθμιση τις εφαρμογης έπαιζε κανονικά. Το άλλαξαν οι μλκς. Και πρέπει πλέον να κλειδώνεις τον δέκτη να μην βλέπεις μάλλον στην τβ και να ενεργοποιεις την εφαρμογή να βλέπεις από εκεί. Απενεργοποιεις το app ανοίγεις την τβ.. έτσι πάει. Μια μλκ κ μισή ασφαλως

 

Πρέπει να κλειδώνεις ή να κλείνεις τον αποκωδικοποιητή;

Αν ψάξουμε στο net παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής δε δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κλειδώνεις ή να κλείνεις τον αποκωδικοποιητή;

Αν ψάξουμε στο net παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής δε δουλεύει;

 

Ναι μέσα σου έχει επιλογή . Κλείσε την θέαση στον δέκτη.και θα βλέπεις από το κινητό.....και το αντίστροφο..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....το παρηγγειλα σημερα κι εγω (8gb/128gb) και ελπιζω μεσα στη Μεγάλη βδομάδα να μου ερθει!!

θα διαβασω αναλυτικα το νημα αλλα επειδη απο τiς 8 πρωτες σελιδες που διαβασα οσα λεγονταν ηταν αρκετα εξειδικευμένα, εμενα η βασικη μου απορεία αυτη την στιγμη ειναι η εξης:

Απ'οσα διαβασα το κινητο θα μου ερθει με 7.1.1, το περναω εγω χειροκινητα το 8.0.0 με καποιο τροπο ή εχει βγαλει επισημο update η Oneplus και θα την κανει μονο του αυτοματα την ενημερωση???

Ισως ειναι πολυ χαζη η ερωτηση μου:p αλλα το G2 απο το οποιο ερχομαι ετσι με ειχε συνηθησει (τις 2 φορες δλδ που εκανε update τον πρωτο 1μιση χρονο):lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....το παρηγγειλα σημερα κι εγω (8gb/128gb) και ελπιζω μεσα στη Μεγάλη βδομάδα να μου ερθει!!

θα διαβασω αναλυτικα το νημα αλλα επειδη απο τiς 8 πρωτες σελιδες που διαβασα οσα λεγονταν ηταν αρκετα εξειδικευμένα, εμενα η βασικη μου απορεία αυτη την στιγμη ειναι η εξης:

Απ'οσα διαβασα το κινητο θα μου ερθει με 7.1.1, το περναω εγω χειροκινητα το 8.0.0 με καποιο τροπο ή εχει βγαλει επισημο update η Oneplus και θα την κανει μονο του αυτοματα την ενημερωση???

Ισως ειναι πολυ χαζη η ερωτηση μου:p αλλα το G2 απο το οποιο ερχομαι ετσι με ειχε συνηθησει (τις 2 φορες δλδ που εκανε update τον πρωτο 1μιση χρονο):lol:

 

Θα σου βγαλει ειδοποίηση να κάνεις update στην stable 5.0.4 που ειναι Oreo 8.0.0

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

beta 5 που βγηκε σημερα προλαβε να την περασει κανεις???

 

http://downloads.oneplus.net/oneplus-5t/oneplus_5t_oxygenos_openbeta_5/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την περάσα εγώ ολα καλα μέχρι στιγμής αν υπάρχει κάτι θα το αναφέρω.

 

Αν μπορέσεις δώσε και αρχικές εντυπώσεις από την κατανάλωση μπαταρίας.

Ευχαριστώ

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και γω..έχει κάνα 2ωρο.. μια χαρά είναι κομπλέ σε όλα. Και η μπαταρία μια χαρά μου φαίνεται

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγκαθιστώ.

Θα την περάσω από πάνω.

 

Ελπιζω μην έχουμε παρατράγουδα :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο αν δουλεύει η αριθμομηχανή στη beta5 γιατί όταν έβαλα την beta4 δεν άνοιγε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι τρομερό από το changelog οπότε μένω με την 4 που δουλεύει εξαιρετικά, όσοι την πέρασαν security patch είναι Μαρτίου?

Η αριθμομηχανή μια χαρά δουλεύει με την 4, dirty flash από την 3

Link to comment
Share on other sites

Η αριθμομηχανή δουλεύει, μου δούλευε και στην 4. Το security patch είναι 1 Φεβρουαρίου.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...