Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω . οσο για την επιλογη wlan ισχυει αυτο που λεω ποιο πανω η κανω λαθος ?
Θα σε γελάσω..και εγώ τώρα το ενεργοποίησα..φαντάζομαι ότι θα περιορίζει κάποιες δραστηριότητες μέσω wifi σύνδεσης όταν οι συσκευή είναι σε αδράνεια. Αν ξέρει κάποιος ας μας διαφωτίσει και να μας πει αν κι είναι και τίποτα ειδοποιήσεις..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok παίδες ευχαριστώ όλους,θα δοκιμάσω κάποια από τα παραπάνω ένα-ένα και σταδιακά για να τα τεστάρω για λίγες ημέρες το καθένα και έως βρω τη χρυσή και πιο αποδοτική φόρμουλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ok παίδες ευχαριστώ όλους,θα δοκιμάσω κάποια από τα παραπάνω ένα-ένα και σταδιακά για να τα τεστάρω για λίγες ημέρες το καθένα και έως βρω τη χρυσή και πιο αποδοτική φόρμουλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Και να θυμάσαι αμα είσαι ρουτ με custom recovery το nandroid backup σώζει και γλυτώνει από πολύ κόπο πριν από οποιοδήποτε πείραμα..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να μπλοκάρει διαφημίσεις για συσκευη χωρίς root.??? Υπάρχει? Πείτε καμιά καλη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

AdGuard από μένα. Νομίζω ότι έχει μια εβδομάδα trial για δοκιμή. Κάποια στιγμή φέτος πολλοί την είχαμε πετύχει και δωρεάν για ένα χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβλημα..στοκ κερνελ και Ρομ με magisk 15 αλλά και με το 14.5 είχα το ίδιο πρόβλημα. Έχει σταματησει να μου δουλεύει το adway και δεν μπλοκαρει διαφημισεις πχ στο Tapatalk. Για browser δεν ξέρω γιατί δουλεύω τον brave. Έχω ενεργοποιήσει systemless host στο magisk , δοκίμασα να αλλάξω την θέση του αρχείο host στις άλλες διαδρομές στον δίσκο του τηλεφώνου μέσα από το adway αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα??

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο tapatalk δεν έκοβε και ποτε το adaway αν δεν κάνω λάθος..
Θυμάμαι στο g2 δεν είχα διαφημίσεις στο Tapatalk..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να θυμάσαι αμα είσαι ρουτ με custom recovery το nandroid backup σώζει και γλυτώνει από πολύ κόπο πριν από οποιοδήποτε πείραμα..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

 

 

70d874b5f45f8c8b74ed2a5dc9cf8ee8.jpg

 

Ωραία μπήκα στο μενού,ποια από αυτά κλικαρω και ποια όχι?

Έχω το εξής προβλημα..στοκ κερνελ και Ρομ με magisk 15 αλλά και με το 14.5 είχα το ίδιο πρόβλημα. Έχει σταματησει να μου δουλεύει το adway και δεν μπλοκαρει διαφημισεις πχ στο Tapatalk. Για browser δεν ξέρω γιατί δουλεύω τον brave. Έχω ενεργοποιήσει systemless host στο magisk , δοκίμασα να αλλάξω την θέση του αρχείο host στις άλλες διαδρομές στον δίσκο του τηλεφώνου μέσα από το adway αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα??

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Το magisk τι ακριβώς είναι?

Είναι αντίστοιχο εργαλείου με αυτό που εφαρμόσαμε στο βίντεο 3ή σελίδα για να αποκτήσουμε root access στο κινητό?

 

Το ρωτάω διότι θέλω να βάλω το mod για stereo ήχο αλλά απαιτεί magisk αλλά διαβάζω ότι έχει θέματα με WiFi και data.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

70d874b5f45f8c8b74ed2a5dc9cf8ee8.jpg

 

Ωραία μπήκα στο μενού,ποια από αυτά κλικαρω και ποια όχι?

 

 

Το magisk τι ακριβώς είναι?

Είναι αντίστοιχο εργαλείου με αυτό που εφαρμόσαμε στο βίντεο 3ή σελίδα για να αποκτήσουμε root access στο κινητό?

 

Το ρωτάω διότι θέλω να βάλω το mod για stereo ήχο αλλά απαιτεί magisk αλλά διαβάζω ότι έχει θέματα με WiFi και data.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Στην recovery έπλεξε τα όλα εκτός από cache & system image. Αν θες κάνε και compression στο δεύτερο tab εκεί που είσαι για να σου βγει μικρότερο το αρχείο. Το magisk είναι εναλλακτικό του ρούτ με su και τα mods που κατεβάζεις δεν πειράζουν το system partition της συσκευής γι'αυτό και λένε systemless. Δεν έχω παρατηρήσει θέματα με wifi

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην recovery έπλεξε τα όλα εκτός από cache & system image. Αν θες κάνε και compression στο δεύτερο tab εκεί που είσαι για να σου βγει μικρότερο το αρχείο. Το magisk είναι εναλλακτικό του ρούτ με su και τα mods που κατεβάζεις δεν πειράζουν το system partition της συσκευής γι'αυτό και λένε systemless. Δεν έχω παρατηρήσει θέματα με wifi

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Ωραία μόλις το έκανα backup,τσέκαρα και συμπίεση να γίνει 25e270e18c0bc442cc4c9804b5c14ffa.jpg

 

Κατάλαβα σχετικά με το magisk,το αφήνω προς το παρών και βλέπουμε στην πορεία.

 

Έκανα και αυτό με το WiFi ρύθμιση από developer option όπως και εφαρμογές παρασκηνίου έπεσε γερό τσεκούρι:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μόλις το έκανα backup,τσέκαρα και συμπίεση να γίνει 25e270e18c0bc442cc4c9804b5c14ffa.jpg

 

Κατάλαβα σχετικά με το magisk,το αφήνω προς το παρών και βλέπουμε στην πορεία.

 

Έκανα και αυτό με το WiFi ρύθμιση από developer option όπως και εφαρμογές παρασκηνίου έπεσε γερό τσεκούρι:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Για μένα μην φοβάσαι με το magisk. Πέρασε άφοβα την έκδοση 15.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μας με root τι κανουμε με το update 4.7.6 ρε παιδια; Απο oxygen updater πριν το κατεβασω μου γραφει οτι: "some features dont work correctly: twrp recovery has issues on Oreo.Solution available later at this week" μα αφου δεν ειναι ορεο το update; τι παιζει; το βαζω; η περιμενουμε αλλο twrp; εχω το blu spark και τελευταιο magisk. Απο xda βρήκατε κατι;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Για μας με root τι κανουμε με το update 4.7.6 ρε παιδια; Απο oxygen updater πριν το κατεβασω μου γραφει οτι: "some features dont work correctly: twrp recovery has issues on Oreo.Solution available later at this week" μα αφου δεν ειναι ορεο το update; τι παιζει; το βαζω; η περιμενουμε αλλο twrp; εχω το blu spark και τελευταιο magisk. Απο xda βρήκατε κατι;

Το είδα και εγώ αυτό αλλά νομίζω ότι αφορά τα άλλα oneplus. Λογικά μια χαρά θα κάνει. Στην τελική κατεβάζουμε από εδώ

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/official-oxygenos-4-7-2-7-1-1-ota-t3709265

Ολόκληρη τη ρομ και τη φλασάρεις από recovery

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ αυτό αλλά νομίζω ότι αφορά τα άλλα oneplus. Λογικά μια χαρά θα κάνει. Στην τελική κατεβάζουμε από εδώ

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/official-oxygenos-4-7-2-7-1-1-ota-t3709265

Ολόκληρη τη ρομ και τη φλασάρεις από recovery

Μα και από το oxygen ολόκληρη την κατεβάζει έτσι και αλλιώς και τη τρέχεις από το twrp. Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι. Το θέμα είναι τι ακριβώς παίζει με αυτό το warning.... Και αν θα υπάρχει δυσλειτουργία με το blue spark recovery που εχω μετά....

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Μα και από το oxygen ολόκληρη την κατεβάζει έτσι και αλλιώς και τη τρέχεις από το twrp. Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι. Το θέμα είναι τι ακριβώς παίζει με αυτό το warning.... Και αν θα υπάρχει δυσλειτουργία με το blue spark recovery που εχω μετά....

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβαλα το λινκ από xda για να δεις ότι δεν έχει κάποιο warning...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το λινκ από xda για να δεις ότι δεν έχει κάποιο warning...
Οκ. Ευχαριστώ. Κατεβάζω από oxygen τότε αφού είναι το ίδιο αρχείο...

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μην φοβάσαι με το magisk. Πέρασε άφοβα την έκδοση 15.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Μου αρνείται συνεχώς και μήνυμα σφάλματος.

Και με 14.5/6 και την 15.

 

2-3 φορές προσπάθησα και γιόκ.

 

Ίσως να παίζει ρόλο που είμαι με 4.7.2.(δεν πρόκειται να αναβαθμισω έως βγει Oreo)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρετε ολόκληρη τη ρομ,θα χαθεί το root και πιθανως και το twrp..

Οπότε θα πρότεινα..

Wipe Cache

Wipe Dalvik

Flash Rom

Flash magisk

Flash twrp

Reboot to recovery

Reboot system.

Θα φλασαρω και γω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρετε ολόκληρη τη ρομ,θα χαθεί το root και πιθανως και το twrp..

Οπότε θα πρότεινα..

Wipe Cache

Wipe Dalvik

Flash Rom

Flash magisk

Flash twrp

Reboot to recovery

Reboot system.

Θα φλασαρω και γω αργότερα.

Μα αν φλασαρεις το magisk μένει η custom recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αν φλασαρεις το magisk μένει η custom recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ναι δεν χρειάζεται flash το twrp ξανά. Εγώ τελικά κατέβασα από oxygen updater και πήγε τέλεια. Όλα καλά. Wipe cache / dalwin πριν και μετά μόνο..

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αξίζει να αγόρασω root explorer app?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer

Η πια άλλη εναλλακτική free η paid file manager που να είναι πραγματικά άψογη και υψηλού επιπέδου υλοποίηση και με root access?

 

Έχω Astro file manager Pro και file commander αγορασμένα αλλά δεν έχουν root access.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αξίζει να αγόρασω root explorer app?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer

Η πια άλλη εναλλακτική free η paid file manager που να είναι πραγματικά άψογη και υψηλού επιπέδου υλοποίηση και με root access?

 

Έχω Astro file manager Pro και file commander αγορασμένα αλλά δεν έχουν root access.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Root explorer

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Η προειδοποίηση που γράφετε παραπάνω για το twrp, είχε σίγουρα να κάνει το One plus 5 στην έκδοση Oreo, με το απλό twrp. Πιο συγκεκριμένα εμένα δεν μου διάβαζε τα partitions σωστά και δεν έβλεπε την internal storage. Με το που έβαλα Blu spark twrp, δούλεψαν όλα ρολόι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...