Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root explorer

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδες αξίζει να αγόρασω root explorer app?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer

Η πια άλλη εναλλακτική free η paid file manager που να είναι πραγματικά άψογη και υψηλού επιπέδου υλοποίηση και με root access?

 

Έχω Astro file manager Pro και file commander αγορασμένα αλλά δεν έχουν root access.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δοκιμάστε solid explorer παιδιά.. Είναι κορυφή κατά τη γνώμη μου!!

Έχει μια βδομάδα δωρεαν και μάλιστα χτες μου ήρθε μήνυμα οτι η αγορά αντί για 5€ είναι 1€.

Αξίζει με τα χίλια γιατί βάζεις μέσα ότι cloud έχεις,nas ή pc,root access στο τηλέφωνο, γενικά τα πάντα..

Δουλεύεις με copy paste μετά,ακόμα και στα cloud ή μεταξύ συσκευών, απίθανο!

 

 

Παιδιά την είχα πάθει με το recovery παλαιότερα αλλά μάλλον έβαζα supersu τότε και γι'αυτό το έκανε.. Θα δοκιμάσω και χωρίς.add13e4c125dbfcebcd79ee6a5075aea.jpg17727026b346ce72c968caf4fc7888b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμάστε solid explorer παιδιά.. Είναι κορυφή κατά τη γνώμη μου!!

Έχει μια βδομάδα δωρεαν και μάλιστα χτες μου ήρθε μήνυμα οτι η αγορά αντί για 5€ είναι 1€.

Αξίζει με τα χίλια γιατί βάζεις μέσα ότι cloud έχεις,nas ή pc,root access στο τηλέφωνο, γενικά τα πάντα..

Δουλεύεις με copy paste μετά,ακόμα και στα cloud ή μεταξύ συσκευών, απίθανο!

 

Αυτόν λες εεε??

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer2

 

Θα τους τεστάρω και τους 2 ο ένας έχει ένα 24ωρο όπου μπορώ να ζητήσω refund ο δεύτερος 14 ημέρες έως τον τεστάρω προτού αγοράσω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο solid εχει εγκαταληφθεί απ την δημιουργό του κι εχει μείνιει πολύ πίσω. Βασική ελειψη δεν υποστηριζει SMB v2. κοινως δεν μπορεις να δεις τα windows share σου απο windows 10 fall update

 

το γυρισα στον FX xplorer. Φανταστικός browser https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&hl=el

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν λες εεε??

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer2

 

Θα τους τεστάρω και τους 2 ο ένας έχει ένα 24ωρο όπου μπορώ να ζητήσω refund ο δεύτερος 14 ημέρες έως τον τεστάρω προτού αγοράσω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Βάλε mixplorer

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523691

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βδομάδα περίπου έχει αναβάθμιση με νεα πράγματα.. Πολύ εντύπωση μου κάνει..Τι εννοείς δεν μπορείς να δεις στο pc..Με τη τελευταία αναβάθμιση είμαι και βλέπω κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία μια χαρά την κόβω την εφαρμογή και είναι και δωρεάν.

 

Η περίπου καμία 10ρια εφαρμογές που είχα απενεργοποιήσει τις διέγραψα εντελώς με titanium backup(και η free έκδοση έχει τα βασικά)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια πάλι..... Είχα βάλει την liquid . Για να γυρίσω στοκ δεν μπορούσα να κάνω απλά wipes. Ήθελε φορμάτ. Γιατί δεν γίνονται τα απλά wipes? Έβαλα τη freedom και πέρασα και το no verity . Κατέβασα τώρα τη νέα στοκ και πάλι δεν γίνονταν τα wipes ,Δεν μπουταρε το κινητό μέχρι να περάσω το no verity. Τι έχω κάνει; Πώς ξαναγίνεται όπως ήταν;

Ελπίζω να καταλάβατε γιατί τα είπαν μπερδεμένα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έτσι την έπαθα και εγώ ,μετά από πολλές προσπάθειες με full wipe /internal/system και πέρασμα stock rom κατάφερα να το φέρω όπως ήταν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έτσι την έπαθα και εγώ ,μετά από πολλές προσπάθειες με full wipe /internal/system και πέρασμα stock rom κατάφερα να το φέρω όπως ήταν .

 

Έχει ανοίξει κανονικά. Αν κάνω format data μπορώ να περάσω τη στοκ από πάνω χωρίς μετά να θέλει το No verify?

Τώρα είδα ότι δεν βγάζει ότι είναι κρυπτογραφημενο όπως μου είχες δείξεις. Αν το κάνω;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοίξει κανονικά. Αν κάνω format data μπορώ να περάσω τη στοκ από πάνω χωρίς μετά να θέλει το No verify?

Έμενα ακόμα και μετά απο format data δεν άνοιγε, χρειάστηκε να κάνω αρκετές φορές full wipe internal/system και πέρασμα stock για να φτιάξει τελικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έμενα ακόμα και μετά απο format data δεν άνοιγε, χρειάστηκε να κάνω αρκετές φορές full wipe internal/system και πέρασμα stock για να φτιάξει τελικά .

 

Δες αυτό που συμπλήρωσα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό που συμπλήρωσα.

 

Μεσα απο τις ρυθμίσεις εννοείς ? το είχα δει και εγώ οταν προσπαθούσα αλλά δεν το έκανα ,ήθελα να encrypted παλι με το πέρασμα της stock rom και γιαυτό έκανα συνέχεια με full wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμίσεις εννοείς ? το είχα δει και εγώ οταν προσπαθούσα αλλά δεν το έκανα ,ήθελα να encrypted παλι με το πέρασμα της stock rom και γιαυτό έκανα συνέχεια με full wipe .

 

Τελικα σε εμένα έγινε πιο απλά. Εκανα format data , φλασαρα μαμά ρομ, magisk 14,5 (το 14 δεν το περνούσε) και άνοιξε κανονικά χωρίς το no verity . Τώρα γράφει κρυπτογραγημμενο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμίσεις εννοείς ? το είχα δει και εγώ οταν προσπαθούσα αλλά δεν το έκανα ,ήθελα να encrypted παλι με το πέρασμα της stock rom και γιαυτό έκανα συνέχεια με full wipe .

 

Τελικα σε εμένα έγινε πιο απλά. Εκανα format data , φλασαρα μαμά ρομ, magisk 14,5 (το 14 δεν το περνούσε) και άνοιξε κανονικά χωρίς το no verity . Τώρα γράφει κρυπτογραγημμενο.

Τελικά δε σας άρεσε παιδιά η Liquid Remix;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να είμαι ειλικρινής πιο πολύ αγχώθηκα να γυρίσω στοκ και να μην πάθω καμία στραβή. Αλλά και από την άλλη δεν μου πρόσφερε κάτι παραπάνω.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για το drain της μπαταριας: Αντι να κανω απενεργοποιηση δεδομενων παρασκηνιου σε καθε μια απο τις εφαρμογες -που θα παρει και πολυ χρονο, δεν θα μπορουσα να παω δεδομενα και να ενεργοποιησΩ την εξοικονομηση δεδομενων; εκει μπορω να επιλεξω τις εφαρμογες που θελω να μην συμπεριλαμβάνονται στην εξοικονομηση στο παρασκηνιο. Ειναι πιο ευκολο και πολυ πιο γρηγορη διαδικασια. Η ερωτηση ειναι αν κανω παρομοια δουλεια έτσι και αν λιγοστευει το drain της μπαταριας;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω κατεβάσει greenify και amplify και θέλω να πειραματιστώ με τις δυνατότητες που προσφέρουν αλλά για κάποιους λειτουργίες τους απαιτούν xposed.

 

Ακολούθησα τον παρακάτω οδηγό και με τους 2 τρόπους( με επιτυχία μόνο στον πρώτο) και ενώ φαίνεται να εγκαταστάθηκε σωστά,δηλαδή στο φλασαρισμα του zip file από twrp όλα πήγαν καλώς χωρίς κανένα μήνυμα λάθους παρ όλα αυτά όταν ανοίγω το greenify και πάω xposed -based features μου βγάζει μήνυμα ότι xposed σαν να μην είναι εγκατεστημένο.

 

Επίσης στο amplify αποτυγχάνει διαρκώς να εκκινήσει βγάζοντας στην αρχή μήνυμα σφάλματος(μάλλον λόγο xposed όπως και στην περίπτωση του greenify)

https://techviral.net/install-xposed-framework-in-android/

 

Και έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση xposed για arm64 από παρακάτω πίνακα που αντιστοιχεί για Android 7.1(sdk25 και έκδοση 89,δοκίμασα και την 88 και τα ίδια)

http://dl-xda.xposed.info/framework/

 

Δοκίμασα 3-4 φορές εγκατάσταση και αφαίρεση μέσω του uninstaller και ενώ φαίνεται ότι στο φλασαρισμα όλα πήγαν καλώς παρ όλα αυτά οι πάνω 2 εφαρμογές δεν αναγνωρίζουν ότι έχει εγκατασταθεί xposed.

 

Παραθέτω screenshot τα μηνύματα που βγάζω από τις εφαρμογές.

 

Εδώ από amplify

 

85e817c0f7c9549f89635faff93f1c14.jpg

 

Και εδώ από greenify

 

488a37593b51179ae20b99a77aec587a.jpg

 

Και όταν πατάω στο πρώτο επόμενο απλά μου λέει exit.

 

Αντίστοιχα όταν πατάω στο δεύτερο install xposed installer με οδηγεί στη οδηγό του xda όπου κατεβάζω και φλασαρω την έκδοση του xposed που αναφέρθηκα πάνω που όμως ήδη το έχω κάνει και χωρίς να λαμβάνω μήνυμα στο φλασαρισμα στην twrp ότι κάτι πήγε στραβά.

 

Καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό η αν έχω κάνει κάτι λάθος.

 

Επισης προσπαθώντας με τον πρώτο τρόπο όταν πατάω install απλά δεν κάνει τίποτα σύμφωνα με τον οδηγό

Installing Xposed Installer Directly From Apk

 

80e0e7de3f455d5f72cb0be2dae74f0c.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα διάβασα όλο που γράφεις..... Εγώ έβαλα αυτά για greenify και δούλεψαν.

https://www.dropbox.com/sh/v2eahp5dunkg2t4/AACcLrIT9n1moluYGtetE-9La?dl=0

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα διάβασα όλο που γράφεις..... Εγώ έβαλα αυτά για greenify και δούλεψαν.

 

https://www.dropbox.com/sh/v2eahp5dunkg2t4/AACcLrIT9n1moluYGtetE-9La?dl=0

 

Τα ίδια ενώ φαίνεται επιτυχώς να εγκαθίσταται με zip πάλι οι 2 εφαρμογές δεν αναγνωρίζουν ότι έχω xposed εγκατεστημένο.

 

Και με το installer εξίσου δεν κάνει τίποτα όταν πατάω install.

Μόνο το cancel όταν πατάω έχει αντίκρισμα

 

Απλά στο greenify βγάζει αυτό πλέον σε σχέση με πριν.

 

3eea150bff6a2ea5ebca01214c14b3c1.jpg

 

Που όταν πατώ δεν κάνει τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ενώ φαίνεται επιτυχώς να εγκαθίσταται με zip πάλι οι 2 εφαρμογές δεν αναγνωρίζουν ότι έχω xposed εγκατεστημένο.

 

Και με το installer εξίσου δεν κάνει τίποτα όταν πατάω install.

Μόνο το cancel όταν πατάω έχει αντίκρισμα

 

Απλά στο greenify βγάζει αυτό πλέον σε σχέση με πριν.

 

3eea150bff6a2ea5ebca01214c14b3c1.jpg

 

Που όταν πατώ δεν κάνει τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ούτε το Amplify σου δουλεύει;

Δοκίμασα τώρα να βάλω το Amplify και έγινε εγκατάσταση κανονικά και η ενεργοποίηση μέσω Xposed:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/34d96ac4161abe02a17ae68115b68b2f.jpg

Το Greenify (αν και το έχω αγορασμένο από G2 εποχές) δεν το έχω βάλει, γιατί τελευταία θυμάμαι στο G2 δεν ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το Amplify σου δουλεύει;

Δοκίμασα τώρα να βάλω το Amplify και έγινε εγκατάσταση κανονικά και η ενεργοποίηση μέσω Xposed:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/34d96ac4161abe02a17ae68115b68b2f.jpg

Το Greenify (αν και το έχω αγορασμένο από G2 εποχές) δεν το έχω βάλει, γιατί τελευταία θυμάμαι στο G2 δεν ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι.

 

Όχι ούτε καν.

Ανοίγει κάνει ένα διαγνωστικό έλεγχο και βγάζει το μήνυμα πάνω.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το Amplify σου δουλεύει;

Δοκίμασα τώρα να βάλω το Amplify και έγινε εγκατάσταση κανονικά και η ενεργοποίηση μέσω Xposed:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171230/34d96ac4161abe02a17ae68115b68b2f.jpg

Το Greenify (αν και το έχω αγορασμένο από G2 εποχές) δεν το έχω βάλει, γιατί τελευταία θυμάμαι στο G2 δεν ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι.

Το greenify το έχω και εγώ αγορασμενο 4 χρόνια αλλά κάπου στο g2 παρατήρησα ότι η συσκευή πήγαινε καλύτερα όταν δεν το είχα εγκατεστημένο. Το amplify όμως συνεχίζω να το εκθειαζω..από τις λίγες αποτελεσματικές 3φαρμογες για μπαταρία χωρίς να επιβαρύνει την λειτουργικότητα του τηλεφώνου.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε καν.

Ανοίγει κάνει ένα διαγνωστικό έλεγχο και βγάζει το μήνυμα πάνω.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το Xposed που έχεις, κατά τα άλλα είναι λειτουργικό; Έχεις δοκιμάσει άλλα modules αν δουλεύουν;

Φαντάζομαι ότι κάνεις ενεργοποίηση μέσω Xposed και reboot!

Το greenify το έχω και εγώ αγορασμενο 4 χρόνια αλλά κάπου στο g2 παρατήρησα ότι η συσκευή πήγαινε καλύτερα όταν δεν το είχα εγκατεστημένο. Το amplify όμως συνεχίζω να το εκθειαζω..από τις λίγες αποτελεσματικές 3φαρμογες για μπαταρία χωρίς να επιβαρύνει την λειτουργικότητα του τηλεφώνου.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Αυτά θυμάμαι και 'γω απ' το G2 και δεν το έβαλα το Greenify!

Βασικά ούτε το Amplify είχα σκοπό να βάλω, αλλά τώρα για χάρη της δοκιμής θα το κρατήσω να δω πως θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Το Xposed που έχεις, κατά τα άλλα είναι λειτουργικό; Έχεις δοκιμάσει άλλα modules αν δουλεύουν;

Φαντάζομαι ότι κάνεις ενεργοποίηση μέσω Xposed και reboot!

 

Όχι δεν δοκίμασα άλλα.

Για ρίξε καμία πρόταση.

 

Αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί να συμβαίνει αυτό.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δοκίμασα άλλα.

Για ρίξε καμία πρόταση.

 

Αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί να συμβαίνει αυτό.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εγώ έχω βάλει το Xposed που έδωσε η Κατερίνα (flandra) κάποια στιγμή. Έβαλα αυτά:

https://www.dropbox.com/sh/v2eahp5dunkg2t4/AACcLrIT9n1moluYGtetE-9La?dl=0

Ξηλωσε ότι έχεις. Κατέβασε τα 3 αυτά αρχεία. Πρώτα install zip το ανάλογο zip από TWRP και μόλις ανοίξει το κινητό εγκατάσταση το apk.

Μετά άνοιξε το Xposed, κάνε shape δεξιά και πάτα "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ"

27612089949_f8d6fc619e_c.jpgScreenshot_20171230-170653 by Chris, on Flickr

Δοκίμασε μετά το Amplify (υπάρχει και στο Google play). Μόλις το εγκαταστήσεις (αν λειτουργεί σωστά Xposed) πρέπει να σου γράψει ότι το Amplify θέλει ενεργοποίηση απ' το Xposed και reboot!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...